Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno poprawia tylko błąd z wywalanie z LIVE w niektórych grach. Mnie czasem wywala z GoW1, ciekawe czy pomogło.

No faktycznie, to było wkurzające. Mnie wywalało często.

BTW, odnieśliście wrażenie że całe NXE spod Guide Buttona chodzi troche szybciej, nie freezuje się aż tak bardzo jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Mam ... debilne pytanie, ale może ktoś pomoże.

Chce wysłać w oryginalnym kartonie kierownicę M$ i ... nie mogę jej pomieścić - ktoś wie czym się kierować podczas wkładania? Co pierwsze, co ostatnie? Sama kierownica mi się mieści :rolleyes:

Nie no, to nie są żarty - chociaż bym wykrzywiał nie wiem jak pudełko, i tak nie chce wejść do środka wszystko... a tu jeszcze zasilacz musi wejść o_0

Odnośnik do komentarza

Co do monitorka, co powiecie o tym modelu?

 

http://www.allegro.pl/item591721305_full_h..._sklep_wwa.html

 

 

Opłacałoby go brać? (Full HD, HDMI, dobry kontrast i niezła wg mnie cena)

 

Ewentualnie 2 wariant w podobnej cenie i podobnych (lepszych) parametrach.

 

http://www.allegro.pl/item592962412_hit_mo...ullhd_hdmi.html

 

 

Co sądzicie o Asusie i LG?

 

 

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza
Mam ... debilne pytanie, ale może ktoś pomoże.

Chce wysłać w oryginalnym kartonie kierownicę M$ i ... nie mogę jej pomieścić - ktoś wie czym się kierować podczas wkładania? Co pierwsze, co ostatnie? Sama kierownica mi się mieści :rolleyes:

Nie no, to nie są żarty - chociaż bym wykrzywiał nie wiem jak pudełko, i tak nie chce wejść do środka wszystko... a tu jeszcze zasilacz musi wejść o_0

Uderz tutaj http://www.psxextreme.info/index.php?showt...0&start=280 może ktoś pomoże.

 

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie X0, przed ewentualnym zakupem ;)

 

1. Nie posiadam TV LCD/HD. Jedynie TV CRT 24" (4-letni) i monitor CRT 21". Czy DUŻO stracę grając na jednej z tych opcji w X0 ? Która opcja z tych dwóch (tv/monitor) jest lepsza?

2. W najbliższym czasie (przez rok) nie mam zamiaru kupować nowego TV. Czy jest sens kupowania X0 w takim razie?

3. Czy HDD w konsoli wpływa na jej żywotność? Czy po prostu 'wycisza' działanie konsoli ?

4. Nie mam zamiaru podłączać X360 do internetu (komputer jest na końcu jednego pokoju, a X0 byłby na końcu drugiego pokoju). Czy w związku z tym dema gier mogę ściągać za pomocą PC, wgrywać je na pendrive i wgrywać do konsoli ?

5. Czy jeżelu kupię używanego Xboxa360 (na gwarancji) to nie będę mieć problemów z realizacją gwarancji? Kurier normalnie do mnie przyjedzie?

6. Ile orientacyjnie jest wart UŻYWANY (powiedzmy maksymalnie półroczny) PREMIUM/ARCADE bez gier? (nie chciałbym przepłacić)

 

 

Z góry BARDZO dziękuje za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza

1. Monitor CRT, ale najlepszy byłby oczywiście chociaż monitor panoramiczny.

2. Tak, szczególnie jeśli poszukasz gier dobrze działających w 4:3.

3. ? HDD i tak nie jest w środku konsoli i można go odpiąć. Ogólnie jeśli chcesz w przyszłości mieć Live to oszczędzanie na HDD nie ma sensu, a nawet sama możliwość instalacji gier jest warta dopłaty do HDD.

4. Można bodajże na DVD nagrywać. Ale bez Live tracisz baaardzo dużo.

5. Przydałby się dowód zakupu.

6. Nie wiem nic więcej ponad to co sam możesz zobaczyć na allegro.

 

Ogólnie to ci powiem, że choć HD jest ważne dla posiadaczy nowych konsol, to jednak bez Live trudniej się obyć.

Odnośnik do komentarza

Na telewizorku SD da się normalnie pograć. Tylko czcionki są większe/nieczytelne, a sama grafika czasami nawet zyskuje na SD :).

 

Live!... ja bez tego żyję. To po prostu komunikator + achievementy + granie online.

Odnośnik do komentarza

@ Wampis

 

2. Czyli gry 16:9 będą się źle wyświetlać tak? koło będzie jajkiem itp. ? (chodzi o kształty) Monitor nie jest panoramiczny niestety.

 

Nie zależy mi na live, więc nic nie stracę. ;)

 

Martwi mnie tv :/ Rozmawiałem ze znajomym i pożyczy mi swojego X0 w poniedziałek na przetestowanie, ale z góry podkreślił, że obraz będzie kiepski na tv CRT :(

 

Ile kosztuje dobrej klasy monitor 22" ? (który można użytkować jako TV? Mam kablówkę, bez dekodera. Jest sens kupowania monitora jako tv w tym wypadku?)

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza

Nic nie tracisz jeśli podepniesz pod CRT monitor kablem VGA. Mało tego, na tym monitorze prawdopodobnie uzyskasz Full HD. Żadne kółko nie będzie jajkiem - po prostu na monitorze u góry i u dołu zostaną wygenerowane czarne pasy. Ja na 19' czuje się komfortowo grając w gry o rozdzielczości 16:9. Gra jest warta świeczki, a granie na multi przez Live, to wyśmienita zabawa, szczególnie z Polakami, których dobrze się zna.

Odnośnik do komentarza
Co do monitorka, co powiecie o tym modelu?

 

http://www.allegro.pl/item591721305_full_h..._sklep_wwa.html

 

 

Opłacałoby go brać? (Full HD, HDMI, dobry kontrast i niezła wg mnie cena)

 

Ewentualnie 2 wariant w podobnej cenie i podobnych (lepszych) parametrach.

 

http://www.allegro.pl/item592962412_hit_mo...ullhd_hdmi.html

 

 

Co sądzicie o Asusie i LG?

 

 

Ponawiam moje pytanie, który bardziej radzicie wybrać?

Odnośnik do komentarza

Dodam od siebie:

1. Monitor CRT 21' będzie bardzo dobry , napisz jeszcze jakiej marki , ale jeśli dobrej to możesz wycisnąć z niego nawet full HD poprzez oryginalny (MS) kabel VGA , w niektórych przypadkach także poprzez BigBena i kilka innych lepszych marek.

2. Sens jest jak najbardziej , tym bardziej , że posiadasz monitor CRT , a na takim jakość jest zadowalająca.

3. HDD wycisza działanie Xbox-a , a także poprzez instalacje gier na nim znacznie redukuje możliwość awarii napędu.

4. Zgadzam się , że bez Live'a tracisz bardzo dużo. Jeżeli kompa masz tak daleko zawsze możesz pokusić się o bezprzewodowe połączenie , choć to troche cię będzie kosztowało. Osobiście jednak puściłbym bym sobie jakoś ten jeden kabelek, dobrze go maskując.

5. Nie będziesz mieć problemów z jej realizacją tylko pod warunkiem , że nigdy wcześniej nikt jej nie rejestrował na infolinii MS. Aby się upewnić najlepiej bezpośrednio przy zakupie zadzwonić na infolinie (008004411796) podać nr seryjny i zapytać czy była rejestrowana, ewentualnie zarejestrować konsole od razu na siebie . Odnośnie dowodu zakupu nie wiem czy jest wymagany, ale to już pytać kogoś kto wysyłał do serwisu.

6. Odsyłam na znany serwis aukcyjny...

 

 

2. Czyli gry 16:9 będą się źle wyświetlać tak? koło będzie jajkiem itp. ? (chodzi o kształty) Monitor nie jest panoramiczny niestety.

Nie zależy mi na live, więc nic nie stracę. ;)

Martwi mnie tv :/ Rozmawiałem ze znajomym i pożyczy mi swojego X0 w poniedziałek na przetestowanie, ale z góry podkreślił, że obraz będzie kiepski na tv CRT :(

Ile kosztuje dobrej klasy monitor 22" ? (który można użytkować jako TV? Mam kablówkę, bez dekodera. Jest sens kupowania monitora jako tv w tym wypadku?)

Nie będzie żadnego jajka , tylko możliwe czarne pasy , którymi specjalnie bym się nie przejmował.

Live - stracisz to , że go nie zaznasz ;)

No na TV CRT będzie kiepszczyzna , bo wyświetla on tylko rozdzielczość SD . Jak będziesz testował to tylko na swoim monitorze i pamiętaj , że jakość kabla VGA ma przełożenie na jakość widzialną na ekranie monitora, więc nie ma co oszczędzać. Osobiście polecam kable Microsoftu i BigBena - jakościowo raczej najlepsze.

 

... czyli każdy monitor można kablem VGA podłączyć do konsoli i cieszyć się X0 ? (mój już jest dość wiekowy, bo to Eizo FlexScan F77S) :E:E:E

Taka jest końcówka tego kabla

http://i44.tinypic.com/5y5j6s.jpg

Jeżeli masz takie same w kablu na stałe wychodzącym z monitora to wystarczy przejściówka żeńsko-żeńska o ile się nie myle, ale nich lepiej ktoś potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Ok, dzięki za odpowiedzi TheBestio. ;)

 

Możesz mi jeszcze powiedzieć jaką wersję najlepiej brać? Arcade Jasper z przeróbką za 900zł czy Premium Jasper z przeróbką za 1100zł? Czy to, że dysk powoduje mniejszą szansę padnięcia napędu powoduje, że jest większa szansa RROD ?

Potencjalnym złodziejom nie doradzam.

Odnośnik do komentarza

Napisałem 'z przeróbką' bo tylko takie 2 aukcje z JASPERem są z mojego miasta na allegro (Bydgoszcz). Jeżeli nie wierzycie to oto dowód -> link

 

Tak, więc mam nadzieję, że teraz doradzicie mi. :) (podejrzewam, że jest możliwość, abym zrezygnował z przeróbki w tej aukcji, więc wtedy pewnie zaoszczędzę koło ~ 80zł)

Jeżeli miałbym kupować konsolę z innego miasta (allegro) to chciałbym, aby był to pewny, fachowy sklep.

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza
Które instrumenty (Guitar Hero/Rock Band) są lepsze i jak wygląda ich kompatybilność?

W tej chwili mam gitarę z GH3, a myślę o nowym zestawie (gitara, perka mikrofon) który chodziłby ze wszystkimi grami (zwłaszcza z GH Metallica :) )

 

ghchart1.jpg

 

Głowy nie dam, ale to co jest kompatybilne z WT powinno działać z Hetfieldem i ekipą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...