Skocz do zawartości

Forza Motorsport 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość pawel_k

pytałem się gdzieś już kiedyś o to ale zapytam jeszcze raz ;)

 

chcę kupić x360 arcade dla forza 2 (w oczekiwaniu na GT5 ;) ). nie mam zamiary rozbudowywać tego sprzętu o dysk (przynajmniej na początek), więc zostaje dołączona karta flash 256MB. i pytanie czy bez dysku doinstaluję wszystkie poprawki i łatki do tej gry (o ile wyszły - i tu kolejne pytanie czy jakieś wyszły i co poprawiano :) ), czy mieszczą mi się save'y, czy pogram online...

 

kolejne pytanie to prośba o napisanie jakie paczki z dodatkami wyszły (ewentualnie link gdzie jest to opisane), jakie trasy i samochody są w takich paczkach, ile trzeba wydać itp. :D

 

i jeszcze pytanie o kierownicę http://www.ultima.pl/Kierownica_Logitech_DriveFX/i4272/ - ktoś ma taką? warto inwestować? jak sprawdza się force feedback w porównaniu do kierownic logitech dla playstation?

Odnośnik do komentarza
pytałem się gdzieś już kiedyś o to ale zapytam jeszcze raz ;)

 

chcę kupić x360 arcade dla forza 2 (w oczekiwaniu na GT5 ;) ). nie mam zamiary rozbudowywać tego sprzętu o dysk (przynajmniej na początek), więc zostaje dołączona karta flash 256MB. i pytanie czy bez dysku doinstaluję wszystkie poprawki i łatki do tej gry (o ile wyszły - i tu kolejne pytanie czy jakieś wyszły i co poprawiano :mellow: ), czy mieszczą mi się save'y, czy pogram online...

 

kolejne pytanie to prośba o napisanie jakie paczki z dodatkami wyszły (ewentualnie link gdzie jest to opisane), jakie trasy i samochody są w takich paczkach, ile trzeba wydać itp. ;)

 

i jeszcze pytanie o kierownicę http://www.ultima.pl/Kierownica_Logitech_DriveFX/i4272/ - ktoś ma taką? warto inwestować? jak sprawdza się force feedback w porównaniu do kierownic logitech dla playstation?

 

Na karcie paczek nie zmieścisz raczej, ponieważ kazda waży jakoś od 100mb i więcej. Updajty były 2 chyba ale zawsze i tak sciąga sie sam ten najnowszy, poprawki były kosmetyczne i najwięcej do trybu online. Grac online z memorką można bo kilka osób online spotkałem co tak smigaja. A pro po, Forza jest lepsza od całej seri GT i niema sensu czekac na GT5, wole smigać online we FM2 (1000 wyścigów online pękło), i czekac na FM3. A co do kierownic to miałem dedykowana kiere M$ i szybko sprzedałem. Powiem tyle, nie warto. Nie warto wydawac tyle kasy bo obie kierownice są na poziomie kierownic Saiteka a kosztuja duzo wiecej. Sam plastik, ten logitech to jest jak Driving Force (niebieski do PS2) takie same pedały nawet tylko kółko troche inne, nie grałem na niej ale ludzie mówia że gorsze od M$. Grałem na M$ i o jakiej kolwiek jezdzie PRO na kierownicy mozna zapomnieć. Zero precyzji, force feedback tak słabo zakodowany że nie czuć furki kiedy traci przyczepność. Morzna na niej driftowac bo to wychodzi najlepiej. Grałem na PC w RBR, GTR 2 i rFactor na wymienionym wcześniej Driving Force, mimo że ma luzy to FF jest 10x lepszy i dzieki FF w GTR poprawiałem swoje czasy o kilka s. od pada. O RBR nawet nie wspomne bo tam na padzie nawet po trasie nie umiałem jechac a na kierce to wypas. Wydaje mi sie ze poczęści wina lezy we Forzie która jest słabo zoptymalizowana pod kierownice. Na padzie za to jest to dla mnie najlepszy konsolowy symulator jazdy torowej autkami tuningowanymi i wyczynowymi. PEACE

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

dzięki wielkie za odpowiedź :mellow:

co do kierownicy to mnie zaskoczyłeś, tego logitecha do x360 można kupić za 200zł więc o nim myślałem, bo po doświadczeniach z GT4 które na kierownicy pokazało swoje drugie, znacznie lepsze oblicze spodziewałem się że z forza2 będzie podobnie. szczególnie że po przygodach na kierownicy z GT4 i GTR2 na pc to na padzie nie chciałbym więcej grać ;) w każdym razie na weekendzie postaram się uderzyć do kolegi i przetestować trochę lepiej fm2 i wtedy podejmę decyzję o zakupie...

 

a co do czekania na GT5 - dla gt2 kupiłem psx'a, dla gt4 kupiłem ps2, a jak zobaczę zniszczenia w gt5 to kupuję zestaw ps3+gt5+nowa kiera od razu jak tylko będzie ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Polecam zajrzeć na to forum: http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t...sc&start=15

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t...sc&start=30

Ogólnie sprawa wyglada tak ze osoby które wczesniej nie grały na kierownicy z FF lub w ogóle nie grały na kierownicy, to sobie kierownice do X360 chwalą. A osoby które już jakies pojęcie o kierownicach maja, to są rozczarowane, m.in. ja. A co do tego Logi Drive FX to podobno nie ma prawdziwego FF, tylko jakieś Axial Feedback, generuje wstrząsy z wibracji pada, podobno, na 100% nie wiem bo nie testowałem. http://www.logitech.com/index.cfm/gaming/x...99&cl=us,en

Na zdjęciach widze że pedały są te same co w Driving Force do PS2, czyli według mnie są o wiele wygodniejsze od tych w M$, bo tam to one pracowały jak w jakimś Żuku czy Nysce, wciskały sie prawie pionowo z góry, WTF

Ja chce obsługę G25 na Xboxie.

 

Ty, to tak samo jak ja. PSX kupiłem dla GT2, PS2 w premierę GT4 i wydawało mi się że jest OK, dokupiłem nawet tego Logitecha Driving Force i pod GT4 zadnych rewelacji nie było. Co mnie najbardziej irytowało to to że FF w grze jest tak napisany że kierownica szarpie po przekraczaniu 100kmh WTF. Tak jak by koła były nie wyważone i biły WTF? Dodatkowo, mój egzemplarz kierownicy kupiłem używany na Allegro i miał delikatne luzy, przez co w GT 4 nie dało sie juz grac w ogóle bo na wprost auta nie szło utrzymać przez to bicie. A jak wiadomo, na pleyaku nie idzie ustawić Deadzonu itp. I to ma być real driving simulator pomyślałem. Od kurzyłem grzyba, po instalowałem GTR, GT Legends, RBR i dopiero kiera pokazała co potrafi. GT4 zrobione na 100% poszło w kąt a ja męczyłem symulatory na PC, które są świetne ale na dłuższą mete szybko się nudzą. Aż kiedyś kumpel pożyczył xboxa1 i pierwszy raz zagrałem w Forze!.....odjechałem po prostu. Szybko nabyłem xboxa i sie męczyło Forze. A w premiere FM2 kupiłem X360. Powiem tyle, ta gra sie nigdy nie nudzi. Dobra ekipa ziomków na live i można przepaść godzinami. Jak widać w moim podpisie, kariery jeszcze nie skończyłem na rzecz kariery online. Online także zarabia się kaske którą potem wydaje się na tuning innej furki, dajemy jakieś bajeranckie malowanie i możemy stanąć na starcie kolejnych wyścigów online ze znajomkami:) Dodam tylko że tak jak w GT, mamy statystyki w kazdej furce takie jak, ilość przejechanych kilometrów (online,offline), ilość wyścigów, zwycięstw, sume napraw. + swoje osobiste statystyki. Kolejny big pozytyw to tablica wyników. Zapisuje sie każdy best lap ze wszystkich trybów gry, i możemy w ten sposób porównywać sie z Friendami z listy. Polecam jazde bez wspomagaczy TCS,ABS,STM i tylko na manualu, wtedy ta gra rządzi. PGR4 też jest świetny ale online dla mnie nie grywalny, nie ma polskiego lobby tak jak w FM2>przez co nie sposób bez umawiania się natrafić na polaków. A 2, długo trzeba czekać w lobby na gre.

 

A ja dodam że pad do Xboxa jest zaj*bisty i o wiele lepszy od Duali we wyścigach i FPS, dzięki analogowym triggerom i asymetrycznie rozmieszczonym drążkom. Gorzej od duali jest tylko w Bitkach przez ten nieszczęsny krzyżak.

Edytowane przez scalibur
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

szczerze to dla mnie gt4 nawet na pierwszym driving force (taki mam) jest rewelacyjny. model jazdy tej gry bardzo zyskuje gdy gra się na kierownicy, moim zdaniem jest to gra do której bez dowolnego logitech z ff nie warto podchodzić... a te wady które wymieniłeś kompletnie mi nie przeszkadzały, wręcz przeciwnie, bardzo fajnie że na prostej nie można w 100% się rozluźnić... na prawdę żałuję że grałem tyle czasu w tą grę na padzie zamiast od razu kupić kierownicę ;) przy gt5 już tego błędu nie popełnię :mellow: ale sorry za offtopowanie o gt w temacie o forzy ;)

 

jeszcze mam jedno pytanie - odnośnie wyścigów online. ciężko jest trafić na ludzi chcących się ścigać a nie robić rozwałkę? bo chciałbym normalnie się ścigać a nie unikać szaleńców czy desperatów... czy są jakieś polskie klany czy generalnie środowisko z którym można regularnie ścigać się bez obawy o trafienie na przypadkowych ludzi? i czy łącze neostrada 512 wystarczy do bezstresowej gry ?;)

Odnośnik do komentarza

No to ci powiem że klanów raczej nie ma. A despareci, jeśli juz jakis się trafi polak, to zawsze jest Headset, zostanie zbesztany, albo w lobby dostanie kicka i już spowrotem nie będzie mógł wejśc. Z polaków naprawde rzadko komuś odpier*ala. A co do graczy to w FM2 jest polskie lobby, wbijasz kiedy chcesz i paczysz kto jeździ i czy w ogóle jeździ. Najwięcej osób smiga wieczorami i w weekendy. Ja mam kilka ziomków na liście z którymi czesto smigam, jak włączam konsole to juz zapki czasami wysyłaja. A jak nie ma z kim grać to smigam z Czechami, maja przeważnie szybkie łącza i idzie się normalnie dogadac nawet.

Co do łącza, ważny tez jest upload, ja mam łącze z sieci kablowej 512/256 i jakoś normalnie idzie grać jak ktoś z lepszym łączem hostuje to lagi rzadko. No chyba że Live szwankuje to Lagują wszyscy i na kolizje nie da się grac, zawsze można włączyć duchy.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

na http://www.speedtest.pl/ pokazuje mi że mam:

Download: 507 kbps

Upload: 131 kbps

chyba trochę lipa :mellow: pamiętam kiedyś grałem w colina 4 online i były slajdy, w gtr2 raz grałem online i było ok ale graliśmy we trzech. więc nie wiem czy to łącze da radę ;)

 

w czwartek idę do kolegi na dłuższe testy fm2, on twierdzi że nie jest ona warta kupna x360 (mam ok 20 gier na ps2 których nie przeszedłem, ale strasznie brakuje mi ścigania więc chcę mieć na x360 tylko forze do czasu ukończenia większości z nich), więc sam będę musiał ocenić ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

no troche słaby ten upload. Twierdzi że nie jest warta kupna iksa?, to w co on w ogóle gra? morze nie ma mentalności kierowcy wyścigowego? wyłączcie wszystkie wspomagajki a robi się wtedy z tej gry GTR. To dokręcanie silnika do ogranicznika obrotów na ręcznej skrzyni i ryk silników, poezja. Jeżdżę z maski tylko i wyłącznie. Speed jest dobrze oddany, 60klatek.

 

Też ciagle mam kilka gier nie skończonych na PS2. m.in. MGS3. i powiem ci że przy takich grach jak na Xboxie 360, nie ma czasu włączać PS2. Na X mam jeszcze Halo 3, COD4, Gearsy, PGR4, Skate, Fight Night 3 wszystkie te gierki są świetne i na allegro morzna je tanio wyrwac, a na pleyaku3 mało ekskluzifuf, cześć uciekła na Xboxa. A te gierki co są to są i na xboxie a nawet lepiej smigają a na ps3 są przeważnie droższe. W tej chwili zakup pleyaka3 jest nie opłacalny, jak dla mnie. Nie wykluczam ze kiedys go nabędę ale teraz dla mnie się nie liczy. Na X360 sprzężonym z netem mam wszystko czego bym wymagał od konsoli nowej gen. Granie bez live teraz było by dla mnie nie do zaakceptowania, nie chodzi mi tylko o ciągłe granie przez live tylko o to że włączając konsolke mam liste ziomali, widze w co graja, moge dołączyc kiedy chcę (kiedy tylko jest strzałeczka przy tagu). A nawet grając w singleplajera wiele gier wysyła na serwer np. statystyki itp. wiec jest gitara. Polecam X360!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na kierownicy. Najlepsi robią to na kierownicy, choć niektórzy jej nie mają i ostatnio iPicaso się wkurzył wyzywając klan V12 (z BackONE-m na kierownicy) od małp, no i zrobił najlepszy wynik na padzie, ale wkurzał się, że jeśli on robi 1:12.4 na padzie to oni są małpami jak nie zejdą na 1:11 na kierownicy :) , no i nie zeszli a on w końcu zszedł na 1:11.93 na padzie. Czyli tak i tak się da, znaczenie ma to może dla z 50 na milion graczy którzy są w stanie pojechać perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza

Tylko i wyłącznie gram na padzie. Kierownice M$ miałem i nie polecam, beznadzieja nie warta tych pieniędzy a na Logitecha drive FX to nie warto nawet patrzeć, nie ma nawet FF. Forza ma słabo skodowany FF a dokładniej, mało bodźców przekazywanych jest z kół na kierownice, nie czuć kiedy przednie koła tracą przyczepność tak jak w innych simach na PC (GTR, GT Legends, rFactor). Cały czas słychać piszczące przednie gumy a nie czuć tego że sie ślizgamy na kierownicy. O jakiejkolwiek jeździe PRO można zapomnieć. Mój brat scalibur greg był w Time Trials na 8 miejscu na świecie, dośc długo się utrzymywał w tej pierwszej 20 ale od tamtego czasu praktycznie nie smigał w tym trybie i teraz jest 21, http://forzamotorsport.net/scoreboards/Forza2/ oczywiście tylko na padzie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktos o to pytal wczesniej ale:

-jesli zakupie dodatkowe tory to kiedy mozna z nich korzystac?(online a moze proby czasowe czy moze inne okazje..jakie nie wiem)

-auta...to samo...czy po ich zakupie pojawia sie w moim garazu czy po prostu beda dostepne u danego producenta?

Sorki za lamerskie pytanie ale coz..kto pyta nie bladzi.

Odnośnik do komentarza

Normalnie bedziesz mógł ze wszystkiego korzystać jak ci sie ściagną na dysk. Potem normalnie będziesz mógł je wybierać tak jak normalne tory auta, tylko doczytywać się bendą z dysku. Samochody bęndą w karierze do kupienia a w Arcade mozna jeździć kazdą furka bez kupowania. Co do tras to razem jest z chyba 5 nowych Time triali do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Arek na jakiej trasie tyle pojechal?
Sunset Reverse TVR Speed 12 U999, pojechał z 50okr. więc jak po 1000 zrobisz 1.12.9 będzie dobrze.

 

Oto Forza jakiej nie znacie (wprost z przygotowań do prestiżowego CGS, gdzie grają o dużą kasę najlepsi, jak GEL, wkrótce Cam i Picaso):

http://www.noobflicks.com/watch/762/cgs_tracks_-_wallrides_

Mój angielski nie jest wystarczająco dobry i reguły się zmieniają, więc nie wiem co z tego zostanie, oby nic.

BTW.Eurosport będzie transmitować zawody CGS! Co świadczy o gigantycznej randze zawodów.

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,38...mywtcZDoui8A%3D

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Oto nowość, filmik z przygotowań PRO graczy do CGS, jeden z tych gości w tamtym roku zarobił 70 000 dolarów na graniu:

http://carolinacore.thecgs.com/Forza_2_Week_1_Video_Recap

 

A tu macie "zachwyty" innych graczy nad tym z oficjalnego forum:

http://forums.forzamotorsport.net/forums/thread/1509986.aspx

 

Czego to ludzie nie zrobią dla kasy. Przez wielu będą teraz uważani za śmieci. Np.już się wypowiadają begginerzy z TrueSkillem 21, jaki ci PRO gracze to lamerzy. A naprawdę są to rewelacyjni gracze, którzy dostosowali się do głupich reguł, które z grą w Forzę nie mają nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Oto nowość, filmik z przygotowań PRO graczy do CGS, jeden z tych gości w tamtym roku zarobił 70 000 dolarów na graniu:

http://carolinacore.thecgs.com/Forza_2_Week_1_Video_Recap

Że co ?! :blink: . Przecież oni sobie cały czas w dupę wjeżdżają i tyle .To ma być PRO gaming ? . Powinni jechać z uszkodzeniami ustawionymi na realistyczne wtedy po jednej takie stłuczce pewnie daleko by nie zajechali .
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.