Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w akcji Bravie 40Z4500 według mnie MASAKRA, wcześniej nie byłem komleptnie przekonany do 200Hz, ale po zobaczeniu go, zmieniłem zdanie. Gdybym nie miał już LCD, brałbym bez zastanowienia. Najlepiej pojedź do Media Markt i porównaj sobie, zwykły LCD 50Hz z zetką. Samsung z LED to seria 9, 7 i 8 mają co prawda LEDy, ale tylko krawędziowe, sam do końca nie wiem jaka jest różnica między nimi.

Odnośnik do komentarza

panowie, co sadzicie o aktualnej rozdzielczosci gier a HDTV? czy konieczne jest kupowanie LCD FULL HD czy lepiej zainwestowac w plazme HD Ready? nie wiem czy spotkalem sie z gra w rozdzielczosci 1080p. wiekszosc to 720p, wiec format ktory plazma HD Ready czyta. jezeli porownywac LCD do plazmy to wiadomo jak to wypada, szczegolnie przy kanalach SD, ale to nie o tym. LCD FULL HD stoi w podobnych cenach co Plazma HD Ready. telewizor kupuje glownie dla PS3, podlacze rowniez n'ke do niego, ale zdecydowanym priorytetem jest PS3. w zasadzie najwieksza bolaczka jest dla mnie smuzenie. cos czego chyba nikt nie lubi i pod tym wzgledem LCD wysiada. LCD majace 5 ms wysiadaja przy plazmach z czasem reakcji matrycy 0.1 ms ;) waznym tutaj czynnikiem jest Blu-ray w PS3, bo zalezy mi na wykorzystaniu jego mocy i pod tym wzgledem FULL HD jest przydatne, tylko powiedzcie mi jak to jest z ta rozdzielczoscia gier w 1080p?

Odnośnik do komentarza

jezeli chodzi o kablowke to staraj sie uderzac w plazme, LCD nie radza sobie z kanalami SD. jezeli chodzi o ogladanie pilki noznej czy tym bardziej tenisa to LCD sie nie nadaje. nawet przy reakcji matrycy 5 ms bedziesz zauwazal smuzenie, przy plazmie tego nie ma - 0.01 ms. sam sie do konca nie zdecydowalem ale chyba wole kupic plazme HD Ready niz LCD FULL HD, bo po odejsciu na ok 2 metry roznica jest praktycznie niedostrzegalna a LCD sa naprawde wolne. problem naslonecznionego pomieszczenia sie mnie praktycznie nie tyczy, a naprawde malo gier jest w pelni FULL HD :) szczytem marzen to plazma FULL HD, ale to naprawde 1,5 kola wiecej :)

 

w twoim przypadku jednak przy 32 calach moze kanal SD sie lepiej spisywac, choc szczerze w to watpie.

Odnośnik do komentarza
Jaki 32' Samsung bedzie najlepsszy do grana, kablowki, filmow w HD? Najlepiej fullHD i maks 2 kola.

Ja mam Samsunga LE32A553 i polecam go serdecznie. Z PS3 współpracuje bardzo dobrze, telewizja SD(kablówka) wg mnie wygląda znośnie, nawet bardzo znośnie. A filmy w HD urywają łeb koło dupska :)

 

Tu masz jeszcze mała recke teo TV'ika: http://www.frazpc.pl/artykuly/673/SAMSUNG/...w/roli/monitora

Odnośnik do komentarza

No ja generalnie nic nie mogę o tym TV powiedzieć, poza tym że cena wygląda ok. Do konsol to mówią że każdy się nadaje, ale ja bym na Twoim miejscu sprawdził jeszcze jak on współpracuje z komputerem, bo naprawdę fajnie jest mieć możliwość podłączyć np. laptopa i obejrzeć coś w 720p, a niektóre TVki nie łapią odpowiednich rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza

Sharp 32x20e, ktorego mam ma banding i tragicznie z componentem wspoldziala, wiec Sharpy odpadaja. Czekam na konkretny model do 2,5 kola, nie musi to byc najnowszy sprzet, byle byl dobry.

 

Chociaz Samsung 32B650 wyglada dobrze, nie ma problemow z nierownym podswietleniem matrycy jak niektore modele serii 5? Dobry TV?

 

edit:

 

W komentarzach pisza, ze ma...

 

Ale ogolnie podoba mi sie i wydaje mi sie, ze to naprawde dobry TV. Czekam na jakies opinie...

 

Przy okazji, czy to prawda, ze B650 odtwarza .mkv z pendrivow?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Młody-San - a jak na dvd filmy chodzą bo mam sporą kolekcję oryginalnych i szukam odpowiedniego tivika ? Tegoroczne modele świetnie sobie radzą z sygnałem sd podobno .

 

 

 

Samsung B650 :

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38446

 

Sony W5500 :

 

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=37622

 

 

 

Tylko te dwa biorę już pod uwagę . Sony ma matrycę matową a Samsung błyszczącą a mój pokój jest mocno nasłoneczniony . Dlatego chyba wybiorę droższy . No i 5 lat gwarancji Sonego !!!

 

 

 

No i daj znać jak tam z input lagiem w grach ( w trybie game mode podobno jest oki ale lepiej sprawdź to ) Co do mkv to wszystko na hdtv forum jest wyjaśnione :lol:

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

Malin, szczerze mówiąc nie wiem jak filmy DVD działają, bo żadnego nie odpalałem, ale mówi się że w najnowszych modelach Samsung wykorzystał swój własny chip skalujący (na którego R&D wydał ileśtam milionów dolarów) i powiem tak: TO WIDAĆ! Jak odpaliłem film SD XviD z pendrive'a na 40B650 to wyglądał nawet lepiej niż na moim 32A656 (który nota bene bardzo sobie chwalę jeśli chodzi o wyświetlanie XviDów). Przypuszczam że filmy DVD będą wyglądały jeszcze lepiej. Jutro mogę sprawdzić. Dodam jeszcze że jak zobaczyłem obraz z kablówki (dekoder cyfrowy UPC) to aż mi szczena opadła że kabłowka SD może wyglądać tak przyzwoicie na HDTV (40B650).

 

Co do input laga to nie mam jak sprawdzić, bo ja mam 32A656 a 40B650 stoi u rodziców w pokoju i po prostu nie chce mi się przenosić konsoli :P Ja na swoim zawsze używam trybu Game. Wcześniej nawet nie wiedziałem że istnieje jakiś input lag, ale nic takiego chyba nie występuje, bo mi nic takiego nie przeszkadzało, a ja jestem bardzo wyczulony na wszelkiego rodzaju opóźnienia i out of synci. I też czytałem że w trybie Game ponoć IL nie występuje.

 

A co na HDTV forum jest wyjasnione? To czemu nie czyta większych plików? Wiesz, ten temat ma ponad 100 stron :)

Odnośnik do komentarza

Kurczę , ja przeczytałem cały , ale mkv mnie nie interesowało za bardzo więc nie pamiętam , ale oni tam o tym ciągle pisali ... Poszukam .

 

 

W tym telewizorze chodzą filmy mkv z dźwiękiem 5.1 a z dts już nie . Tu pomocna staje się aplikacja: PopCorn MKV Audio Converter . DTS -> AC3

 

 

Aby napisy były wyświetlane prawidłowo :

a.) plik z tekstem musi być tej samej nazwy, co film (kopiuj/wklej)

b.) plik tekstowy najlepiej żeby został zapisany w .STR

- otwieramy plik .txt programem SubEdit następnie -> Plik -> Eksport -> SubRipp (STR) -> 23,960 ... i finito.

 

 

Zacytuję jakichś ludków z forum , może coś z tego wyczaisz bo dla mnie to magia :

 

W odpowiedzi dla danger1986 - największy plik .mkv (kodowany mpeg-4, AC3 5.1) testowany przeze mnie to 14GB - poszlo bez zająknięcia .

 

Nadal jest problem z odtwarzaniem MKV (L5.1) jezeli film ma powyzej 9 "frames". Ktos sie moze bawil ostatnio (po upgrade do wersji softa 10) i probowal odtwarzac MKV w wersji L5.1 ?

 

Ciekawy jestem kiedy to poprawia. 95% filmow mkv jedzie elegancko ale tepozostale 5% to mnie dobija powoli. Trzeba bedzie chyba pisac list do Samsunga i spytac kiedy bedzie pelne wsparcie L5.1.

 

Problem jest podobno wlasnie w "frames". Film enkodowany w L5.1 bedzie odtworzony w tylko wtedy gdy ma mniej niz 9 frames (z tego co czytalem na necie TV rozpoznaje go jako L4.1 i dlatego czyta te filmy bezblednie).

Cos co ma powyzej 9 frames TV rozpoznaje jako L5.1 i nie czyta. Oczywiscie jak sie sprawdzi te filmy wszystkie to maja zapisane L5.1 ale chyba TV patrzy wlasnie nie na "tag" tylko na ilosc frames i czyta badz nie czyta.

 

Ale to tylko teoria na podstawie testow ludzi z AVForums.

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

A co z nierownym podswietleniem matrycy? Obdluguje dyski ntfs usb (czytalem ze spokojnie odpala pliki mkv typu 11-12 Gb). No i ponoc zielen jest sztuczna. Ale jak na TV za 2400 prezentuje sie zacnie. Musze rozwiac watpliwosci.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Testy po angielsku ( na dole są oceny w tabelce )

 

Samsung B650

 

http://www.avforums.com/reviews/Samsung-LE...DTV-Review.html

 

Sony W5500

 

http://www.avforums.com/reviews/Sony-KDL-3...DTV-Review.html

 

Inne forum :

 

Samsung B650

 

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/

 

Sony W5500

 

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...