Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden koleś przez ostatni rok zrobił z najgorszej drużyny ligi najlepszą drużynę ligi. A inny koleś zrobił z trzeciej drużyny ligi drugą drużynę ligi. Przy jakich niby kryteriach dajesz nagrodę temu drugiemu kolesiowi?

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Jeśli nagroda nazywałaby się "Ligowy trener roku" to oczywiście nagrodę dostaję Lenczyk, ale się tak nie nazywa. Jakie kryterium ? Ot stawiam wynik w Europejskich Pucharach wyżej, niż wyciągnięcie drużyny z dna na szczyt. Bo taka jest nasza liga, równie dobrze za pół roku/rok Śląsk może wrócić do roli średniaka, nigdy nie wiadomo, nie takie spadki w ciągu sezonu ta liga widziała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nagroda nazywałaby się "Ligowy trener roku" to oczywiście nagrodę dostaję Lenczyk, ale się tak nie nazywa. Jakie kryterium ? Ot stawiam wynik w Europejskich Pucharach wyżej, niż wyciągnięcie drużyny z dna na szczyt. Bo taka jest nasza liga, równie dobrze za pół roku/rok Śląsk może wrócić do roli średniaka, nigdy nie wiadomo, nie takie spadki w ciągu sezonu ta liga widziała.

 

Ta nagroda jest za przeszłość. Za to, co już było. Jaki tu ma związek twoje proroctwo co do dalszych losów danego trenera? No może mieć złe wyniki, Skorża też może mieć, a Real i Barca mogą spaść z ligi. Co to ma wspólnego z nagrodami za TEN rok? To chyba tym bardziej powinno się ją dostać w tych szalonych warunkach, skoro ekipa może wrócić do roli średniaka, a jak na razie cały czas od momentu przyjścia Lenczyka gra najlepiej w Polsce.

 

Co do niby wielkich międzynarodowych sukcesów Skorży. Tutaj jest sytuacja analogiczna. Śląsk nie osiągnął tak wiele w Europie, jak obecnie, w zasadzie nigdy. Porównywalne wyniki to były w momencie, gdy obecni piłkarze jeszcze nie żyli. Na jeden mecz przed przyjściem Lenczyka to była ekipa oceniana w najlepszym wypadku na środek tabeli, bo i tak był budowany skład, niemal w całości złożony z Polaków i to zatrudnianych za darmo. Gdyby Lenczyk zapowiedział ten "słaby" wynik w Europie, to by go wyśmiano za bujanie w obłokach.

 

 

Wiem, że jesteśmy w internecie i sens wypowiedzi jest odległym priorytetem, ale naprawdę nie spodziewałem się, że gdy żartobliwie wspomnę o nagrodzie trenera roku dla Skorży, ktoś będzie... tego bronić.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Myślałem, że już niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić, ale powszechne zrozumienie dla nagrody idącej w ręce Skorży sprawiło, że nieliczne włosy na plecach lekko stanęły mi dęba.

 

Zadałem sobie trud sprawdzenia, ile meczów w zeszłym ligowym sezonie (nie chciało mi się już patrzeć ile przypadło na rundę wiosenną) i połówce obecnego przegrał Pan Maciuś- trener roku. Odpowiedź: -15-

 

Czy Orest bardziej zasługiwał na tę nagrodę? IMO, mimo, że daleki jestem od spuszczania się nad stylem gry Śląska, czyli najczęściej misterną taktyką pt. ''Mila wrzuca, któryś z drągali wbija głową do siatki'', to tak.

Mimo dobrych fajnej gry Legii w LE, rewelacyjne wyniki Śląska w lidze, podbite dwoma zwycięstwami nad Legią właśnie, przemawiają do mnie bardziej, szczególnie biorąc pod uwagę, że:

- Śląsk to zespół biedniejszy- Legia przed każdą rundą wydaje fortunę na piłkarzy, których zamarzy sobie Skorża, po to, żeby później stwierdzić, że jednak większość z nich się do gry w piłkę nie nadaje (nazwisk z litości nie wymienię)- to też jest część pracy trenera. W Śląsku Voskamp to chyba pierwszy naprawdę poważny gotowkowy transfer.

- Śląsk, szczególnie w zeszłym sezonie, był zespołem słabszym kadrowo- vide np. właściwie brak napastników przez większość sezonu.

 

Poza tym tak po ludzku obawiam się, czy i tak już rozbuchane do granic absurdu ego 'polskiego Murinio' wytrzyma taki hołd...

Odnośnik do komentarza

Gala tygodnika 'PIłki nożnej'.

 

Nagrody we wszystkich kategoriach:

Pierwszoligowiec roku: Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)

Drużyna roku: Legia Warszawa

Obcokrajowiec roku: Miroslav Radović (Legia Warszawa)

Ligowiec roku: Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)

Odkrycie roku: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)

Trener roku: Maciej Skorża (Legia Warszawa)

Piłkarz roku: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

Rudnev x2 + lekka pomoc sędziego, bo chyba Buric powinien wyleciec z boiska, Sernas na 1:2 z karnego. Ogolem dobry mecz jak na razie, nie wiem czy nie najlepszy w tej kolejce.

ps. Kozak mecz, Rudnev kolejny hattrick, Ariel Famulski (??) za sekundę po rykoszecie na 3:2. Tak przynajmniej komentator twierdzi, bo huligani z Poznania zadymyli racami pol boiska ;) ;)

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Ta, powiem Wam że było wesoło w Kotle :D A skakanie obok dwóch stroboli tak żeby sobie nie przypalić spodni i butów to wyzwanie większe niż przejście Contry na 1 życiu ;)

Z meczu za dużo nie wiem, więc (pipi), ważne że 3 punkty zostają u Nas, dajemy radę z oprawą [mam nadzieję, jeszcze jej nie widziałem XD ] i ogólnie powiało starymi, dobrymi czasami :)

Odnośnik do komentarza

Rafał Ulatowski zwolniony z Lechii Gdańsk

 

Zarząd Lechii Gdańsk rozwiązał kontrakt z trenerem Rafałem Ulatowskim.

 

- Na pewno chcielibyśmy podziękować trenerowi za to, że podjął wyzwanie i poprowadził drużynę, w sytuacji gdy znalazła się ona na zakręcie. Niemniej jednak nasze wizje wychodzenia z kryzysu różniły się i dlatego podjęta została taka decyzja - powiedział prezes Lechii Gdańsk Maciej Turnowiecki.

 

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Ulatowski poprowadził Lechię w czterech spotkaniach, w których jego piłkarze zdobyli 3 punkty.

 

____________________________

 

Za eurosport.pl

 

Naj, naj, naj półrocza T-Mobile Ekstraklasy

 

NAJLEPSZY PIŁKARZ PÓŁROCZA:

 

Artiom Rudniew (Lech)

 

NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWY ZAWODNIK (MVP):

 

Sebastian Mila (Śląsk)

 

NAJLEPSZY MECZ:

 

Lech-Legia 0:0

 

NAJGORSZY MECZ:

 

Jagiellonia - Legia 0:0

 

NAJLEPSZY BRAMKARZ:

 

Dusan Kuciak (Legia)

 

NAJLEPSZY OBROŃCA:

 

Michał Żewłakow (Legia)

 

NAJLEPSZY POMOCNIK:

 

Rafał Murawski (Lech)

 

NAJLEPSZY NAPASTNIK:

 

Dudu Biton (Wisła)

 

NAJLEPSZY TRENER:

 

Orest Lenczyk (Śląsk)

 

NAJBARDZIEJ OBIECUJĄCY MŁODY PIŁKARZ:

 

Rafał Wolski (Legia)

 

NAJLEPSZY OBCOKRAJOWIEC:

 

Miroslav Radović (Legia)

 

NAJBARDZIEJ FAIR:

 

Lech Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała

 

NAJWIĘKSI BRUTALE:

 

Korona Kielce - 63 żółte kartki

 

 

Bycie najlepszym piłkarzem nie wystarczył na bycie najlepszym napastnikiem i obcokrajowcem :D

Odnośnik do komentarza

Pierwszym piłkarzem, o którego stara się Śląsk Wrocław, jest Ilijan Micanski. Dla przypomnienia: w Ekstraklasie strzelił 14 goli. Później pojechał do Kaiserslautern i słuch o nim zaginął. Teraz Lenczyk chce go wypożyczyć, co mogłoby być dobrą opcją dla wszystkich. Może poza Cristianem Diazem, który znowu będzie zły, że nie gra w każdym meczu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu jeszcze nikt tego tu nie pisał, ale Czesława wyje/bali z Jagi. To, kto ma zostać jego następcą przekracza wszelkie granice pojmowania. Proszę państwa, TOMASZ HAJTO :woot: :woot: :woot: :woot: :woot:

 

Wbrew pozorom nie jest to fatalna wiadomość wyłącznie dla kibiców Jagielloni. Dudu i Madera bardzo liczyli na to, że Czesio ściągnie ich w tym okienku do dream-teamu budowanego w Białymstoku. A tu kupsztajn, rzekomym powodem zwolnienia Michniewicza jest "odmienna wizja polityki transferowej". Szczególnie przejechał się Madera, który obrażony na cały świat od 2 miesięcy symulował kontuzję będąc pewnym, że jako pupil Czesława zostanie ściągnięty do Jagi bez względu na koszty :dance2:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...