Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tego brakowało by cały ekran za(pipi) cyferkami zasłaniając wszystko inne. To jest śmieszne jak dla mnie.

 

Od dłuższego czasu japońce nie potrafią zrobić dobrej gry z wykończeniem tak jak to powinno być. Chciał bym aby ten final był kozacki, ale wiem że taki nie będzie. Ot gra do pogrania, RPG na PS3 jest jak woda na pustyni. Dla kogo ta gra jest robiona to widać dobitnie na filmikach powyżej, dla japońców którzy się cieszą i podskakują z radości jak im się z summona motorek składa. Do tego dodać tego afromana z kurczakiem we włosach i mam obraz "poważnej gry". Najśmieszniejsze jest to, że sam pewnie kupię aby zobaczyć... Ale serio, czytając strony tego tematu szlag mnie trafia tylko i nic więcej:/

Edytowane przez Pueblo
Odnośnik do komentarza

Ale czego Ty od jrpg wymagasz. Czegoś jak FFtactics? to zagraj w tacticsa. Dorosłej fabuły? Czyli już przeszedłęś i wiesz że nie jest dorosła. Mdłe dialogi? Lepiej jakby wyskoczył ogromny japoński Phoenix i zaczął się po japonsku drzeć, że wszystkich pozabija. Naprawde nie rozumiem tych pojazdów na gre w którą nikt jeszcze nie grał. Szczególnie w kwestii fabuły. Jak by taki fajnal wyszedł jeszcze na psx-a to napewno by zrobił furore, ale etraz o to ciężko skoro lighting ma tylko jakiś mały pistolecik z którego nie lecą setki kul.

 

Ogólnie to się zgadzam z Trzciną. Jestem tutaj już jakiś czas i wiem, że mamy podobne zdanie jeśli chodzi o jrpg.

Edytowane przez Killabien
Odnośnik do komentarza

Ja nie zgadzam sie w ogole ze stwierdzieniem o kiczowatych dialogach... Ale pojecie kiczu dla kazdego znaczy cos innego, dla mnie kiczem jest 'luke im your father' albo obrazy picassa ktore ktos szumnie nazywa kubizmem.

 

Nie uwazam tez murzyna z afro na glowie z mini chocobo w srodku za kicz. W Baldurs Gate 2 barb mial chomika i wszyscy byli super zachwyceni, a tutaj juz zakrawa to na kicz.

 

A trailery maja to do siebie ze MUSZA pokazywac cliche wykorzystane w grze, bo inaczej beda ja spoilowac. Wiec jak ktos ma ratowac swiat, albo bla bla bla, o czym bedzie wiadomo w pierwszych 5 minutach gry, to lepiej ogladac wlasnie to, niz twisty mowiacy ze moj brat jest jednoczesnie moim tata i synem mojej corki. Nie spodziewajmy sie wiec po trailerach wydumanych tresci, bo trailer ma inne zadanie...

Odnośnik do komentarza

Pomijając wypowiedź Pueblo (więc nie kieruje bezpośrednio do niego tej wypowiedzi). Według słownikowej definicji słowa "kicz", to coś takiego, co ma niską wartość artystyczną. Nie wiem jaką wartość artystyczną ma FFXIII, mniemam wszakże, iż na pewno nie mniejszą niż 99% wydawanych obecnie gier. Mimo to ludzie którzy mają podniety na widok kolejnego FPS'a traktują tytuły z tego gatunku jako kwintesencję dobrego smaku. Co, rzecz jasna, jest zabawne. Kicz w ich mniemaniu to coś, co im osobiście nie podchodzi, jak paskudne żarcie. Wszelako żarcie takie, nawet jeśli nie smakuje plebejuszowi, nie musi być wcale paskudne. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach, gdy synonimem dobrego smaku jest np. rozsmarowywanie cywilów na ścianach czy bohater rzucający tanie żarty w chwilach największego zagrożenia, płaczące i okazujące emocje łajzy z FFXIII muszą budzić wstręt. Ale to jeszcze nie musi być kicz, orly.

 

PS. Nie wiem czy to dobry temat, ale dzięki pierwszemu zrzutowi FFXIII będzie można najprawdopodobniej aplikować do bety FFXIV. : )

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Odkąd zobaczyłam japońską reklamę i trailer to już nie mogę się doczekać marca. Postanowiłam się nie nastawiać na fabułę, żeby nie rozczarować się jak w przypadku XII. Generalnie final to final i na pewno będzie można przy nim spędzić dobre kilkadziesiąt godzin. No i ta grafika miodzio :D

 

Wiec tak samo jak ja :thumbsup: Nie mozna przeciez sie zawiesc na czyms na co wogole sie nie liczylo ;)

Jakos tak ominalem(a moze nie bylo o tym mowione) informacje czy beda jakies odpowiedniki Limit Break'ow? Czy mamy tylko "Transformers"?

Odnośnik do komentarza

Będą ataki specjalne. Za wymasterowanie jednej z sześciu "ról" będzie można chyba odpalić coś takiego. Nie wiem tylko jak dokładnie będzie to wyglądało. Czy każda postać masteruje "role" osobno co oznaczałoby 36 ataków specjalnych czy jest to jakieś inne rozwiązanie? Dunno.

 

Na marginesie - trofea brzmią na razie na strasznie łatwe do zdobycia (nie licząc tego o zdobyciu wszystkich broni i akcesoriów). Fajnie, że powraca ten myk ze zbieraniem informacji o przeciwnikach bo w FFXII strasznie mi przypadł do gustu.

 

Poza tym strasznie wpienia mnie, że niektórzy już grają. ; ( Nie mogłem się powstrzymać i liznąłem już kilka spoilerów. Drobne pocieszenie, że SE wpieniło się na sprzedawców i gry dostarczy prawdopodobnie dopiero w czwartek. Nie robi mi to różnicy bo kopie moją, Killabiena i Pablo wysyłają dopiero 23 XII.

Odnośnik do komentarza

Skoro mowa o spoilerach to nie wiem czy nie miałem już okazji poznać zakończenia (jego części przynajmniej). : P Biorąc pod uwagę, że wysyłkę gry przesunięto mi na 1 styczeń zaraz pewnie poznam całą grę wzdłuż i wszerz.

 

Anyłej, SE wydało dziś oświadczenie w którym poinformowało że sprzedaż pierwszego dnia przekroczyła milion. Nie wiadomo tylko o ile ten milion przekroczyła.

http://release.square-enix.com/news/j/2009/12/gz9d5ej6s.html

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...