Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wracając do sterowania.

 

"Sterowanie jest dziwne, nietypowe, co paradoksalnie może bardziej przeszkadzać graczom core?owym, niż graczom niedzielnym. Po tylu latach grania w takie same TPP, ciężko przyzwyczaić się, że tutaj R2 ?dodajemy gazu?, czyli poruszamy postacią. Lewą gałką analogową zmieniamy kierunek marszu lub biegu, a wszystkie inne czynności wykonujemy naciskając przyciski, poruszając prawym analogiem albo potrząsając padem. Machając Dual Shockiem myjemy zęby, ale też rzucamy się na przeciwnika ? wszystko zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się bohater. Na ekranie wyświetlają się ikony pokazujące, jakie są możliwości działania, nie ma tak, że pod kwadratem zawsze przypisany jest cios pięścią, a pod iksem otwieranie drzwi. Swoboda jest bardzo ograniczona, ale absolutnie nie uznaję tego za wadę. Inaczej nie dałoby się pokazać wielu scen, ani tym bardziej utrzymać rytmu."

 

To z linku który zapodawał black mamba kilka stron temu.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Sterowanie to jakieś nieporozumienie. Kierowanie postacią jeszcze ujdzie w tłoku, jak w starych residentach, ale ten prawy analog.... Kompletną głupotą jest używanie SA, czegoś skrajnie niewygodnego w mojej opinii - i mam nadzieję że będzie można to wyłączyć... Nie wiem jak to w praniu wyjdzie, a z tego co sobie już wyobraziłem to porażka. :P

Odnośnik do komentarza

No musze powiedziec, ze potencjalna lista gier na ten rok przygniata.

 

Zaleglosci rosna (wciaz Batman AA, Borderlands i najnowszy Ratchet na mnie czekaja), mase gier zaczetych, a tu juz Bayonetta i Darksiders w sklepach i zaraz zaczyna sie prawdziwa nawala gier...

 

Skad czas na to wziac. Pieniadze sie jakies jeszcze znajda... No ale mysle ze wszyscy czekalismy na takie problemy...

Moze faktycznie przy tylu grach ceny spadna - w koncu bedzie konkurencja o graczy.

 

A Heavy Rain zapowiada sie na gre ktora zajmie bardzo duzo czasu...

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Jeszcze wracając do sterowania.

 

"Sterowanie jest dziwne, nietypowe, co paradoksalnie może bardziej przeszkadzać graczom core'owym, niż graczom niedzielnym. Po tylu latach grania w takie same TPP, ciężko przyzwyczaić się, że tutaj R2 ?dodajemy gazu?, czyli poruszamy postacią. Lewą gałką analogową zmieniamy kierunek marszu lub biegu, a wszystkie inne czynności wykonujemy naciskając przyciski, poruszając prawym analogiem albo potrząsając padem. Machając Dual Shockiem myjemy zęby, ale też rzucamy się na przeciwnika ? wszystko zależy od sytuacji, w jakiej znajduje się bohater. Na ekranie wyświetlają się ikony pokazujące, jakie są możliwości działania, nie ma tak, że pod kwadratem zawsze przypisany jest cios pięścią, a pod iksem otwieranie drzwi. Swoboda jest bardzo ograniczona, ale absolutnie nie uznaję tego za wadę. Inaczej nie dałoby się pokazać wielu scen, ani tym bardziej utrzymać rytmu."

 

To z linku który zapodawał black mamba kilka stron temu.

 

Ja mam duże obawy co do tej gry, tzn. czekam na nią i jestem bardzo zainteresowany, ale to sterowanie i qte przerażają mnie. Nie wiem, może to dobrze wyjdzie w praniu i może nie ma innego dobrego sposobu na obsługiwanie takich akcji w grze, ale używanie czujników ruchów six axisa to już przegięcie. Jestem przeciwnikiem machania padem w każdej grze (oprócz flower, itp), gdybym chciał to robić kupiłbym sobie wii. "Machając Dual Shockiem myjemy zęby" - nosz ku&%a co to ma być?? Prawa gałka i przyciski już nie wystarczyły? Jeśli gry będą szły w tym kierunku to co będzie w przyszłości? Będą dodawać kontroler w postaci szczoteczki do zębów, którym trzeba umyć swoje własne zęby? a może podstawowy kontroler będzie miał czujniki temperatury, wilgotności, przepływu powietrza, ciśnienia i inne? Sorry, ale mnie to nie grzeje. Cóż, ja bez wersji demo raczej tego nie łyknę.

Odnośnik do komentarza

Do sterowania można się przyzwyczaić, jakie by nie było. A co do QTE, najsmutniejsze jest to, że dużo graczy sądzi, że to zwykłe QTE i pewnie przez to daruje sobie HR. Jeżeli ktoś się obawia gameplayu, to niech zagra w Fahrenheita, wszelkie wątpliwości będą rozwiązane. Wersja na PC to groszowe sprawy.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak SCEP mogl tak spieprzyc ale podobno nie dostaniemy w naszym kraju (ogólnie w europie) edycji kolekcjonerskiej(limitowanej).

Wie ktoś czy zagraniczna EK bedzie miec pelen polski dubbing ?

Co do oznaczenia 15 zamiast 18 to tez różowo to nie wygląda, jak będzie cenzura to z prawdziwie "dorosłego: tytułu dostaniemy okrojone coś co miało nim byc.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie ma powodu, aby się martwić faktem, iż gra otrzymała 15+. Nadal jest napisane "Contains strong language, violence and sex", więc nie ma obaw, że będzie czegoś brakować.

 

Osobiście nie mogę się już doczekać gry. Mam nadzieję, że w Niemczech będzie wersja nieocenzurowana, bo inaczej trzeba będzie ją sprowadzić z Austrii lub Wielkiej Brytanii. Czy może mi ktoś powiedzieć (omijałem wszelkie informacje na temat gry, aby uniknąć spojlerów, więc wybaczcie mój brak wiedzy) co będzie zawierała edycja specjalna, poza ładnym pudełkiem? :)

Odnośnik do komentarza

Ja obejrzałem ostatnio 1 gameplay ale tylko do połowy, wystarczyło mi żeby sie uślinić a nie chcialem czegokolwiek sie z nigo dowiedziec (ad. Fabuły). Wiec tez nie bedę oglądał, jesli nie kupię gry w premierę [a pewnie nie kupię] to nie bede tez wchodzil na ten topic na forum bo różnie to bywa, no i recka w PE tez odpada, tylko rzut oka na ocene czy czasem nie wyszło z tego jakieś 7+ :wink: ale w to raczej nie wierzę..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...