Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

W tej części w żaden sposób nie czuć klimatu który towarzyszył każdemu poprzedniemu 'fajnalowi' może tylko ja mam takie wrażenie

 

Nie, nie tylko Ty. To chyba pierwszy Final który już po kilku godzinach wywołał u mnie uczucie znudzenia i narastajacej irytacji. Walki (przynajmniej w kilku początkowych chapterach) są tak nudne że dosłownie zdarzało mi się na nich przysypiać. I nie piszę tego złośliwie. Od czasów siódemki z całej serii opuściłem tylko XI, Crystal Chronicles i remake'i/spin offy na NDS. Jedyny Final którego dotąd nie byłem w stanie przełknąć to Dissidia. XIII nie wiem czy uda mi się zmęczyć. Nie lubię zmuszać się do gry, a w zasadzie właśnie tak wygląda moja "zabawa" z tym tytułem. Istna droga przez mękę.

Odnośnik do komentarza

Ok, otóż że jestem w 11 chapterze. A platynkę chce wbić pytanie. Jednym z wymogów jest zdobycie każdego przedmiotu, chodzi mi tutaj o charmy. (Chyba nic innego nie da się przeoczyć, Genji set na pewno z jakiejś misji jak to było w poprzednich fajnalach Ribon wykopać więc chyba tylko charmy można zgubić.)

 

Według mapki

http://twobrothersandasister.com/wp-content/images/2010/march/ffxiii/guides/maps/11gp.jpg

wszystkie są na gran pulsie.

 

 

Pytanie czy jeśli pójdę dalej z fabułą, wrócę w 13 chapterze. To czy charmy będą na mnie czekać =)

 

 

Druga sprawa, tyczy się samego przemieszczania jestem w stanie dosiąść PecoPeco ?

 

Trzecia, czy jest jakiś szybki sposób przełączania się między misjami ? Zdecydowanie nie fajne jest bieganie od kamienia do kamienia, w celu poprawienia 4 gwiazdek na 5 >.> pominę fakt że droga czasem jest dość długa.

 

No i ostatnie, Wg. mapki Water charm jest dostępny po 12 misji, jednak sądzę iż na tym etapie będę miał problem z zaliczeniem 12 misji. Obecnie jestem na 5 z tym małym czarodziejem robiącym tornado i sumonującym potworne potwory.

 

Co do samej gry to nie rozumiem dlaczego SE nie wrzuciło gambitów z 12 to była kapitalna sprawa. A teraz muszę się użerać z Hopem czy murzynem który rzuca mi buffy w złej kolejności. : /

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

 

Druga sprawa, tyczy się samego przemieszczania jestem w stanie dosiąść PecoPeco ?

 

Trzecia, czy jest jakiś szybki sposób przełączania się między misjami ? Zdecydowanie nie fajne jest bieganie od kamienia do kamienia, w celu poprawienia 4 gwiazdek na 5 >.> pominę fakt że droga czasem jest dość długa.

 

No i ostatnie, Wg. mapki Water charm jest dostępny po 12 misji, jednak sądzę iż na tym etapie będę miał problem z zaliczeniem 12 misji. Obecnie jestem na 5 z tym małym czarodziejem robiącym tornado i sumonującym potworne potwory.

 

Co do samej gry to nie rozumiem dlaczego SE nie wrzuciło gambitów z 12 to była kapitalna sprawa. A teraz muszę się użerać z Hopem czy murzynem który rzuca mi buffy w złej kolejności. : /

 

1. PecoPeco? Haha, chyba, za dużo Ragnaroka online ;). Jesteś w stanie dosiąść kuraka jeśli wykonasz ileś tam misji, z tego co pamiętam w 14 misji, dostaje się kuraka. Piszę z głowy, zawsze sobie możesz sprawdzić w necie, jest dużo o tym.

 

2. Nie ma szybkiego sposobu na przemieszczanie się między misjami - jedynym ratunkiem są kryształy teleportujące, które po odblokowaniu dają Ci możliwość teleportowania się do 8 czy tam więcej różnych lokacji.

 

3. Gdyby XIII miała gambity to by była XII - pewnie dlatego ;). Co do kolejności buffowania - nie jest to aż tak zwalone, przynajmniej COM pamięta komu jakie buffy zarzucił, ja np: nie :D, a te małe ikonki mi się czasem mylą i za dużo się na nie patrzę, kiedy chcę wywnioskować jaki buff mi się skończył, a jak wiadomo w FFXIII czas to bardzo ważna sprawa.

Edytowane przez azurekcja
Odnośnik do komentarza

Skończyłem prolog :) i jestem na Gran Pulse na tej dużej lokacji po zdobyciu Alexandra, mam iść do tej wioski Fang i Vanille i teraz mam kilka pytań.

Jeśli pójdę do tej wioski, kiedy będę mógł tu wrócić?

 

Jakie znaczenie mają oceny w misjach? Co prawda zrobiłem tylko te pierwsze, ale obojętnie czy miałem 0 czy 5 gwiazdek, dostałem taką samą nagrodę.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem prolog :) i jestem na Gran Pulse na tej dużej lokacji po zdobyciu Alexandra, mam iść do tej wioski Fang i Vanille i teraz mam kilka pytań.

Jeśli pójdę do tej wioski, kiedy będę mógł tu wrócić?

 

Jakie znaczenie mają oceny w misjach? Co prawda zrobiłem tylko te pierwsze, ale obojętnie czy miałem 0 czy 5 gwiazdek, dostałem taką samą nagrodę.

Będziesz miał jeszcze kilka okazji żeby się wrócić, ale warto w tym momencie trochę podpakować na GP.

5 gwiazdek w każdej misji = achievement/trophy.

Odnośnik do komentarza

Ponawiam moje pytanie, czy skrzynki których nie podniosłem w 11 chapterze. Będą ciągle do zdobycia jak wrócę na gran puls, mam wszystkie postaci wymaxowane i zastanawiam się czy muszę biegać teraz i zbierać charmy, czy mogę spokojnie iść z fabułą.

 

 

 

 

Pozdrawiam, bobi.

 

 

@Down

 

Dzięki wielkie : ) Po prostu ktoś wyżej pisał że charmy da się ominąć, stąd moje pytanie : p

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

Skończyłem prolog :) i jestem na Gran Pulse na tej dużej lokacji po zdobyciu Alexandra, mam iść do tej wioski Fang i Vanille i teraz mam kilka pytań.

Jeśli pójdę do tej wioski, kiedy będę mógł tu wrócić?

 

Jakie znaczenie mają oceny w misjach? Co prawda zrobiłem tylko te pierwsze, ale obojętnie czy miałem 0 czy 5 gwiazdek, dostałem taką samą nagrodę.

Będziesz miał jeszcze kilka okazji żeby się wrócić, ale warto w tym momencie trochę podpakować na GP.

5 gwiazdek w każdej misji = achievement/trophy.

No, podpakować będę musiał, bo lekki szok związany z większą trudnością walk przeżyłem, jak wszedłem na step. Takiego King Behemota to bez pre-emptive ciężko pokonać, a jak wstanie, to już w ogóle przegięcie.

O "żółwio-mamutach" nie wspomnę.:P O, a ten co zjada żółwika w filmiku też gdzieś występuje jako przeciwnik? Trochę duży jest i raczej trudno byłoby z nim walczyć. Brud z pod paznokci mieczem by mu można było wydłubać.:P

 

Nawet jak wlazłem w te kopalnie, to trafiłem po chwili na jakiegoś robocika z harmonijkowatymi łapami, który przywoływał te mniejsze i jeszcze je ulepszał i dupa zbita.

Chyba wrócę w miejsce gdzie walczyłem z Alexandrem i pójdę dalej tą ścieżką. Może tam coś znajdę.

 

 

Przy okazji: Nie wiem czy to tylko złudzenie, ale wydaje mi się, że jeśli w odpowiednim momencie zmienię Paradigm, to pasek ATB jest naładowany.

Odnośnik do komentarza

Czy z kombinacji Stagger Lock i Random: Instant Chain odniosę jakieś korzyści? Innymi słowy: Czy opłaca się używać Hauteclaire i np. Energy Sash? Jak często w ogóle to wchodzi?

 

No i kwestia z tym związana: Jakie bronie ulepszać dla poszczególnych postaci?

 

 

Z tym ładowaniem ATB po Paradigm Shift to jednak mi się nie wydawało:

http://www.gamefaqs.com/xbox360/950899-final-fantasy-xiii/faqs/59246

Można to wykorzystywać co 12 sekund.

 

Tu gościu twierdzi, że co dwie rundy (punkt 7.03):

http://www.gamefaqs.com/xbox360/950899-final-fantasy-xiii/faqs/59442

Odnośnik do komentarza

Czy z kombinacji Stagger Lock i Random: Instant Chain odniosę jakieś korzyści? Innymi słowy: Czy opłaca się używać Hauteclaire i np. Energy Sash? Jak często w ogóle to wchodzi?

 

No i kwestia z tym związana: Jakie bronie ulepszać dla poszczególnych postaci?

 

 

Z tym ładowaniem ATB po Paradigm Shift to jednak mi się nie wydawało:

http://www.gamefaqs.com/xbox360/950899-final-fantasy-xiii/faqs/59246

Można to wykorzystywać co 12 sekund.

 

Tu gościu twierdzi, że co dwie rundy (punkt 7.03):

http://www.gamefaqs.com/xbox360/950899-final-fantasy-xiii/faqs/59442

 

Co do pierwszego pytania też się nad tym zastanawiałem, ale nie sprawdziłem.

 

Jeśli chodzi o bronie ulepszałem tylko dla mojego głównego składu, czyli trzech lasek, Snow i Sazh z powodu słabych statsów wylecieli ze składu a na broń dla Hopa nie starczyło funduszy z cienkiego budżetu:

 

Lighting: Hauteclaire , prawie najlepsze statsy (+711 STR/MAG)

Fang: Taming Pole (+911 STR/MAG)

 

Obie panie posiadają na broni stg lock, ale to nic nie szkodzi ponieważ jak już strageruję to najczęściej 3xRAV i przyjemności przełamania przeciwnika dokonuje Vanille, która używa zupgrejdowanej Belladonna Wand (improved debuffing II) (+403STR +807MAG).

 

Próbowałem jeszcze broni dla Light z ATB charge II w połączeniu z ATB+XX% - ale nie powaliła mnie ta kombinacja, jakiś koleś mega to zachwalał i opisywał jak to ze skillem army of one, można momentalnie doprowadzać moby do stragera i jak fajnie jest gdy jedno army of one napełnia Ci 2 i 1/4 paska ATB na następne uderzenia, ale zrezygnowałem z tego, ponieważ samo trwanie AOO zbyt długo trwa i szybciej napełniałem pasek mobowi 3xRAV, zdecydowanie, zresztą statsy tej broni są biedne trochę ponad +300 STR/MAG.

 

Jednak wolę być trochę wolniejszy i umieć przypierdzielić mocniej. :P

Edytowane przez azurekcja
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zakupiłem tą grę w dzień premiery(jak każdą z serii od 1997r.), przeszedłem już jakiś czas temu, po kilku innych tytułach(wiadomo heavy rain, yakuza 3, rdr itp trzeba było ogarnąć:)) powróciłem do ff13 aby ją wymasterować:). Gra nie zasługuje na słowa pogardy jakie mają miejsce w kierunku tego tytułu ponieważ jakby nie patrzeć jest to najlepszy jrpg na obecną generację(tylko i wyłącznie moje zdanie), ale przejdźmy do pytań które mnie dręczą....

 

- ma ktoś jakikolwiek spis do trophy aby mieć wszystkie bronie i akcesoria i w związku z tym jak to najprościej zrobić:)(wszystko ze wszystkich sklepów już kupiłem...)

- jak najszybciej wymasterować całe crystalum?? już każdy ma prawie po 5 ale męczę się okrutnie(10 godzin jak nie więcej:/ powtarzania misji w tej świątyni-nie pamiętam numerku... nonstop...)

 

A odpowiedź na posta Figaro: gambitów nie ma ale jest to w całkiem przyjemny sposób rozwiązane i robią co chcesz automatycznie(przez wybranie czegoś na wzór klas w trakcie walk) ale nie ma do nich komend typu hp>50 cure, i bardzo dobrze:D

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Ja używam tej tabelki http://www.gamefaqs....xiii/faqs/59948 , 15 min na zaznaczenie wszystkiego co mam i już założyłem. 42h na liczniku i brakuje mi jak na razie celu, największy problem to sfarmić kasę, cholernie czasochłonne zadanie. Misja 24 jest najlepszym rozwiązaniem ?

 

 

Swoją drogą aby zdobyć trophy Terasure Hunter, należy każda bróń przynajmniej raz ulepszyć ? I jedną z 6 wbić na 3 poziom. Czyli potrzeba do wbićia trophy 6 Trapezów, tak ?

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

2 krótkie pytania do wszystkich grających w XIII

 

1. Jestem na 5 chapterze, właśnie odzyskałem kontrole nad Lightning po tym gdy kierowałem Hope'em. Ile chapterów(ew. godzin gry) mi zostało aż gra się NAPRAWDĘ rozkręci.

 

2. Jak już wspomniałem, jestem w 5 chapterze i od początku gry nie zgromadziłem prawie w ogóle żadnych gili. W którymś chapterze zdobyłem 380 G i od tego czasu liczba monet nie zwiększyła się zbytnio. Czy to jakiś bug czy tak po prostu gromadzi się w XIII pieniądze ?

Odnośnik do komentarza

W 13 Gile nie lecą z potworów, jedyny sposób zdobywania ich to sprzedawanie itemków które są do spieniężania - perfumy, złote orzechy etc. Jeśli jakiś item jest do sprzedania jest to napisane w jego opisie. Odnośnie drugiego pytania, gra 'rozkręca się' w 10-11 Chapterze. Mi dojście tam zabrało jakieś 15 godzin.

 

Poradnik z gry on-line jest kiepski, lepiej zaopatrzyć się w oficjalny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...