Skocz do zawartości

Xbox 360 - pytania


.:marioo:.

Rekomendowane odpowiedzi

co to znaczy kosmicznie drogie dyski? od jakis 50zl dyski oryginalne, jak to sa kosmiczne kwoty to nie mam pytan

 

zeby grac z plyt to dowolna memorka, te 4GB profilami i save z gier to przez kilka lat nie zapelnisz...

hdd to poprostu inna bajka, nawet 20GB czy jakis pen wiekszy, bo instalnac gre na hdd i grac bez szumu plyty i szybszymi loadingami jak i calkowity brak mozliwosci zniszczenia plyty przez naped czy zuzywanie napedu to przeciez inna bajka, koszty niewielkie, a pozytywow i oszczednosci wiele... ja bym stwierdzenie wysnuł inne, ten co bogaty niech sobie tyra sprzet bez dysku i plyty, Ci co na kasie nie spia najrozsądniejsze jest miec dysk...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

te 250GB dyski z allegro to sa pctowe podrobki nie oryginaly (wiec cena tego to przeciez jak pctowy zwykle plus cena przerobki), na cene tez trzeba uwazac zeby nie kupic po prostu jakis pctowych refurbished bo one chodza ponizej 100zl., jak jzu kupowac te podrobki to pewne nowe i trzeba liczyc ze to koszt do 200zl bo sam dysk nowy w zakupie to ok 140zl a przerobke to nikt za darmo nie robi przeciez...

ale i oryginaly nie sa 5 razy drozsze od pctowych podrobek...250GB oryginala to raczej nie znajdziesz, chyba ze ktos bedzie sprzedawal od konsoli, ale to raczej niemożliwe, bo po co by ktos mial sprzedawac :) tym bardzej ze to glownie w slimach tylko jest dawane... oryginaly to mozna nabyc pewne to co bylo w fatach awaryjnych czyli 20, 60 i 120 (250 z super elite to rzadkosc i tez nikt tego nie ma powodu sprzedawac bo to w jasperach bylo)

 

PS.

jaka rozica miedzy podrobka, a oryginalem?

na pewno innej firmy dyski, podrobki tylko WD, a oryginaly rozne ale nigdy WD.

a inne roznice, to tylko to ze oryginal zawsze bedzie akcesorium prawidlowym, podrobki zawsze jest mzoliwosc ze MS sie wk... i poblokuje tak jak bylo to z memorkami, ale juz dlugo te podrobki sa i nic nie robia z tym...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

wlaczyc autologowanie do okreslonego konta, ustawienia w samym profilu tym ktory chcesz zeby sie logowal po wlaczeniu konsoli...

czyli glowne okno druga zakladka od lewej z karta profilu nacisnac

pozniej PROFIL

pozniej PREFERENCJE LOGOWANIA

i tu wlaczyc automatyczne logowanie

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Pytanko mam, na koncie US dodałem swoje konto PayPal, doładowałem je pięknie dolarami i chciałem zakupić 800 MSP. Niestety transakcja skończyła sie komunikatem "Your credit card could not be authorized. Please contact your credit card provider, or enter a different credit card". To po prostu nie działa, czy muszę coś gdzieś jeszcze autoryzować?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie porównuj tych trybow bo to jest niebo, a ziemia, na euro dasz 1080p czy 720p?

oczywistym jest ze obraz bedzie pod kazdym wzgledem lepszy na komponecie, ostrosc, rozdzialka, itd itp...

 

kartka zalana woda? brednie jakies

komponent ma mniejsza ostrosc ale to w porownaniu do podlaczenia po VGA (a tu znow kolory ma lepsz, bardziej nasyone, na VGA niekotrzy mowia ze dla nich to wyblakle) badz HDMI i tez wazne jakiej jakosci kabel bo ma to znaczenie...

Odnośnik do komentarza

Juchy ma w pełni rację, swego czasu jak przesiadłem się na telewizor też na początku miałem konsolę połączona po vga i kolory były wyblakłe + nie miąłem dostępu w tym trybie do wszystkich ustawień tv, jak dokupiłem kabel component to kolory stały się lepsze, o wiele żywsze i bardziej nasycone. Ja u siebie nie zauważyłem różnicy w ostrości miedzy vga i component, może to wynikać z jakości kabli mam oba od ms.

Odnośnik do komentarza

Trochę teorii:

 

Component video – analogowy sygnał wideo dzielony na dwie lub więcej składowych i transmitowany po niezależnych kablach w celu zmniejszenia wpływu zakłóceń zewnętrznych. Umożliwia przenoszenie obrazu wysokiej rozdzielczości HDTV.

YPbPr (tzw. Component Video) - standard analogowego przesyłania obrazu, do niedawna popularny w zastosowaniach profesjonalnych, obecnie wychodzący z użycia na rzecz przesyłu cyfrowego. Polega na przesyłaniu sygnału za pomocą trzech składowych (komponentów) transmitowanych po niezależnych kablach dla zmniejszenia wpływu zewnętrznych zakłóceń oraz strat sygnału. Są to Y (złącze zielone) - luminancja, Pb (złącze niebieskie) - niebieska składowa różnicowa (Y-B) chrominancji, Pr (złącze czerwone) - czerwona składowa różnicowa (Y-R) chrominancji. Jest odpowiednikiem cyfrowego standardu YCbCr.

 

Composite Video (zespolony sygnał wizji) znany również jako CVBS (Color Video Blanking and Sync) - jest formatem analogowego sygnału wideo. Standardowo jest on zakończony złączem typu RCA.

 

S-Video (ang. Separated Video), oddzielny sygnał wizyjny – standard przesyłania sygnału wizyjnego umożliwiający uzyskanie lepszej jakości niż w najczęściej spotykanym standardzie Composite video, dzięki oddzieleniu sygnału luminancji (informacje o jasności obrazu) od sygnału chrominancji (informacje o nasyceniu barw). Standard S-Video nazywany jest czasami Super Video lub Y/C, a także błędnie S-VHS. Złącze standardu S-Video przenosi tylko sygnał wizyjny, a sygnały fonii przesyłane są oddzielnymi przewodami. Sygnał S-Video może być również przesyłany 21-pinowym uniwersalnym złączem SCART (popularnie nazywanym euro).

 

 

I w skrócie, obraz przesyłany w standardzie VGA jest sygnałem analogowym, w standardzie HDMI - cyfrowym, a resztę sobie sami poszukajcie.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...