Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

To może tu coś znajdziesz http://peb.pl/sony/281432-psp-downgrade-pandora.html

 

No przecież ja mam to na karcie a w necie szukałem :P

 

Pandora

 

 

wielkie dzieki za checi ale takie pliczki co ty podsylasz to ja mam i sa one mi narazie zbedne ;) mi chodzi o pliki potrzebne do zrobienia pandory na psp z half brickiem :) gdyby chodzilo o sprawna konsole to nie ma problemu, ale jestem w troche innej sytuacji ;)... mimo wszystko dzieki za pomoc... dzis bede miec psp od kumpla i sobie juz dam rade :) bez zbednego kombinowania - Coati

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

Dobra, chyba tu najlepiej napisać. Mam 2-letniego fata (wersja 1004). Co do jego stanu... Cóż, obchodzę się z nim dobrze. Nawet bardzo. Folia na ekran + największy PlayGear. Regularnie czyszczę, dbając o to żeby na wierzchu nie było nic, co mogłoby porysować ekran.

Problemy - 1. rysuje się mimo to jak szlag. Wszystko, od plastiku po okrąg z tyłu. No ale bywa.

2. - Problem poważniejszy i jak dla mnie bardzo zagadkowy. Konsola raczej mi nie upadała, nie przypominam sobie, by w ogóle zaliczyła lądowanie na podłodze. Zresztą, zauważyłbym, gdybym coś popsuł, np. uderzeniem o ziemię. Nikt z domowników nie sabotował. Mimo to, nieco po lewej stronie ekranu, pękła obudowa. Od klapki 'OPEN' do UMD aż do ekranu i, uwaga, gdzieś na początku roku pęknięcie poszło dalej - na szybkę ekranu u góry. Ubytek ten nie przeszkadza w grze(na samiutkiej górze, ale go widać i delikatnie mówiąc mnie wku.rwia, zwłaszcza że nie wiem skąd się wziął.

3. Analog - działa bez zarzutu, ale gdyby zostawiam go 'luzem' często 'ciągnie w lewo'. Czyli - załóżmy w GoWie puszczam klawisze i zdarza się tak, że Kratos idzie sobie sam z siebie w lewo (tak, jestem pewien, że to analog).

4. - Last but not least czyli problem najpoważniejszy. Konsolka czyta UMDki jakby chciała a nie mogła. Nie pomoga delikatne włożenie do środka bardzo, ale to bardzo miękkiej ściereczki czy przedmuchanie kieszeni na dyski. Wspomnianego GoWa potrafiła niedawno wczytywać(do menu) i 5 minut, ściąć parę razy poważnie(pół minuty) w trakcie rozgrywki, zjeść wszystkie napisy, serwować dłuuugie loadingi, wreszcie - nie odczytać dysku przez pół godziny(disc could not be read w kółko). UMD jest czysty, zero rys. Z innymi grami też różowo nie jest, w GoWa po prostu grałem ostatnio i objawy były najcięższe do tej pory.

 

Konsola kupiona była 2 lata temu(jesień 06) w sklepie. Szczerze powiedziawszy nie wiem na ile jest gwarancja i gdzie w sumie mam sprzęt zanieść. Mam na nią paragon + instrukcję i resztę śmiecia z pudełka, żadnego papieru więcej nie dostałem. Podejrzewam, że za ewentualne zmiany obudowy czy szybki musiałbym bulić(byłbym wdzięczny za informację - ile), ale nie wiem jak to jest z problem czytania UMD.

 

 

Odnośnik do komentarza

prawie spie ale przeczytalem tego posta..

 

1. no rysuje sie nic nie zrobisz

2. raczej normalne... tylko, ze w wkiekszosci fatow takie cos robi sie od dolnej srubki w gore. najlepiej nawiercic cieniutkim wiertlem koniec pekniecia i uzupelnic ubytek specjalnym żelem/pasta do lcd. w wiekszych salonach gsm powinni miec

3. zobacz do tematu z poradnikami

4. mozesz rozebrac psp i nasmarowac prowadnice lasera - smar techniczny do maszyn, mozna chyba jeszcze kupic taki specjalny do maszyn do szycia :)

sama soczewke przeczysc izopropylem

 

ide spac xD

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich po długiej nieobecności xD Ale że psp wróciło mi z naprawy mam pytanko: Wiem że jest emulator Daedalus Rxx i mam pytanie jak go zainstalować na PSP , Mam FW 4.02 M33-2 , karta oryginał 1Gb , romy mam , no i kiedy ściągam emualtora np. z QJ.net to są dwie wersje (1.0 i dla 1.5) no i ściągam tą dla 1.5 , i teraz sam nie wiem co mam zrobić :P Zmienić kernel na 1.5? Wrzucam do folderu Game 150 pliki: Daedalus i Daedalus% , wchodzę do XMB włączam a tu pisze Game could not be started, jak ktoś coś wie na ten temat do niech pomoże, z góry thx :P:P

Odnośnik do komentarza
Witam wszystkich po długiej nieobecności xD Ale że psp wróciło mi z naprawy mam pytanko: Wiem że jest emulator Daedalus Rxx i mam pytanie jak go zainstalować na PSP , Mam FW 4.02 M33-2 , karta oryginał 1Gb , romy mam , no i kiedy ściągam emualtora np. z QJ.net to są dwie wersje (1.0 i dla 1.5) no i ściągam tą dla 1.5 , i teraz sam nie wiem co mam zrobić :P Zmienić kernel na 1.5? Wrzucam do folderu Game 150 pliki: Daedalus i Daedalus% , wchodzę do XMB włączam a tu pisze Game could not be started, jak ktoś coś wie na ten temat do niech pomoże, z góry thx :P:P

4.01 nie ma kernela 1.5 http://www.dark-alex.org/index_psp.php

Odnośnik do komentarza

Spróbuj wcisnąć pliki do ms0:/PSP/GAME i ustaw kernel na ten normalny (3.90 czy 4.01). Powinno działać

 

 

PS: Chyba że to typowy HB dla 1.50 to nic nie zdziałasz (zrób downgrade'a na 3.90-3 i dograj kernela 1.50v2 z dark-alex.org, wtedy masz bardzo szeroki zakres w HB)

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Jest jakiś program do sterowania PC'tem przy pomocy PSP przez WiFi??? Szukałem i nie znalazłem zbyt wiele na ten temat, a pomyślałem ze może wiecie coś na ten temat i chciałem spytać. Interesuje mnie to ponieważ kompa mam w innym pokoju niż śpię, a często zapuszczam na PSP np. Killzone'a wieczorem i po skończeniu muszę wyłączyć kompa lub włączyć coś na nockę (np. uTorrenta), a nie chce przy okazji budzić domowników....

Odnośnik do komentarza

może ktoś to sprawdzić:

 

1. uruchom IR Shell na sofcie niższym niż 4.01 M33, niższym nawet niż 3.90 M33 (najlepiej jest to zrobić wkładając memorke z IR Shellem do konsoli, która nie ma tych dwóch softów)

2. wyłącz opcje M33 NO UMD IR Shellu i ustaw na UMD REQUIRED

3. wgraj brakujący prx do flash0, chodzi o tego prx'a który po udpade znika i trzeba go wgrać ponownie. prawdopodobnie chodzi tu o metodę pozwalającą na uruchomienie IR Shella na sofcie 3.90. tam trzeba było zrobić taki zabieg gdyż IR Shell nie działał z tym softem.

 

sam tego nie moge zrobic bo obie konsole mam z CFW 4.01 <_<

 

po tym zabiegu prawdopodobnie IR Shell działa, tyle ze próba uruchomienia mp3 go wiesza.

Odnośnik do komentarza

no właśnie ktoś odkrył że to wina no umd, ustawionego w ir shellu. trzeba to wyłączyć ale jak to zrobic jak na sofcie 4.01 sie nie uruchamia, trzeba na innym. co do tego ze na 3.90 dziala to wiem ale z 4.01 jest problem. dla 3.90 powstał ten patch.

 

drugie pytanie to jak mam gre w .cso. niestety sie tnie a nigdzie na torrentach nie moge znalesc iso. to jak ją samemu rozpakować to iso żeby tak sie nie cięła ?? ktoś kiedys wspominał że podobno da sie cofnąć kompresje.

Odnośnik do komentarza
drugie pytanie to jak mam gre w .cso. niestety sie tnie to jak ją samemu rozpakować to iso żeby tak sie nie cięła ?? ktoś kiedys wspominał że podobno da sie cofnąć kompresje.

Ja używam PSP iso compressor, zazwyczaj w przypadku cso pomaga ustawienie na 333mHz (oprócz takiego GoWa np.)

 

Masz 80% ostrzeżenia, zbanują cię za takie coś :/

Odnośnik do komentarza

nwo nie napisal o sciaganiu gier z torrenta tylko o problemie, mozna to okreslic firmwareowym :) mozna to tez podciagnac pod pytanie o homebrew ;) w koncu wiele Hb mozna zassac w formie iso/cso [kompilacje wielu programow/soft do tworzenia pandory/itp]...

 

takie male sprostowanie z mojej strony ;)

 

winner za takie cos jak w cytacie dostalbys 20% :*

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...