Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poczytałem trochę o TV (jakieś dziesięć stron wstecz :) i mam pytanie

grono interesujących mnie telewizorów do planowanego zakupu PS3 zawężyłem do :

 

samsung LE32A656

32 w ful hd

 

samsung LE37A656

37 ful + 100Hz

 

sony KDL32W4000

32 w fulu

 

Sony KDL 32 W 4210 K

32 w ful hd + bajery dekodery

 

czy potrzebne mi będzie właśnie to 100Hz w modelu samsunga?

Czy to nie ma większego znaczenia w grach?

Planuję zakup dekodera jakiegoś tam polsatu, także mam zamiar pozbyć się analogowych źródeł tv

Czasami będę chciał podpiąć kompa ale generalnie tak jak pisałem PS3 games i bajki dla córki z w/w polsatu

 

Jeśli 100Hz ma znaczenie spore to proszę o jakiś model w 32 calach dobrej firmy (cena nie ma dla mnie większego znaczenia - tylko nie bieżcie tego jako przechwałę :)

 

piciu

 

Bagram/Afganistan

Odnośnik do komentarza

Witam

Przejrzałem kilka stron wstecz ale nie znalazłem żadnych konkretów na interesujący mnie temat.

A mianowicie co możecie polecić w temacie Tv 40 cali Full HD cena 2000-3000 PLN

TV będzie wykorzystywany głównie do grania NA XBoxie 360 i oglądania kablówki.

LCD czy plazma? I prosiłbym o jakieś konkretne modele godne polecenia.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza

Ku mojemu zdziwieniu te modele najwyraźniej nie różnią się niczym poza obudową. Powiem Ci Tokarze tyle, sam przekonałeś mnie do odłożenia na TV kasy żaby kupić coś lepszego. :P Ja też Ci radzę odłożyć na V4500. Jeśli nie to udaj się do pobliskiego Electro Worldu i zobacze tv na żywo, poproś żeby podłączyli Ci PS3. Jeśli jesteś usatysfakcjonowany obrazem to się nie wahaj - mnogość opcji to bujda na resorach, sam kupiłem tv z 100Hz których nawet nie używam do gier bo mi się nie chce tego włączać w opcjach po oglądaniu telewizorni (a tam jest efekt teatralny ze 100Hz).

Odnośnik do komentarza
Ku mojemu zdziwieniu te modele najwyraźniej nie różnią się niczym poza obudową. Powiem Ci Tokarze tyle, sam przekonałeś mnie do odłożenia na TV kasy żaby kupić coś lepszego. :P Ja też Ci radzę odłożyć na V4500. Jeśli nie to udaj się do pobliskiego Electro Worldu i zobacze tv na żywo, poproś żeby podłączyli Ci PS3. Jeśli jesteś usatysfakcjonowany obrazem to się nie wahaj - mnogość opcji to bujda na resorach, sam kupiłem tv z 100Hz których nawet nie używam do gier bo mi się nie chce tego włączać w opcjach po oglądaniu telewizorni (a tam jest efekt teatralny ze 100Hz).

Ale V4500 zdaje się różni się tym, że zamiast 30000:1 kontrastu dynamicznego ma raptem 33000:1 plus wmontowany jakiś dekoder cyfrowej tv naziemnej, który w naszych realiach i tak się chyba nie przyda przez najbliższe 20 lat. Wczoraj widziałem oba modele na żywo i V wygląda fajnie tylko na obrazkach w necie, na żywca design bez polotu i srebrny głośnik nie pasujący kompletnie do reszty obudowy. S za to bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiło, więc chyba na ten model padnie. Drobna różnica w kontraście plus gorsze wrażenia estetyczne w pakiecie nie są chyba warte dopłacania 2 stówek :)

Odnośnik do komentarza

Ten dekoder to do Toyi jak znalazł, ale do gier to już niewiele da. Tylko że tak to już jest z danymi na papierze że o niczym nie świadczą.

Jeśli jesteś usatysfakcjonowany S'ką na żywo to chyba nie ma co się zastanawiać, na dodatek Sony daje teraz 5-letnią gwarancje.

Odnośnik do komentarza

HEHE, wracam dzisiaj z roboty, a tu się okazuje, że starzy pod wpływem impulsu kupili sobie w artdomie S4000 32" :)

I teraz weź im wytłumacz, czemu niektóre kanały z analogowej kablówki wyglądają gorzej niż na ruskim rubinie i że nie ma takich cudów, żeby "kwadratowy" sygnał rozciągnięty na całą powierzchnię prostokątnego ekranu nie był zniekształcony :no:

 

A powiedz, o co chodzi z tym wbudowanym tunerem ? Tzn. że jakbym chciał dajmy na to cyfre plus czy tam właśnie taką pseudo platformę cyfrową z kablówki (ja mam mutimedia akurat), to nie musiałbym już w takim układzie brać od nich dekodera, tylko sam talerz ?

 

W ogóle przeglądam sobie właśnie oferty tych wszystkich platform cyfrowych i normalnie ręce opadają. Pomijając już fakt całych 5 kanałów HD w ofercie, na których i tak gów/no leci, to ceny i dobór programów w pakietach cyfrowych przyprawia o pusty śmiech. Mam nadzieje, że na 26" i po pogrzebaniu w ustawieniach jakoś dam radę przystosować się do analogowej kablówki, bo z taką sr/aczkę jaką oferują te wszystkie enki srenki nie mam zamiaru płacić.

Odnośnik do komentarza

Tokar: niestety, nie mam pojęcia jak działa ten tuner - ale czegoś takiego jak wejście na kartę chyba tam nie ma.

 

krak: za tyle pieniędzy to możesz sięgnąć tylko po coś z najniżej półki, średniej klasy 32" sprzęt kosztuje 2000-2200 zł. Ja wydałem na swojego Philipsa, zahaczającego o najwyższą półkę przeszło 2600. Wszystko zależy od wymogów. A Ty pewnie nawet nie wiesz jakie masz, więc idź do marketu i pooglądaj. Tyle się mówi że w dużych sieciach sprzedaży manipuluje się obrazem w TV i pewnie to prawda, ale jak sprzęt ma lipną matrycę to i tak się tego nie zamaskuje, w drugą stronę tak samo. Więc jakiś pogląd można sobie wyrobić, nie sugerując się ceną - później tylko znaleźć w internecie faktyczną cenę interesujących modeli i opinie ich użytkowników. Tylko że tutaj ich nie znajdziesz. Szukaj tu i tutaj.

 

Ja się nad wyborem TV do swoich, wysokich wymagań, głowiłem ponad pół roku. W tym czasie nie dość że zdobyłem na ten temat trochę wiedzy (która teraz zanikła z racji nieużywania) i mogłem podjąć świadomą decyzję, to jeszcze uzbierałem więcej kaski. Pewnie następnym razem będę się interesował już technologią OLED, bo telewizor jaki wybrałem starczy mi na długie lata.

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie. Jako ze bede zmienial pokoj to przy 3 metrach od tv patrzec na 32 calowe czy 40 telewizory ?? Ogolnie wiecej o moich preferencjach itd napisze potem ale teraz chce tak na szybko wiedziec..bo teraz mam 26 cali i jest to dla mnie za malo..siedze jakis metr od ekranu jak gram co nie jest tak do konca wygodne bo zawsze lepiej walnac sie na wyrku:D

 

Oczywiscie mowie o LCD HD..Generalnie teraz mam Samsunga LE 26 R51 B i jest srednio zadowolony i bede chyab czegos od Sony szukac..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Tokar: niestety, nie mam pojęcia jak działa ten tuner - ale czegoś takiego jak wejście na kartę chyba tam nie ma.

 

krak: za tyle pieniędzy to możesz sięgnąć tylko po coś z najniżej półki, średniej klasy 32" sprzęt kosztuje 2000-2200 zł. Ja wydałem na swojego Philipsa, zahaczającego o najwyższą półkę przeszło 2600. Wszystko zależy od wymogów. A Ty pewnie nawet nie wiesz jakie masz, więc idź do marketu i pooglądaj. Tyle się mówi że w dużych sieciach sprzedaży manipuluje się obrazem w TV i pewnie to prawda, ale jak sprzęt ma lipną matrycę to i tak się tego nie zamaskuje, w drugą stronę tak samo. Więc jakiś pogląd można sobie wyrobić, nie sugerując się ceną - później tylko znaleźć w internecie faktyczną cenę interesujących modeli i opinie ich użytkowników. Tylko że tutaj ich nie znajdziesz. Szukaj tu i tutaj.

A słuchaj 26 cali w w tym samym przedziale cenowym ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...