Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nic dziwnego, musieli by całkiem przemodelować rozgrywkę, to nie takie proste dodać chodzenie i strzelanie. Taka niemożność poruszania się spełnia jakąś tam funkcję, trochę podnosi adrenalinę jak się przeciwnicy zbliżają. Przydał by się chociaż jakiś szybki obrót o 180 stopni (bo chyba nie ma czegoś takiego?) żeby lepiej można było się oddalić, co by nie marnować czasu bo zazwyczaj się w plecy dostaje.

Odnośnik do komentarza

Chyba jestem tu jedyna osoba, ktorej sie nie chce nawet sciagac dema :D Czytajac niektore posty, jeszcze bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze szkoda miejsca na dysku. Dla mnie seria skonczyla sie na trojce na psxa. Szczegolnie RE 1 i RE 2 to dla mnie kawal z zyciorysu i pewnie kilka lat mniej, do czesci pierwszej nawet do dzisiaj mam respekt :) Czworka kompletnie mi nie podpasowala i widze, ze piateczka idzie w ten sam desen. Jeszcze jak widze nakoksowanego Chrisa, to mnie smiech ogarna :D

Na ta chwile (mimo ze w demo nie gralem), to te gre dla mnie moze ratowac tylko dobra kooperacja.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu doszedłem do wniosku, że przeszłością w chwili obecnej na LCD się nie nagram. Fajnie było, jest sentyment ale (pipi)a ile można o tym pie.rdolić? Było, minęło. Jest teraz, a RE 5 będzie bardzo dobre. Niektórzy jadą po grze a nie potrafią obrócić się o 180 stopni. Jaj nie róbcie bo pokazuje to nieudolność na skale casuala niedzielnego w dodatku.

Odnośnik do komentarza

No racja. Ale już w czwórce nie było czego szukać względem 1,2 czy 3. Pełne 3D to i wiadomo, że klimat się zmieni. Owszem, mam w sercu genialną dwójkę czy trójkę, o jedynce nie wspominam celowo. Ale gdybym nie szedł z duchem czasu to siedziałbym dalej z psxem i walił konia do pixeli, no sorry. ;)

Odnośnik do komentarza

Z tymi pixelami to fakt ostatnio odpaliłem tenchu 1 oraz 2 i na początku aż mnie zmroziło pixele wielkosci starych płyt chodnikowych .Niemniej jednak klimat nadal trzymają . Moim zdaniem ostatnia ze straszących części to chyba była Code Veronica a od 4 częsci to już tylko bardzo dobra strzelanka i tylko strzelanka , niestety.

Odnośnik do komentarza

To samo tutaj. RE2 było jedną z pierwszych moich gier na PSX'a. Do dzisiaj pamiętam jakie miałem schizmy po sesji nocnej(miałem wtedy ko. 8 lat). Nowe Re już tak na mnie nie działają niestety(cóż mając 16 lat ciężko się w jakiejkolwiek grze przestraszyć).

 

A co do piąteczki. Po dłuższym obcowaniu z demem, doszedłem do wniosku, że technicznie nie jest wcale najlepiej. Co gorsza jest wręcz przeciętnie :/ . Grafika jest rewelacyjna? Co z tego, kiedy interakcja z otoczeniem jest praktycznie zerowa? Poza tym w kilku miejscach natrafiłem na tekstury wręcz odrzucające. Jedynie co ratuje ten tytuł to marka, Co-Op, fabuła(raczej na pewno będzie dobra), oraz ta obietnica o znaczeniu zimna i ciepła(oby słowa dotrzymali, bo coś ostatnio się cicho o tym temacie zrobiło).

Edytowane przez ColdWhisper
Odnośnik do komentarza

Chyba jestem tu jedyna osoba, ktorej sie nie chce nawet sciagac dema :D Czytajac niektore posty, jeszcze bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze szkoda miejsca na dysku. Dla mnie seria skonczyla sie na trojce na psxa. Szczegolnie RE 1 i RE 2 to dla mnie kawal z zyciorysu i pewnie kilka lat mniej, do czesci pierwszej nawet do dzisiaj mam respekt :) Czworka kompletnie mi nie podpasowala i widze, ze piateczka idzie w ten sam desen. Jeszcze jak widze nakoksowanego Chrisa, to mnie smiech ogarna :D

Na ta chwile (mimo ze w demo nie gralem), to te gre dla mnie moze ratowac tylko dobra kooperacja.

W 100 % się z Tobą zgadzam. Tylko, że mi się jeszcze podobał, RE: Code Veronica. Ale RE4 już mi kompletnie nie podszedł.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza
W sumie nic dziwnego, musieli by całkiem przemodelować rozgrywkę, to nie takie proste dodać chodzenie i strzelanie. Taka niemożność poruszania się spełnia jakąś tam funkcję, trochę podnosi adrenalinę jak się przeciwnicy zbliżają. Przydał by się chociaż jakiś szybki obrót o 180 stopni (bo chyba nie ma czegoś takiego?) żeby lepiej można było się oddalić, co by nie marnować czasu bo zazwyczaj się w plecy dostaje.

Kur.wa, no ja to się teraz nie dziwię, że większości osób nie pasuje sterowanie, jak go nawet nie znają.Śmiechu warte.Najlepiej jak ludzie narzekają na brak amunicji, a jak się ich pytam jak to możliwe, to oni na to, że ''trzeba wpakować 10 kul żeby zabic czarnucha'', albo ''strzelam mu klate a on nic''.Rozbrajają mnie takie teksty, nie chce mi sie juz powtarzac, że wystarczy ''one shot to kill''.

Nie podoba się?To nie grajcie, posiadacze PS3 będą i tak grać tylko w Killzone 2, a posiadacze 360 niech grają sobie w GoW 1/2, tam można chodzic i strzelać.Przypominam Resident to nie Gears of War.

Odnośnik do komentarza
Kur.wa, no ja to się teraz nie dziwię, że większości osób nie pasuje sterowanie, jak go nawet nie znają.

W zasadzie w większości gier sterowanie jest na tyle intuicyjne, że nigdy nie musiałem sprawdzać co i jak. Tutaj jest inaczej, dlatego nie ma co się podniecać od razu, zresztą nie byłem pewien czy jest czy nie ten obrót o 180... Jak komuś tylko sterowanie przeszkadza to w sumie nie jest problem, po spędzeniu z demkiem więcej czasu spokojnie idzie się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Kur.wa, no ja to się teraz nie dziwię, że większości osób nie pasuje sterowanie, jak go nawet nie znają.

W zasadzie w większości gier sterowanie jest na tyle intuicyjne, że nigdy nie musiałem sprawdzać co i jak. Tutaj jest inaczej, dlatego nie ma co się podniecać od razu, zresztą nie byłem pewien czy jest czy nie ten obrót o 180... Jak komuś tylko sterowanie przeszkadza to w sumie nie jest problem, po spędzeniu z demkiem więcej czasu spokojnie idzie się przyzwyczaić.

 

a będziesz pie.r.d.olił, nic nie trzeba sprawdzać, wszystko jest pokazane podczas loadingu

Odnośnik do komentarza

Sterowanie jest przecież intuicyjne, wystarczy raz zagrać i po krzyku. Ja nie wiem, jakim cudem niektórzy marudzą, że nie można strzelać w biegu - co to, Gears of Evil? W RE nigdy nie dało się biegać z równoczesnym strzałem i jakoś nigdy nikomu to nie przeszkadzało.

 

A tak BTW - są pierwsze recenzje, bardzo oprymistyczne:

OPM US - 5/5 ( http://www.the-horror.com/forums/showthread.php?t=3662 )

Oficcial Xbox Magazine - 9/10 ( http://www.the-horror.com/forums/showthread.php?t=3708 )

GamePro - 93%, multiplayer oceniony na 10/10 ( http://www.rehorror.net/v20/first-real-res...t-evil-5-review )

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza

Przy zamieszaniu w Public Assembly pewnie większość graczy nie odnalazła ukrytej broni. W walizce( za straganem) po prawej strony od bramy którą nasz kolega z helikoptera wysadza znajduje się broń maszynowa ( chyba scorpion). Dopiero to odkryłem:P Broń nawet ma powera.

 

Pewnie dla kliku z was to żadna nowośc, ale jesli ktoś tego faktu nie zauważył, to polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...