Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Polyphony laughs at 2010 release, GT5 coming "sooner than expected"!!!:)

 

The Nürburgring Nordschleife will NOT be made available until the full release of Gran Turismo5 :(

 

http://www.gtplanet.net/kazunori-yamauchis...interview-ever/

 

A niech GT5 będzie i w 2011 ale niech ma zniszczenia,super fizykę(niech autka w końcu mogą zrobić koziołka),dobre AI przeciwników i dobry online z możliwością zakładania własnych pokoi.Bo ja nie mam zamiaru kupić w 2009 GT5 bez tych rzeczy ,z jedynie większą liczbą samochodów,tras i ciut podciągniętą jeszcze grafą.

 

Wyobrazasz sobie motyw z koziołkowaniem bez zniszczen w gt ? Juz sobie to wyobrazam jak by to wygladalo =D

Cos nie wierze ze beda zniszczenia. Ja chce tylko to co bylo w prologue + zmienne warunki pogodowe i poprawione otoczenie.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie przerwę w GT5P, ale znowu gram i już kur*icy dostaje bo nie umiem zrobić złota w evencie B-3 :/ Żeby zdobyć tam złoto muszę na manualnej skrzyni jechać ? bo na automatycznej mam czas max 1:17:xx a gdzie tam 1:15:xx :( Nigdy nie jezdziłem w grach wyścigowych na manualnej i dla mnie to niezły hardcore, jakoś nie umiem zmieniać tych biegów na wyczucie, zawsze patrze na ten pasek z obrotami i przy 7k zmieniam, ale może zle to robie, eh, najgorzej jest przy zakrętach, za wczas zmieniam i słyszę tylko tytytyty :P qle bele.

Odnośnik do komentarza
Naciskasz kilka razy przycisk, który masz ustawiony jak przycisk odpowiadający za zmianę kamery :). Domyślnie jest to SELECT.

 

Nie działa coś :/ Daje normalnie w menu gry "Replay" robię load, naciskam w trakcie trwania replay'a select i nic się nie zmienia :( Jedynie co wyszukałem to na trójkącie jest zoom, na kwadracie on/off hud z gry :(

Fajny patent, że można sobie zobaczyć ustawienia graczy i ich powtórkę z najlepszego czasu, ale co z tego jak kamery nie da się zmienić, nie potrzebna mi efektowna powtórka, tylko najlepiej z kamerą zza samochodu, wtedy widzę kiedy hamować, zmienić bieg itp. no albo coś źle robię :(

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie! PiotrB, działa, że też sam na to nie wpadłem z tym x'em :P

 

Masakryczni są Ci goście co te czasy robią :P próbuje zrobić ten czas 1:15.00 w evencie B-3, ale bez rezultatów, hardcore jak nie wiem.

 

W ogole to Ci wszyscy ludzie co robią te kosmiczne czasy, robią to na kierownicy ? czy są też osoby, które kręcą takie czasy na padzie ?

Jak ktoś z Was gra na padzie to jakiej kombinacji klawiszy używacie, jeżeli chodzi o gaz/hamulec x/d ? bo te spusty w dualshocku 3 coś mi nie pasują :( to nie to samo co w padzie z x360 i jeżdzę na x/d, a jak z prowadzeniem samochodu, gracie na krzyżaku/analogach ? Nie wiem czy to ważne, ale tak z ciekawości się pytam, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

kurde ale rozczarowałem się Ferrari F40 - liczyłem na na prawdę potęrzną furę, a w praktyce okazuje się strasznie mulasty przez zwalone przełożenia skrzyni, do tego kiepska trakcja i nieprzewidywalny moment przekraczania granicy. zupełnie jak w corvette. do tego nie da się go wykorzystać w wyścigach o dużym limicie punktów - z tego co pamiętam to przy maksymalnym zmniejszeniu wagi i zwiększeniu mocy było tych punktów w okolicach 700. jazda w time trial nie rajcuje - bez quick tune ta przydługaśna skrzynia odbiera przyjemność z jazdy.

 

muszę spróbować na kierownicy się przejechać - może będzie lepiej.

 

i niech jak najszybciej wypuszczają pełne GT5 z poprawionymi kolizjami i normalnym online :)

Odnośnik do komentarza
Domyślnie strzałką do góry włącza/wyłącza się ghosta.

 

Po raz kolejny, dziękuję :P

 

A może jakieś rady dla nuba z ustawieniami abs'u i kontroli trakcji, na jakich grać ? Ja gram na ABS 1 i kontrola 2/3 bo na wyłączonych nie daje rady :x no może z wyłączoną kontrolą trakcji to jeszcze coś tam utrzymam samochód, ale bez abs'u ...

 

Rozumiem, że na tych wyścigach z PP to już mam marne szanse ? tzn. grałem coś tam, ale przeważnie ostatni jestem, pewnie przez to, że przeciwnicy lepiej tuningują swój samochód ? Jest jakaś stronka gdzie znajdę jakieś porady co i jak z tuningiem ? bo na gamefaqs o tym nic nie ma.

 

A i jeszcze pytanie, gdzie jezdzicie online ? bo jeszcze ani jednego polaka nie spotkałem, lol :P

Odnośnik do komentarza
A może jakieś rady dla nuba z ustawieniami abs'u i kontroli trakcji, na jakich grać ? Ja gram na ABS 1 i kontrola 2/3 bo na wyłączonych nie daje rady :x no może z wyłączoną kontrolą trakcji to jeszcze coś tam utrzymam samochód, ale bez abs'u ...

Najlepsze czasy robi się na ABSie ustawionym na 1 i kontroli trakcji na OFF. Nie wiem dlaczego grasz na ABSie wyłączonym skoro gra Cię do tego nie zmusza :). Według mnie nie ma co jeździć na ABSie wyłączonym bo taka jazda nie ma nic wspólnego z prawdziwą jazdą bez ABSu. W Prologu jazda bez ABSu wygląda mniej więcej tak: wciskasz pedał tak gdzieś do połowy może mniej i czekasz aż Ci auto wyhamuje. Żadnego stopniowania nacisku z resztą ciężko to wyczuć bo jak masz zablokowane koła to tylko słychać ten charakterystyczny pisk no i Ci auto nie skręca. GT5P jest niby zdeklarowanym simem, a mam wrażenie, że realniej bez ABSu jeździ się w Race Driver Grid.

 

Rozumiem, że na tych wyścigach z PP to już mam marne szanse ? tzn. grałem coś tam, ale przeważnie ostatni jestem, pewnie przez to, że przeciwnicy lepiej tuningują swój samochód ? Jest jakaś stronka gdzie znajdę jakieś porady co i jak z tuningiem ? bo na gamefaqs o tym nic nie ma.

Co do tuningu na PP (Performance Points) to ja polecam taka taktykę. Jak masz kręty tor to bierz wagę na minimum, a potem jak Ci zostanie parę punktów zwiększ moc. Jak Ci się samochód słabo trzyma to weź lepsze opony. Co do setupu to czasem opłaca się mocno skrócić biegi bo w niektórych furach np. Ferrari F40, BMW M3 czy Lotus Evora są za długie. Do tych eventów polecam Clio V6 Tuned. Szybkie i dość dobrze się prowadzi choć trakcja dość słaba.

 

A i jeszcze pytanie, gdzie jezdzicie online ? bo jeszcze ani jednego polaka nie spotkałem, lol tongue.gif

Nie dziw się, że mało kto gra bo online w GT5P jest marny. Może w pełnym GT5 będzie się dało normalnie pograć. W Prologu chyba tylko rankingi online są porządnie zrobione.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza
Nie dziw się, że mało kto gra bo online w GT5P jest marny. Może w pełnym GT5 będzie się dało normalnie pograć. W Prologu chyba tylko rankingi online są porządnie zrobione.
Nie powiedziałbym. Grałem w GT5P 100 godzin, większość online, zaś rankingi to DNO, tej grze brak głębi (i dlatego nie ma szans z Forza2), co za sens jest grać jak te rankingi są ciągle resetowane? Szkoda czasu i tak Polyphony zniszczy pracę swoją głupotą.

Online też nie ma rankingu (jak np. TrueSkill z GTA4), jednak grało się fajnie, lepiej niż w Forza2, w FM2 to ciągle marudzenie: samochód nie ten, setki zbędnych opcji, kicki za wszystko, szczególnie za brak mikrofonu i najgorsze, że wyprzedzać nie można, bo rywalom nie przeszkadza jak mi zajeżdżają drogę na chama, ale lekkie puk już tak (jak się wreszcie wcisnę po wewnętrznej mijając powolnego rywala, który chamsko blokuje).

Odnośnik do komentarza
A jak z ABSem w Time Trial ? quick tune w TT nie działa, ASB jest już ustawiony automatycznie na 1 czy jak ?

W Time Trial masz narzucony ABS na 1, więc nie da się go zmieniać nawet podczas jazdy (kiedyś się dało).

 

Nie powiedziałbym. Grałem w GT5P 100 godzin, większość online, zaś rankingi to DNO, tej grze brak głębi (i dlatego nie ma szans z Forza2), co za sens jest grać jak te rankingi są ciągle resetowane? Szkoda czasu i tak Polyphony zniszczy pracę swoją głupotą.

Online też nie ma rankingu (jak np. TrueSkill z GTA4), jednak grało się fajnie, lepiej niż w Forza2, w FM2 to ciągle marudzenie: samochód nie ten, setki zbędnych opcji, kicki za wszystko, szczególnie za brak mikrofonu i najgorsze, że wyprzedzać nie można, bo rywalom nie przeszkadza jak mi zajeżdżają drogę na chama, ale lekkie puk już tak (jak się wreszcie wcisnę po wewnętrznej mijając powolnego rywala, który chamsko blokuje).

Co do tego, że cięgle (co patch) resetują rankingi to masz rację (to bez sensu), ale mi to osobiście nie przeszkadza bo i tak zawsze jestem w stanie zrobić takim sam czas jak wcześniej jak nie zmieniają fizyki. Tylko nie wiem po co skasowali rankingi przy okazji ostatniego patchu skoro ten w ogóle nie zmieniał fizyki/ modelu jazdy?

 

Napisałem, że rankingi są porządne zrobione ponieważ nie ma już 'zczitowanych' czasów ze ścinkami i jazdą bo bandzie. Nie ma też czasów z kosmosu jak w innych grach, gdzie niektórzy celowo lub nie, zrobili je za pomocą niedoróbek gry. Na przykład w Race Driver Grid też są rankingi, ale niestety niektóre są 'zczitowane' bo niektórzy mają czasy na poziomie 20 paru sekund na trasie, którą okrąża się w 1 minutę i 20 parę sekund. Takie wyniki powinny już dawno być skasowane, ale tak niestety się nie stało. No i w Grid da się ściągnąć tylko ducha przejazdu #1 na świecie (a nie top 10 jak w GT5P), a za ścinki nie ma kar, więc jak chcesz mieć konkretny czas to trzeba ścinać. No i w dodatku w GRIDzie liczą się czasy okrążeń z trybu online, w którym można wykorzystać 'slipstream' by mieć dużo lepszy czas co przy wyłączonych kolizjach nie jest trudne. Także ogólnie rankingi są lepsze w GT5P od tych z GRIDa, ale już tryb online w GRID jest już dziesięć tysięcy razy lepszy od tego z GT5P.

Edytowane przez PiotrB
Odnośnik do komentarza

Aha, takie coś.

 

I jeszcze prosiłbym Was jak macie jakieś forum dot. GT, albo obojętnie jaką stronke czy coś, gdzie znajde ustawienia dla samochodów. PiotrB piszesz żebym ustawił biegi tak i tak, ale dla mnie to czarna magia :P Bardzo lubie grać w symulatory, ale kwestia tuningu to już nie dla mnie, a wiem, że po zmianie na pewno coś to poprawi osiągi samochodu i nie chodzi mi tu np. teraz o Time Trial ale niektóre eventy, np. S-7 gdzie nie daje rady, nawet tym ztuningowanym Ford'em GT :(

Edytowane przez Jared
Odnośnik do komentarza
I jeszcze prosiłbym Was jak macie jakieś forum dot. GT, albo obojętnie jaką stronke czy coś, gdzie znajde ustawienia dla samochodów.

Na GT Planet jest masa ustawień.

 

http://www.gtplanet.net/forum/forumdisplay.php?f=192

 

 

 

PiotrB piszesz żebym ustawił biegi tak i tak, ale dla mnie to czarna magia tongue.gif

Nie musisz bawić się w ustawianie poszczególnych biegów. Wystarczy zmienić przełożenie główne (final) by ustawić sobie ile auto ma wyciągać. Jak przesuwasz to patrzysz ile Ci na ostatnim biegu pokazuje i ustawiasz na tyle na ile Ci potrzeba. Ogólnie ustawia się przełożenia tak by na ostatnim biegu dojść niemal do końca obrotów na najdłuższej prostej danego toru, a reszta biegów możliwie najbliżej siebie, ale nie tak by jedynka była za długa bo pogorszysz przyspieszenie.

 

ale niektóre eventy, np. S-7 gdzie nie daje rady, nawet tym ztuningowanym Ford'em GT sad.gif

Jak nie umiesz przejść tego eventu na fizyce professional to zmień na standard i na pewno przejdziesz. Niektóre eventy na pro są bardzo trudne i bardzo jest ciężko je przejść bo AI 'czituje' i jak Ty masz fizykę professional to oni dalej mają standard. Niektóre zaś eventy nie da się przejść na złoto jak grasz w trybie pro bo niektóre czasy są zbyt wyśrubowane (np. ta czasówka na Eiger BMW M3).

Odnośnik do komentarza

Witam slodkich panow :*

Widze ze sporo mlodziezy sie "namnozylo" ale stare wygi (to znaczy te 18 - 23 letnie) ciagle na topie.

 

ale do rzeczy...kogo lac? ;)

 

A tak na powaznie.

Konsole sprzedalam w sierpniu po tym jak okazalo sie ze mimo wygrania jednej eliminacji (z ramienia norweskiego) GT Academy, nie moglam nadal kontynuowac rywalizacji (oficjalny list od Sony)

Oczywiscie powodem bylo posiadanioe paszportu RP.

Jawna dyskryminacja doprowadzila mnie do stanu w ktorym kupilam konsole x360.

Pracuje w Norwegii i wracam do Polandii w styczniu. Na zawsze :D

Kupie PS3 i wlacze sie do rywalizacji w koncu stycznia, ale mam chyba sporo zaleglosci do odrobienia..

 

Pozdrawiam stara ekipe i do zobaczenia\wyprzedzenia ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...