Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie. Jako ze bede zmienial pokoj to przy 3 metrach od tv patrzec na 32 calowe czy 40 telewizory ?? Ogolnie wiecej o moich preferencjach itd napisze potem ale teraz chce tak na szybko wiedziec..bo teraz mam 26 cali i jest to dla mnie za malo..siedze jakis metr od ekranu jak gram co nie jest tak do konca wygodne bo zawsze lepiej walnac sie na wyrku:D

 

Oczywiscie mowie o LCD HD..Generalnie teraz mam Samsunga LE 26 R51 B i jest srednio zadowolony i bede chyab czegos od Sony szukac..

 

Przy 3 metrach od TV musisz celować w 50 cali.

 

Posiadam Pionka 5080XD i odległość do grania to 2.5 metra i w sumie TV nie wydaje się duży. Filmy oglądam z 3 metrów i jest tak na styk. Gdyby to był TV full HD to odległość do filmów musiała by być mniejsza żeby widzieć wszystkie szczegóły. Mowa o pełnej rozdzielczośći.

 

http://images4.fotosik.pl/10/l0ysgwuto5a4jbjh.jpg

 

Fajna tabelka.

 

Odnośnik do komentarza
izon - 40 cali jesli chodzi o HD, a jesli bedziesz przewazal 'analogiem' to wez 32 cale.

Dokładnie, nie ma co przesadzać ,tez napaliłem sie na wielkość (42 cale przy 2- 2.5 )mi teraz załuję troszkę bo przy małej odległości to jednak wcale tak kolorowo nie jest (nawet w HD ;) ).

 

Ja wzialem 32 cale, ogladam/gram z 2 metrow i zaluje, ze nie wzialem 'czterdziechy'. Jesli izon bedziesz ogladal TV przez zwykla antene badz glownie programy w SD nawet przez jakas platforme to wez 32 cale. Jesli bedziesz gral i ogladal dvd/br/PC to wez 40.

Odnośnik do komentarza

No ja genralnie kupuje TV pod kątem gier i filmów w hd. Jakby dla mnie priorytetem byla zwykla telewizja itp to bym sie wogole za LCDkami nie rozgladal:) a Ty mobie to nie przesadzasz?? 50 cali z 2,5 metra??! Jeszcze zaznaczam ze u mnie 3 metry jest dokladnie w lini prostej poniewaz 3 tv bede miec dokladnie na wysokosci oczu a nie gdzieś po wyżej.

 

Ta tabelka to jest jakas lipa wogole. Wychodzi z niej ze chcac cieszyc sie w domowych warunkach full hd musialbym kupic 80 cali :o :o

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
32' cale i siedzę 1,5 metra od TV. W salonie 40', oglądamy TV z jakiś 4 metrów, ale do gier to za daleko by było (HUD, małe literki).

Kurde i tu sie zaczyna problem. Ja nie walne u siebie wiecej niz 42 cale i ze wzgledow finansowych i przestrzennych. No ale chyba tyle przy max 3 metrach wystarczy ??(full hd). Musze to wogole dokladnie obmierzyc i potam wam dokladnie co do cm ile ta odleglosc bedzie wynosic..

Odnośnik do komentarza

Najlepiej jakbyś miał okazję gdzieś zobaczyć jak sie Ci odpowiada wielkość/odległość.Ja sie naczytałem opinii (tv nigdy nie jest za duzy....taaa jasne), tabelek z forum HDTV (k....czy oni niedowidzą że musza mieć takie wielkie panele przed oczami :P ) i teraz jakbym miał możliwość to bym jednak kupił trochę mniejszy tv niz 42 cale do małego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Dlatego wez 40 :)

 

Ok to to juz jest pewne ze biore 40-42 cale. Tylko teraz moje pytanie brzmi czy brac Full hd skoro od tv bede siedziec we wspomnianej przeze mnie wczesniej odleglosci (2,75- 2,80 metra) ??. Czy bede w stanie z takiej odleglosci wogole zobaczyc roznice pomiedzy 720 p a Full hd ?? No i czy wogole bedzie mi sie komfortowo gralo ?? Ok powiecie idz sobie do skepu i sprawdz. Tylko ze tam mamy rozne rozmiary i 32 cale wygladaja na malutki telewiozrek przy 42 ktore z kolei wypadaja jak monitor przy takich 60 calach:) Help ;)

Odnośnik do komentarza

Siema. Mam pytania adykwatne do tego tematu. Czy kupno Sony 32W4000 do PS3 jest dobrym wyborem? Chodzi mi o to czy nie lepiej kupić coś tańszego(HD READY itd.) zamiast FULL HD którego większość gier i tak nie obsługuje(tylko 720p).

Czy ktoś z was posiada ten model TV i zauważył brak 100Hz(smużenie,rozmycia przy szybszych akcjach w grze/TV itd.)?

 

Odnośnik do komentarza
Siema. Mam pytania adykwatne do tego tematu. Czy kupno Sony 32W4000 do PS3 jest dobrym wyborem? Chodzi mi o to czy nie lepiej kupić coś tańszego(HD READY itd.) zamiast FULL HD którego większość gier i tak nie obsługuje(tylko 720p).

Czy ktoś z was posiada ten model TV i zauważył brak 100Hz(smużenie,rozmycia przy szybszych akcjach w grze/TV itd.)?

 

Ja jedynie z mojej wiedzy moge Ci tyle powiedziec ze przy 32 calach nie widac roznicy pomiedzy Full HD a 720p..A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac:)

Odnośnik do komentarza
Siema. Mam pytania adykwatne do tego tematu. Czy kupno Sony 32W4000 do PS3 jest dobrym wyborem? Chodzi mi o to czy nie lepiej kupić coś tańszego(HD READY itd.) zamiast FULL HD którego większość gier i tak nie obsługuje(tylko 720p).

Czy ktoś z was posiada ten model TV i zauważył brak 100Hz(smużenie,rozmycia przy szybszych akcjach w grze/TV itd.)?

 

Ja jedynie z mojej wiedzy moge Ci tyle powiedziec ze przy 32 calach nie widac roznicy pomiedzy Full HD a 720p..A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac:)

Dobra, ale ostatnio Full HD przestaje być ekstrawagancją, a staje się normą. Z nowych TV tylko tańsze modele, gorsze także w innych aspektach, go nie mają. Poza tym to, że w filmach czy grach nie zawsze widać różnicę to nie znaczy, iż owej różnicy nie ma: Full HD 32' poradzi sobie też jako monitor do komputera, z HD ready jest gorzej. No i na koniec, HD ready było formatem przejściowym, a podczas gdy coraz więcej jest źródeł i ekranów 1080p, nic jeszcze bardziej ostrego w najbliższej przyszłości się nie zapowiada (w powszechnym użytku).

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o tym telewizorze?

Plazma Samsung PS42A451P1.

Tylko 1024X768, ale zastanawiam się jak sprawowałby się podpięty kablem VGA do X360(w natywnej rozdzielczości matrycy) Aha mój x to "troche" starszy model: Premium bez HDMI (data produkcji 19-09-2006; kupiony w połowie 2007 i nadal bez awarii :P -odpukać - puk puk puk).

Jutro mam zamiar go przetestować-zabiorę konsolkę ze sobą.

Cena samego TV bardzo zachęcająca-1899 plnków. Na marginesie mam aktualnie na stanie LE32M87BD i generalnie spodziewam się, że plazma po podłączeniu bez trudu go zdeklasuje...

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

To kupuj, śmiało. Ale jak za rok będziesz miał wypalony na panelu HUD z Gearsów to wtedy nie narzekaj. :P

Technologia wcale się nie upowszechniła, zawsze pozwalała na produkcje matryc o zróżnicowanej jakości co się przekładało na cenę. LCDki i Plazmy tanieją bardzo powoli, i to głównie ze względu na wprowadzanie co roku nowych wersji dla każdej serii a nie politykę obniżania cen przez producentów. Najlepiej szukać sobie modeli sprzed roku-dwóch których na półkach już jest mało - mogą nadal brylować w jakości a cena jest relatywnie niska bo na rynku są już nowe wersje. Ja kupując swojego PFL7862 dzwoniłem po połowie krajowych hurtowni bo nigdzie ich już nie mieli. A praktycznie ten sam tv w wersji tegorocznej kosztował by mnie +800 zł.

 

Największy sukces technologii płaskich tv to fakt że sprzedawcom udało się obniżyć standard kineskopowców i z powodzeniem sprzedawać ludziom dziadostwo. Mam nadzieje że jak już się nachapią dolarów za te dwie technologie to OLEDy nie będą już tak zróżnicowane klasowo.

Odnośnik do komentarza
Ludziom to się w głowach poprzestawiało - teraz to nawet plazma 42" za 1900 zł ma być dobra...

 

Ej, przepraszam że ja tak krytykuje, ale te ceny nie biorą się z powietrza tylko z faktycznej jakości.

Technologia sie upowszechniła, ceny poszły w dół, plazma za 1900 ma prawo być dobra :)

 

I jest ;) .

Na tyle dobra, że lekko mnie skręca na samą myśl, co w takim razie może KURO :wacko: , ale to nie ten przedział cenowy-Oj nie.

 

Porównując PS42A451P1 do mojego LE32M87BD muszę przyznać, że plazma bije go na głowę pod każdym względem...

Będę musiał się zastanowić i to bardzo poważnie...

 

Grigori-problem trapiący plazmy został znacznie zredukowany i właśnie dlatego rozważam zakup takiego telewizora.

 

BTW.:42A451 jest 100Hz-tyle, że "na stałe", nie można tej funkcji wyłączyć (hmm... może w menu serwisowym, ale raczej tam nic lepiej nie grzebać...)

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Witam. Planuję zakup telewizora wyłącznie do oglądania telewizji i filmów. Mam do wydania ok 2000 - 2200zł I teraz pytanie, co wybrać? Sto tysięcy cyferek, parametrów, a ja się kompletnie na tym nie znam, nie wiem na co zwracać szczególną uwagę i czym się kierować, przy wyborze telewizora. Wiem, że nie jest to za duży budżet i cudów nie należy się spodziewać, ale mimo wszystko chciałbym wybrać ten "najodpowiedniejszy". Myślę, że 32 cale w zupełności mi wystarczą, aha i dobrze by było jakby telewizor można było zawiesić na ścianie. Liczę na pomoc, dzięki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...