Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

...i fabrycznie radiator był odwrócony bokiem do przepływu powietrza przez costrasznie głośno chodził i penie to spowodowało rroda

cos Ci sie chyba pomerdalo

jakbys mial odwrocony bokiem to by w gole nie chodzil bo by sie przegrzal w 5min

nie ma takiej mozliwosci aby takie cos z fabryki wyszlo a tym bardziej zeby to dzialalo, wiec nie zmyslaj bajek...

 

...w gliwicach jest podobno serwis, ktory fachowo naprawia za 95zl (bez palenia plyty i podkladek od srubek). no zobaczymy...

tzn co chcesz zobaczyc?

opalania plyty nie zobaczysz, za ta cene nic nie ma innego jak xclamp lub grzanie (xclamp to nie żadne podkladki pod sruby, xclamp to docisniecie radiatorow śrubami, moze byc bez zadnych podkladek) (palic to mzona papierosy, plyte grzeja, jakby tego nie nazywac to grzanie a grzanie to wielka roznica, wszelkie procesy lutownicze mozna nazwac grzaniem (laik tak to mzoe nazwac bo dla niego wszystko jedno) a tak naprawde nie sa zadnym grzaniem a lutowaniem)

inne rzeczy jakie wymyslaja to reballing lub inne metody szukania jeleni to twierdzenie ze przylutowuje sie nowy GPU, reballing za 95zl?, buhahaha, współczuje tym co nie maja pojecia o czym inni mowia i lykaja wszystko jak rekinki...

 

to tak jakbym twierdzil przy awarii samochodu ze Ci sie silnik zatarl (np w jakims najnowszym BMW) i koszt takiej naprawy to 500zl (lub idac dalej ze to koszt wymiany tego silnika te 500zl) a Ty bys w to uwierzył i to opowiadal innym ze dales 500zl za wymiane silnika na nowy (a prawdziwa naprawa bylo np. wykasowanie bledow w kompie)

na podobnej zasadzie jest to co opisujesz wyzej

 

PS>

uczciwy i profesjonalny serwis poznaje sie po tym ze podaje w prost to co robi bez wymyslania niestworzonych historii, ktore zazwyczaj sa brednia dla lajkoników...

 

prawda, ja moze za naprawe swojej troche przeplacilem bo zabulilem 250zl w wrzesniu za rroda ale z tego co mowil to przelutowal wszystkie luty (mowil ze okolo 150 lutów), wygrzal plyte w jakims specjalnym piecu, wymienil radiatory i jeszcze jakies (pipi)ki, do tego dal mi polroczna gwearancje, i jak do tej pory konsola grzeje sie o wiele mniej i nie wyskakuja zadne bledy.

Edytowane przez wielad
Odnośnik do komentarza
...z tego co mowil to przelutowal wszystkie luty (mowil ze okolo 150 lutów)

 

wszystko co piszesz to kolejna papka na uszy laika

pod GPU lutow jest ponad 1000 , pady 34x34 z tym ze troche z tego odchodzi, dokladnie 1089 bedzie polaczen, i jak ktos mowi o ich poprawianiu to trzeba wszystkie na raz...gdy jest awaria to przyczyna jest zazwyczaj jedno polaczenie i je tak naprawde trzeba tylko poprawic, ale metody lutowania tego typu ukladow wymuszaja calosciowe traktowanie ukladu wiec trzeba calosc lutowac...

 

gpu001nc7.jpg

 

...wygrzal plyte w jakims specjalnym piecu...

 

do pieca wklada sie cale płytki, jakbys zerknal sobie jakie elementy sa na plycie to bys od reki wiedzial ze to jest irracjonalne, elektrolity by szlag trafil...

 

...wymienil radiatory i jeszcze jakies (pipi)ki...

 

gwary juz nie masz, wiec mzoesz zerknac co za radiatory wymienil, jesli poslugujesz sie liczba mnoga, to znaczy ze oba musial wymeinic bo w Xboxie masz tylko 2 radiatory, z gory moge przewidziec na 100% ze nei wymienil obu radiatorow, chcesz sie przekonac to wystarczy ze otworzysz obudowe, a wtedy wyjdzie czy cokolwiek wymienil a tym samym po co, bo jak widze naklejanie radiatorow na kosc nand, seiciowke to pusty smiech ogarnia...

 

...jak do tej pory konsola grzeje sie o wiele mniej i nie wyskakuja zadne bledy...

zwykla zmiana pasty najczesciej zalatwia problem ze zlym odprowadzaniem ciepla przez "gume" jaka daje MS

ile chodzi, nie ma znaczenia w pojedynczych przypadkach bo to kwestia losowa, wazne jest zawsze co bylo robione, po xclampach za 1zł. konsole tez chodza po rok (jakby skrajne przypadki porownac to np. po reballingu mialem ze klient przyniosl po 2 tyg. po xclampie mialem ze i po 2 latach, wiec z tego by wynikalo ze drogi reballing to dno, a xclamp to mega cudo, co jest oczywiscie bzdura), problem tylko zawsze jest ze po xclampie plyta tak zdeformowana jest po tym roku ze nadaje sie tylko na podkladke pod mysz....

 

pije tylko do tego ze kolo wymysla niestworzone historie (ktore latwo mozna poznac ze sa bzdurami) a robi to co wiekszosc czyli grzanie chinska lutownica na gorace powietrze za 300zl... ale nie on jedyny, allegro usłane jeszcze lepszymi bajkami...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

raczej zle cos robisz, najprawdopodobniej za pierwszym razem nacisnales ok, a pozniej za slabo i nie przeskoczylo do kolejnego

 

musi byc tak, odczytujesz to co jest miedzy 3 diodami, czyli tyle razy naciskasz i spisujesz za kazdym razem ilosc diod do czasu az znow pokaza sie 3 diody migajace w taki sposob jak na poczatku testu

oczywiscie powinny byc tylko 4 liczby miedzy tym jak sa 3 diody, chociaz sa tez anomalie glownie w konsolach z HDMI i czasem kod bledu jest nieskonczony i bez sensu....

Odnośnik do komentarza

Bajek nie zmyślam , radiator był odwrócony i konsola działa , minute po włączeniu wiatraki chodziły na pełnej mocy i po jakimś czasie się zawieszała , dodatkowy wiatraczek załatwił sprawę ,oczywiście do czasu zauważenia usterki , płyta główną wyglądała na nieruszaną , nawet pasta termiczna po radiatorem była okropnie równa i wyglądała na fabryczną , z tego co wiem to był raz u "specjalisty" w sklepie konsolowym , może to ten baran coś dłubał i włożył go odwrotnie , jeśli wasz x-box po rzekomej "naprawie" ma takie objawy to lepiej sprawdźcie radiator od CPU.

 

Co do samego x-calmpa , skoro ma sie x-a bez gwarancji to dlaczego go w taki sposób nie naprawić ? przecieżi tak nie działa ,nie będzie nie działać mniej :D

Edytowane przez TheDupa
Odnośnik do komentarza

Na youtube jest dużo video poradników , do x-clamp wystarczy rozkręcić konsole , zmienić pastę termiczną na gpu i (ja zmieniłem profilaktycznie też na cpu ) i zamienić stare zaczepy po płytą główną n śrubki z podkładkami , przegrzać konsole , dać odpocząć i powinno działać , mi się udało :)

Edytowane przez TheDupa
Odnośnik do komentarza
Bajek nie zmyślam , radiator był odwrócony i konsola działa , minute po włączeniu wiatraki chodziły na pełnej mocy i po jakimś czasie się zawieszała , dodatkowy wiatraczek załatwił sprawę ,oczywiście do czasu zauważenia usterki , płyta główną wyglądała na nieruszaną , nawet pasta termiczna po radiatorem była okropnie równa i wyglądała na fabryczną , z tego co wiem to był raz u "specjalisty" w sklepie konsolowym , może to ten baran coś dłubał i włożył go odwrotnie , jeśli wasz x-box po rzekomej "naprawie" ma takie objawy to lepiej sprawdźcie radiator od CPU.

 

Co do samego x-calmpa , skoro ma sie x-a bez gwarancji to dlaczego go w taki sposób nie naprawić ? przecieżi tak nie działa ,nie będzie nie działać mniej :D

co do bajek to chodzilo mi ze nie ma takiej mozliwosci aby konsola fabrycznie miala odwrocony radaitor, a z tego co pisales na to wychodzilo

ale teraz jak dopisales ze bylo to u "specjalisty" to on to odwrocil na 101%, a to juz swiadczy o tym u jakiego to "specjalisty" bylo (takie kwiatki tez dochodza na serwis, ale to jest ewidentny blad grzebiacego w konsoli)

wiecej go nie odwiedzaj :)

 

a co do xclampa to nie jest naprawa, to jest tymczasowe, mechaniczne zlaczenie polaczen wywierane silnym naciskiem, problem jest w tym ze ta pozorna naprawa w dluzszym okresie czasu konczy sie najczesciej zdeformowanym laminatem plyty (jak i samymi ukladami czy to GPU czy CPU) w skrajonsci zerwanymi padami co jest rownoznaczne ze plyta zlom

oczywiscie przy zalozeniu ze sie uda, jak sie nie uda to mozemy miec od reki zerwane pady i plyte zlom jak sie przesadzi z tym...

juz nie bede pisal jakie cuda przychodza na serwis po tzw xclampach, zdrowego rozsadku zycze przy robieniu xclampow...

z drugiej strony jak "pseudo serwisy" potrafia robic takie kwiatki oglaszajac sie jako profesjonalna naprawa to lepiej zrobic to samemu, wtedy wiemy co mamy i jakie sa tego konsekwencje, a co najwazniejsze praktycznie za free...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Ja dzisiaj oddałem ROD'a do skynetu, po wielu próbach niestety sam nie mogłem naprawić, toteż zapłace już te głupie 100zł, a potem dowale jakieś lepsze chłodzenie.

nie tylko Ci co maja 16lat, tacy co maja po 40 tez, dobrym przykladem jest z lublina jakis dynavox czy jakos tam, do tego jeszcze zapieraja sie ze nie robia xclampa, a przychodzi rozkrecasz i jest xclamp z bezmyslnie podlaczonymi wiatrakami na 12V robiac z konsoli odkurzacz, do tego wszsytko usmarowane pasta i na koniec hit, podłożone 50groszowki miedzy radiator gpu a ram...

 

...Jakim cudem można złamać mobo podkładką pod radiator? ...

że co?

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie odnośnie XBOX 360 i jego awaryjności.

1. Czy często padają konsolę ( mówię o tych nowych wersjach )

2. Jak to jest z gwarancją , czy podchodzą profesjonalnie do klienta

3. Ile czasu zazwyczaj trwa naprawa konsoli ( razem z wysłaniem i przysłaniem )

4. Jak to jest z głośna pracą 360-tki? Naprawdę jest tak głośna jak odkurzacz?!

 

Od razu zaznaczam że nie będę przerabiał konsoli

 

Piszę to pytanie ponieważ miałem XBOX-a pierwszego i byłem nim zachwycony. Teraz zastanawiam się nad PS3 lub XBOX 360. I nie patrze tutaj na bibliotekę gier bo ja praktycznie kupie jedną z tych konsol dla serii NBA 2kX ( obecnie 2k9 ) i FIFA ( lub ew. PES ). No niestety nie jestem już ''młody'' ( w czerwcu 20 wiosen ) :D i nie będzie aż tyle czasu na granie ( praca + studia zaoczne ) . A basket to takie moje ''zboczenie'' xD... no i XBOX 360 jest tańszy od PS3---> najważniejszy argument :D. Pozdrawiam

Edytowane przez michal89a23
Odnośnik do komentarza

1.skoro nowa wersja to skad ludzie maja wiedziec jaka maja awaryjnosc? awaryjnosc okresla sie jak produkt jest dluzej na rynku, przynajmniej rok a najlepiej dwa...

4. idz do sklepu i niech podlacza bedziesz wiedzial jaka ma glosnosc, opowiadanie o glosnosci to parodia, kazdy ma inne poczucie co jest glosno a co cicho... (odkurzacze tez sa rozne, wiec przyrownywanie czegos do odkurzacza tez nie ma sensu, znam takie co sa bezglosne...)

 

jesli nie kupujesz konsoli dla biblioteki gier tylko dla kilku gier ktore sa na obie platformy to sobie zobacz ktora ma wygodniejszy pad do tych gier

druga sprawa oczywista, kupowac to co najtaniej wychodzi skoro i tak nie wykrozysta sie wszsytkiego co ponad to oferuje dany sprzet...

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie :

Czy jak kupie x-boxa z przerobionym napędem z NIEzerwaną plombą gwarancyjną , i po jakimś czasie zrobiłby sie rod , czy oddajac go na gwarancje microsoftu wszystko bedzie ok ? Rozumiem że łatwo to sprawdzić włożyć kopie i sprawdzić czy wczyta , ale nie da sie tego zrobić na uszkodzonym x-ie :D , Wysyłał ktoś już zflashowanego x-a na gwarancje ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...