Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...&fullspec=F

 

 

Mam xboxa 360 i 2 pytania.

1. Czym jest Game Mode (ktore oferuje jaka jedna z opcji ten TV)

2. Czy TV bez 100HZ mniej nadaje sie do gier?

Game Mode to predefiniowane ustawienia obrazu, nie używam ich. Ten TV doskonale nadaje się do gier. Kupuj. Kropka.

 

 

Mam pytanie: co z telewizorami 200 hz, które teraz pojawiły się na rynku .Są przeciwwskazania do stosowania razem z PS3/X360 ?

Nie

Odnośnik do komentarza
Mam xboxa 360 i 2 pytania.

1. Czym jest Game Mode (ktore oferuje jaka jedna z opcji ten TV)

2. Czy TV bez 100HZ mniej nadaje sie do gier?

AD 1. Trochę inne ustawienia obrazu (w sumie olewam to) i trochę lepszy dźwięk (inne ustawienia EQ, gram na słuchawkach zwykle). Używam głównie dlatego że dźwięk jakoś fajniej brzmi.

AD 2. Ja mam TV bez 100Hz (32A656) i jakoś mi go nie brakuje, chociaż szczerze mówiąc to nigdy nie wiedziałem tego trybu na oczy więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza

Ja widziałem porównanie 100Hz, ale niestety tylko na trailerach z gier(m. in. Killzone 2, MGS4) szósta seria Samsunga ma świetną funkcje do włączenia, lewa strona "100Hz wł.", prawa strona "100Hz wył." i jak na moje (pipi)owe oko co do oceniania grafiki to zdecydowanie widać różnice. Krawędzie są bardziej wygładzone i wogóle w ruchu jakoś to lepiej wygląda, cieżko to opisać osobie dla której grafika jest daleko za klimatem i grywalnością w grze, ale jest lepiej. 200Hz w Brawi Z musi kopać zad :)

Odnośnik do komentarza

Niebawem zamierzam kupić X360, martwi mnie jednak to, że jedyne tv jakim dysponuję, to ponad 10-letni 21" CRT, który wyświetla tragiczny obraz. Na odbiornikach HD nie znam się w ogóle, w związku z tym pytanie: jaka jest w tej chwili najtańsza opcja jeśli chodzi o coś, co będzie wyświetlało w miarę akceptowalny obraz w HD? Zaznaczam, nie ma to być wysoka półka, może być nawet monitor (i tak będzie lepiej niż na tym CRT). Po prostu chodzi o to ile minimalnie będę musiał wydać na to kasy, aby w ogóle granie na X360 miało sens.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

jezeli chcesz pojechac po kosztach to proponuje 26 calową Iyame

http://allegro.pl/item554646630_monitor_lc...w_3l_tanio.html

 

albo 24'' Gateway'a(matryce Samsunga) za tysiaka

http://allegro.pl/item550660174_gateway_24..._gwar_fvat.html

 

a jak masz pare setek wiecej to proponuje Samsunga T260

http://allegro.pl/item561392350_samsung_sy...d_katowice.html

 

tudzież troche tanszego 2693HM

http://allegro.pl/item556783844_26_samsung...vot_fullhd.html

 

Samsungi testowalem osobiscie na xO i wszystko bylo jak najbardziej w porzadku - za(pipi)isty obraz.

 

Opinie o Gateway i Iyamie mam z drugiej ręki - od osób, ktore używaja monitorow glownie do gier i bardzo chwala te monitorki - podobno bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Chociaz osobiscie wolalbym dorzucic te 2/3 stowki i kupic pewnego Samsunga

Odnośnik do komentarza

chce polecieć bardziej po kosztach

 

to ma być coś, co usatysfakcjonuje gościa, który miał kontakt tylko z 21 calowym crt

 

26 cali to już jak dla mnie za dużo, a cena ma być poniżej 1000zł

 

nie mam pojęcia czy jest jakieś normalne rozwiązanie poniżej tej kwoty, dlatego pytam

 

na jakimś 21" monitorku nie pogram?

Odnośnik do komentarza
chce polecieć bardziej po kosztach

 

to ma być coś, co usatysfakcjonuje gościa, który miał kontakt tylko z 21 calowym crt

 

26 cali to już jak dla mnie za dużo, a cena ma być poniżej 1000zł

 

nie mam pojęcia czy jest jakieś normalne rozwiązanie poniżej tej kwoty, dlatego pytam

 

na jakimś 21" monitorku nie pogram?

Tak naprawdę do X360 nada się dowolny monitor panoramiczny z wejściem co najmniej VGA. Tańsze opcje to np. Samsung 205BW albo 206BW, jak stać cię na więcej to poszukaj monitora z wejściem HDMI, możesz też wydać jeszcze mniej i kupić 19' Acera. Najlepiej wybrać spośród nowych Samsungów, LG, Benq...

Odnośnik do komentarza
http://www.allegro.pl/item549779991_iiyama...iki_fullhd.html

 

Co myślicie o graniu na czymś takim?

Jesli chcesz naprawdę po kosztach to za 100-200 pln kupisz uzywany, dobry monitor crt, zaręczam Cie że po przesiadce ze zwykłego tv będziesz oczarowany :)

Nie wiem czy jemu aż o taką oszczędność chodziło.

 

Ten monitor co podałeś wygląda przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
chce polecieć bardziej po kosztach

 

to ma być coś, co usatysfakcjonuje gościa, który miał kontakt tylko z 21 calowym crt

 

26 cali to już jak dla mnie za dużo, a cena ma być poniżej 1000zł

 

nie mam pojęcia czy jest jakieś normalne rozwiązanie poniżej tej kwoty, dlatego pytam

 

na jakimś 21" monitorku nie pogram?

 

ja szukając monitora do PS3 wybór zawęziłem do BenQ E2400HD i DELL S2409W, oba można za około 1100zł dostać, jak szukasz czegoś tańszego to może BenQ E2200HD (specyfikacje), podobno w klasie monitorów 22 calowych w tej cenie jeden z najlepszych, powodzenia w szukaniu, ja wybrałem DELLa

Odnośnik do komentarza

Witam was mosci Panowie

 

zamierzam zakupic TV do 2500zl

podlaczal bede don n'ke i ps3

rozmiar jaki mnie interesuje to 40 - 42 cale (pokoj 6x4)

czy jest sens kupowac fullhd?

 

jakie tv mi polecicie?

 

 

Edit:

co sadzicie o tym: http://www.electrohome.pl/go/_info/?user_id=42LG5000 ??

 

Edit2: juz dzis go prawie kupilem, niestety nie mieli na magazynie

 

Zajaralem sie nan troche tymbardziej wiec prosba do was o wyrazenie swojej opinii

 

Bylem tez w MM chcialem sie zalapac na promocje bez vatu, niestety magazyny zostaly oproznione, od kumpla ktory tam pracuje wiem ze w marcu beda kolejne mocne obnizki

Edytowane przez GnOOsny
Odnośnik do komentarza

Znalazłem na all takie TV:

1 http://www.allegro.pl/item554949337_premie...i_nowy_wwa.html

2. http://www.allegro.pl/item555992533_tv_lcd...i_mixmedia.html

I teraz takie pytanie: Czy w swoim przedziale cenowym - do około 900zł i coś koło takiej przekątnej są to dobre TV ? Jeśli nie to czy możecie mi podać jakieś lepsze modele w podobnej cenie. Aha i nie piszcie, że się nie opłaca takiego ,bo za mały czy tym podobne, to moja sprawa jaki chce. :D

Edytowane przez Wallerot
Odnośnik do komentarza

Wiec tak..dlugo ostatnio myslalem jaki telewizor kupic. 200hz dosyc szybko odrzucilem bo ta technologia to kpina i zdzieranie kasy. Ogladalem filmiki porownawcze i nagle na nich wyszlo ze 100 hz mialo wady ktorych jakos normalnie nie widac..Ale to kij. Zostaly mi dwa modele a mianowicie Samsung LE40A656 oraz Sony Bravia W 4500. Oba Full HD, oba z technologia 100 hz i oba chwalone jako dobre do ps3.. I tu pojawia sie moje ptanie.. Roznica cenowa miedzy tymi tvikami to prawie 2000 zl(!). Czy naprawde jest ona w praktyce odczuwalna?? Jak tak to na jakiej plaszczyznie?? Ktory z tych Tvikow byscie mi polecili??

 

Najnowsza seria z tych Samsungow to chyba LE40A856. I tak jest 1000 zeta tansza od Bravii a ma to cale mpeg4( chociaz ja tam nie wiem na co to).

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Co wybrać ?

LCD czy PLAZME.

Podstawa to filmy BR w drugiej kolejności gry.

Podpięte będzie do PS3 i Xbox360.

Mam na to 3.5k zł, możne wy pomożecie bo na tylu forach pisałem ze głowa boli. Odpowiedzi nie ma.

Większość pisze ze PLAZMA do gier się nie nadaje.

Myślę na tym modelem Panasonic 42PY8P.

Odnośnik do komentarza

Bravie 40W4500 możesz już kupić za 4500zł, Samsungi serii 6 za 3500zł, czyli różnica tylko 1000zł. 656 znajdziesz na Allegro za 3100zł, ale jest sprowadzany z zagranicy, brak polskiej instrukcji, jeżeli ci to nie przeszkadza to ok różnica między tivikami 1500zł :) Poza tym W4500 ma tuner MPEG-4 tak samo jak LE40A856.

 

@WIEKO

Jak Tv potrzebny do Blu-Raya i gier to zdecydowanie LCD, plazmy lepiej nadają się do naziemnej telewizji. Plazma więcej pobiera prądu(taka 40" będzie pobierała ok 380W, dla porównana LCD o 100W mniej), przez co nawet ostatnio Unia przebąkuje o zakazie sprzedaży w Europie, że niby ekolodzy się skarżą. Osobiście sądze, że nie ma szans na zakaz, ale kto go tam wie. Panasonic z tego co wiem robi LCD i plazmy do 2010 roku i się wycofują.

Odnośnik do komentarza
Wiec tak..dlugo ostatnio myslalem jaki telewizor kupic. 200hz dosyc szybko odrzucilem bo ta technologia to kpina i zdzieranie kasy. Ogladalem filmiki porownawcze i nagle na nich wyszlo ze 100 hz mialo wady ktorych jakos normalnie nie widac..Ale to kij. Zostaly mi dwa modele a mianowicie Samsung LE40A656 oraz Sony Bravia W 4500. Oba Full HD, oba z technologia 100 hz i oba chwalone jako dobre do ps3.. I tu pojawia sie moje ptanie.. Roznica cenowa miedzy tymi tvikami to prawie 2000 zl(!). Czy naprawde jest ona w praktyce odczuwalna?? Jak tak to na jakiej plaszczyznie?? Ktory z tych Tvikow byscie mi polecili??

 

Najnowsza seria z tych Samsungow to chyba LE40A856. I tak jest 1000 zeta tansza od Bravii a ma to cale mpeg4( chociaz ja tam nie wiem na co to).

 

Roznica jest na korzysc Bravki, ale nie warta 2000 zl. Samsung 40a656 to TV, ktory sam chcialem brac, ale nie straczylo mi kasy i dlatego wzialem 32w4000.

 

Bralbym a656, ale jezeli masz kase na 856 to lykaj go ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...