Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup telewizora wyłącznie do oglądania telewizji i filmów. Mam do wydania ok 2000 - 2200zł I teraz pytanie, co wybrać? Sto tysięcy cyferek, parametrów, a ja się kompletnie na tym nie znam, nie wiem na co zwracać szczególną uwagę i czym się kierować, przy wyborze telewizora. Wiem, że nie jest to za duży budżet i cudów nie należy się spodziewać, ale mimo wszystko chciałbym wybrać ten "najodpowiedniejszy". Myślę, że 32 cale w zupełności mi wystarczą, aha i dobrze by było jakby telewizor można było zawiesić na ścianie. Liczę na pomoc, dzięki.

Jeśli TV ma służyć wyłącznie do oglądania telewizji i filmów to najlepszą metodą wyboru TV jest imo udanie się do sklepu i na własne oczy porównanie jakości obrazu poszczególnych TV. Skoro i tak parametry nic Ci nie mowia najlepszym jest najprostsze.

A budzet jak na TV 32" jest nawet wiecej jak wystarczajacy.

Edytowane przez marcin_N
Odnośnik do komentarza

a tak wogole jesli chodzi o TV Sony(bravia) to co byscie polecali jesli chodzi o 42 cale?? Co do przedzialu cenowego to nie wiem da rade taniej cos niz 3500 tys. ?? A wogole to prawda ze te bravie takie niezawodne są ?? Bo ja np do mojego Samsunga dwa razy juz wzywalem serwisanta przez 2 lata, a ostatnio w Saturnie podsluchalem rozmowe pracownikow jak jeden znich powiedzial:- zauwazyles ze jak cos sie dzieje to ciagle z tymy Samsungami a jakos dziwnie z Sony nie ma zadnych problemow..Cos w tym chyba jest..

Odnośnik do komentarza
Witam. Planuję zakup telewizora wyłącznie do oglądania telewizji i filmów. Mam do wydania ok 2000 - 2200zł I teraz pytanie, co wybrać? Sto tysięcy cyferek, parametrów, a ja się kompletnie na tym nie znam, nie wiem na co zwracać szczególną uwagę i czym się kierować, przy wyborze telewizora. Wiem, że nie jest to za duży budżet i cudów nie należy się spodziewać, ale mimo wszystko chciałbym wybrać ten "najodpowiedniejszy". Myślę, że 32 cale w zupełności mi wystarczą, aha i dobrze by było jakby telewizor można było zawiesić na ścianie. Liczę na pomoc, dzięki.

Jeśli TV ma służyć wyłącznie do oglądania telewizji i filmów to najlepszą metodą wyboru TV jest imo udanie się do sklepu i na własne oczy porównanie jakości obrazu poszczególnych TV. Skoro i tak parametry nic Ci nie mowia najlepszym jest najprostsze.

A budzet jak na TV 32" jest nawet wiecej jak wystarczajacy.

Pod warunkiem, że w sklepie podłączą TV do dobrego źródła obrazu i pozwolą pobawić się ustawieniami. Inaczej to nie ma sensu, włączę ci w moim samsungu kontrast dynamiczny i dam kolory na maksa i już powiesz, że obraz wygląda całkowicie nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza

Samsung LE 40 A536 - stoi w media na wyprzedazy - za 2 klocki - troche ostatnio wypadlem z obiegu - tviki, gry, konsole itp - tak wiec nie wiem o co chodzi z tymi cenami, ale 40 cali, full hd za takie pieniadze? czuje, ze ktos celowo upuscil mydlo, zeby pod pozorem "mega wyprzedazy" oficjalnie mnie wydymac; / dlatego zapytam też ogolnie - jest sens wogole pakowac sie w full hd za takie smieszne pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Samsung LE 40 A536 - stoi w media na wyprzedazy - za 2 klocki - troche ostatnio wypadlem z obiegu - tviki, gry, konsole itp - tak wiec nie wiem o co chodzi z tymi cenami, ale 40 cali, full hd za takie pieniadze? czuje, ze ktos celowo upuscil mydlo, zeby pod pozorem "mega wyprzedazy" oficjalnie mnie wydymac; / dlatego zapytam też ogolnie - jest sens wogole pakowac sie w full hd za takie smieszne pieniadze?

 

W sumie dolaczam sie do pytania bo tez jak wspomnialem jestem przed kupnem tv a jako ze mam teraz sesje to nie za bardzo sie wglebilem w temat:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli założyć, że to to samo co LE40A551 czy LE40A557 tylko z innym wyglądem to warto, seria 5 Samsunga to świetne TV (mam 2), niektórzy czepiają się braku 100Hz, ale mi to nie przeszkadza, nawet w grach. Najlepiej jeśli dowiecie się czy to to samo co inne modele z serii A5 (ale raczej tak).

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Ja jestem posiadaczem 37A551 i jestem w 100% zadowolony obraz na PS3 zabija,a co do 100Hz jedni lubią drudzy nie.Jeszcze jedno pytanie do użytkowników a5 używacie Dnie+? czy nie wpływa to na znacznie większy pobór prądu?Wampis włącz redukcje szumu to u mnie prawie całkowicie zredukowało smużenie na np TVP info kiedy na dole ekranu lecą szybko napisy.

Edytowane przez zwierzakX360
Odnośnik do komentarza
Czy LG5000 można nazwać świetnym nad tym bym dyskutował.Bierz samsunga :good:

Twierdzisz tak bo to LG czy widziałeś go w akcji? Ja pracuje na dziale RTV i kiedy mam przed sobą 30 telewizorów, zdecydowanie śmiem twierdzić, że LG5000 jest za(pipi)isty. Cenowo również jest atrakcyjny. Firma w ostatnim czasie porządnie się poprawiła, nie tylko wśród LCD, ale także komórek. Niestety ludzie nie są jeszcze przekonani do tej firmy i dalej uważają ją za niszową. Sądzę, że niedługo się to zmieni i coraz częściej będzie się o niej słyszeć.

Odnośnik do komentarza

cześć, oczywiście potrzebuję pomocy

 

zakup PS3 coraz bliżej, a ja ciągle się zastanawiam co wybrać wraz z konsolą aby grać w HD - monitor czy tv ??? wiadmo, że chodzi o kasę, mój limit to 1000zł (nie ma opcji poczekania i odkładania itd. itp., w porywach moge 1100 wydać ale ani zł więcej), moim pomysłem przy takim budżecie było kupno monitora - z jedej strony zawsze się to przyda do komputera, z drugiej za nie tak duże pieniądze bedzie dobry sprzęt do gier na PS3, dodatkowo planuję jakiś dobry HDTV prędzej czy później kupić (no raczej później, tak pod koniec tego roku może), szukając monitora przeglądałem sprzety 22 i 24 calowe (testy, recenzje i fora) i wybór padł na monitor 24" BenQ E2400HD (specyfikacje, ceneo), wiadomo ma swoje plusy i minusy ale już się na niego zdecydowałem, jednak aby się do końca upewnić poprosiłem Urala o małą radę i oto jaką odpowiedź otrzymałem (btw wielkie dzięki Ural za odpisanie:)

 

 

*************************

helveg: (...) pod koniec lutego kupuję PS3 i monitor LCD (brak kasy na HDTV), sporo się naczytałem tu i ówdzie i w ostateczności zdecydowałem się na monitor BenQ E2400HD (...) czy ten monitor da radę (głównie do PS3 oczywiście), ewentualnie czy znasz coś lepszego w tej klasie: 22"/24", do 1000zł (ten BenQ i tak już przewyższy lekko mój budżet)

 

odpowiedź Urala: Hej, monitor parametry ma niezłe, ale w kategorii monitorów. Jak sam piszesz, chcesz wydać ok. 1000 PLN. W tych granicach SPOKOJNIE namierzysz już niezły telewizor 26 cali (a nawet 32 się trafi). Dla przykładu bodaj w Realu jest teraz promocja na TV Fujitsu 26' - za "marne" 555 PLN bodaj. Nie twierdzę, że akurat ten Fujitsu jest dobry, bo tego po prostu nie wiem (nie oglądałem go), ale faktem jest, że za jakieś 900-1000 PLN wciągniesz coś dobrego. Powiem tak - do grania zdecydowanie lepszym wyborem będzie telewizor. Owszem, może będzie miał niższą rozdzielczość (1366x768, bo nie sądzę byś w tej cenie znalazł Full HD, choć w sumie wszystko możliwe), ale przy tej przekątnej ekranu nie ma to ŻADNEGO znaczenia, bo po prostu nie dostrzeżesz różnicy (musiałbyś chyba siedzieć pół metra od TV). Natomiast TV ma zwykle kilka atutów, których nie mają monitory - posiada filtry grzebieniowe, procesor obrazu i inne uzdatniacze, dzięki którym obraz typu gry czy filmy będzie wyglądał znacznie lepiej na TV niż na monitorze. Monitor jest produkowany zwykle z myślą o wyświetlaniu ikonek i tekstu - nie oszukujmy się, natomiast TV pod kątem dynamicznego obrazu - stąd inne rozwiązania technologiczne w środku i nieco inne sterowanie matrycą itd. (jak walniesz sobie obraz z komputera na TV nie będzie tak wyraźny jak na monitorze, z kolei jak walniesz grę czy film na monitorze będziesz widział wszystkie niedoróbki. Do tego ważna rzecz - skalowanie w TV - telewizor skaluje znacznie lepiej, a bez skalowania się nie obejdzie przy grach działających w 720p i na monitorze mogą one wyglądać o wiele gorzej. Słowem - szukałbym jakiegoś TV w tych okolicach cenowych, bo bez problemu już takowy znajdziesz, a granie będzie znacznie bardziej komfortowe.

Pozdro.

*************************

 

czy rzeczywiście za 1000zł kupię jakiś dobry/przyzwoity 26 lub 32 calowy HDTV ?????? co zrobić Waszym zdaniem, brać monitor BenQ E2400HD (a może jakiś inny?) czy szukać telewizora? jeżeli telewizor to czy moglibyście cos polecić?

 

jeszcze raz proszę o pomoc, na koniec przypomnę: interesuje mnie monitor/telewizor w cenie do 1000zł, do grania na PS3, wielkość - minimum 22", maksimum 32", nie musi być FullHD, wejście HDMI, tyle.

 

HELP!

 

 

edit: dodatkowo jeszcze spytam - czy rzeczywiście są problemy ze skalowaniem gier 720p na monitorach FullHD? bo akurat na początek mam zamiar w KillzonaDwa se pyknąć...

Edytowane przez helveg
Odnośnik do komentarza

Lepiej kup TV 26/32" bo potem będziesz narzekał że monitor za mały zastanów sie nad tymi modelami:

Toshiba 26/32" AV500

Samsung 26/32" A330

PANASONIC VIERA TX-26LE8

Jednym słowem nie baw sie w kupowanie monitora, bo po 1 miesiącu stwierdzisz że 22" to za mało minimum to 26" a różnica wynosi max 200zł więc warto poczekać z ps3 i kupić tv.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...