Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Doskonale wpisują się w to czym się stali, czyli zwykli ludzie ze swoimi zwykłymi problemami opętani przez siłę wyższą.

 

Jak słyszę, że coś mówią to od razu patrzę na napisy bo te wtrącenia są tak genialnie wyrwane z kontekstu, że ciężko się nieraz połapać o czym majaczą. Szczególnie jak się weźmie pod uwagę zmiany intonacji głosu w trakcie tych monologów :D

 

Rozwaliło mnie jak

z jakiejś sceny przygotowanej na paradę wyskoczył opętany z wielkim nożem do filetowania i powiedział, że kwasy omega trzy są dobre dla serca - pomyslałem wtedy, że zaraz pewnie będzie chciał nam je wyciąć :P

 

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

No i koniec. Kapitalne zakończenie świetnej gry.

 

 

Zakończenie na miarę najlepszych filmów. Remedy pokazało klasę i odważyło się nie zrobić szczęśliwego zakończenia. Podobał mi się motyw, że Alan zrozumiał iż nie wszystko może być po jego myśli i się poświęcił dla żony. Moim zdaniem wyszło na to, że nie mogli zniszczyć Ducha Mroku i Alan musiał wpisać kolejnego pisarza, który kiedyś zrobi to samo co on by przedłużyć okres uśpienia. Rose jako strażniczka światła, tak samo jak starsza Pani czuła miętę do pisarza, wszystko zatoczyło koło. Dobrze widziałem kogo teraz posiadł Duch Mroku - Agent N. :D Generalnie to wszystko skleili, tak gra właśnie może się zakończyć - tajemnicą, ale jednocześnie jest furtka do ewentualnej kontynuacji albo spinoffu. Remedy potwierdziło, że ma już scenariusz kontynuacji, ale moim zdaniem będzie to cholernie trudne do zrealizowania tak by trzymało poziom jaki postawiła końcówka.

 

 

Jak dla mnie chyba najlepsza gra na X360.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko .

Jade na koszmarnym , 3 odcinek i np w 1 odcinku brakuje mi jeden str maszynopisu. Te do poszukania na ksozmarnym mam , te normalne tez znajde na koszmarnym czy musze odpalic normalny poziom trudnosci i tam szukac ? - tak mi sie wydaje , ze tak to chyba dziala , bo staralem sie wszystko zebrac i wszedzie szukac , ale jeden mi brakuje.

Ktos odszukal juz 100 termosow ?

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

ok gra pękła. Za(pipi)ista, faktycznie jedna z najlepszych na xo, dawno mnie nic tak nie wciagnelo zebym tyle przed konsola siedzial. Pozostaje czekac na dlc, achi sobie powyciagam poki co.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem dzisiaj ostatni termos którego szukałem od wczoraj i nie dawał mi spokoju. YouTube jest niezastąpiony. Zostały tylko dwa poziomy trudności. Momentami jest ciężko, ale daję radę. Szukając tych wszystkich znajdziek odkryłem fajną rzecz w 5 odcinku. Otóż Barry ma tam zadanie od Sary żeby dzwonił po ludziach z pewnym hasłem. Zamiast biec jak zwykle za Sarą, zostałem z ciekawości i widzę że Barry rzeczywiście wziął słuchawkę i dzwoni :) Niby nic, ale w wielu grach w takim momencie taka postać znika albo blokują się drzwi. Dopracowana gierka. Moje ulubione etapy to właśnie cały 5 i farma rockowych dziadków. A ulubiony bohater to właśnie Barry.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Też się nad tym zastanawiałem, najpierw myślałem, że Alan chciał przenieść chatkę i mrok z tego jeziorka do oceanu by jej już nikt nie odnalazł, no ale to by nie miało sensu, bo mrok przenosi się z wodą więc zagrożeni byli by wszyscy. Coś mi się zdaje, że będziemy musieli poczekać na DLC bądź AW2, żeby się dowiedzieć o co mu chodziło... No i to "Alan, wake up..." wypowiedziane zaraz po tym... ech tyle pytań :D

 

 

Mi się wydaje że Alan odkrył/napisał że Mrok/zło to nie tylko jezioro ale ocean, jezioro to może być malutki fragment całego mroku.

 

Ciekawe co z panem ,,Zgrzyt'' który jest klonem Alana w prawdziwym świecie zaś prawdziwy Alan został uwięziony w mroku.

 

Bynajmniej wizja AW2 i wielkiego oceanu zapowiada się intrygująco. Będziemy pływać na łodzi czy co ? :D

 

 

A Barry to świetna postać, roz(pipi)ało mnie jak biegał z tekturową reklamą Alana :D + jego fajne teksty.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Barry'ego nic nie ruszy bo ma Flaming Eye of Mordor :D

 

A co do zakończenia

 

 

Ocean to może tylko metafora odnosząca się do ogromu zła czającego się w jeziorze. A co do pana Zgrzyta to moim zdaniem (i jestem tego pewny na 99%) on tylko pojawił się w realnym świecie na chwilę by zdać innym relację z tego co się stało w jeziorze, zresztą Zachne sam powiedział by się nim nie przejmować bo on po prostu spotka się z jego przyjaciółmi, pewnie to manifestacja myśli Alana. Nie wiem czy zauważyliście, ale chyba przez całą grę w pewnych lokacjach towarzyszy nam w tle "sapanie" - później się okazuje, że to oddech Zachn'a w tym skafandrze :)

 

Co mnie też bardzo ciekawi to fakt, że Alan został prawdopodobnie w całości wymyślony i stworzony przez Zachne'a, który 30 lat wcześniej by zostawić jakiś wentyl bezpieczeństwa napisał w oryginale swojego manuskryptu o Alan'ie i w ten sposób go stworzył. Fabuła zakręcona jak cholera, a ostatnia scena z Rose i agentem N. ryje beret :)

 

 

Dawno tak gra mnie nie wciągnęła, jak dobrze policzyłem to zajęła mi ok. 14 godzin na hard / pierwszego dnia 3h, drugiego 7h :D i trzeciego 4h.

 

Ciekaw jestem co wymyślą z tym pierwszym DLC. Gdzieś czytałem, że będziemy mogli spojrzeć na wydarzenia z innej perspektywy. Może się w innego bohatera opowieści wcielimy.

 

Muszę powiedzieć, że nie tylko sama gra jest genialna, a także sposób w jaki została wydana - w "cywilizowanych" krajach nawet w zwykłej edycji jest kod na DLC, instrukcja jest jest bardzo ładnie wydana, a po skończeniu gry na krążku mamy dostęp do wszystkich epizodów, pełnego soundtracka, wszystkich przerywników filmowych, audycji radiowych i stron maszynopisu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu książki jestem prawie pewien, że DLC będzie się kręcić wokół Nightingale'a. Fajnie by było pozwiedzać miasteczko, po przesłuchiwać mieszkańców, a nawet zobaczyć sceny spotkania z Alanem z drugiej perspektywy :D

 

Nie rozumiem, czemu połowa recenzentów narzeka, że na dwa ostatnie epizody zabrakło pomysłu...

 

Dla mnie 5 epizod jest genialny, przedzieranie się przez miasteczko, droga do well-lit room'u. No a 6 jest taka jaka musiała być, mrok urósł w siłę i wykorzystywał co tylko może by zatrzymać Alana, totalne shizo, zmiany z nocy na dzień i spowrotem, szalejąca pogoda no i sposób w jaki przedstawili dno jeziora - cudo. No i jest jeszcze smaczek w postaci pokoju pana N. :D

 

Co do naszego klona to IMO będzie udawał Alana już do końca swojego klonowatego życia.

 

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

 

 

Czyli Alan zostaje w chacie po ocaleniu swojej kobiety a wychodzi jego klon, moze cos jak doppelganger w twin peaks. Ogolnie zakonczenie w sumie mozna bylo przewidziec ale mimo to gra trzyma w napieciu, przechodzilem ja odcinek po odcinku i bylo swietnie

 

 

 

Teraz tylko czekanie na dlc

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

 

No pokój agenta N. to dobry motyw. I te zdjęcia porozrzucane na łóżku - nie wiem czy dobrze pamiętam, ale to były chyba głównie zdjęcia Alice. Też mi się wydaje, że w DLC pokierujemy agentem N. A może będziemy się wcielać na zmiany w różnych bohaterów. Albo DLC będzie tak kijowe, że nie będzie sobie nim warto głowy zawracać :)

 

 

A co do recenzentów to szkoda gadać. Wyciągali wady z dupy jak, że to nie sandbox, że przeciwnicy są podobni (jak w 95% gier), że idziemy z punktu A do B jak w każdej grze itp. a nie zwracali w ogóle uwagi na ogrom zalet jakie ma gra, wszystkie te smaczki które budują klimat, bardzo dobrych bohaterów drugoplanowych itd.

 

Szkoda, że w zakładce "dodatki" nie ma odcinków Night Springs :) Jeden gdzieś kurde ominąłem.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

widzieliście oceny AW i co napisał myszaq ? niezła żenada...

 

 

AW dostał 8

8 grafa

8 dźwięk

8 grywalność

 

Roz(pipi)ało mnie to tym bardziej że wypasy jak LP2 (69%) i nowy PoP (75%) (też dostały po 8 i za grafę, dźwięk, fun 3x 8.....skoro oprawa graficzna i dźwięk takiego lp2, PoP = AW to straciłem wiarę w rzetelność recenzji PE.

 

No i gadki myszaqa że AW to mocny horror, horror :rolleyes: Nie wiem skąd taka ocena bo po recenzji mam inne wrażenie niż końcowa ocena AW, aż tak obniżył bo go finał nie zadowolił...? heh. Jedno jest pewno obok wysadzających się fanów HR będzie miał teraz fanów AW pod drzwiami.

 

Majk dał 9- w 3GR.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam już za sobą kilka godzin gry w Alana i mam mieszane uczucia, na pewno oczekiwałem czegoś lepszego

 

Najpierw plusy:

- świetna grafika

- fajny klimat

- pomysł z oświetlaniem wrogów fajny

- gra stylizowana na serial, podoba mi się to

- fajne smaczki w postaci audycji radiowych i telewizyjnych

 

 

Minusy:

- marni bohaterowie

- brak dubbingu i malutkie napisy

- kiepska fabuła (mam za sobą dwa pierwsze odcinki)

- nuda i monotonia, ile można biegać po lesie i strzelać do zjaw?

- liniowość, zazwyczaj można iść tylko jedną konkretną drogą a nieraz miałem ochotę zwiedzić las

 

 

Gra się fajne ale w ogóle mnie nie interesuje o co tu chodzi i jak się to wszystko skończy co nie świadczy najlepiej o fabule, takiego Heavy Rain ukończyłem za jednym posiedzeniem a tu robię przerwy co pół godziny

Odnośnik do komentarza

Nom właśnie, tym bardziej, że, Myszaq pisał w recenzji, że muzyka jest bardzo dobra, a voice acting w moim odczuciu jest świetny, dlatego nie rozumiem tej 8 dla dźwięku i 8 dla grafiki, bo ta moim zdanie spokojnie zasługuje na 9,5, jedyny kaprys to ta nieszczęsna mimika twarzy i raz na pół roku słabsza tekstura(jak w każdej grze). Ogólnie stawianie AW obok LP2 jest śmieszne, Alan to w pełni przemyślany tytuł, a LP2 to tak naprawdę tylko Co-Op, który nie ma startu np: do GoW2, oczywiści IMO, ale dla mnie ta ocena jest strasznie krzywdząca, a Myszaq oceniał pewnie Alan'a przez pryzmat tych pięciu lat produkcji, gdyby grę robiono trochę mniej, połowa recenzentów dawał by +1.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...