Skocz do zawartości

Current-geny a HDTV


Czoperrr

Rekomendowane odpowiedzi

Do 2 koła to ten B530 co go kolega wyżej wymienił powinien się nadać, tylko nie wiem jak tam z input lagiem.

 

Przy okazji mały upadate. Pisałem ostatnio że na LE32A656 nie mogłem ustawić FullHD po D-SUB na RadeonHD4830@Vista. Zainstalowałem XP (musiałem w biosie wyłączyć tryb SATA bo inaczej nie widzi dysku), wgrałem stery do Radka, tyle że czyste Display Drivers, bez Catalysta (to wszystko przy kompie podłączonym do TV po D-SUBie) i rozdzielczość automatycznie ustawiła się na FullHD (1920x1080), tak więc winna jest albo Vista, albo Catalyst (albo i to i to), a TV jest pod względem współpracy z PC za(pipi)isty.

 

EDIT: Tyle tylko że teraz FullHD po HDMI nie wypełnia całego ekranu. Wcześnie też tak było, ale pomogło przesunięcie pewnego suwaka w Catalyście, a teraz Catalysta nie mam. Wygląda na to, że ATI ssie jeśli chodzi w współpracę z TV.

 

REEDIT: Zainstalowałem Catalysta, ustawiłem underscan na 0% (domyślnie był ustawiony na kilka %) i jest ok na HDMI. O dziwo po D-SUB też jest ok - FullHD działa. Tak więc zawiniła albo Vista, albo to, że wtedy zainstalowałem stery z płyty (teraz ściągnąłem najnowsze ze strony ATI).

Edytowane przez Mlody-San
Odnośnik do komentarza

Witam , może mi ktoś pomoże. Szukam dobrego TV LCD , ok. 42 cali i zastanawiam się nad jakąś Bravią ,bo mam zaufanie do Sony choć jestem też otwarty na inne propozycję,TV będzie służył głównie do grania i mogę przeznaczyć na niego max 3 tyś ,poleci mi ktoś coś ciekawego?

 

edit : trochę poszperałem i za tę pięniądze raczej bravii sobie nie sprawię, więc może ktos poleci coś innego w miarę dobrego,anyone?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem TV (głównie dla konsoli, gdyż tv oglądam bardzo rzadko), i zainteresował mnie najbardziej Samsung 32B650. Musiałbym go postawić na biurku, gdzie obecnie znajduje się monitor (22", brak HDMI...), i telewizor stałby na końcu biurka, a monitor przed nim (podczas korzystania z PC, a gdy chciałbym grać na konsoli, wtedy bym go zdejmował - raczej niezbyt wygodne). Teraz tak się zastanawiam, czy nie lepiej kupić monitor 26" (odległość od oczu - 170 cm gdy jest na końcu biurka, lub ok. 130, gdy przysunę go bliżej siebie). Będę go używał oczywiście i do PC, i do konsoli, więc nic nie musiałbym przestawiać. Różnica między 22" a 26" jest, więc myślę że będę zadowolony. 32B650 kosztuje ok. 2500 zł, natomiast monitor który mnie interesuje to Samsung T260HD. Posiada on tuner tv, więc gdy będę chciał coś obejrzeć, to nie będzie problemu. Od 32B650 jest tańszy o prawie 1000 zł, a za tą cenę można kupić X360, którego sprzedałem w lutym, ale zastanawiam się czy ponownie go nie kupić:) A więc: 32B650 czy T260HD + X360?:]

 

LINK do T260HD.

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza

No i kupiłem Sony 32E4000 ( biała wersja sony 32W4000 ) . We wtorek o 15 idę odebrać do rtvagd . Kupiony przez internet za 2500 zł .

 

Chcę dokupic od razu albo stacjonarne dvd sony za 400 zł , albo xbox360 arcade za 800 zł .

 

Mam pytanie . Czy Xbox 360 zastąpi mi odtwarzacz dvd ? Chodzi o to jak działa upscalowanie obrazu . W PS3 podobno super a jak jest w Xie ? Mógłby ktoś porównać ?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Niedługo mam zamiar kupić jakiegoś tv do mojego X360 i nie wiem właśnie co wybrać. Może coś doradzicie? Wielkość między 32 cale, cena do 2500zł(żeby raty zbyt wielkie nie były), ważne żeby dało się po componencie uzyskać FHD, i żeby ten cały "input lag" nie był odczuwalny(BTW: to jest to samo co czas reakcji matrycy?). Obecnie gram na 21 calowym CRT'ku.

Czy np. ten model będzie dobry - Sony KDL 32V5500 ?

Jeśli nie to jaki?

Edytowane przez Dynius
Odnośnik do komentarza
Cześć. Niedługo mam zamiar kupić jakiegoś tv do mojego X360 i nie wiem właśnie co wybrać. Może coś doradzicie? Wielkość między 32 cale, cena do 2500zł(żeby raty zbyt wielkie nie były), ważne żeby dało się po componencie uzyskać FHD, i żeby ten cały "input lag" nie był odczuwalny(BTW: to jest to samo co czas reakcji matrycy?). Obecnie gram na 21 calowym CRT'ku.

Czy np. ten model będzie dobry - Sony KDL 32V5500 ?

Jeśli nie to jaki?

Pomoże ktoś? Mam jeszcze na oku Sony KDL 32W4000 i Samsunga 32B650, ale nie wiem jak tam z Full HD przez Component

Edytowane przez Dynius
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie!

 

Ostatnie tygodnie spędziłem na żmudnych poszukiwaniach odpowiedniego LCD pod PS3, a konkretnie - pod Tekkena DR, którego jestem wiernym i zapalonym fanem. Co za tym idzie, telewizor który mam zamiar sobie sprawić musi charakteryzować się w zasadzie jedną tylko cechą - brakiem input laga, czyli zerowym opóźnieniem tak ważnym w bijatykach, wymagających przecież szybkiej reakcji, reszta tak naprawdę dla mnie nie ma znaczenia. W tym celu wybierałem się do Media trzykrotnie wraz z konsolą by potestować różne modele - sprawdzałem Samsunga B650, LG LH3000, Panasonica LX85, Sony Bravia "jakiś-tam"4000, Sharpa i Bóg wie co jeszcze, i popadałem w coraz to czarniejsze myśli, gdyż żaden z ww. modeli nie spełniał moich oczekiwań... Dobre efekty, tj. MINIMALNY(jednak obecny) lag, dawały plazmy, lecz słaba jakość ich obrazu zniechęciła mnie do dalszego testowania tychże. Byłbym już zrezygnował z zakupu LCD i pozostał przy swoim starym "szybkim" CRT, gdyby nie upór moich kolegów "od pada"(thx Łysy, Velu!), którzy sugerowali coraz to nowsze modele warte podpięcia do nich konsoli. I tak, wbrew mnie w sumie, wymusili podłączenie PS3 do Sony Bravia S5600, którą to serie intencjonalnie olewałem, gdyż inny model Bravii charakteryzował się takim lagiem że, o ile za konsolę Sony ma u mnie wielki plus, tak za eLCDki wykląłem ich w myślach, obiecując sobie że odradzę każdemu TV tej firmy.

Jakież było nasze(a moje szczególnie) zaskoczenie, gdy odpalony na tym modelu Tekken śmigał lekko i wesoło, jak na najlepszym CRT! Po kilku minutach grania, testując czas reakcji w różnych sytuacjach gdzie o lagu nie może być mowy(Wyrywanie z rzutów, timing dash-punchy w jugglach oraz skuteczność just-frame'owych zagrań. Wiem, tekkenowy bełkot dla wielu z was, żargon freaka, sry :P), jednoznacznie stwierdziliśmy że laga NIE MA! Ja, urzeczony, dla formalności tylko, pograłem jeszcze kilka minut w inne tytuły jak Motorstorm czy FFVII :D i wszystko działało jak należy. Jedno tylko mnie wciąż dziwi - czemu na innej Bravii lag był tak strasznie odczuwalny, a na tej nie? Nie rozumiem, ale się domyślam oczywiście - inne matryce, inne przeznaczenie telewizora. Dla zwykłego zjadacza chleba, który LCD kupuje do salonu żeby oglądać kablówkę, filmy czy nawet obrazy HD, input lag to jakiś kosmiczny termin. Film się przecież ogląda, gra zaś wymaga interakcji i wtedy dopiero zaczynają się problemy...

 

Tak więc podsumowując mojego przydługaśnego posta(jesteście tu jeszcze? ;)) - znalazłem wreszcie TV, który w pełni mnie satysfakcjonuje. Co do technikaliów: ten LCD obsługuje technologie Full HD, przy cenie 2049 PLN(najniższa jaką znalazłem w necie) za model 32" - do mojego maluśkiego pokoju jak znalazł. Jakość obrazu nie pozostawia wiele do życzenia, kolorki, w tym czerń, jak ta lala! Reszta dupereli mnie niespecjalnie obchodzi, kablówkę odpalam raz na 4 lata jak leci olimpiada letnia. :) W przyszłym tygodniu finalizuję decyzje o kupnie, czyli wybieram sklep i formę płatności. I w końcu przenoszę się w nową generację grania, bo 15 lat w SD to o szmat czasu za dużo! Wszystkim, którzy poszukują LCD, nie posiadający PRZEDE WSZYSTKIM input laga, polecam zapoznać się ze wspomnianym przeze mnie modelem. Może to komuś pomoże.

 

Pozdrawiam wszystkich graczy-HD freaków!

Odnośnik do komentarza
Cześć. Niedługo mam zamiar kupić jakiegoś tv do mojego X360 i nie wiem właśnie co wybrać. Może coś doradzicie? Wielkość między 32 cale, cena do 2500zł(żeby raty zbyt wielkie nie były), ważne żeby dało się po componencie uzyskać FHD, i żeby ten cały "input lag" nie był odczuwalny(BTW: to jest to samo co czas reakcji matrycy?). Obecnie gram na 21 calowym CRT'ku.

Czy np. ten model będzie dobry - Sony KDL 32V5500 ?

Jeśli nie to jaki?

Pomoże ktoś? Mam jeszcze na oku Sony KDL 32W4000 i Samsunga 32B650, ale nie wiem jak tam z Full HD przez Component

 

32W4000 to bdb tv, sam biore we wrzesniu, moze 32V4000 jak starczy kasy.

Wyzej, jak testowales bravie cos tam 4000 to nie ma mowy praktycznie o il, te TV sa na rowni z crt w tej kwestii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Beka Wnusiu

Mam okazje wybrac sobie jeden tv z promocyjnej ceny: Sony Bravia KDL-37S5500 32 lub 37' lub Samsung LE37B530 32'

Do x360 i filmow hd, maly pokoj i odleglosc od tv jakies 2-3 metry.

Co bedzie lepsze i czy jest cos lepszego od tych 2 do 1,5tys? te lcdeki normalnie troche wiecej stoja ale w tej promocji sa za niecale 1500zl

Bravia 37' bedzie dobra?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...