Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, tylko wez po uwage ,ze w moim wieku uzbierac 1400 to niezly wyczyn xD Zwlaszcza ,ze mi matka pracowac zabronila, bo klasa maturalna jestem :/ TV jak mi sie znudzi, to pewnie oddam/odsprzedam rodzicom za pare lat, bo oni za nowinkami w tym temacie nie pedza i wtedy jak juz bede luzem zbieral wiecej kasy, to sobie pewnie Fulla. I czy PS3 serio ma tyle gier w Full HD ,ze to az taka roznica?

Odnośnik do komentarza

Za 2-3 lata wyjdzie następca X360, na pewno już w Full HD będzie nadawał. Teraz konsola i tak skaluje do 1080p, więc nie jest źle. A w HD ready jest jedna głupia rzecz, otóż mnóstwo ludzi krzyczy, że nie widać różnicy między 720p, a 1080p, a równocześnie pojawiają się opinie, że 1360x768 wygląda lepiej na HD ready niż 1280x720 bo jest bliżej rozdzielczości matrycy (1366x768). Więc logiczne, ze sygnał 1920x1080 będzie tym lepiej wyglądał, skoro TV ma identyczną rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza

no i tu jest widoczny argument z podwojnym kupowaniem TV, obecnie sa juz modele z tunerem MPEG 4 a wczesniej byly jedynie z MPEG2. o ile mi wiadomo to ta polska tv cyfrowa ma byc nadawana tak ze bez tunera MPEG 4 sie nie obejdzie. No i same rozdzielczosc jak dzis widac ludzie chwalą 1080p ponad 720p. wyzszosc jest oczywista.

 

stojąc przed zakupem tv trzeba pamietac o tym ze

 

1. jest to TV LCD tak wiec jego potęcjalne mozliwosci są o wiele wieksze niz tylko samo wykorzystanie z dekoderem TV eN

2. potrafi wyswietlac obraz analogowy ale nie do tego jest przeznaczony jego zywiolem jest obraz cyfrowy

3. moziwosc podlączenia konsol / dvd / i to na co JA zwracam ja najwyzsza uwage w tej chwili to jak sie spisuje z komputerami bo ma tez sluzyc jako monitor do pcta. a wiec MUSI BYC 100HZ tak wiec TV stanie sie centrum. tam gdzie patrzą oczy.

 

skoro owiec masz taka sytuacje ze tobie TV potrzebny jest jedynie do grania wiadomo filmy tez zaliczasz czemu nie. ale wlasnej kasy nie zarabiasz ale bez zagrania w cos nie mozesz zyc to bierz tego samsunga. spełni on twoje oczekiwania. l takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

K...Padł mi tv. Dzisiaj moja biedna KODA odmówiła mi posłuszeństwa :(. Diagnoza- padło zasilanie matrycy- koszt od 300 do 1000 !!! pln. Jako że nie zamierzam ładować kasy w tv któremu już dawno mineła gwarancja zamierzam kupić coś nowego. Osobiście skłaniam się ku Samsungowi o którym pisalismy na ostaniej stronie 37 cali FullHD 100 HZ, nowe matryce Clear Panel. Cena tego odbiornika to około 2100-2200. Hmmm...kupię coś fajniejszego w tej klasie cenowej? Przeglądając fora raczej nie znalazłem nic ciekawego,ale może mi coś umkneło? Ogólnie oglądając na zywo kilka różnych tv z mniej wiecej tego samego przedziału Samsung wydawał sie oferować najlepszą jakość obrazu. Przy okazji czy po updacie dasha do 360 jest znacząca korzyść w obrazie po vga wzgledem component? Wcześniej były to małe różnice i mimo nieco wiekszej ostrości bardziej odpowiadała mi "naturalność" componentu.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Planuję w ciągu najbliższego tygodnia/dwóch zakup telewizora pod konsolę PS3. Dzisiaj nawet zamówiłem już Bravię KDL-40W4710 jednak wszystkie sklepy oferujące ją w interesującym mnie przedziale cenowym (do 4500zł) nie miały jej już na stanie, a o KDL-40W4500 czytałem że część ma problemy z cloudingiem przy czym za bardzo nie chcę się przekonywać czy mam pecha i trafię właśnie na ów kijowy egzemplarz. Moje pytanie wobec tego. Czy ktoś byłby w stanie wskazać mi inny telewizor, o podobnych parametrach (może być również 37 calowy) w rzeczonym przedziale cenowym.

Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Generlanie to na papierze wszystkie parametry moga wygladac dobrze, a TV moze grac bardzo slabo. Polecam 2 strony:

http://www.hdtvtest.co.uk/

http://www.hdtvorg.co.uk/ (zobacz sobie ranking najlepszych TV po prawej stronie, poczytaj recki).

 

Zainwestujesz w co tam bedziesz chcial. Ale pamietaj, ze czasami roznice obrazu na roznych TV sa przeogromne. Jeden dobrze swieci z SD, jeden z HD. Jeden dobrze wspolpracuje z konsola inny nie.

 

Nie chce sie powtarzac, ale na dzien dzisiejszy do grania najlepszy wybor do 2000 zl z 32 cali to Samsung a656.

jaki to jest samsung ? bo jak wpisze ta nazwe na allegro lub ceneo nigdzie nie ma tego modelu ...

edit wlasciwie co robi to 100 hz bo w ogole nie mam pojecia czy wszystkie tv lcd to maja czy nie i co to wlasciwie jest, jestem zielony i need helpa

Edytowane przez (Zly)Seba
Odnośnik do komentarza

W lokalnym sklepie "dla mądrych " jest obecnie promocja na Daewoo 42 cale Full HD (model G1) oraz Grundig 37 cale Full HD (model 7851) w dość korzystnej cenie. Czy ktoś widział w akcji te TV? Wiadomo że nie jest to Panasonic czy Sonówka ale biorąc pod uwagę że 90 % matryc i tak pochodzi od jednego producenta oraz to że CRT-eki tych firm radziły sobie całkiem nieżle, być może warto sie tym zainteresować.

 

Generlanie to na papierze wszystkie parametry moga wygladac dobrze, a TV moze grac bardzo slabo. Polecam 2 strony:

http://www.hdtvtest.co.uk/

http://www.hdtvorg.co.uk/ (zobacz sobie ranking najlepszych TV po prawej stronie, poczytaj recki).

 

Zainwestujesz w co tam bedziesz chcial. Ale pamietaj, ze czasami roznice obrazu na roznych TV sa przeogromne. Jeden dobrze swieci z SD, jeden z HD. Jeden dobrze wspolpracuje z konsola inny nie.

 

Nie chce sie powtarzac, ale na dzien dzisiejszy do grania najlepszy wybor do 2000 zl z 32 cali to Samsung a656.

jaki to jest samsung ? bo jak wpisze ta nazwe na allegro lub ceneo nigdzie nie ma tego modelu ...

edit wlasciwie co robi to 100 hz bo w ogole nie mam pojecia czy wszystkie tv lcd to maja czy nie i co to wlasciwie jest, jestem zielony i need helpa

100 HZ powoduje bardziej stabilniejszy obraz, po prostu drgania sa mniej widoczne. Teoretycznie w panelach LCD nie powinno to mieć aż takiego znaczenia jak w CRT ale po zobaczeniu takiego tv w akcji (akurat na przykładzie Ninja Gaiden Sigmy) stwierdzam że to bardzo przydatny6 bajer :)

Odnośnik do komentarza

Zaryzykowałem i kupiłem....Daewoo 42 G1 FH ! Pierwsze zaskoczenie, mam 1080p po componencie- mam starego X360 bez HDMI więc jest to dla mnie bardzo miłe ;) Ogólnie wrazenia jak najbardziej pozytywne, Tv z anteny wyglada nieco lepiej niz na moim wcześniejszym tviku- świetna czerń, naprawde naturalne kolory. Na konsoli również jest bardzo dobrze. Po przestawieniu w menu Xboxa z 720p na 1080p juz w dashbordzie zobaczyłem jaka jest duża róznica w odbiorze (muszę skołować sobie gry w 1080p, sa chyba demka na Marketplace chodzące w tej rozdziałce) .Zagrałem w PGR3 aby zobaczyć jak sobie panel poradzi ze skalowaniem z tej nieco dziwnej rozdzielczości w jakiej chodzą te wyscigi i jest dobrze.Po zagraniu w dema gierek chodzących w 720p wrazenia skaczą do góry o 100 %. Co ciekawe zanim w menu prxzestawiłem z 720 p na 1080 p wygladało to trochę gorzej więc jak widać upscalowanie gier działa jednak bardzo dobrze. Nieco gorzej sprawa wyglada z kompem, niestety mam biurowego Della na którym nie dość że nie poszaleję z rozdzielczością to na dodatek nie mogę ustawić panoramy więc tutaj widać skalowanie- na moim wcześniejszym 30 calowym sprzęcie jednak wyglądało to lepiej.

Co do dzwieku....hmmm ,nie posiadam wypasionego kina domowego, uzywałem wcześniej głośników 2.1 Logitecha x-230. Na obecna chwilę nawet ich nie podłączam bo taki sam selektywny, z podbitymi basami dzwiek mam z głośników z tv- oczywiście ktoś posiadajacy dobry sprzęt audio będzie kręcił nosem, ale ktos taki jak ja-nie mogący podłączyć kina 5.1 nawet nie tylko ze wzgledów finansowych, ale lokalowych ( nie bardzo mam jak te głosniki rozmieścić) będzie zadowolony. TV niby oferuje jakieś wirtualne dolby, ale takie coś nie sprawdziło się wg mnie jeszcze w zadnym tv więc zostałem przy zwykłym, czystym,ale za to dynamicznym stereo :)

( ZlySeba)- w Daewoo o którym piszę kontrast jest na poziomie 6000 ale ustawienie w menu więcej niz na połowę już powoduje wypalanie oczu- na ustawieniu na poziomie 40-45 jest już ostro i wyraziscie :) (ogólnie nie lubię zbyt duzego kontrastu, dla mnie takie przesadzanie z ta wartościa to taki wabik na klientów w sklepie).

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

witam

 

mam pytanie przymierzam sie do kupna tv moze byc 32" wazne zeby bylo full hd marka bez wiekszego znaczenia chociaz samsung by spasowal :)

 

znalazlem cos takiego Telewizor 32" LCD SAMSUNG LE-32A551P2 (Full HD, 2 HDMI) LE32A551 i cena jest okej warto ? czy jednak doplacic i kupic cos lepszego?

 

lub moze ten Samsung LE37A551 ?

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
witam

 

mam pytanie przymierzam sie do kupna tv moze byc 32" wazne zeby bylo full hd marka bez wiekszego znaczenia chociaz samsung by spasowal :)

 

znalazlem cos takiego Telewizor 32" LCD SAMSUNG LE-32A551P2 (Full HD, 2 HDMI) LE32A551 i cena jest okej warto ? czy jednak doplacic i kupic cos lepszego?

 

lub moze ten Samsung LE37A551 ?

Jak wspominał Wampis warto, sam miałem go na liście zakupów na pierwszym miejscu, a jak wyszło mozesz przeczytać wyzej ;) Po prostu zwyciężyła cena i wielkość, chociaż jakościowo nie mam swojemu nowemu dziecku nic do zarzucenia, a wręcz odwrotnie....jak byś miał mozliwość to sobie obejrzyj gdzieś tego Daeewoo to może się przekonasz (tylko obsługa musi Ci dać "pobawić sie " pilotem bo fabryczne ustawienia sa tragiczne-typowa oczoje....ka).

 

 

 

Odnośnik do komentarza

dzieki

 

jeszcze jedno pytanko czytalem troche na temat tego telewizora i spotkalem taki komentarz

 

"Obraz tv analogowej jest znośnie przetwarzany. Niestety, ale tv nie ma dekodera DVB-T, zaś model LE37A557P ma tylko MPEG2, czyli nie będzie on zgodny z krajową TV cyfrową."

 

ktos moze mi to przelozyc o co chodzi ?

 

bedzie mi chodzila telewizja N ?

Odnośnik do komentarza
w Daewoo o którym piszę kontrast jest na poziomie 6000 ale ustawienie w menu więcej niz na połowę już powoduje wypalanie oczu- na ustawieniu na poziomie 40-45 jest już ostro i wyraziscie smile.gif (ogólnie nie lubię zbyt duzego kontrastu, dla mnie takie przesadzanie z ta wartościa to taki wabik na klientów w sklepie).

 

adi troszkę sprostuje twoje zdanie.

 

Wysoki kontrast ma bardzo duże znaczenie.. Kontrast to różnica między czarnym i białym.

Dla przykładu Pioneer pierwszej generacji- kuro. ma kontrast zmierzony ( nie podany żeby było wygodniej i ładniej wyglądało) 7600:1

Sony W4500 dysponuje kontrastem 3000:1 to bardzo dużo jak na TV LCD podświetlany lampami.

 

Sam posiadam Pionka 5080XD i ciemne sceny to przyjemność, dzieki wysokiemu kontastowi. Nie że TV razi w oczy bo tu chodzi o co innego. Na czarnej marynarce widać ciemne guziki.

 

definicja kontastu

Kontrast - parametr elektrooptyczny obrazu, który określa stosunek luminancji maksymalnej do luminancji minimalnej. Kontrast, ten współczynnik określający różnicę pomiędzy jasnością najciemniejszego i najjaśniejszego punktu na wyświetlaczu jest bardzo ważny z kilku względów. Po pierwsze monitor o wysokim kontraście, nawet gdy skonfigurujemy go do pracy z optymalną jasnością (do pracy biurowej jest to 150 cd/m2) będzie prezentował obraz wyraźny, czytelny, a zarazem przyjazny dla wzroku. Po drugie niższa jasność i jednocześnie wysoki kontrast pozwolą na uzyskanie lepszych barw, czerń stanie się bardziej zróżnicowana i głęboka, a biel zachowa odpowiednią jaskrawość.

 

Odnośnik do komentarza
dzieki

 

jeszcze jedno pytanko czytalem troche na temat tego telewizora i spotkalem taki komentarz

 

"Obraz tv analogowej jest znośnie przetwarzany. Niestety, ale tv nie ma dekodera DVB-T, zaś model LE37A557P ma tylko MPEG2, czyli nie będzie on zgodny z krajową TV cyfrową."

 

ktos moze mi to przelozyc o co chodzi ?

 

bedzie mi chodzila telewizja N ?

Ale masz chyba i tak zewnętrzny dekoder podłączany pod HDMI czy Euro? Bo jak tak to to nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Dlatego sie pytam zeby nie bylo niedomowien co jest najnowszą serią chyba nowszym modelem od tego jest LE40A786. 4000pln to dosc drogo jak za 40 cali samsunga <_<

za 4600 pln to mialbys full kozaka KDL 40 x 3500

za 4100pln mozesz miec tez 100HZ najnowszy KDL40W4500

 

za 4300 dostaniesz LE40A856 - najnowszego samsunga z matrycą 40 cali

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...