Skocz do zawartości

Dlaczego kupię Wii


Gresh

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje sie bez bicia, ze troche mnie ponioslo :/... Ale co do tego, ze X360 i PS3 moga sie nawzajem uzupelniac dlaczego mialbym nie miec racji ??. Na 360 nie znajde Gran Turismo, LBP czy Killzone tak jak na PS3 nie znajde Banjoo-Kazooie, Gears of War czy Forzy Motorsport ??. Ktorys ze zgredow tez to stwierdzil na lamach PSX Extreme ;]. Ja jestem GRACZEM - Xbox LIVE + Headset + gry pokroju Gears of War czy (jak w moim przypadku) Command&Conquer = FUN + dawka adrenaliny czyli cos czego nigdy nie zaznam grajac na Wii z durnym AI. Czasy gry z konsola dla mnie bezpowrotnie minely, i dziekuje Bogu za Microsoft i jego Xbox LIVE.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

W porządku, dopiero potem zobaczyłem dopisanego edita w twoim poprzednim poście, więc zwracam honor.

Chodzi mi o to że te gry są strasznie podobne do siebie. Z reguły mają takie same założenia, po co grać w GT jak się ma Forze, lub na odwrót.

Rozumiem, miłośnik samochodówek może kupić obie konsole tylko po to by się cieszyć tymi grami. Lecz ja, jako że gram dla własnej przyjemności nie mam takiej potrzeby. Dlatego wole kupić Xboxa360 dla sieciowych potyczek w gyrosy czy innego tego typu gry. Do tego Wii z legendarnymi już tytułami które tak naprawdę stawiają na innowacyjność. I tak chociaż by na imprezie ludzie mogli po wymachiwać wiilotem przy jakiś popierdułkach.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Głównym powodem dla którego wymieniliście, że kupiliście wii były cena oraz gry. Kiedyś może i to były to plusy tej konsoli, ale jak sprawa ma się teraz? Cena 1200 zł jest absurdalnie wysoka w porównaniu do konkurencji. Z grami jest całkiem nieźle, ponieważ tych które mnie interesują stosunkowo dużo (zelda, metroid, okami, mario i może coś się jeszcze znajdzie), ale znowu problemem jest cena. Zelda i mario wyszły już parę lat temu, a cały czas kosztują jak nowe ~170-220 zł. Co jest? Monitoruję strony o wii od pół roku i co jakiś czas pojawiają się informacje o obniżce cen konsoli oraz serii players choice i tak czekam i czekam i ... Do tego przez kurs walut, konsola zdrożała:/

 

Czy jest sens teraz kupować wii? (proszę o obiektywną odpowiedź) Kupić używaną na allegro? Poczekać na obniżkę cen?

Odnośnik do komentarza

Ja bym czekała.

No chyba że boisz się, że ci jakiś tytuł umknie, to kup samą grę i połóz na półce (na thehut i game.co.uk można złapać gry w dobrych cenach). 1200 zł za konsolę to nieporozumienie. Zwłaszcza że nie unikniesz zakupu drugiego Wiimote'a (albo i trzech), w końcu spora część gier to gry dla kilku osób... Cenowo robi się z tego Xbox Elite :/

 

Mam Wii, bynajmniej się nie kurzy, ale od kiedy mogę wydać 60zł za nową grę na Xboxa, zamiast 2x tyle na coś na Wii, biblioteczka gier raczej się nie powiększa.

 

Co pewien czas na allegro pojawiają się zestawy Wii (często jeszcze na gwarancji) + kilka gier, które zawiedziony właściciel usiłuje sprzedać za 600-800zł. Może zapoluj na coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Czekać na obniżkę można, ale raczej nie ma co na nią liczyć. Szefowie N przy żadnej okazji nie pozstawiają złudzeń, powtarzając, że obniżka nie jest planowana. Taka ich nowa strategia. Ceny GameCube'a co chwila obniżali i im to wtedy nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
1000zl żeby można grac w mario bros który wyszedł 20 lat temu?

respect dla ludzi w którzy w to graja, ale kazdy kto poczuł moc albo stać go na ps3 to okiem nie spojrzy na wii (chyba ze ma problemy z głową)

 

To chyba mam coś z głową jednak.

 

Gdyby nie ta cena to Wii było by bardzo solidną konsolą. Sam przesuwam plany zakupu od jakiś 2 lat mając nadzieję ,że cena gier jak i konsoli spadnie. Pewnie będzie tak jak z NGC. Kupię pod koniec życia konsolki i zaliczę wszystkie lepszy gry w miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Gram od ponad 15 lat i jedno co się nauczyłem, że grafika w grze nic nie oznacza. Sorka, ale możesz schować między bajki twoje rewelacje odnośnie do mocy ps3. Kiedyś pewnie kupię ps3, ale dopiero pod koniec życia konsoli, jak będzie kosztować grubo poniżej 1000 zł i wyjdzie wersja slim (jeśli w ogóle). Teraz nie mam po co kupować, bo oprócz mgs 4 i lbp, nie ma na nią gier. W tym momencie najwięcej gier, które mnie interesują są właśnie na wii. Poczekam na wiadomości z E3, może ogłoszą obniżkę cen (jasne:/) albo pokażą nowy model konsoli, to przynajmniej będę miał na co czekać, bo na razie w kwestii wii nic się nie zmieniło od co najmniej roku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gram od ponad 15 lat i jedno co się nauczyłem, że grafika w grze nic nie oznacza.

 

To slabo sie uczyles - typowo zenujace slogany. Cofnij sie do czasow Ponga, gdy jeden pixel walczyl przeciwko drugiemu pixelowi - w koncu grafika nie ma znaczenia, czyz nie? Czasami ma, czasami nie ma - uogolnianie jest bzdura.

 

Sorka, ale możesz schować między bajki twoje rewelacje odnośnie do mocy ps3.

 

Zieff... Wii ma jakas moc?

 

Kiedyś pewnie kupię ps3, ale dopiero pod koniec życia konsoli, jak będzie kosztować grubo poniżej 1000 zł i wyjdzie wersja slim (jeśli w ogóle).

 

Uzywana PS3 to koszt 700 zl - rozumiem, ze w stosunku do 1200 zl za Wii to astronomiczna kwota.

 

Teraz nie mam po co kupować, bo oprócz mgs 4 i lbp, nie ma na nią gier.

 

Polecam wyjsc ze swojego zamknietego swiata i czytac troszke wiecej :).

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1000zl żeby można grac w mario bros który wyszedł 20 lat temu?

respect dla ludzi w którzy w to graja, ale kazdy kto poczuł moc albo stać go na ps3 to okiem nie spojrzy na wii (chyba ze ma problemy z głową)

 

Ja mam ps3 i jakos dziwnie Wii mnie caly czas kusi.. Tylko z ta konsola jest troche tak jak z markowymi ciuchami. Niby sa fajne , wydaja sie unikatowe ale nie za te cene :) Jak konsola by kosztowala z 400 zl to bym bral w ciemno... W zalewie srednich za(pipi)iscie graficznych produkcji brakuje mi wlasnie takiego prostego graficznie Mario czy Zeldy, w ktorych liczy sie czysty fun..Do tego nowy-stary Silent, RE 4 i chyba ma tez jakies nowe wyjsc i w ogole widze ze sporo horrorow ma wyjsc na te konsole. Nie wiem kto twierdzi ze Wii to tylko dla casuali. Ale tak jak mowie nie za te cene bo jakby spojrzec na to co Wii ma w srodku to nie warto. Jak tylko konsola potanieje to napewno lykam :D

Odnośnik do komentarza
Teraz nie mam po co kupować, bo oprócz mgs 4 i lbp, nie ma na nią gier.

Ehh te PS3, przeciez na nie nie ma gier..... To jest przeciez odtwarzacz blue-ray, a nie konsola ! Ehh, czemu wybralem PS3.

 

Jest od groma osob, ktore kiedystam (przy premierze PS3) uslyszaly, ze X360 ma wiecej gierek (a na PS3 nie ma w co grac) a nastepnie przestaly sie interesowac tematem a ta wiadomosc zakodowaly w swoich umyslach. Kurde, tak wogole to jestem niezlym hardkorem - mam full wybor swietnych gier na PS3, ktorych przeciez nie ma :(

 

Co do Wii - ta konsola jest stanowczo za droga. Przeciez juz X360 w wersji arcade jest tanszy ! Wiadomo - co kto lubi, ale wg. mnie jesli ktos jako pierwsza konsole wybiera Wii (a nie uwaza sie za casuala) [i nie jest mega fanem Mario / Zeldy / Metroida /jakiejs innej serii, ktora jest Nintendo exclusive] to jest z nim cos nie tak.

Owszem - na Wii jest troche wartych uwagi gier, jednak wg. mnie za malo, zeby wydawac na nia tyle pieniedzy. No bo niby jakie gry mamy? Brawl (dokladnego tytulu nie znam :P), No more heroes, Mad World, Zelda, Metroid Prime, moze te Mario Galaxy i Residenty. Wymieniajac wydaje sie, ze to sporo - ale ile czasu ta konsola jest na rynku? Ile niby takich wartych uwagi tytulow wychodzi rocznie? Dwa? Trzy? No wlasnie - niewiele. Gdyby 500zl kosztowala nowka (a co za tym idzie uzywana - 200-300zl) to konsola bylaby stosunkowo oplacalnym zakupem, jednak nie za taka cene jaka ma dzisiaj.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Jesli grasz glownie on-line, to zdecydowanie bierz iXa, do calej reszty polecam PS3 ;). Cena Wii jest generalnie jakims zartem, a same gry tez nie napawaja przesadnym hurraoptymizmem. Pomijajac gry sama konsola jest moim zdaniem mocno niedopracowana - sensory ruchu sa niedokladne, o HD mozemy zapomniec, ceny akcesoriow odstraszaja. Dziwne, ze tyle ludzi kupilo ten sprzet.

Odnośnik do komentarza
Czyli polecasz X-boxa ? ja sie zastanawiam czy brac x-a czy PS3 A bardziej należe do Hardkorowego trybu grania :)

Przejrzyj liste exclusivow (wydanych i zapowiedzianych) i sam zdecyduj. Mi bardziej pasowaly exclusivy od SONY, ze swojego wyboru jestem naprawde zadowolony. Do gry online - nie wiem jak to wyglada na X360 (slyszalem ze roznie - np. ponoc w Gears of War 2 sa lagi), natomiast na PS3 - w KZ2 (32 graczy na serwie) 0 lagow, w Resistance 2 (64 graczy na serwie) 0 lagow.

Z pewnoscia predzej polece zakup X360 niz Wii.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Ja w podobnym dylemacie (PS3 vs Wii) wybrałem Wii. Z tym, że mam już 360, więc patrzałem tylko na exy. A te bardziej pasowały mi na Wii. Zakupu nie żałuję, gier jest mało, ale niektóre z nich to najlepsze tytuły generacji.

Odnośnik do komentarza

Ja w goraczce podjarki kupilem sobie Wii i narazie niestety sie konsolka kurzy,ale nie dlatego ze jest kiepska,bo tego nie mozna jej zarzucic (duzo naprawde swietnych gier),tylko raczej z powodu mojego TV LCD.Jakos nie przyswaja zabardzo obrazu mimo componenta (to samo z PS2) i niektore gry wygladaja tak brzydko ze szkoda gadac...moze kiedys zainwestuje w jakis telewizor CRT to napewno obskocze kazda mozliwa gre na Wii bo daja mnostwo funu,ale narazie granie jest uciazliwe.

 

Pewnie nie da sie jakos podlaczyc Wii do monitora CRT np lub monitora LCD chociazby?(mniejsza rozdzielczosc powinna sprawic ze obraz bedzie ladniejszy).

 

Btw jak narazie jej mniejsza siostra czyli Nintendo DS u mnie gra pierwsze skrzypce i zabiera mi mase czasu.Masa swietnych gier,niektore te same co na Wii (np mario kart) wiec moge sie nimi cieszyc w wygodnych warunkach...ba,NDS juz nawet powoli bije mi na glowe xbox 360 jesli chodzi o priorytety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli kupię Wii, to ze względu na te kilka świetnych gier, które są warte ceny tej konsoli. RE Umbrella Chronicles (w drodze również Darkside Chronicles), RE4 Wii Edition, Zelda Twilight Princess, Metroid Prime 3, Mario Galaxy, No More Heroes, Mario Kart. Do tego warto dodać wsteczną kompatybilność z GCN. Konsola jest bez wątpienia warta uwagi. O ile lubi się uniwersum Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.