Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

broda,zarost,ucho,inaczej wymodelowana twarz i inna fryzurka,do tego budynki w tle zmienione-wszystkie zmiany zdecydowanie na plus.

 

Kurcze wreszcie ta generacja doczeka się gry spektakularnej,z piękną animacją,grafiką,teksturami i epickością-dotychczas każda nawet największa gra co najmniej jednej z tych rzeczy nie miała

Odnośnik do komentarza

No... :). Jak to dobrze, że Guerilla postawiła na STAŁE 30 FPSów. Nie jakieś 40 fpsów jak nie ma wrogów, 24 jak wyskakują, a z wybuchami 15, tylko właśnie STAŁA płynność. Obojętnie co się dzieje, płynność ta sama. Nie cierpię właśnie jak gra tak skacze.

 

Dobrze, że zrezygnowano z COOPA na jednej konsoli. Bo nie dość, że musieliby ciąć grafikę, epickość i fpsy do tego, to w dodatku, kto gra dzisiaj w COOPa na jednej konsoli? Guerilla nie wyklucza COOPA przez sieć, a do tego na szczęście nie trzeba zużywać dodatkowej mocy konsoli.

 

I do tego dostaniemy pełne i natywne 720p, czyli 1280x720. Nie żadne przeskalowane 1138x653 z masą bluru, który zalewa ekran (Bioshock!!! - bluru jest tyle, że nawet in-game XMB jest rozmazane), żeby zakryć brak AA. Będzie pełne 720p z technologią "full screen Anti Aliasing 4x" generowane przez procesor Cell. Spójrzcie jakie idealne krawędzie ma KZ2. Właśnie zasługa takiej technologii. FSAA, zamiast zwykłego AA.

Odnośnik do komentarza

oh.

yeah.

 

jeśli gra utrzyma ten mroczny, industrialny klimat i wszystkie postacie będą miały tyle charyzmy ile ten oficer, to killzone stanie się dla mnie pewniakiem.

 

btw, czy tam w trailerze nie widać aby jeepa, co wygląda jak kopia warthoga z halo?

 

i ten robot na końcu na pewno jest tworem helghastów. w kz: liberation walczyło się z podobnym, pająkowatym robotem.

Odnośnik do komentarza
Ficus co z ta beta??

nie wiadomo,sam się zdziwiłem,że jeden z twórców na tym oficjalnym forum napisał,że beta ruszy kiedy będą gotowi.Przecież jeszcze jakiś czas temu mówiono ,że zaproszenia do betki będą wysyłane już od 24 października czy coś w tym stylu.Widocznie to była plota(ale prawdą jest ,że trzeba mieć ściągnięty theme by w ogóle mieć szanse na wylosowanie).Pozostaje czekać....

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakby betę dali wszystkim, którzy ściągnęli ten theme pomiędzy 17 a 23 października, ale niestety będzie losowanie :(. No ale nawet jak się wszyscy nie dostaniemy, to możemy pocieszać się myślą, że luty już niedługo, a Seb Downie mówił kiedyś, że oprócz bety, przed premierą gry dostaniemy single demo.

 

Edit: To jest jeden z Helghańskich robotów (nie pamiętam nazwy). Bankowo nie jest to nikt z obcej rasy. Sony chce utrzymać w tajemnicy ich wygląd do samego końca. Czy komuś oprócz mnie przypomina się pierwsze Halo? :P

 

btw. Killzone 2 - moim zdaniem - pokazuje, że exclusivy mają sens. Nie dość, że naprawdę masa ludzi kupi/kupiło PS3 z powodu tej gry, to w dodatku gdyby tak gra była multiplatformowa, w życiu by tak nie wyglądała. Jak to dobrze, że Jack Tretton palnął takie głupie słowa, że render KZ2 to real time :D. Dzięki temu mamy taką grę...

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
btw. Killzone 2 - moim zdaniem - pokazuje, że exclusivy mają sens. Nie dość, że naprawdę masa ludzi kupi/kupiło PS3 z powodu tej gry, to w dodatku gdyby tak gra była multiplatformowa, w życiu by tak nie wyglądała. Jak to dobrze, że Jack Tretton palnął takie głupie słowa, że render KZ2 to real time :D . Dzięki temu mamy taką grę...

 

Dokladnie, exclusivy to gwarancji znakomitej jakosci (choc nie zawsze, vide HAZE), zwlaszcza jesli producent konsoli pompuje w produkt nieograniczona ilosc gotowki (Microsfot chyba skapil Boungie funduszy-najbogatsi zawsze sa najbardziej chciwi :D ). Cieszy rowniez wypowiedz pana Tettona. Jestem przekonany, ze gdyby nie on, nie mielibysmy tak dopracowanej gry.

 

Ktos tam pisal, ze jest 13 leveli w KZ2. Z

wywiadu dowiadujemy sie, ze jest 11 (do momentu E3). Moze ktos dac linka do tych 13 leveli?... a poza tym beda 4 poziomy trudnosci

 

Niesamowite sa te obiekty w tle. Pelne 3D. Nie to co te tandetne tla w CoD4 :)

Odnośnik do komentarza

http://www.video.dpadmagazine.com/2008/10/...r-footage-pt-1/

 

calutki gameplay z demka bez cięć itp-chyba pierwszy taki -zawsze gamepleye były cięte itp

 

BTW. Killzone 2 podobno byłby gotowy nawet na październik jednak Sony postanowiło,że premierę przełożą na luty-kilku ludzi takie coś stwierdziło kilka razy.Sony najwidoczniej uznało,że bezpośrednia konfrontacja z Gears of War2 może zaszkodzić sprzedaży i postanowił GG dać czas do lutego na doszlifowanie tytuły.A do bezpośredniej walki o świątecznego klienta rzucił Resistance 2 czyli poniekąd sonowską odpowiedź na Halo(stylistyka gry,lasery,plazmowe bronie,kolorowo wszędzie,kosmici itp)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Szkoda tylko, że jakość do bani, bo nie można podziwiać walorów wizualnych KZ2 :).

 

ale pierwszy raz masz okazję zobaczyć cały etap z demka bez cięć od A do Z

 

Kolesiowi zajęło to ok 30minut ,a grał ewidetnie na easy.Jeśli jest to miarodajny wynik potrzebny na przejście etapu to będziemy mieli singla na ok 8-10h(11 etapów ma być).Choć oczywiście może być też grubo ponad 10h zabawy.Jedynka Killzone również miała 11 etapów ,a jak pamięć mnie nie myli to chyba w 17h skończyłem ją jedną postacią.

Odnośnik do komentarza
tytół

o borze!!!

 

 

jesli byla juz takie pytanie to nie bijcie, ale wcczesniej mnie to nie interesowalo, a teraz nie bede czytal calego tematu

 

wiadomo jakie ograniczenie wiekowe bedzie posiadala ta gra?

bo w jedynce fucki gesto lataly (biorac pod uwage lokalizace bardzo mnie to ciekawi)

troche nie chce mi sie wierzyc, by zostawili taki jezyk przy tytule w ktory wpakowali tyle kasy i ktory ma stac sie takim hitem

Odnośnik do komentarza
tytół

wiadomo jakie ograniczenie wiekowe bedzie posiadala ta gra?

bo w jedynce fucki gesto lataly (biorac pod uwage lokalizace bardzo mnie to ciekawi)

troche nie chce mi sie wierzyc, by zostawili taki jezyk przy tytule w ktory wpakowali tyle kasy i ktory ma stac sie takim hitem

A co to ma do hitu? Wulgaryzmy będą, jak w każdej tego typu grze. Grałeś w Gears of War? Nie? To zagraj. Fenix i Dom nie oszczędzają i sypią niezłe teksty. Kategoria 18+ w niczym nie przeszkodziła tej grze w staniu się hitem. Podobnie będzie z KZ2. Flaki i krew leją się jak miło.

 

A ja mam nadzieje ze jakies ciekawe mapy beda bo te na filmikach to tragedia - ciagle szarzyzna i jakies bazy - owszem 1/2 misje moga byc oparte na ruinach i bazach ale nie cala gra

Sam jesteś "tragedia". ;)

Po 1. Zainteresuj się fabułą i uniwersum Killzone. Po 2. Zagraj w dwie poprzednie części Killzone. Po 3. Właśnie to jest jeden z powodów, który wyróżnia KZ2 od innych tytułów. Gra trzyma fason, a nie jest przeplatana czyli, że trochę tego i trochę tego.

 

O co mi chodzi z punktem pierwszym? Ano to, że akcja się dzieje na planecie Helghan, czyli "niby" ojczystej planecie Helghastów. Na tej planecie nie ma zieleni, nie ma radości - jest zwykłą, fabryczną i metalową planetą. Nawet nie ma zbyt dobrych warunków pogodowych, bo Helghaści posiadają specjalne maszyny do kontrolowania całej pogody. Część z nich można było zobaczyć na poziomie z E3 2007. Seb Downie nie wykluczył obecności śniegu, ale nie spodziewajcie się trawki i różowych motylków, niczym jak w Halo.

 

Drugi punkt: Akcja poprzednich dwóch części KZ rozgrywała się na planecie ISA, czyli na jednej z kolonialnych planet ludzkości. Logiczne, że były tam drzewka, krzaczki, las, kwiatki i inne duperele, ale Helghan jest typowo brudną planetą.

 

Punkt trzeci: Gra jest dzięki temu oryginalna. Twórcy nie chcą wepchać wszystkiego na siłę, czyli ruin, zabytków, dżungli i innych takich rzeczy. Jest jeden logiczny ciąg, planeta ma swoje właściwości i tyle. A nie że mamy do czynienia z kolejną planetą na której jest wszystko. To głupie, nudne i oklepane.

 

Edit: Ja nikogo nie zjadam. Każdy ma przecież własną opinię :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...