Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale oprócz zniszczeń widzę, że przeciwnicy zachowują się jak w Prologu. Kolizje i interakcje między samochodami są na poziomie tych z poprzednich części, co w moim rankingu automatycznie eliminuje tą grę z tych granych online z innymi przeciwnikami. Wystarczająco się nawkurzałem w Prologu na japończyków którym udało się opanować sekretną sztukę uderzania pojazdu, jednym ciosem eliminując wszelkie szanse na zajęcie wysoko notowanego miejsca w wyścigu. Jedyną szansą tej gry jest to, że to co jak na razie widzimy nosi miano trybu Arcade. Ale szczerze mówiąc wątpię czy w trybie Professional będzie większa różnica niż w Prologu. O poprawie kolizji nawet nie piszę bo jest na to jeszcze mniejsza szansa. Gdyby to planowali, nawet wczesne demko miało by już uwzględnione jakieś zmiany. Pewnie pokombinują z karami, ale te wzorem z Prologu będą przyznawane osobie, która w perfidny sposób została poszkodowana, nie agresorowi.

Ogólnie rzecz biorąc niezła papka nas czeka. Seria GT do trójki jakoś dawała radę, a później pojawiła się Forza Motorsport. Polyphony przez długi czas ignorowała pojawienie się konkurenta na rynku i przyjdzie im za to słono zapłacić. Wątpię czy nawiążą równorzędną walkę z Forza Motorsport 2. Tak to nie błąd. O trójce nawet nie piszę.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

Porównywanie i mówienie że forza 2 będzie lepsza od GT5 jest conajmniej śmieszne... Najpierw forza3 niech dogoni GT5P bo to co widać po gameplayach to można porównać z arcade'ówką, zniszczeń nie widzieliśmy(PD zapowiedziało jeszcze lepsze zniszczenia niż te na GS a z FM3 to wogóle doczekamy się ich???) a auta odbijają się jak w pinballu, grafa też najpierw niech dorówna tej z GT5P bo jak narazie to funboy'e x'a podniecają się screenami z photo mode i zrenderowanym 16x aa... wszystko okaże sie na TGS, a gdybanie to można se wsadzić w d$%e

Edytowane przez Merson
Odnośnik do komentarza

Ja juz dosć pojeździłem po GT5 :P

Teraz tylko czekam na konkrety i wolę juz nie komentować bo to nie ma sensu...

 

@ t3zx

 

Nie pisz bzdur, że kolizje z innymi samochodami i otoczeniem to to samo co w Prologu i starszych częściach bo jest całkiem inaczej. Dokładnie ocenić będzie można jak się zagra, ale jak porównać dotychczasowe materialy z Forzy 3 i GT5 to kolizje i zniszczenia w tym drugim nie wyglądają wcale gorzej.

Jak będzie ostatecznie to sie okaże...

Ja na szczęście (albo i nieszczęśćie xD) będę miał okazdję dokłądnie przetestować obie gry.

Odnośnik do komentarza
Ja dodam tylko, żebyście ludzie pograli sobie w Forzę 2, choćby u kumpla. Bo naprawdę niektórzy już zapomnieli czym jest dobry symulacyjny racer.

 

A tak się dobrze składa, że od pary dni sporo pogrywam właśnie 2 drugą część u kolesia :D

 

Jest lepiej niż w GT5p, ale nic tu niczego nie miażdży. Nie chcę ujmować nic FM2, ale jakoś nie czuję w ogóle żeby samochód trzymał się drogi.... jedzie troszku jak po lodzie ;) Chyba Forza 2 góruje nad Prologiem jedynie w kwestii zniszczeń , a i tak nie są lepsze od tych dotychczas pokazanych w FM3 czy w demie GT5.

 

Więc nie bardzo wiem, w czym ma doganiać GT5 najpierw 2 a potem 3.... I nie chcę wiedzieć, bo nie chce tu żadnej bitwy ;)

Ja mam swoje poglądy na tan temat Ty masz swoje, i niech tak zostanie.

 

PEACE :)

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

Ja mam takie odczucie i mój kolega, która gra w swoje FM2 a i Prologa też spróbował też tak twierdzi. No ale może my jesteśmy jacyś inni ;)

Wiele można zarzucić GT5p, ale na pewno druga część Forzy (swoja drogą na prawdę świetnej gry) nie miażdży jej na tyle by "pełna" 5 musiał najpierw doganiać 2 a potem Może 3 :)

Odnośnik do komentarza
Ja dodam tylko, żebyście ludzie pograli sobie w Forzę 2, choćby u kumpla. Bo naprawdę niektórzy już zapomnieli czym jest dobry symulacyjny racer.

 

Symulacyjny racer powiadasz? A to dobre!

Ani GT5P ani Forza to nie są symulacyjne racery. Zagraj sobie w betę SCC na PS3 lub GTR EVO na blaszaku, a zobaczysz co to jest symulacyjny racer.

Oczywiście zakładam, że jesteś posiadaczem dobrej kierownicy. Jeśli nie, to nawet tych gier nie dotykaj :D

 

Choć GT5P na fizyce pro jest znacznie bardziej sim niż Forza 2 (niestety w tą ostatnią dane mi było grać tylko na padzie).

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Co za debilizm ze strony Polyphony, aby tak uparcie i na siłę pchać do tej gry te przeklęte 1080p. Przecież i tak wiadomo, że obecna generacja ma z tym ogromne problemy. Nie lepiej by było dać rozdziałkę 720p, wpakować więcej detali w trasy (szczególnie te paskudne drzewa) i zastosować pożądny AA?

Do tej pory, każde GT było wizytówką i pokazem "mocy" konsol Sony. Obawiam się, że tym razem tak się nie stanie. Na szczęście nikt z nas nie widział jeszcze finalnego kodu i pozostaje mieć nadzieję, że nowe GT zryje nam berety jak zawsze :)

Oczywiście cały ten mój wywód odnosi się tylko do jakości grafiki, bo o całą resztę jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...