Skocz do zawartości

Dlaczego kupię Wii


Gresh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiście noszę się już z zakupem Wii jako drugiej konsoli (po PS3) od mniej więcej roku. Tylko niestety nadal ta cena... Biblioteka dobrych gier wzrasta i jest już na bardzo wysokim poziomie. Kupiłbym już dawno temu, ale nie za 250 Euro - jeszcze nie zwariowałem. W dodatku trzeba byłoby dokupić kabel Component, drugiego "pada" i cena robi się już naprawdę niewesoła. Nie mówiąc o dwóch grach za 70 Euro.

Odnośnik do komentarza

2 lata już mam Wii i aż 1 grę (oprócz WiiSports z zestawu) - Zeldę: TW, notabene to najlepsza gra na Wii (dla której warto było kupić tę konsolkę 2 lata temu za 899zł, bo dzisiejsza cena dyskwalifikuje te konsole z listy zakupów).

 

Wii Fit jeszcze miałam ale ponieważ to porażkowy hardware to sprzedałam póki ceny dobre. Te ćwiczenia są g.... warte, więcej się po menu chodzi niż ćwiczy.

O niebo lepiej kupić planszę formatu A2 z ćwiczeniami joga + matę na podłogę.

 

Jestem na końcu Zeldy i na przejście czeka jeszcze Wind Waker z GC...

 

Niestety większość gier na Wii to niskobudżetowe chłamy, które nie dorastają grafiką i rozgrywką do pierwszych gier z PS2. Mamy swoiste cofnięcie się w rozwoju o 10 lat.

 

Perełki w stylu Mario Galaxy, Metroid, Mad World, No More Heroes czy Zelda to zbyt mały ułamek w gąszczu syfu.

 

Ta konsola powinna kosztować 400-500zł a nie 1200.

 

Za 1200zł można kupić PS2 + wszystkie buzzery + tekken5 + SC3 + guitar hero z dwoma gitarami. I niech ktoś mi powie że to będzie gorszy zestaw dla casuala czy na imprezkę to parsknę śmiechem :)

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No cóż nie wiem czy na pewno kupię, ale od jakiegoś czasu ta myśl chodzi mi po głowie (odstrasza ją jednak cena niecałego "patyka":/). Powód byłby prosty - dla zabawy. Obecnie posiadam PS3, z której jestem zadowolony. Jednakże powiem szczerze,że po 8 godzinach za biurkiem co raz mniej mam ochotę na bierne siedzenie przed TV z padem w rękach. Najchętniej odpaliłbym coś szybkiego i przyjemnego co by móc się troszkę rozruszać a przy okazji świetnie bawić. Nie miałem okazji zbyt często sprawdzać Wii w akcji, ale pamiętam jaką wielką frajdę sprawiała mi i mojemu koledze sesja przy Wii Sports na pokazie przed premierą konsoli w Europie. W pamięci zapadło mi również demo Zeldy, w którym mogłem m.in. złowić rybę i pamiętam,że tak machałem nunchuckiem (udając,że naciągam żyłkę rzecz jasna),ze aż przywaliłem sobie kablem w oko;). Wyszliśmy z hotelu podekscytowani niesamowitymi pokładami fun`u Wii i w moim przypadku ta "ekscytacja" wciąż się momentami udziela. Ponad to jest jeszcze kilka tytułów na Gacka, których nawet nie liznąłem, a które chciałbym poznać np. METAL GEAR SOLID: THE TWIN SNAKES czy THE LEGEND OF ZELDA: WIND WAKER. Powrócić należy jednak do ceny, a ta jak na możliwości konsoli jest o wieeele za wysoka...

Odnośnik do komentarza

Za 300 zl kupisz PS2 z buzzerami, singstarem, eyetoyem i zabawy bedziesz mial nie mniej, niz z Wii. Cena Wii jest z dupy wzieta, do tego wiele - na pozor - atrakcyjnych gier blyskawicznie sie nudzi, online kuleje totalnie, a ceny akcesoriow to juz kompletnie kosmos (za cene gruszki + wiilota mozna kupic... konsole, np. wspomniane wczesniej PS2 czy jakiegos handhelda - paranoja!). Dwa razy mialem Wii - za pierwszym razem nie bylo nan gier, za drugim razem gry juz byly, ale nie zamierzalem przekonywac sie na sile, ze jest lepiej, niz bylo naprawde, trzeciego razu nie bedzie... szczerze? NGC w swoim czasie bylo bardziej udana konsola.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
ja kupie, bo jest kilka ciekawych exclusive'ow i konsola ma wsteczna kompatybilnosc z NGC... tylko cena konsoli jest zaporowa. jak dla mnie to ta konsola nie jest warta nawet polowy sugerowanej ceny.

 

No zgadza się. Ja właśnei kupiłęm ze względu na te exclusivy i wsteczna kompatybilność, jednak teraz nie gram. nie mam czasu i checi. zreszt x360 też sie kurzy. tak obie myśle, że założe temat "dlaczego sprzedam wii"... ;)

Odnośnik do komentarza

w sumei to nie wiem, ale jak coś to pewnei dam ofertę na pchlim, albo na allego i dam Ci znać na pm. w sumei na konsoli dopiero co to tylko w manhunta 2 troche pograłem, a sprzedając ja teraz, to pewnie bym stracił na tym dużo. do tego zbliża siesilent hill, a i chciałbym w stare SH i RE pograć bo dopiero od RE 3 i SH 5-6 mam z nimi do czynienia.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, odnośnie horrorów na Wii to zauważyłem, że obecnie sporo gier z tego gatunku na nią powstaje. SH, teraz mowa jest o Calling i Cursed Mountains. Może się okazać, że w tej generacji Wii posłuży za platformę do reinkarnacji tego gatunku. I to jest także kolejny powód, aby się zastanowić nad zakupem tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jutro ide kupić Wii Black Edition i zastanawiam się nad jakaś grą ( w zestawie jest tylko Mario Kart). Co byście polecili? ( jakieś gry akcji naljepiej ). NO i mam jescze jedno pytanie któe nie wiem gdzie zadać. W temacie o Residen evill piszą że to celownik na "szynach" - jakby ktos mógł objasnić co to znaczy.

Odnośnik do komentarza

Jutro ide kupić Wii Black Edition i zastanawiam się nad jakaś grą ( w zestawie jest tylko Mario Kart). Co byście polecili? ( jakieś gry akcji naljepiej ). NO i mam jescze jedno pytanie któe nie wiem gdzie zadać. W temacie o Residen evill piszą że to celownik na "szynach" - jakby ktos mógł objasnić co to znaczy.

Super Mario Galaxy

Metroid Prime Trilogy

Zelda

najlepsze best-sellery od N (szkoda tylko że poza tym prawie nic ciekawego nie wydali).

Odnośnik do komentarza

hey , ja mam ps3 i jako dodatek mam Wii ale w sumie to ciężko mówić która lepsza gorsza, oczywiście nie mowie o specyfikacji technicznej . Ps3 kupiłem dla metal gear solid i silent hill, a Wii dla super mario galaxy i serie residentów, i tak się okazało że na Ps3 mam też inne gry ale tu nie będę pisać o sony . A na Wii również się uzbierały bardzo dobre gry jak ostatnio F1 2009 czy dead space extraction w którę szarpie od tygodnia. Nie rozumiem jak można być fanboyem i tylko swoje wychwalać. Np. ja nie przepadam za X klocem ale mogę i umię go docenic za gry które X posiada. każda konsola ma swoje + i - a że big N ma swoją indywidualną politykę a nie masówka dla klienta to tylko + dla mnie w dla większości też tak mi się wydaje.

 

druga sparawa nie będę po linkach jechać ale ktoś wychwala się że n aps3 tak dużo gier czy na X ale chłopy co Ty musisz wszystkie tytuły zaliczyć ?? grasz bo chcesz czy grasz bo musisz ?? może ktoś ma jeszcze jakieś inne zajecia oprócz grania , może ktoś woli przechodzić jedną grę na miesiąc ale się nią delektować, a nie musi przechodzić 3 gry w tydzień i za dwa tyg już o nich nie pamięta ?? po to jest tyle konsol i tyle gier żeby każdy robił grał w co chce.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Posiadam ps3 2 lata i nie wiem co lepiej kupić: wii czy x360. Mówię że na wii (i innej konsoli od nintendo oprócz ds) nie grałem nigdy w życiu a na xboxie 360 parę razy u kolegi i mi się podobało(szczególnie multiplayer w halo3). Jeden z moich znajomych mówił mi że grał na wii u jego kolegi i jest fajne a drugi że też gdzieś grał i jest takie sobie dlatego się pytam osób które miały możliwość sprawdzenia obu konsol i mogą mi polecić w co lepiej zainwestować.

 

A i zapomniałem dodać że głównie gram w strzelanki przez neta (cod rządzi), a wii raczej jest głownie do grania na kilku kontrolerach na jednym TV.

Edytowane przez terror
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

X360 i PS3 oferują bardzo poziom grania, Wii to całkowicie coś innego. Ja się zastanawiałem, czy jako drugą po X360 konsolę kupic Wii czy PS3. Stwierdziłem, że PS3 za bardzo dubluje się z X360 i wybrałem Wii. Nie żałuję, bo chociaż topowe gry na Wii uderzają rzadko to jednak zabójczo

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Troche szkoda, ze malo kto pisze w dziale o Wii. Jesli chodzi o mnie - tylko krowa nie zmienia pogladow i o ile wczesniej odradzalem te konsole, tak teraz stalem sie (znowu) szczesliwym posiadaczem :). Nadal uwazam, ze cena akcesoriow to wielkie nieporozumienie (mysle, ze m. in. to jest przyczyna niewielkiej popularnosci konsoli w Polsce - ludzie wola wydac spore pieniadze na "duza" konsole pokroju PS3, niz wydac spore pieniadze na "zabaweczke"), ale wyszlo juz naprawde sporo fajnych gier. Do tego potezny homebrew niewiele ustepujacy temu z PSP - masa emulatorow, playerow i innych gadzetow.

Fakt, posiadanie i uzywanie Wii jest drogie, najdrozsze ze wszystkich konsol tej generacji :(. Nawet zwykle gry sa drogie i trudno dostepne. Trudno zachecic kogos do zakupu, gdy cena samych kontrolerow wola o pomste do nieba. I o ile sam sprzet jest naprawde swietny i podoba mi sie duzo bardziej, niz kiedys, tak nie mam zludzen, ze jego sytuacja w naszym kraju ulegnie zmianie. Ba, chyba nie ma nawet oficjalnego dystrybutora, wiec w ogole lipa. A szkoda...

Odnośnik do komentarza

A ja mam właśnie w planach zakup Wii. Dlaczego?

1. jako uzupełnienie "poważnej" platformy do gier za jaką uważam PlayStation 3

2. aby przekonać moją laske jeszcze bardziej do grania (na DSie szpilała ostro!)

3. żeby móc sprawdzić kilka ekskluzywnych tytułów, które mnie interesują (MadWorld, Residenty, Dead Space: Extraction, Mariany, Zeldy itd)

4. żeby poszerzyć growe horyzonty w zakresie bieżącej generacji

5. mówiąc wprost - żeby gdy nie będzie nic ciekawego na PS3, ew. nie będzie mnie stać na jakąś świeżutką nowość, mniejszym nakładem kasy pograć w jakies ciekawe tytuły na Wii.

6. aby przekonać się jak sprawuje się w ruchu to rzekomo rewolucyjne sterowanie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...