Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale niestety to jest też powód słabej sprzedaży Alan Wake. Ludzie widzą, że gra ma średnią na poziomie 84%, więc myślą że to syf i wolą kupić inne Wii Fity.

 

Mogę się założyć, że takie Halo Reach będzie dostawać przynajmniej 9 za tytuł. Tak samo jest z MGS Peace Walker, gra po materiałach przedpremierowych zapowiada się jeszcze słabiej od MGS4, a tu IGN daje 9,5.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście - tylko gry ze znanych serii dostają dobre oceny, dlatego Dead Space, Borderlands i Bioshock miały takie słabe noty... A gier z ocenami na poziomie 85% nikt nie kupuje, bo właściciele Xboxsów, którzy czekali na jakiegoś exclusive'a w pierwszym kwartale pójdą kupić Wii Fit.

Ale pier.dolicie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

 

Ale niestety to jest też powód słabej sprzedaży Alan Wake. Ludzie widzą, że gra ma średnią na poziomie 84%, więc myślą że to syf i wolą kupić inne Wii Fity.

 

 

No i to jest właśnie smutne, że w przemyśle growym tak się jakoś utarło że gry poniżej 8/10 co crap, co jest jakąś totalną paranoją! Prawie tak wielką jak 9/10 i 10/10 dla Halo3.

Odnośnik do komentarza

Posiedziałem dzisiaj trochę z AW ( no pawie cały dzień :P ) jestem obecnie w 6 odcinku/rozdziale na samym początku . Co mogę powiedzieć po rozegranych 5 rozdziałach ... starałem się grać uważnie czytać dialogi ,zaglądać w każdy kąt wczuć się w klimat , gra niby jest Thrillerem no ale jakoś nie uświadczyłem tego osobiście , były może 2 momenty gdzie mi skóra ścierpła i to wszystko .

Więc zastanawiam się skąd 8/10 dla tej gry ? bo jak na razie mojej ocenie to max 7 /10 i to naciągane . To jedna z tych gier gdzie przechodzisz - zapominasz ! .Przejdę grę jeszcze raz na najtrudniejszym poziomie może w tedy bedzie bardziej wymagająca i poczuję klimat zastraszenia :) . Bo na chwilę obecną to nie ma się czym podniecać .

Odnośnik do komentarza

Skończyłem AW jeszcze wczoraj wieczorem więc mogę w pełni podsumować wytwór REMEDY .

 

Graficznie jest ok widoczki na okolice miasteczka BF są ładne jest na czym oko zawiesić na chwilkę ,jakiś większych uchybień w grafice nie widać ,chodź nie przyglądałem się jakoś czegółnie . CO się rzuca w oczy i to bardzo to mimika twarzy naszych postaci ,w niektórych momentach wyglądają jak ludzie z pełnym upośledzeniem umysłowym ( nie obrażając nikogo )

Sama rozgrywka hmm .... gra z założenia miała przestraszyć ,wzbudzić lęk ,niepokój u grającego ... niestety nic takiego u mnie nie wystąpiło ,no może w 2 momentach ale nic po za tym. Klimatu też za wiele w grze nie ma ,no chyba ze ktoś na siłę sobie wmawia ze gra jest klimatyczna ,siada do niej po 4 browarach kolejne 4 obok siebie na czas rozgrywki , godzina 24:00 ,dzwięk na kinie domowym a za oknem burza to owszem wtedy można się wkręcić .

Swoją drogą poczciwy Bioshock (1) był dużo bardziej klimatyczny i potrafił przestraszyć .

Kolejna sprawa to powtarzalność w każdym odcinku robimy to samo z punktu A do B po drodze kilkunastu opętanych ,odnajdujemy ukryte skrzynie i inne znajdziki .... bleee juz w 3 odcinku dała się we znaki nuda i oklepany schemat .

Dla czego nie było ani jednej zagadki do rozwiązania itp motywów ?

No i samo zakończenie gry ... nie tyle co mnie zawiodło a z szokowało i cholernie negatywnie WTF :blink: :blink:

 

Dzięki boku ze nie kupiłem gry na premierę bo było by to najgorzej wydane 180zl w moim życiu . Jak tak mają wyglądać EXY na X360 to sorry postoję z boku .Zastanawia mnie skąd takie wysokie oceny dla gry 8/10 ? chyba tylko za grafikę no i po części za fabułę która jest zdrowo pokręcona .

Kolejna gra typu zagraj -zapomnij !

 

Moja ocena słabiutkie 7/10 - crap ! :P

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

hahaha nie moge ;d ale musze skomentowac 7/10 to crap ? WTF :D

 

zeby nie bylo rozumiem twoje zarzuty bo gram teraz 2 raz na nightmare i troche zawiewa nuda ;p

 

po prostu rozbawil mnie twoj system ocen :) bo wynika z niego ze gry na 7 to crapy, a w moim przypadku pare razy juz tak bylo ze jak gra miala 7 bawilem sie lepiej niz przy 9 ;P

Odnośnik do komentarza

hahaha nie moge ;d ale musze skomentowac 7/10 to crap ? WTF :D

 

zeby nie bylo rozumiem twoje zarzuty bo gram teraz 2 raz na nightmare i troche zawiewa nuda ;p

 

po prostu rozbawil mnie twoj system ocen :) bo wynika z niego ze gry na 7 to crapy, a w moim przypadku pare razy juz tak bylo ze jak gra miala 7 bawilem sie lepiej niz przy 9 ;P

zabrakło na samym końcu tego " :P ".

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza
Gooralku gra jest conajmniej na 9. amen

Ale o czym mówisz Oskarze? Przeciez ja nie pisałem o mojej ocenie Alana Wake'a tylko wyjaśniałem panu wyżej jak się ma sprawa z nazewnictwem w dzisiejszych czasach w growej branży. Kilka dni temu "Pan -29" powiedział mądrą, rzecz. A że bardzo rzadko mu się mądrę słowa zdarzają to ten fakt jest wart odnotownia. Mianowicie gry w dzisiejszych czasach czyli od dobrych 10 lat sa oceniane pomiędzy liczbami 5 a 10 w dzisięciostopniowej skali. Gier zasługujących na mniej nawet się nie recenzuje lub robi się to bardzo rzadko bo nie ma sensu zaprzątać sobie nimi głowy. Każdy rozsądny człowiek zapewne zauważył już, że growa skala oceniania zmutowała do naprawdę dziwacznej formy. Gry w 10 stopniowej skali na 7, 8, 9 obecnie mogą dostać jedynie 9 bo jak dostają osiem to są "klasę niżej" w jakości, którą symbolizuje ósemka w tej ciasnej pięciostopniowej skali. I tak dalej aż dojdziemy do 5 która przeważnie oznacza gó.wno nie nadające się do niczego dla 90% graczy. W normalnej oceniaczce takie gry miałyby 1, 2 ale nie tutaj. Gry najgorsze to duperelki amatorskie, "maluch racer" itp śmieci, które nie zasługują nawet na najmniejszy rozgłos w środowisku graczy. Dlatego też nazywanie crapem gry siódemkowej przy tym chorym systemie ma więcej w sobie prawdy niż by się wam wydawało. W końcu od średniaka (7) przez słabiaka (6) do crapa (5) niedaleka droga ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...