Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tych walkach musisz (czy też powinieneś) mieć oba katalogi - Collector's Catalog oraz Connoisseur Catalog. Jeden do dropowania "Trapezohedron" a drugi "Platinum Ingot". Oczywiście każda walka z żółwikiem powinna zająć Ci nie więcej niż 2-3 minuty, żeby to efektywnie robić. Jeżeli odezwiesz się do mnie na PRIV podeślę Ci linka do FAQ jak killować efektywnie i efektownie żółwiki :) No chyba, że administracja wyrazi zgodę na wklejenie na forum linka do tego FAQ.

Edytowane przez malkav
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem ile potrzeba czasu na wbicie platyny w finalu ale tak czy siak gratsy ;]

 

Btw: Jestem w 8 chapterze. Kiedy moge zaczac upgradowac swoje bronie? Bo zbieram materialy by uzyj ich na dobrych broniach, bo te co aktualnie mam to mam wrazenie ze sa dla leszczy. Pewnie seryjne dobre bronie pojawia sie na gran pulse? Zalezy mi tylko na przejsciu gry fabularnie, maxowac jej nie bede mial zamiaru.

Odnośnik do komentarza

jestem dopiero w 6 rozdziale ale z tego co wyczytałem na forach to późniejsze bronie wcale nie są aż tak dobre jak by się chciało i zazwczyjaj ludzie pisali, że masterowali 2 lub 3 znalezioną broń dla danej postaci.

a tutaj całkiem spoko pomocnik do upgrade'ów: http://wikicheats.gametrailers.com/Final_Fantasy_XIII_-_PS3_XB360/Upgrades

troszkę ubolewam nad tymi brońmi bo to jedna z podstawowych cech rpg. po to się gra żeby potem znaleźć wypasiony miecz z +10 siły, +5 magii i +10cm penisa, a tutaj chyba aż takiej frajdy z tego nie będzie. pogramy, zobaczymy. być może apgrejdowanie po części zastąpi zbieractwo.

Odnośnik do komentarza

mówisz o dungeon crawlerach a nie o rpg a tymbardziej o j-rpg.... Zobacz takiego demons soula, rof, ff8, ff13 uprade'ujesz w tych tytułach ale czy są słabe??... oj napocisz się żeby wymasterować postać i zdobyć ostateczne bronie (3 poziom upgrade/99 lvl broni) dla każdej postaci....

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

w pewnym sensie masz rację. ale w serii FF bronie i sprzęt zawsze grały nie małą rolę i zawsze dążyło się do 3 celów, czyli zmaxowanie postaci, odnalezienie ostatecznych broni i pokonanie ukrytych bossów.

w poprzednich częściach było to bardziej przejrzyste i od razu widac, która broń lepsza, która gorsza, lub ewentualnie jaką broń można użyć na jakim przeciwniku. a tutaj dostaje oręże i kurde nie wiem czy upgrade'ować je czy czekać na kolejne. jak na razie żadnej nie tykałem i dzisiaj coś poćwiczę z tym poradnikiem z GT.

Odnośnik do komentarza

Ok dropowanie kamieni na żółwiach to największe (pipi) jakie widziałem w jRPG;]. Nie bolałoby to tak gdyby nie moment w którym trzeba się za to zabrać - postacie są za słabe z Crystarium aby ubić żółwia, a na upgrade sprzętu potrzeba kasy i kamieni. Naprawdę, masakra - nie wydropowałem ANI JEDNEGO trapeza jeszcze, a mam załozone conessieur catalog. No i trzeba walić jak głupi Death aby żółwia ubić + nie ma itemów odnawiających TP po użyciu summona. Chyba dobiję do 3,5 miliona gil, kupie trapeza, zrobie Nirvane Vanille na 100lv i ją rozbiorę dla 3 trapezów bo inaczej szlag mnie trafi z zółwiami;].

 

Właśnie - macie jakieś pomysły jak liznąć misję 62? Absolutna masakra, chyba najcieższa walka w grze;].

Odnośnik do komentarza

Nie no jasne ze nie ma jak sie ma dopakowany equip;].

 

Elixirów chyba nie można farmić.

Można chyba rozłożyć dopakowany na maksa doctor's code na 3 elixiry, chociaż głowy sobie uciąć nie dam, a szukać mi się nie chce.

 

A co do misji 62 - buffy przed walką, slow, imperil i 3 magów - niezawodny sposób, tylko trzeba pamiętać żeby wybrać z listy komend np. 4 x fire, a nie automatycznie wybierane (jak np. Light jest główną postacią) aquastrike, sparkstrike i resztę.

Odnośnik do komentarza

hmmm ja miałem właśnie ligh. snow, Vanille już tłumaczę dlaczego

a: snow jak wszystko wymasterujesz ma najwięcej hp i nikt mu nie podskoczy jako sentinelowi (w późniejszych etapach gry będzie ci dość potrzebny, jak równierz jego ostatnia broń ma super bonusy do str i jak przywali sam zobaczysz :) )

b. Vanille tylko za sprawą czaru death (Hope jest jednak lepszym magiem ale death będzie ci bbbbbbbbbbardzo potrzebny)

c. Lightning najlepsza mieszanka wojownika z magiem (i to i to na tym samym poziomie aczkolwiek ja robiłem ją za wojaka(bronie z większym str oraz amulety do siły) tak samo jak Snowa(jak go wymasterujesz ma 30000 hp bez żadnych itemków).

 

w żadnym wypadku nie polecam Satza ponieważ naprawdę do tej podstawowej trójki jest cieniutki. Fang- jakoś ją olałem chodź jest najlepszym wojakiem(ale mieszanka ligh + najlepszy sentinel to podstawa)

 

a jak pisałem wcześniej przez czar death Vanille>Hope

 

Liderem zwykle była lightning a w przypadkach extremalnych Vanille z death :)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

ja jeszcze nie mam swobody wyboru charakterów ale już żałuje, że czarnoskóry bohater nie jest tak dopakowany bo Satz'a akurat polubiłem, czego nie mogę powiedzieć o Hope. Snowa jeszce nie zdążyłem dobrze poznać ale póki co odczucia co do tej postaci mam mieszane. reszta jest ok.

co do ustawień to pomimo sporej ilości kombinacji wygląda mi na to, że com-rav-rav i com-com-rav będa najczęściej używanymi. ale jestem dopiero w Palulpolum i sporo gry przede mną więc tylko sobie gdybam.

aha. wczoraj udało mi się "wywalczyć" zer0 gwiazdek w jednym ze starć... niestety żadne trofeum nie wpadło hehe.

Odnośnik do komentarza

Ja grę przechodziłem z Light, Fang i Hope. Po przejściu gry zmieniłem Hope na Vanille(głównie ze względu na death). Ogólnie to polecam Fang, bo jest to postać z chyba największym STR, może być świetnym sentinelem i(przynajmniej u mnie) zawsze zadawała największe obrażenia. Lightning także jest świetna jak już pisał xzdunx.

Odnośnik do komentarza

U mnie główny team to:

 

Fang - mega tank (najwyższa siła + duże hp, jedna z najlepszych broni ostatecznych [z Taming Pole]). Jej Highwind to chyba najlepsze narzędzie pod koniec staggera. Bardzo dobry Sentinel, dobry Saboteur i Synergist. No i to najładnejsza finalowa laska ever;p.

 

Lightning - bardzo uniwersalne Com i Rav. Dobra broń ostateczna z Lionhearta.

 

Vanille - kij z jej Death bo już nie używam tego badziewia. Bardzo dobry Saboteur w zestawie z Nirvaną z Beladonna Wand i po Hopie najlepszy Medic. Hope jest generalnie lepszym supporterem, ale ma mniej HP co w niektórych walkach "czasowych" jest dosyć uciążliwe (np. żółwiki gdzie nie ma czasu na dodatkową zmianę Paradygmatów.

 

To jest team imo mega uniwersalny - dobry w każdej sytuacji bez wyjątku.

 

Kogo używam oprócz nich?

 

Hope - na zmianę z Vanille - jak wspomniałem lepszy Medic.

 

Sazh - absolutnie, niepodważalnie największy rzeźnik w grze przeciwko pojedynczemu celowi. Ma niski STR i MAG (lekko ponad 1000), ale nie zapominajcie że u niego nawet zwykły atak jest multihitem. Jak chcecie zobaczyć jego prawdziwy power to:

-wymaksujcie mu Rigel na 100lv

-dajcie mu 2xKaiser Knuckles, Power Glove i Genji Glove na masterze.

 

Teraz weźcie se jakiegoś pojedynczego przeciwnika (jeden cel) z duuuuużą iloscią HP (np. żółwiki Gui), dajcie mu standardowe buffy, a przeciwnikowi debuffy, posadźcie mu staggera i odpalcie teraz Cold Blood - widzicie jak fajnie rosną procenty staggera? Jak przeciwnik będzie miał ponad 900% staggera (co często uzyskamy po JEDNYM Cold Blood) to zmieniamy go na Com i walimy non stop 3xBlitz (jego Blitz jest unikalny bo jest multihitem do bodajze 8 uderzeń) - nikt w tej grze nie wyciągnie takiego damageu z jednego staggera - każdego wiekszego przeciwnika wyłoży tym jednym staggerem. Taka Fang na 999% wyciśnie max 6x140-150k damageu (COM -> 6xAttack) na jednym pasku, a Sazh może spokojnie wycisnąć 20x140-150k na jednym pasku swoim Blitzem.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

No to sie teraz podbudowalem jak trzeba 99lvl broni wyrobic ledwo 10 robie jak na razie, a niech mi ktos powie ciezko sie robi platynke bo gdzies czytalem ze jakies 150 godzin prawda to?

Ja zrobiłem w mniej więcej połowę tego czasu.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

A wez mi daj spokoj juz z chyba 5godzin siedze na jewdnym kolesiu w wiezy i mnie szlag jasny trafia.BTW macie jakis pomysl na gostka co sie zwie Vetala jeden z tych co trzeba ubic zeby winde uruchomic 5 pietro o ile dobrze pamietam. Dobra sprezylem sie i dalem rade ale mam takie pytanko zeby dostac trofeum za przedmioty to mam przerabiac kazda bron do konca czy wystarczy jak zrobie 1

Edytowane przez CalopS
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...