Skocz do zawartości

Thrash Metal


alien666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na dzień dzisiejszy (tudzież noc), KREATOR pożera resztę thrash metalowej sceny na obiad... Nie da się ukryć, iż największy pojedynek odnośnie szerokopojętego rozkur.wu toczył się zawsze będzie między KREATOR'em a SLAYER'em. Najpotężniejsze riffy, najpiękniejsze solówki, największe mosh'owe kadzie zawsze były, są i będą na koncertach KREATOR'a! W muzyce SLAYER'a nigdy, przenigdy nie uświadczyłem takiej agresji jak u KREATOR'a, takiej pier.dolonej pretensji do świata, takiego je.banego psychologicznego znęcania się nad duszą... Charyzma samego Petrozz'y przerasta IMO kilkakrotnie umiejętności wszystkich członków SLAYER'a razem wziętych, serio... Pierwsze 5 płyt KREATOR'a jest kwintesencją thrash'u, jestem na miliard procent pewien, że w tym gatunku nie usłyszę w życiu już nic lepszego... Dyskusja?

Odnośnik do komentarza

No mnie osobiście to je.bie. Wiem, że LIVE KREATION to prawdopodobnie najlepsze moje koncertowe DVD jakie w życiu widziałem. Być może mało widziałem. Ale żeby KREATOR, po jakichś 20 latach grania anihilującej nuty, grał, jak piszesz, nierówno? Nie będę się kłócił. W thrash'u grają najbrutalniej, mają najlepsze solówki i mają najlepszy dla mnie wokal (właściwie to wokale, bo pałkarz też ma swój udział). Nie chciałbym wyjść na jakiegoś pie.rdolonego heretyka, gdyż, jak zauważyłem, SLAYER ma na tym forum specjalne przywileje, jakkolwiek KREATOR jest obecnie dla mnie największym bodźcem, żeby szanować, ba... lubić Szwabów :twisted: Najzaje.bistszy thrash metal ever! :twisted:

Odnośnik do komentarza

To ja powiem tak:D

Kreator jak i Slayer mają swoich fanów jak i przeciwników, dla mnie osobiście Kreator jest spoko kapelą, jednak nie mogę powiedzieć co prezentują z tych płytek wymienionych przez Royal'a bo nie słyszałem, tak więc skupię się na slayerze.

Imo Slayer zapisał się w historii i nie ma co do tego wątpliwości, agresor, sieka, wrzeszczące solówki są najlepszym znakiem tej kapelki. Słuchając Kreatora (innych płyt) to dochodzę do wniosku, ze kreator taki może to zabrzmi śmiesznie ale bardziej technicznie ułożony thrash od Slayera, którego granie jest dzikie jak wrzucony świniak do maszynki do mielenia. Kreator ma zarąbiście chwytliwe riffy, świetnie motorycznie wbija się w łeb. Jednak Slayer ma w sobie to agro:P które bardzo lubię, nie mówię koniecznie o najnowszych dokonaniach raczej o tych starych i oczywiście w moim mniemaniu "raining blood" jest majstersztykiem ;]

Ale (pipi)nia, wyszło strasznie dyplomatycznie:P może dlatego, że thrash nigdy dla mnie nie był jakimś głównym metaluchowym brzmieniem...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kreator grał zaje.biście ale do czasu. Chyba nie powiesz mi, że takie płyty jak Endorama, Outcast, Renewal czy Cause Of Conflict to zaje.biste thrashowe płyty? Owszem Pleasure To Kill, Terrible Certainty, Endless Pain i Coma Of Souls to świetne płyty pozbawione wad ale co do całości dorobku Kreatora to nie mogę powiedzieć że są najlepsi w swoim fachu.

Osobiście z niemieckiego thrashu wyżej sobie cenię Sodom, jeszcze żadnej płyty nie zepsuli :)

Odnośnik do komentarza

Dlatego podkreślałem, że pierwszych pięciu płyt Kreatora nic nie przebije... (chociaż czytając swoje stare posty, zauważyłem, że 2 lata temu pisałem identycznie o RtL i MoP od Metaliki o_O Ch.uj z tym, człowiek dorasta...) Pięć płyt to dla mnie wystarczająco dużo żeby orzec, iż dany zespół jest najlepszy w swoim fachu. Kreator nie utrzymał formy, wiadomo. Przebojowe jakieś te ich płyty lat 90-ych, acz trochę wzlotów się na nich znajdzie. Violent Revolution i Enemy Of God są już dobre, nie zaje.biste, po prostu dobre. Tylko czy Slayer ma jakieś zaje.biste płyty oprócz wiadomych dwóch? W niczym im nie ujmuję, II miejsce i tak u mnie mają po wsze czasy. Dalczego pisałem wyżej. Sodom też dużo się nasłuchałem, ale wujek Tom i ekipa grają tak pół na pół - tempo szybkie, tempo średnie. Jak na mój gust, za dużo pozwalają odetchnąć, przez co ich muza wydaje się wolniejsza. Słuchając Reign In Blood czy Terrible Certainty, odnoszę wrażenie, że te płyty zostały spłodzone w jednym wspólnym celu - żeby słuchacz od nakur.wu głową skręcił sobie kark. U Sodom czegoś takiego nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza

Z tym ostatnim się akurat zgodzę. 2 płyty Slayera? Haunting The Chapel, Hell Awaits, Reign In Blood, SITA to chyba nie mało.

I co z tego, stare zespoły powoli gubią się w tym co robią, teraz liczy się nowa fala - Violator, Merciless Death, Warbringer i Muni(pipi)al Waste! 20 maja wychodzi nowy album Merciless Death, mam nadzieję że pobije świetny debiut.

Odnośnik do komentarza

warbringera to w tym roku 2 razy zalicze w przeciągu 3 miechów <tudutu>, muni(pipi)al waste to najagresywniejszy thrash jaki w życiu słyszałem. muza wybitnie do zabawy. naczy sie royal na brudstok podbijasz? grzech nie zaliczyć legendy za frajer, też mam takiego ziomka poje.ba na punkcie tej kapeli więc wbijamy się z 13nastoletnimi kinderpankami do przedziału i w lecie odwiedzamy kostrzyn.

Edytowane przez tk
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
Pantera ma swój "panterowy" styl po prostu ;] Chociaż jeśli miałbym ich włożyć do szuflady to było by to half-thrash/groove metal.

Dokładnie są nie do podrobienia :).

Fakt, że nie grają typowego thrashu jak Slayer(który również kosi) czy Exodus, ale jak w temacie jest Panterka, to można podyskutować a ja uważam, że to miszczowski zespół. Szkoda, tylko że już go nie ma :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...