Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

W trasach miejskich drzewka 3D byly juz w GT4 (w GT5:Prologue w Londynie tez sa)... bitmapy sa natomiast na reszcie tras...

 

Co do grafiki w GT4:P vs GT4 to...

Jako calosc Prolog zjadal full'a. Wyjatkiem jest Gran Canyon, gdzie kibice w Prologu byli plascy a w full'u byli w 3D (biedne 3D ale...) oraz Fuji, ktore wyglada w full minimalnie lepiej. Ale NY to... brak porownana (na korzysc Prologa).

Odnośnik do komentarza

20 nowych tras ? :D

Ja obstawiam 5, a maksymalnie 7. Mowie o takich co ich jeszcze nie bylo.

Fakt faktem GT4P mialo w wiekszosci elementow lepsza grafe od GT4 (TEKSTURY...).

Dlatego tez i przy GT5 nadziei na ulepszona grafe sobie nie robie.

W GT3, GT4 i GT5P sa w pewnych miejscach 3d drzewka i to wyjatki, wiekszosc to 'kartonowce'.

 

Jak ja je 'uwielbiam', przypominaja mi o korzeniach serii i czasach PSX.

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza
Gdzie mogę włączyć w Gran Turismo 5 mózg kierowcą komputerowym, oraz gdzie mogę włączyć tryb realistic? Niby jest wszytsko wyłączone, i tryb realistic, ale samochód zachowuje się jak garnek z fizyką gry Ridge Racer :o . 0 symulacji Panowie, ot zwykły wyciągacz kasy, taka jest prawda

No jak sie nigdy samochodem nie jezdziło to tak sie mówi, oczywiscie gra nigdy nie bedzie taka sama jak real, ale jest w miare zblizona, mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza

Fizyka jako całość w GT5:P jest prosta, stoi praktycznie na poziomie GT4, jednak element odpowiedzialny za sam model jazdy jest bardzo dobry i na pewno nie ustępuje w niczym Forzy 2 (a nawet IMO go przebija). Liczę jednak, że zaaplikują resztę elementów fizyki na poziomie Forzy.

 

Odnośnik do komentarza
Gdzie mogę włączyć w Gran Turismo 5 mózg kierowcą komputerowym, oraz gdzie mogę włączyć tryb realistic? Niby jest wszytsko wyłączone, i tryb realistic, ale samochód zachowuje się jak garnek z fizyką gry Ridge Racer :o . 0 symulacji Panowie, ot zwykły wyciągacz kasy, taka jest prawda

Dobra, miales swoje 12 sec, a teraz cicho, bo syf robisz.

Odnośnik do komentarza
Szczegolnie mozna bylo porownac grafe na torze bodajze w NY gdzie reklamy w pelnej wersji byly tak rozpixelowane ze myslalem ze konsola mi ich nie doczytuje ;)

Jednak jestem dobrej nadzieji i mysle ze w GT5 grafa bedzie minimalnie podciagnieta i moze w koncu dadza te 3d drzewka ; ) W koncu 3 generacja wiec przydalyby sie ;p

Na zniszczenia nie ma co liczyc , nawet nie chce sobie nadziei robic , jedynie co moga zmienic to dzwiek tych opon , tyle ludzi sie na to skarzy a oni chyba widza te skargi c'nie ?

 

Ale za to w fullu GT4 był zdecydowanie mniejszy pop-up na tej trasie ale masz rację,że teksturą reklam się oberwało.Poza tym w Prologue każde auto w wyścigu miało felgi w 3d,a w fullu już tylko 3d były w opcjach przy wyborze samochodu :P.Ale poza tym to full już więcej ucięty nie był i całościowo był wg mnie graficznie kapitalny :)

 

Ja w zniszczenia nie liczę ale jeśli by były i zachowali by grafę mniej więcej taką jak z GT5 Prologue to byłby to już powód do chwały i sławy PS3.

Jeśli zniszczeń nie będzie to wg podciągną grafę choć uważam,że tory z Prologua już liftingu nie przejdą i polepszenia dotkną nowe trasy.

 

20-30 torów chodziło mi o ilość ,a nie o całkiem nowe ,które nie występowały we wcześniejszych częściach.Takich całkowicie nowych to pewnie w porywach do 10 będzie

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
BTW Wiadomo cos o dacie premiery? Te skakanie Polyphony przy prologu (GT Academy, updaty online, Nurburgring w przyszlosci i patch na z niszczenia) mowi mi, ze GT5 nie uswiadczymy za szybko. Mowilo sie o lutym 2009, ale wiadomo co im tam glowie siedzi?

Wersji jest kilka, najwiecej to słyszałem, ze lato 2010:)

Odnośnik do komentarza
Podobno na E3 Polyphony ma pokazać (lub powiedzieć) coś istotnego na temat GT5 (pełnego).

 

 

no przydałoby się, bo ostatnio cisz nie miłosierna w temacie...

 

P.S. przy okazji mam pyatnko do użytkowników kierownicy G25: nie wiecie gdzie dostac jakieś stabilne i nie za drogie "siedziska" do tej keirownicy (tak, żeby można było wszystko ładnie przymontować oczywiście razem ze skrzynią biegów). Może ktos ma już jakieś doświadczenia w tym względzie to bardzo byłbym wdzięczny podzieleniem się informacjami :)

Odnośnik do komentarza
Podobno na E3 Polyphony ma pokazać (lub powiedzieć) coś istotnego na temat GT5 (pełnego).

 

"niestety z powodu braku zgody niektórych producentów samochodów z żalem informujemy,że w pełnej wersji GT5 nie znajdą się zniszczenia" :P ===>czytaj nie potrafili poradzić sobie z napisaniem takiego silnika ,który by pociągnął sensowne zniszczenia w takiej grafice

 

a tak na serio to liczę,że pokażą gameplay z zniszczeniami albo chociażby trasy w deszczu itp(a nie tylko mokry asfalt jak w starych GT,ja chce opad w czasie wyścigu :P) i Lambo na licencji :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
P.S. przy okazji mam pyatnko do użytkowników kierownicy G25: nie wiecie gdzie dostac jakieś stabilne i nie za drogie "siedziska" do tej keirownicy (tak, żeby można było wszystko ładnie przymontować oczywiście razem ze skrzynią biegów). Może ktos ma już jakieś doświadczenia w tym względzie to bardzo byłbym wdzięczny podzieleniem się informacjami :)

 

Ja kupilem osobny stojak z www.wheelstandpro.com

Sprawadza sie bardzo dobrze, jest kompaktowy i mozna go uzywac z dowolnym krzeslem, sofa itd.

Minus to dosyc wysoka cena.....ale to polska (!) firma, wiec moze by Ci sie cos udalo wynegocjowac na krajowy rynek ?

Mi wyslali do Irlandii.

Odnośnik do komentarza

Info o patchu z 1 sierpnia:

Improvement in Download Speed

 

* Improvements in download speeds for online updates and content

 

Gran Turismo TV

 

* Start of PPV (Pay Per View) service

* It is now possible to fast forward, rewind, or move between chapters when viewing video content.

* It is possible now to have up to 8 simultaneous background downloads running at the same time.

* Individual downloads can now be paused or resumed.

 

Distribution of Expansion Data

 

* Instant distribution feature of My Page backgrounds added

 

Race

 

* Improvements in penalty judgments

* Improved physics during collisions between cars in Online races.

 

Time Trial

 

* The tire selection in Arcade time trials changed from “S2” fixed, to “N1-S2”

 

Ranking

 

* It is now possible to display top lap times in all courses in a list.

* Improvements in the user interface

 

Common Vehicle Physics

 

* Improved controllability when using S1-S3, and R1-R3 tires.

* Changed calculation rules for performance points.

 

Option

 

* Added [standard Definition (SD) Display Size] in [Display Settings]

* Moved the [Temperature] unit setting from [Network] to [units]

* Added Expansion Data settings and Advanced Download Option settings in [Network]

 

Sound

 

* 6 BGM tracks added

 

Online race network specifications changed

 

* Added port 5658 to the ports used in Online races.

 

Other

 

* Players matched in Online races now added to the [Friends] → [Players Met] menu within Playstation 3.

* The time and score from replays of time trials, drift trials, and distributed demo replays are now displayed after their replay. For distributed demo’s, the Online ID is also displayed here.

* Manual updated

 

 

Odnośnik do komentarza

xD

Problem stary jak... GT5:P :P

Bylo pisane juz o tym dziesiatki razy. Ten blad w przpadku GT5:P to norma. Ot, musisz probowac do skutkuu.

Co istotne, wszystko co sie sciagnelo do tej pory zostaje na HDD. Jak zaczynamy update od nowa pasek leci od poczatku, ale to nieprawda. Sciaga sie tylko to czego jeszcze nie mamy na HDD.

Odnośnik do komentarza

A skad ty wziales ten 2010?? Z tego, co mi wiadomo to ma wyjsc kolo marca 2009 (tyle, ze to japonski).

 

EDIT: Poszperałem "tu i ówdzie" i... niestety polaki pisze prawdziwe rzeczy :/

Polyphony skupia sie obecnie na dodatkach do Prologa w związku z czym prace nad pełnym GT5 idą dosyć wolnym tępem i mogą przedłużyć się nawet do 2010 roku. Jeśli ma to tak wyglądać, to już wolę chyba nie dostawać update'ów do Prologa tylko niech wydadzą wcześniej fulla, potem ewentualnie dodadzą więcej tras/fur.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...