Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=hEnexMO1-0I

 

Nowy filmik w którym w końcu jest pokazana Serah przynajmniej ja ją tu widzę po raz pierwszy i znalazłem taką informację którą widzę po raz pierwszy też ,,Serah is described as "the cutest girl" in the game by Kitase,, no ładna ale Lightning jakaś fajniejsza.Sam filmik wygląda bardzo ładnie ale jeszcze pół roku czekania.

Odnośnik do komentarza

Im bliżej do premiery tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że S-E spierniczy tego Finala niestety...

 

Nie lubiac czytac takich wypowiedzi gry brak w nich jakichkolwiek argumentow. Samo mowienie ze 'ja uwazam ze cos tam bo tak i juz' niespecjalnie wiele wnosi do tematu. Nie pozwala na zadna szersza dyskusje i generalnie jest marnowaniem zasobow forum, jak i czasu uzytkownikow ktorzy zdecydowali sie to przeczytac.

 

Oczywiscie ktos moze miec zdanie takie jak ty, tylko powinien wiedziec dlaczego ma takie a nie inne.

 

Design tej malpki jest faktycznie tragiczny, ale na szczescie to tylko jakis zbedny NPC ktory bedzie conajwyzej guestem przez krotki czas gry... Jak ktos przezyl Wakke z FFX to przezyje i jego ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ktos moze miec zdanie takie jak ty, tylko powinien wiedziec dlaczego ma takie a nie inne.

Według mnie ten Final z filmiku na filmik jest coraz bardziej dziwaczny np. Shiva jako motor, ale przyznać trzeba alufelgę ma konkretną, do systemu walki też mam lekkie obiekcje, to już nie jest Squaresoft, a od czasu fuzji notorycznie mają tendencję spadkową, itp. I najważniejsze mam tak że nastawiam się sceptycznie do tych gier na które najbardziej czekam, a FFXIII z pewnością do nich należy .

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ktos moze miec zdanie takie jak ty, tylko powinien wiedziec dlaczego ma takie a nie inne.

Też miałam ochote to napisać ale to nie moja działka :P

 

Według mnie ten Final z filmiku na filmik jest coraz bardziej dziwaczny np. Shiva jako motor, ale przyznać trzeba alufelgę ma konkretną, do systemu walki też mam lekkie obiekcje, to już nie jest Squaresoft, a od czasu fuzji notorycznie mają tendencję spadkową, itp. I najważniejsze mam tak że nastawiam się sceptycznie do tych gier na które najbardziej czekam, a FFXIII z pewnością do nich należy .

 

 

Hehe Shiva była już statkiem powietrznym to i jak wodać może być motorem (a może będzię się przekształcać jak w transformers?) A mi się właśnie dziwaczny nie wydaje. Na zapowiedzi którą oglądałam wydaje się być podobny do 12 która jeśli chodzi o całokształt mi się podobała. 

 

System walk też mi się podoba bo po tym jak zasmakowałam nie losowych walk i gambitów to niewiem czy bym umiała się przestawić. Bo jeżeli się nie mylę to system będzie zbliżony do tego z 12.

 

Co do tendencji spadkowej to do niedawna też tak myślałam ale ost doszłam do wniosku że nie da się zrobić 13 świetnych gier pod rząd, zawsze komuś coś się nie będzie podobało, fani VII nienawidzili wręcz VIII części, fani VIII nie byli w stanie grać w IX ale też byli tacy fani którzy grali we wszystko bo to każdy final wydawał się im na swój sposób ciekawy, a jeżeli dodatkowo gra wygląda tak jak XII czy XIII to tym wiekszą chęcią się gra. A tradycyjny klimat zawsze będzie malał bo jak długo można zmieniać te same wątki tak żeby było coś nowego a jednocześnie miało finalowy klimat stąd pojawiają się takie motywy jak chociażby motor Shiva :P        

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wyjde na opryskliwego i nudnego, ale to co napisales Ubol to nie sa zadne argumenty :(

 

Shiva jako motor jest znana wszem i wobec od tak dawna, ze az nie pamietam od kiedy. Nie da sie tego podciagnac pod tendencje spadkowa. Poza tym omawiane bylo to juz dziesiatki razy, jezeli summony mialyby sie zawezic do 'superfajnych' po ktorych widac duze cyfry, to wracamy nie do poprzedniej generacji, ale dwie generacje wstecz do PSX. Wyglad ma moze i sredni, choc jak na moj gost calkiem niezle zmontowali panienke z motorem (kolo mnie drazni), ale funkcjonalnosc to jest najwazniejszy aspekt.

 

Samo zas powiedzienie ze ma sie obiekcje do systemu walki nic nie mowi :F Ja np wyraznie daje do zrozumienia ze nie podoba mi sie granie jedna osoba i wydawanie rozkazow reszcie. Gdyby bylo jak w FF12 ze moge sam wydawac komendy jezeli chce, to ok, ale poki cisza na ten temat. Ale to jeden z dwoch minusow w calym morzu plusow (drugim jest osobny ekran walki). Walki sa szybkie, sa efektowne, czaru przeplataja sie z atakami fizycznymi i nie maja dluzszych animacji, wyzszy poziom trudnosci, dodatkowo zwiekszany rankingiem po walce, oraz o zgrozo odnawianie HP po walce. Pozwala to na jeszcze mocniejsze wysrubowanie poziomu trudnosci, bo bedzie wymagalo (a przynajmniej tak glosi SE) taktyki.

 

Nic wiecej nie wiadomo na temat systemu gry, nie wiadomo jak sie beda postacie rozwijac, jak bedzie mozna customizowac Optime, w sumie nie wiadomo nic.

 

Anyway, lena dobrze prawi ;) Masz buziaka w nagrode ;*

Odnośnik do komentarza

nie no ten final na bank będzie dobry ale z dotychczasowych materiałów też nie widzę przesłanek do tego by był to najlepszy Final w historii serii.

 

Średnio widzi mi się system walk,summony-transformery i design postaci(choć laseczki są urocze),do tego główny utwór muzyczny najsłabszy od lat,fabuła też na razie prezentuje się nieporywająco.Oczywiście nie przekreślam tego finala i dalej z nadzieją na niego patrzę bo jak nigdy jest pełno niewiadomych i znaków zapyatnia,które mnie nurtują:

-system rozwoju postaci

-czy summony będą przypisane do postaci

-czy po śmierci sterowanej postaci w walce będzie od razu game over czy system pozwoli nam sterować inną z uczestniczących w starciu postaci

-główny zły

-bronie,armory,ekwipunek

-mini gry

-możliwość sterowania innymi postaciami

itp itd

 

Mimo to wierzę w deklaracje twórców którzy zachwycają się ich zbliżającym się dziełem.

Odnośnik do komentarza

Miano najlepszego finala w historii nie moze przypasc swiezemu tytulowi... Musi minac jakis czas, aby sprawdzic czy gra jest ponadczasowa. Zreszta ja wiem ze cokolwiek by sie nie dzialo, w oczach wielu ludzi zaden final nei przebije 7. A w oczach innych ludzi 6. Gier tych nie ma jak porownac, oprawana zupelnie innym poziomie sprawia ze 7ke czy 6ke ciagnie glownie historia lub system. System w tych grach na dzis dzien jest ubogi jak grajek na rynku, ale co z tego. Te gry sa ponadczasowe i sentyment rzadzi.

 

Anyway muzyka to np kwestia gustu. Jak wspominalem wczesniej gram teraz w FFVII i NIE MOGE zniesc rzępolenia ktore sie tam slyszy. Jedynie boss theme oraz one winged angel nadaja sie do czegokolwiek. Z kolei w FF13 motyw z walki mi mocno prypasowal, kojarzy mi sie z Xenosaga 3 z niewiadomych powodow, ktora to uwielbialem.

 

Jakiekolwiek wypowiedzi o fabule gry trwajacej 60h na podstawie trailerow nie maja wiekszego sensu :P Totez nigdy o tym nie pisalem.

 

Co do pytan :

 

Summony maja byc przypisane do osoby :

Snow - Shiva

Lightning - Odin

Tyle poki co wiadomo.

 

Po smierci sterowanej postaci na 99% przerzucimy sie na kolejna z party, ale nic nie potwierdzono. Nie ma to wiekszego znaczenia skoro Hp sie odnawia a po kazdej walce mozna dac continue w razie pgrzegranej.

 

Mozliwosc sterowania innymi postaciami ma byc, ale w pozniejszej czesci gry (czy to oznacza 5h czy 30h tego nie wiadomo).

 

Cala reszta mnie rowniez ciekawi i troche czasu minie nim sie dowiemy jak to jest ;p Ale mam nadzieje ze bedzie to szybciej niz w dniu japonskiej premiery :o

Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=hEnexMO1-0I

 

Nowy filmik w którym w końcu jest pokazana Serah przynajmniej ja ją tu widzę po raz pierwszy i znalazłem taką informację którą widzę po raz pierwszy też ,,Serah is described as "the cutest girl" in the game by Kitase,, no ładna ale Lightning jakaś fajniejsza.Sam filmik wygląda bardzo ładnie ale jeszcze pół roku czekania.

Ale chyba ona nie jest grywalna, przynajmniej po komentarzach tak można wywnioskować. A ciekawe co oznaczają te liczby (statystki?) odejmujące i dodające się po filmikiem. No chyba że to coś nie związanego z grą - nie znam japońskiego.
Odnośnik do komentarza

 

I tak patrzymy jak FFXIII zamienia sie w pewna telenowele z zaiste trudnymi pytaniami:

 

1.Czy starsza siostra(Lightning)zaakceptuje zwiazek swojej mlodszej siostry(Serah)?

2. Czy Snow udowodni, ze naprawde kocha Serah?

 

O tym dowiemy sie w kolejnym odcinku z serii F jak Fanatsy ;):lol:

 

Ps. Sorki musialem ;)

Odnośnik do komentarza

To sa standardowe problemy egzystencjonalne z finali.

 

FFVII - czy ja naprawde istnieje czy moze jednak zrobil mnie Hojo?

FFVIII - o kurde nie pamietalismy ze wszyscy dorastali razem pod domem trej brzydkiej zlej pani

FFIX - ta gra ma u mnie ignore po dwukrotnym przejsciu i nie pamietam co mozna tam podac za przyklad

FFX - czy moj tato mnie kocha czy mnie nie kocha? :(

 

Standard. Nic specjalnego ;)

Odnośnik do komentarza

Nienawidzę tego jak na niektórych forach i w komentach niektórzy na siłę próbują znaleźć podobieństwa do FFVII. Remake zrobią i będą zadowoleni. Ludzie chcą czegoś nowego, a sami szukają w odmętach przeszłości.

 

Miłość zawsze była ważna w Final Fantasy, najbardziej widać to było w VII i X. Jeśli historia Serah i Snowa nie będzie naiwna to czemu nie. Myślę, jednak, że nie zginie. Podobnie było z Raidenem w MGS4 gdzie w materiałach pokazywali jak był ciężko ranny. Gra będzie nas trzymać w niepewności, ale pewnie tragedią będzie co innego.

 

Myślę, że Serah będzie grywalną postacią i dostanie Siren. Tylko jaką dostanie broń? Pewnie przekonamy się na TGS.

 

Ciekawe jak rozwiążą DLC.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...