Skocz do zawartości

Resident Evil 5


jiloo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele rozumiem i na wiele rzeczy jestem w stanie przymknąć oko, ale że drzwi się same zamykają - tego nie zniose, ku*** teleskopy jakieś mają czy co?

Jeżeli chłopaki z Capcomu nic nie zmienią do premiery , będzie to kolejna gra , która za sprawą tytułu dostanie ocene 8/10 (od bardziej przekupnych 9/10).

Odnośnik do komentarza
Wiele rozumiem i na wiele rzeczy jestem w stanie przymknąć oko, ale że drzwi się same zamykają - tego nie zniose, ku*** teleskopy jakieś mają czy co?

Jeżeli chłopaki z Capcomu nic nie zmienią do premiery , będzie to kolejna gra , która za sprawą tytułu dostanie ocene 8/10 (od bardziej przekupnych 9/10).

 

 

z tymi dzwiami to juz zwykle czepialstwo ;) fajnie jak zrobi sie upercuta :) i przeciwnik rozwal drzwi na kawalki ^_^

 

mam nadzieje ze da sie w co-opie zaproscic znajomego do gry bo jak bedzie tylko z randomowym graczem to bedzie kicha :o

i mam nadziej ze beda jeszcze pozniej jakies zombiaki <tiiaa> taki dodatek :rolleyes: a po dluzszym ograniu demka re5 kupie zaraz po premierze ^_^

a mechanika starego residenta zbieranie skrabow i zlota ^_^ bardzo mi odpowiada :rolleyes: a do sterowania da sie przyzwyczaic ;) nawet do chaotycznego inwentory ^_^

 

juz sie nie moge doczekac premiery oby zdazyli do marca <_<

Odnośnik do komentarza

A jak ty sobie to wyobrażasz na tej generacji konsol? że niby mam się nie czepić rzeczy która jest niedopuszczalna? że niby ciężko było zrobić twórcom ,aby drzwi się same nie zamykały? Panowie z Capcomu ewidentnie mają olewke na szczegóły , liczą na grubą kasiore za wydanie gry ze znanym tytułem. Jeszcze tym razem im za to zapłace , ale żeby kiedyś się nie przejechali.

Ogólem gra mi się podoba i pewnie na ten szczegół także będe zmuszony przymknąć oko , gdyż jestem fanem serii , a gra 100% wyląduje w mojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Wiele rozumiem i na wiele rzeczy jestem w stanie przymknąć oko, ale że drzwi się same zamykają - tego nie zniose, ku*** teleskopy jakieś mają czy co?

A jak ty sobie to wyobrażasz na tej generacji konsol? że niby mam się nie czepić rzeczy która jest niedopuszczalna? że niby ciężko było zrobić twórcom ,aby drzwi się same nie zamykały?
Nom... I kurna dlaczego te wrony, nie srają na głównego bohatera i jego koleżankę?! Jakby czasem jakaś kupa poleciała, to by TAK nadało grze realizmu! A tak to maks 7/10 ode mnie (no może 8/10, jak dodadzą możliwość strzelania w biegu), jak narazie. Mam nadzieje, że to poprawią do premiery...

(sarkazm mode off)

 

A tak serio to imo gierka jest wypas - od początku spodziewałem sie RE4 w HD, w nowej otoczce etc. i wygląda na to, że właśnie to dostaniemy. Jedyne co rzeczywiście boli to brak możliwości strzelania podczas poruszania sie.

Edytowane przez Ryofu Housen
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy wszyscy pamiętają, ale na jednym trailerze było pokazane jak Chris robi uniki przed atakującymi go za pomocą narzędzi rolniczych, murzynami, albo jak wypłaca kopa w tłum kreatur . Było, też pokazane jak wieśniak zachodzi go od tyłu, wykręca łapę i obala. Ciekawe, czy Capcom porzucił te pomysły czy zobaczymy to jednak w pełnej wersji, bo w demie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza

hmm, pogralem dziś troche więcej w demo i.. fajnie mi sie grało, mimo to gra to odgrzewany kotlet. Jednak granie samemu to porażka, panienka w 5 sekund pozbywa się całej swojej amunicji, a jak jest stoi za plecami, to jest niepodatna na ciosy(?). No i to sterowanie, mogliby by sobie w np Dead Space albo GoW2 zagrać i zobaczyć jak to powinno wyglądać.

 

EDIT:

tak sobie przejrzałem poprzednie posty, wnerwia mnie jak ktoś mówi, że w RE4 sterowanie nie przeszkadzało, a teraz narzekamy. Jasne, że narzekamy, bo RE4 był na GC, wtedy to była nowość i nowy standard, teraz jest x360 a standard został wytyczony m.in przez GoW i DS. Widać po demie, że japońce po prostu swierdzili, że "skoro RE4 się podobał to po co coś zmieniać?" Poprawili grafę i już. pewnie nawet stary engine jest, a który nie daje rady pociągnąć drugiej postaci, jest nieśmiertelna i głupia jak but. I to jej wbieganie na linię strzału.. K***! Watpię, że coś poprawią, przecież zmiana sameg sterowania zajęłaby im z rok, to zbyt duży wpływ na mechanikę gry, którą trzeba by było dostosować.

Pytanie o drzwi tez jest dobre. To przecież era ps3 i x360, w Bad Company mogę rozwalić cały dom, a tu nie mogli zrobić, żeby drzwi pozostały otwarte? dlaczego wrogowie wyparowywują? Gdzie jest krew? Smiech na sali. Ja grę oceniam z poziomu osoby, która musi wydaje ne gry ciężko zarobione przez siebie a nie rodziców pieniądze, więc wymagam wysokich standartów, a nie jakis ściem i niedorób. Mam nadzieję, że krytyka będzie na tyle silna, że przesuną datę wydania i dopracują tę grę.

Edytowane przez skyblue
Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że krytyka będzie na tyle silna, że przesuną datę wydania i dopracują tę grę.

 

Nawet tak nie żartuj :P

 

to nie żart, wolę dopracowaną grę, która mnie będzie cieszyć, niż jakiegoś maszkarona, którego będę grał chyba tylko dlatego, że przeszedłem wszystkie poprzednie części. Teraz to będzie mały offtop, ale nie wiem czy zauwazyliście, ze wraz z nową generacją jakość japońskich gier padła. Zero rozwoju, zero wysiłku na poprawianie, polepszanie. :(

Odnośnik do komentarza

Zagrałem w końcu w to demo, czytając wcześniej Wasze opinie...

 

Dla mnie ta gra to RE4 HD ze zmienioną porą dnia i otoczeniem jak na razie. Grafikę, jak na wersję demo, oceniam na bardzo ładną, chociażby z racji bardzo dobrze użytego filtru rozmycia. Czego nie doświadczymy, to zaawansowany HDR, który miał służyć oślepieniu gracza przy wyjściu na słońce z ciemnego pomieszczenia. W ogóle demo cierpi z powodu słabej dynamiki oświetlenia dla mnie.

 

Co mnie najbardziej zmartwiło, i jednocześnie skłoniło do nazwania jej RE4 HD, to obecne tu archaizmy :/ Sterowanie jest utrudnione, można by je łatwo uprościć i rozszerzyć. Fizyka to jakaś kpina - niby mamy fajne strefy trafień, ale jest to rozwiązanie z PS2, gdyż w kółko widzimy kilka tych samych animacji po postrzale. Fizyka zwłok praktycznie nie istnieje - po pierwsze, martwa postać opada płasko obojętnie od otoczenie, czyli np. zabijając kogoś na dacu nie zdziwcie się, że połowa ciała wystaje za dach i wisi w powietrzu. Dodatkowo zwłoki znikają momentalnie - dla mnie in minus. No i rodzyny pokroju znikającej amunicji, którą powinniśmy mieć możliwość pozbierać po skończonej walce, a tu nic !

 

Nic jednak nie zmieni faktu, że ta gra, dzięki podobieństwu do RE4, dostała pewnej oldschoolowej otoczki poprzedniej generacji ^^ Brak cover-systemu mi w ogóle nie przeszkadza, gdyż nie miał by tu zwyczajnie zastosowania. Gra nie straszy jak typowy horror, ale tworzy doskonały klimat zaszczucia. Poprawią sterowanie, podkręcą grafikę i wymażą kilka archaizmów, to będzie gra na 10 ;) A tak szykuje się 8/10.

Odnośnik do komentarza

Skyblue: Dla mnie GOW czy Dead Space to żadne tam wytyczanie standardów, ot zwykłe strzelanki. Żadna z tych gier nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Obie ukończyłem.

Natomiast RE5 jaram się od pierwszego trailera, chociażby dlatego że pamiętam RE4, gra prawie idealna.

I nikt w tej kwesti nie wmówi mi że czarne jest czarne, a białe jest białe. RE5 zarządzi równie dobrze co poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Mnie najbardziej wku.rwia obecnosc Shevy. Poprostu. I niech lepiej dodadza jakies ciemne, mroczne miejscowki, chociazby ta sama wiocha ale w noc, bo jak caly czas bedziemy na wakacjach, to przewiduje slabo.

 

Na ostatnim trailerze jest walka na jakiejś łodzi podczas sztormu, z czymś podobnym do zmutowanej wersji Salazara. Więc o zróżnicowane miejscówki byłbym spokojny. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...