Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak..dlugo ostatnio myslalem jaki telewizor kupic. 200hz dosyc szybko odrzucilem bo ta technologia to kpina i zdzieranie kasy. Ogladalem filmiki porownawcze i nagle na nich wyszlo ze 100 hz mialo wady ktorych jakos normalnie nie widac..Ale to kij. Zostaly mi dwa modele a mianowicie Samsung LE40A656 oraz Sony Bravia W 4500. Oba Full HD, oba z technologia 100 hz i oba chwalone jako dobre do ps3.. I tu pojawia sie moje ptanie.. Roznica cenowa miedzy tymi tvikami to prawie 2000 zl(!). Czy naprawde jest ona w praktyce odczuwalna?? Jak tak to na jakiej plaszczyznie?? Ktory z tych Tvikow byscie mi polecili??

 

Najnowsza seria z tych Samsungow to chyba LE40A856. I tak jest 1000 zeta tansza od Bravii a ma to cale mpeg4( chociaz ja tam nie wiem na co to).

Naprawdę nie wiem jaki musiałby to być TV, żeby rekompensować różnicę prawie 2000zł. Chyba musiałby gotować i robić laskę...

 

Ten Samsung jest naprawdę all-around i tak jak jego mógłbym z czystym sumieniem polecić jako telewizor prawie że kompletny (no nie ma tego tunera mpeg4, który pewnie i tak jeszcze długo nie będzie wykorzystywany, a nawet jeśli, to pewnie będzie się dało to obejść), tak nie mam pojęcia jak ten cały Sony radzi sobie z podłączaniem komputera.

 

Bierz Samsunga i się nie zastanawiaj, to naprawdę świetny telewizor. Ja go chwalę, chociaż moja wersja 32'' nie nie 100Hz.

 

Odnośnik do komentarza
czyli mowisz zeby smialo brac?

Bo za cene 40 a656 mam 46 551.

wiesz kwestia rozbija sie o 5 stowek(roznica w cenie miedzy 40'' A551 a 40'' A656) - tak wiec jezeli 100hz, czas reakcji krotszy o 1ms i kontrast wiekszy o 10k sa dla Ciebie warte 5 stowek to smialo wciagaj 656

Kontrast dynamiczny który lepiej wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Kontrast dynamiczny który lepiej wyłączyć.

jaki by nie byl to i tak czysta sciema;]

 

tak zupelnie z innej beczki to mialem okazje ogladac 21 calowy monitor z prawdziwym kontrastem 1000:1 - monitor uzywany jako podglad dla rezysera i operatora przy produkcji filmow - tak wiec cena 21 calowego monitorka z takim kontrastem to "jedyne" ~20 tys dolarow;] to tak jezeli mowimy o prawdziwym kontrascie, a nie byle jakich cyferkach podawanych przez producentow domowych TV, ktore nijak sie maja do rzeczywistosci

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem, że wypadałoby rozejrzeć się za jakimś telewizorkiem do PS3 tak do 2000zł. Temat trochę długi, dlatego z góry przepraszam, jeżeli takie zagadnienie było już poruszane. Na parametrach się kompletnie nie znam, więc po pobieżnym przejrzeniu tematu w oczy rzucił mi się tylko Samsung LCD LE-32A551. Prawdę mówiąc wisi mi czy to będzie HD ready czy Full HD. Byleby było 720p. Wolę zaoszczędzić na rozdzielczości, a dodać do cali i innych parametrów.

 

Drugą alternatywą jest jakiś monitorek, który mógłby mi później służyć jako większy ekran do laptopa. Tutaj jestem jednak totalnie zielony.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

estel co do monitorow to:

jezeli chcesz pojechac po kosztach to proponuje 26 calową Iyame

http://allegro.pl/item554646630_monitor_lc...w_3l_tanio.html

 

albo 24'' Gateway'a(matryce Samsunga) za tysiaka

http://allegro.pl/item550660174_gateway_24..._gwar_fvat.html

 

a jak masz pare setek wiecej to proponuje Samsunga T260

http://allegro.pl/item561392350_samsung_sy...d_katowice.html

 

tudzież troche tanszego 2693HM

http://allegro.pl/item556783844_26_samsung...vot_fullhd.html

 

Samsungi testowalem osobiscie na xO i wszystko bylo jak najbardziej w porzadku - za(pipi)isty obraz.

 

Opinie o Gateway i Iyamie mam z drugiej ręki - od osób, ktore używaja monitorow glownie do gier i bardzo chwala te monitorki - podobno bardzo dobry stosunek jakosci do ceny. Chociaz osobiscie wolalbym dorzucic te 2/3 stowki i kupic pewnego Samsunga

 

 

jesli chodzi o TV to w sumie sam sobie odpowiedziales piszac o LE-32A551 - chociaz warto pomyslec o 40 calowym modelu full hd - za 2 klocki powinienes go wyrwac

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...