Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Juz myslalem ze wezme tego Samsunga 40 A656 bo Bravia W4500 jest na ten moment po za moim zasiegiem finansowym ale pojawilo sie male ale... Wbilem na znane forum serwisu hdtv.com.pl i tam jest masa negatywnych opinii o tym Samsungu. Albo ze rozlatuje sie obudowa albo ze pojawiaja sie bad czy tez hot pixele na samym srodku ekranu, nie mowiac o brzeczeniach, ktore przerobilem juz w Samsungu ktorego posiadam( efekt 2 razy wymieniany TV). Nie mowiac juz o tym ze masa osob pisze ze 100 hz to lipa i ze wylaczaja te funkcje. Teraz moje pytanie brzmi. Czy kupie cos lepszego wielkosci 40 cali w cenie do 3 i pol kafla?? A moze ten Samsung wcale nie jest taki zly? Design ma wy(pipi)isty..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Witam ponownie. Juz myslalem ze wezme tego Samsunga 40 A656 bo Bravia W4500 jest na ten moment po za moim zasiegiem finansowym ale pojawilo sie male ale... Wbilem na znane forum serwisu hdtv.com.pl i tam jest masa negatywnych opinii o tym Samsungu. Albo ze rozlatuje sie obudowa albo ze pojawiaja sie bad czy tez hot pixele na samym srodku ekranu, nie mowiac o brzeczeniach, ktore przerobilem juz w Samsungu ktorego posiadam( efekt 2 razy wymieniany TV). Nie mowiac juz o tym ze masa osob pisze ze 100 hz to lipa i ze wylaczaja te funkcje. Teraz moje pytanie brzmi. Czy kupie cos lepszego wielkosci 40 cali w cenie do 3 i pol kafla?? A moze ten Samsung wcale nie jest taki zly? Design ma wy(pipi)isty..

 

Design faktycznie wy(pipi)isty, ale z tą obudową to faktycznie jest coś na rzeczy. Już byłem zdecydowany na model A615, ale w wystawionym modelu sklepowym popękała obudowa. Wziąłem BRAVIE 40S4000 i jestem zadowolony :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Zawsze możesz kupić Samsunga z serii A5, nie ma tylko 100Hz i stracisz jedno HDMI.

 

Hmm to jak mam brac tv bez 100 hz to wole wziac np Bravie W4000 i chyba tak zrobie. TV ma rewelacyjne opinie jesli chodzi o wspolprace z ps3 no i ma w przeciwienstwie do Samsunga mpeg4. Mysle ze to cale 100 hz jest mi zbedne raz ze z tego co czytam wiekszosc graczy z tego nie korzysta a po drugie mam starego Samiego R51B i zadnego klatkowania nie dostrzegam wiec mysle ze ta cala technologia to porpostu zabieg marketingowy.. Musze tylko rozgladnac sie ile ta Bravia stoi w sklepach w KRK bo internetowym nie ufam..

Odnośnik do komentarza

No coz ide polazic po sklepach rtv i zobaczymy. Przyznam jedynie ze kupno telewizora pod konsole to jakas masakra:) Co juz sobie cos upatrze to okazuje sie ze wyszlo juz z z 10 nowych modeli albo ze sa jakies wady itd itp...

 

No i wrocilem z ch.. w rece:) A656 sa juz wogole nie do dostania i oczywiscie wszyscy mili Panowie mowia ze to stary szajs. Dzisiaj za to pojawily sie B650 w calkiem przyzwoitej cenie jak na nowosc:D Zna ktos moze jakies dobre sklepy w KRK albo cos NAPRAWDE pewnego w internecie??

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

izon, ja mam ten telewizor w wersji 32'' (bez 100Hz) i z obudową nic się nie dzieję, ani nic nie piszczy. Twoja wersja 40'' w Top 10 LCD na stronie hdtvorg.co.uk jest na trzecim miejscu, więc szajs jak mówią panowie w sklepach to raczej nie może być. Ja bym poszedł do Komputronik. Poczekasz tydzień, ale może zamówią i będzie. Jak dla mnie te nowe modele niczym się nie różnią od starszych (statystykami tylko na papierze), oprócz ceną, więc jednak postarałbym się o tego 40A656.

 

Top 10 LCD według hdtvorg.co.uk:

1. Sony KDL32W4000

 

2. Panasonic TX32LZD85

 

3. Samsung LE40A656

 

4. Panasonic TX37LZD800

 

5. Samsung_LE37A656

 

6. Sony KDL40W4000

 

7. Samsung LE46A656

 

8. Panasonic TX32LXD85

 

9. Samsung LE32A656

 

10. LG37LG6000

Odnośnik do komentarza

Posiadam wersje 46''A656 i jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Po pół roku użytkowania wszystko jest tak jak powinno być, brak dead/hot pixels, z obudową wszystko ok. Obraz z PS3 jest wyśmienity, ostry, czarny jest czarny itd. Co do 100Hz to używam jedynie przy oglądaniu obrazu w SD i okazjonalnie w filmach na DVD, natomiast do gier nawet tego nie załączam, o filmach na BD nie wspominając(obraz w 1080p/24).

Odnośnik do komentarza

Ja bym radził się wstrzymać z zakupem bo teraz wychodzą nowe modele . Czytałem że Samsunga nowa linia B650 jest rewelacyjna a cena atrakcyjna .

 

Sony wypuszcza serię V i W 5500 . Panasonic serie G15E i G10 , a Sharp z kolei DH77E .

 

Wszystkie modele mają już MPEG 4 , dość znacząco spadł pobór prądu co ma dla mnie duże znaczenie . Ponadto mają wejścia usb z możliwością odtwarzania filmów avi , mkv , wejście DLNA do podłączania i wyświetlania zawartości kompa . Jest także dostęp do serwisu youtube bezpośrednio z poziomu telewizora .

 

Czekam na oceny i testy tych modeli i w maju uderzam na zakupy . Cały rok czekałem bo ze starych modeli tylko kilka miało MPEG 4 i myślę że dobrze zrobiłem .

Odnośnik do komentarza

witam, przyznam sie od razu, ze nie czytalem wszystkich postow, jedynie korzystalem z opcji szukaj gdzie wpisalem: Philips 22PFL5403 oraz samo 22PFL5403 niestety nie znalazlem zadnych rezultatow. Dlatego pytam Was jako profesjonalistow, czy dobrze zrobie kupujac ten tv? skusila mnie rozdzialka, 22 cale mi odpowiadaja w zupelnosci. No i zastanawia mnie czemu ten tv ma wieksza rozdzialke niz inne tv ktore maja wiecej cali ( na oko 1300x1000). jesli ten telewizor nie jest dobry, to co sadzicie o mojej drugiej opcji: Sharp Aquos LC-26D44E Prosze o szybka odpowiedz, pozdrawiam

Edytowane przez Cipher
Odnośnik do komentarza
Ja bym radził się wstrzymać z zakupem bo teraz wychodzą nowe modele . Czytałem że Samsunga nowa linia B650 jest rewelacyjna a cena atrakcyjna .

 

Sony wypuszcza serię V i W 5500 . Panasonic serie G15E i G10 , a Sharp z kolei DH77E .

 

Wszystkie modele mają już MPEG 4 , dość znacząco spadł pobór prądu co ma dla mnie duże znaczenie . Ponadto mają wejścia usb z możliwością odtwarzania filmów avi , mkv , wejście DLNA do podłączania i wyświetlania zawartości kompa . Jest także dostęp do serwisu youtube bezpośrednio z poziomu telewizora .

 

Czekam na oceny i testy tych modeli i w maju uderzam na zakupy . Cały rok czekałem bo ze starych modeli tylko kilka miało MPEG 4 i myślę że dobrze zrobiłem .

 

Tez postanowilem sie wstrzymac ale akurat nie ze wzgledu na mpeg 4( po co mi to skoro i tak biore wszytsko z satelity). B650 ma naprawde atrakcyjna cene jak na nowy LCD i chyba go wezme:D

Odnośnik do komentarza
Ja dzisiaj widziałem tego B650 w Euro RTV AGD i cena nie była wcale taka atrakcyjna. Za to w Komputronik nie ma już LE37A656 ;/ A rodzice pytali się mnie co mają kupić i to im poleciłem. Teraz już nie wiem co dla nich wybrać.

 

ja widzialem 37(b650) w euro za 3300. A656 raczej nie wezme mimo kilku dobrych opinii tutaj. To co mi ludzie pisali o tym modelu na innych forach to porazka. Teksty w stylu trzeci raz wymieniam ten model bo sa bad pixele na srodku ekranu included..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Ciekawe porównanie kontrastu. Nowy panas dogonił pionka w najważniejszej kwesti jaką jest czerń

 

Jasność maksymalna (biel) / minimalna (czerń) = kontrast rzeczywisty

 

Sony 40Z4500

Po kalibracji 170/0,2 = 850

 

Panasonic 46PZ85

Po kalibracji + ( kino) 130/0,05 = 2 600 (max 200/0,05 = 4 000)

 

Panasonic 42G10E

Po kalibracji + (kino) 140/0,001 = 140 000

 

Pioneer LX-5090H

Po kalibracji 135/0,001 = 135 000 (max 220/0,001 = 220 000)

Edytowane przez mobie
Odnośnik do komentarza

Samsung LE37B650 (ale tu boję się o input lag na hdtv podają, że wynosi on AŻ 33-100ms) czy LG 37LG7000? A może coś innego? Mam 3000-3500zł na TV! Potrzebuję go głównie do PS3. Proszę o pomoc :)

 

*Przepraszam za błąd wynikający z mojej nie wiedzy, ale zostałem uświadomiony :)

Edytowane przez szymuR1920
Odnośnik do komentarza

Panowie mam dylemat, a mianowicie jaki LCD wybrać pozostały tylko 3 TV, ale z wyborem jest ciężko. Szkoda, że B650 ma takie ogromne opóźnienie (input lag +- 100ms).

 

KTÓRY NAJLEPSZY?

42" LCD Philips 42PFL7403D / 10

40'' LCD Samsung LE40A656

42'' LCD LG 42LG7000

 

Drodzy koledzy, który z wyżej wymienionych będzie najlepszy do konsoli? Bardzo proszę o uzasadnienie wybóru. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...