Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie pytanie, ale chyba coś mi umknęło...

1. Jak skorzystać z usług chocobosów? Biega mi kilka po GP, ale za cholerę nie umiem ich dosiąść - po prostu ganiam za nimi i tyle... Co robię źle, albo czego nie zrobiłem?

Na chocobosach można jeździć dopiero po wykonaniu misji nr 14

 

2.Czy jest jakiś sposób aby na bieżąco sprawdzić które misje od kamieni na GP mam zrobione, oraz który kamień daje dostęp do kolejnej? Nie wiem ile zrobiłem (koło 15 myślę),i nie mogę znaleźć kolejnego (na rozsądnym poziomie, bo powyżej 50 misji kamieni jest sporo). Nie wierzę ,że nie da się tego sprawdzić i trzeba biegać po całym GP i szukać... ? Pewnie coś przegapiłem...

Lista misji, wraz z ich statusem ukończenia, powinna być dostępna po naciśnięciu kwadratu w momencie gdy otwarta jest mapa świata. Ale żeby misja pojawiła się na tej liście to trzeba wcześniej znaleźć kamień i nie ma sposobu na wcześniejsze sprawdzenie gdzie jest odpowiedni kamień.

Odnośnik do komentarza

Głupie pytanie, ale chyba coś mi umknęło...

1. Jak skorzystać z usług chocobosów? Biega mi kilka po GP, ale za cholerę nie umiem ich dosiąść - po prostu ganiam za nimi i tyle... Co robię źle, albo czego nie zrobiłem?

Na chocobosach można jeździć dopiero po wykonaniu misji nr 14

 

2.Czy jest jakiś sposób aby na bieżąco sprawdzić które misje od kamieni na GP mam zrobione, oraz który kamień daje dostęp do kolejnej? Nie wiem ile zrobiłem (koło 15 myślę),i nie mogę znaleźć kolejnego (na rozsądnym poziomie, bo powyżej 50 misji kamieni jest sporo). Nie wierzę ,że nie da się tego sprawdzić i trzeba biegać po całym GP i szukać... ? Pewnie coś przegapiłem...

Lista misji, wraz z ich statusem ukończenia, powinna być dostępna po naciśnięciu kwadratu w momencie gdy otwarta jest mapa świata. Ale żeby misja pojawiła się na tej liście to trzeba wcześniej znaleźć kamień i nie ma sposobu na wcześniejsze sprawdzenie gdzie jest odpowiedni kamień.

 

Wielkie dzieki! Faktycznie przegapiłem tą listę... :/

Oczywiście brakuje mi 14 misji - jakaś podpowiedz gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza

Mam 89h, i zostało mi 14 broni do przerobienia z tier 1 na tier 2, stawiam na około 3-4h farmienia na zółwiach, więc 100h to realny czas na platynę.

 

Muszę niestety krytycznie odnieść się do trofeum treasure hunter, w każdym RPG w jaki grałem do tej pory i gdzie było takie trofeum (np. Cross Edge) takim motorem napędowym dla grindowania był "content", nawet w post game było dużo nowego, co przykuwało do TVka, niestety stwierdzam, że od 10h jedyne co robię to zabijam żółwie, dla theme'a Fang, szczerzę to mam dosyć, ale skoro zostało mi tylko 14 broni to walić to, dokończę....

Odnośnik do komentarza

A mi sie to trophy kojarzy z achievementem w Lost Odyssey,tez treasure hunter tylko o wiele gorszy imo,bylo trzeba otworzyc kazda skrzynie w grze i zebrac kazdy po(pipi)kowato ukryty item (w drzewie,w beczce,w (pipi)e marynarza) a ze bylo tego od cholery i nie bylo jak sprawdzac co sie wzielo a co nie,dla kogos kto gral pol gry bez guide'a a potem sie ocknal bylo to prawie niewykonalne,tak wiec w FF 13 przynajmniej wiadomo co gdzie jest;p

 

Jakies tipsy do trophy treasure hunter? Od czaso warto zaczac zeby sie nie pogubic co sie juz mialo a co nie? Moze jakies notatki prowadziliscie? No i rozumiem ze trzeba miec wszystkie accessory i weapons,nic pozatym? (components,potiony czy cos?)

Odnośnik do komentarza

Podstawa to nie sprzedawać, żadnych broni/akcesoriów, bo później ciężko jest się połapać co się miało a co nie (no i można sprzedać przez przypadek przedmioty, których już nie da się odzyskać a wtedy nie da rady zdobyć trofeum). Najlepiej posortować sobie itemy w menu wg kategorii i następnie sprawdzić w jakimś FAQ, np. tym, co już mamy a czego jeszcze nie. Jak czegoś brakuje, to bierzemy przedmiot o jedną rangę niżej i upgradujemy go.

Odnośnik do komentarza

gdzie znalesc chocobo?? nie ogarniam tego juz szukam go jakis czas i tylko widze jakies zolte gluty xD ktora mam wykonac misje i gdzie sa te kurczaki??

 

 

Zrób misję numer 14. Chocobo na których będziesz mógł jeździć są zaznaczone na mapie piórkiem.

Opcja "przeszukaj temat" się kłania.

Edytowane przez Kris Blake
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...