Skocz do zawartości

GT5 Prologue i GT5 (do dnia premiery)


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Już się obawiałem, że Toyota porzuciła reaktywację "Hachiroku". Jak na mój gust, trochę zbyt futurystycznie wygląda ta wersja. Concept, który wypłynął ok. 2 lata temu, bardziej mi podchodził i liczę że wersja, która ostatecznie trafi na taśmę będzie właśnie przypominała tamtą. Różnice nie są duże, ale przód jest jakiś.....bardziej ludzki.

 

8070802002mini1l.jpg

Odnośnik do komentarza

http://www.gtplanet.net/yamauchi-interview-reveals-more-on-gt5-development/#more-3837

 

In the final game will be over 950 cars and 20 circuits. Various configurations of these increase the total to more than 70 tracks. Dla mnie starczy bo i tak osiądę pewnie tylko na kilku, ale ogólnie to liczba nie oszałamiająca :D.

 

He commented that we can change almost every imaginable piece of the vehicle, not just the typical sections of the engine, brakes, etc. - miodzio :D

 

Ogólnie to chyba ciężko mi sobie wyobrazić jaki ogrom nam się szykuje :D Zaciskam ząbki i czekam dalej.

 

 

Nadal nie wierze, że będzie tylko 20 tras. Powinni nam zaserwować minimum 5 tras dla rajdów i minimum 5 tras dla Nascar. I co pozostałe 10 dla zwykłych wyścigów? I jeśli w sumie będzie 70 wariacji (pogłoski mówią, że może to wzrosnąć do 110 co jeszcze bardziej komplikuje sprawę) to w liczbe te wejdzie odwrotny kierunek, noc i deszcz? 20 razy 4 wychodzi 80 :D

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pisanie, ze ten dziek nie zminil sie od 10 lat jest nie na miejscu.

Dzwiek pisku opon zmienil sie bardzo.

W GT1-GT3 byl bardzo podobny, tragiczny dzwiek.

Potem poprawili go dosyc mocno w GT4. ten sam jest tez w GTHD.

GT5:P ma nowy, duzo lepszy dzwiek pisku opon. Nadal nie jest idealny ale w zadnym stopniu nie przypomina tego z GT1-GT3...

 

Ps. Mam tez uwage do moda, ktory usunal moj ostatni post (ten o trollu :) ). W tym temacie pojawia sie masa postow prowokujacych i bezsensownych, ktore nie sa kasowane. Ja skomentowalem pewnego osobnika (mysle, ze wiadomo o kogo chodzi..), ktory co jakis czas wpada tutaj wyskakujac z jakas glupota i moj post zostal skasowany <_<

Nie widzialbym problemu, gdyby kogos konkretnie obrazil ale nie zwracalem sie bezposrednio do nikogo... Niestety moderacja wydaje sie czasami dosyc nieobiektywna <_<

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Pisanie, ze ten dziek nie zminil sie od 10 lat jest nie na miejscu.

Dzwiek pisku opon zmienil sie bardzo.

W GT1-GT3 byl bardzo podobny, tragiczny dzwiek.

Potem poprawili go dosyc mocno w GT4. ten sam jest tez w GTHD.

GT5:P ma nowy, duzo lepszy dzwiek pisku opon. Nadal nie jest idealny ale w zadnym stopniu nie przypomina tego z GT1-GT3...

 

 

Masz rację, jednak moim zdaniem te dźwięki z filmiku wyprzedzają GT5P o parę długości.

 

Edit: Fajny jest ten motyw na filmiku kiedy to następca ślizga się razem ze swoim dziadkiem. +1 dla Polyphony.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Tak często ściemniali. Jednak o ile pamiętam na GTPlanet była lista rzeczy, które graczy chcieliby by znalazły się w GT5. Zniszczenia (są); warunki atmosferyczne, dzień/noc (pierwsze pewnie tak, noc na pewno); poprawiony dźwięk (?)... Musimy poczekać, nie ma rady.

Odnośnik do komentarza

No, no FM3 wysokie noty dostaje, będzie WAR przez duże W pomiędzy FM3 a GT5 :P

I nie wiem, ale mam głupie przeczucie, że FM wygra tą konfrontację (jeśli chodzi o cyferki, czyt. oceny).

Recenzenci zjadą GT za to, że gra była tworzona bardzo długo a poczyniła zbyt mało zmian w stosunku do poprzedniej części - mówię Wam tak będzie na bank :D

 

BTW. Screeny ładne, a nawet bardzo, ale to tylko kolejna paczka screenów niestety....

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

IMO fury wyglądają lepiej niż ich rzeczywiste odpowiedniki. Polyphony pod tym względem dosięgnęło ideału.

Yamauchi ma takie same zdanie: GT5 "Better than reality' ? yeah, that's one way of putting it. In a way, it's kind of a given that it's going to look better than reality. The thing about reality is that the criteria for looking "real" are actually a lot stricter and volatile than you'd expect. The way the sun shines, reflects off something, the way it lights scenery ? we seldom have the opportunity to see what we consider "reality" under the best and most aesthetically pleasing conditions.`"

Czyli wywiad z twarzą GT: http://www.nowgamer.com/news/1461/yamauchi-gran-turismo-5-better-than-reality

Odnośnik do komentarza

No, no FM3 wysokie noty dostaje, będzie WAR przez duże W pomiędzy FM3 a GT5 :P

I nie wiem, ale mam głupie przeczucie, że FM wygra tą konfrontację (jeśli chodzi o cyferki, czyt. oceny).

Recenzenci zjadą GT za to, że gra była tworzona bardzo długo a poczyniła zbyt mało zmian w stosunku do poprzedniej części - mówię Wam tak będzie na bank :D

 

Też mi się tak wydaje... Oceny GT5 może dostać gorsze. Aczkolwiek jeśli ktoś nigdy nie grał w żadna część Gran Turismo i jego pierwszy kontakt będzie z piątką to smiało może dodać dwa oczka do oceny.

Odnośnik do komentarza

Recenzenci zjadą GT za to, że gra była tworzona bardzo długo a poczyniła zbyt mało zmian w stosunku do poprzedniej części - mówię Wam tak będzie na bank :D

 

Jasne, bo GT5 to będzie tylko "czwórka" w wyższej rozdzielczości. Po pierwsze w stosunku do GT4, już Prologue poczynił spore zmiany w modelu jazdy, sądząc po materiałach z GC i TGS jest jeszcze lepiej. Do tego dochodzą zniszczenia, które będą w końcu na wszystkich autach, plus jeśli wierzyć Kaz'owi, dostaniemy też tuning elementów nadwozia, co też będzie miało wpływ na zachowanie bryczek. Dołóżmy do tego idealnie dopieszczone wnętrza aut, wraz ze świetnymi animacjami kierowcy i naprawdę nie widzę w którym miejscu ktoś miałby się przyczepić do progresu w stosunku do GT4. A to że gra jest tworzona tyle czasu...jasne że to ssie po całości, ale widać że chłopaki pracują w pocie czoła żeby zrobić grę idealną i szkoda mi ludzi, którzy twierdzą ze PD przez te lata się opieprza, seria GT nie ewoluuje od czasów PSX'a, a w tym czasie Turn10 wydaje już trzecią Forzę - tak przy okazji, ciekawe że tak płodne studio jak Turn 10 do tej pory nie zrobiło w Forzy mokrej nawierzchni, która w serii GT pojawiła się już 8 lat temu na PS2(i to z jakim efektem!). Jedyne co mogłoby teraz rozczarować, to kolejne przesunięcie daty premiery, albo niedotrzymanie obietnic z listy feature'ów które mają się znaleźć w pełnej wersji GT5....ale czymś takim PD i Sony wykopaliby sobie grób, więc jestem dobrej myśli i liczę że w marcu przyszłego roku(najpóźniej w kwietniu - EU) dostaniemy grę, na którą warto było czekać tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Morikage masz dużo racji, ale zobaczysz że trafią się debile, którzy w recenzjach będą zarzucać GT5 to o czym pisze butch.stein. Niestety tak to już jest że często recenzenci szukają na siłe minusów i wymyślają totalne głupoty. Jestem przekonany że GT5 będzie jedną z tych gier, przy których wyżyją do woli.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Recenzenci zjadą GT za to, że gra była tworzona bardzo długo a poczyniła zbyt mało zmian w stosunku do poprzedniej części - mówię Wam tak będzie na bank :D

 

Jasne, bo GT5 to będzie tylko "czwórka" w wyższej rozdzielczości. Po pierwsze w stosunku do GT4, już Prologue poczynił spore zmiany w modelu jazdy, sądząc po materiałach z GC i TGS jest jeszcze lepiej. Do tego dochodzą zniszczenia, które będą w końcu na wszystkich autach, plus jeśli wierzyć Kaz'owi, dostaniemy też tuning elementów nadwozia, co też będzie miało wpływ na zachowanie bryczek. Dołóżmy do tego idealnie dopieszczone wnętrza aut, wraz ze świetnymi animacjami kierowcy i naprawdę nie widzę w którym miejscu ktoś miałby się przyczepić do progresu w stosunku do GT4. A to że gra jest tworzona tyle czasu...jasne że to ssie po całości, ale widać że chłopaki pracują w pocie czoła żeby zrobić grę idealną i szkoda mi ludzi, którzy twierdzą ze PD przez te lata się opieprza, seria GT nie ewoluuje od czasów PSX'a, a w tym czasie Turn10 wydaje już trzecią Forzę - tak przy okazji, ciekawe że tak płodne studio jak Turn 10 do tej pory nie zrobiło w Forzy mokrej nawierzchni, która w serii GT pojawiła się już 8 lat temu na PS2(i to z jakim efektem!). Jedyne co mogłoby teraz rozczarować, to kolejne przesunięcie daty premiery, albo niedotrzymanie obietnic z listy feature'ów które mają się znaleźć w pełnej wersji GT5....ale czymś takim PD i Sony wykopaliby sobie grób, więc jestem dobrej myśli i liczę że w marcu przyszłego roku(najpóźniej w kwietniu - EU) dostaniemy grę, na którą warto było czekać tyle czasu.

 

Nie mogę się z Tobą nie zgodzić, i w cale nie uważam, że GT5 to nie jest 4 w HD. Moim zdaniem już Prologue pokazał progres poczyniony przez PD, a moje zdanie "Recenzenci zjadą GT za to, że gra była tworzona bardzo długo a poczyniła zbyt mało zmian w stosunku do poprzedniej części" odnosi się do zastrzeżeń jakie prawdopodobnie będą zarzucane najnowszej odsłonie. To tak gwoli wyjaśnienia mojego wcześniejszego posta.

Albo GT5 będzie wywyższone i postawione tak wysoko, albo zostanie zmieszane z błotem. Chodzi mi w tym wszsytkim o to, że są ludze którzy mają jakieś śmieszne klapki na oczach i nie zauważają ozywistych rzeczy.

Rozumiem, że jeszcze Prologue miał troszeczkę kartonową fizykę, ale już pierwsze materiały z GC czy TGS`u pokazują, że PD na tym pracuje i chce coś zmienić i co raz lepiej im to wychodzi... no ale potem znajduje się np. taki jeden jak Maciek Makuła z tvgry.pl (sory, że tak po nazwisku, ale jego komentarze co do GT5 są żałosne i ewidentnie pokazują, że niektórzy mimo tego, że widzą coś całkiem innego pier***ą głupotu, no bo tak jest fajnie - analogiczna sytuacja do PS3- fakt 3 lata temu nie było na nią gier tak się przyjęło i zostało po dziś dzień, co z tego, że PS3 tyle samo ciekawych ex`ów co 360 a może nawet i lepsze no ale "Na PS3 nie ma w co grać!" ), który nawet nie potrafi odsunąć sobie fotela bo ??!! Uwaga, uwaga plecak mu blokuje - oczywiście narzeka przy tym, że PD zrobiło stoiska chyba tylko dla skośnookich, tym samym ośmieszając się już na samym początku - a dalej jest już tylko weselej, ale to już polecam obejrzeć samemu jeśli ktoś ma konto premium na tvgry.pl

Koniec końców wydaje mi się, że przez właśnie takie kwiatki, nie wiem jakieś przekonania/przyzwyczajenia mogą zgubić GT5. Bo ktoś sobie pomyśli " kurcze cały czas pokazują nowe filmiki, co z tego jak trasy są lipnie wykonane, samochody odbijają się jak kartony, zniszczeń praktycznie nie ma w porównaniu do FM (co z tego, że są na takim samym poziomie - to się nie liczy) model jazdy też żywcem przeniesiony z GT1, pisk opon też, ogólna lipa to nowe GT, wolę sobie kupić rocznego Shifta albo FM bo to są prawdziwe symulacje (osobiście nie mam nic do tych gier, są podane tylko przykładowo, jak komuś to przeszkadza niech sobie wstawi inne)" i takie myślenie może a nawet na pewno zgubi GT - bo niestety ok. 80% użytkowników cały czas tkwi w takich idiotycznych przekonaniach...

 

Zawiły, i skomplikowany ten mój post, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumiał o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Nie od jakiegoś czasu oceny już nie interesują. Jeśli GT5 będzie tym czym miało być to będzie super, mam gdzieś co niektóre serwisy i czasopisma. Sami gracze rozliczą PD. Oczywiście trafią się hejterzy jak i fanboje, no ale cóż, olać ich trzeba.

 

tvgry w ogóle trzyma niski poziom, a materiały można czasami znaleźć na YT. Idea konta premium w tym przypadku jest tragiczna. Już tak wielki serwis jak IGN nie wymaga ode mnie płacenia za miesięczny tekst czy filmik...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...