Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest ten motyw co był pokazywany grubo przed premierą HR. Chyba jako pierwszy.

 

 

Akcja rozgrywa się jeszcze przed wydarzeniami w pełnej wersji. Jedziesz Madison do domu "Wypychacza Zwierząt" bo podejrzewasz, że to on jest Origami Killer. Na miejscu przeszukujesz dom (świetny klimat) no i w pewnym momencie wyskakuje ten czubek-wypychacz. Rozgrywa się qte po domu, chce Cię zabić. Jest 5 zakończeń, ale w żaden sposób w sumie epizod nie jest powiązany z grą właściwą. Bo wypychacz zwierząt wiadomo nie okazuje się origami killer.

 

 

Jakby co to na youtube masz cały pokazany ten epizod ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

dzisiaj wpadła platynka. Ogólnie to te 'złe' zakończenia są przygnębiające dość...

 

 

 

W momencie kiedy Ethan nie znajduje dziecka, Madison umiera, jayden tez nie znajduje go - Ethan siedzi w pokoju w motelu, wszedzie leżą jakies origami, po czym strzela sobie w głowe...

- albo jak na cmentarzu Ethan z madison przy grobie Shauna stoją, madison wyznaje mu miłośc itp Ethan prosi o chwile dla siebie i strzela sobie w głowe na jej oczach...

 

Albo jak sie wiesza w celi..

 

 

 

 

trzeba przyznać, że gra potrafi grac na uczuciach.

Odnośnik do komentarza

The Taxidermist ma 5zakończeń czyli grę musisz przejść na kilka sposobów aby je zaliczyć, jest kilka zagadek do rozwiązania, trochę adrenaliny podczas gry. Przepraszam że mówię tak ogólnikowo ale nie chcę zdradzić żadnych szczegółów aby nie popsuć wam zabawy. Myślę że warto wydać te kilka złotych na ten i kolejne dodatków.

 

Pozdrawiam

BB

Odnośnik do komentarza

Ehh gram w to HR i jestem zachwycony, Imersja niesamowita...Uważam również, że zgredy w przedostatnim PSXE skrzywdziły tą grę...

 

W sumie pare zarzutów mają w recce trafnych, ale po zagraniu i zastanowieniu się - część jest bez sensu (a w szczególności jeden)...

 

"Że wybory to w większości iluzja, i w większości gra przejdzie się sama, że po odłożeniu pada gra i tak będzie szła do przodu"

 

Tyle, że - o tych wadach przekonają się osoby które grają w tą grę X razy? ile takich osób jest? Ja jak i  85% moich znajomych gramy w grę raz i idzie na półkę...

 

 

Cagowi udało się coś niesamowitego - bo mimo ograniczeń budżetu i czasu stworzył iluzję, że to my mamy los bohaterów swoich rękach, i grając 1 raz ma się tą świadomość i nie mamy przecież pojęcia o tym co piszą zgredy...Przeżywamy tą historię i żałujemy swoich nieudanych decyzji, czy niewykonanych poprawnie QTE...

 

Dlatego dla mnie ta gra to 10-/10....Dla faceta co ma 28 lat jest to coś nowego i skierowanego DO MNIE - a to się nie często w grach zdarza...

 

 

Odnośnik do komentarza

Również skończyłem tą fenomenalną gierką. Od początku grałem z otwartą gęba, gra powala, co chwilę coś się dzieje, zwroty akcji po prostu zbiły mnie z nóg, gra genialna pod każdym względem. Dubbing PL stoi na wysokim poziomie, czasem dźwięk, a konkretnie muzyka jest głośniejsza od głosów, ale to sporadycznie. QTE wykonano świetnie, ani razu mi się nie znudziły, dodawały dramaturgii, bo nie wiadomo co się stanie z postacią, gdy się pomylimy. Natomiast to kto jest Origami Killerem to mnie kompletnie zszokowało. Nigdy bym tej osoby nie podjerzewał, każdego innego, ale nie tą osobę. Grę zakończyłem na pozytywny sposób. :) Jak dla mnie 9+. :)

Plusy:

+świetna fabuła

+świetnie oddany deszcz

+emocje bohaterów

+zwroty akcji

+bdb grafika

+Pl dubbing

+QTE

Minusy:

-problemy techniczne(raz mi znikł dźwięk, a za chwilę konsola się zawiesiła)

-przechodzenie postaci przez inną(miałem sytuację, że kilka postaci przeszło przez żonę Ethana)

-czasem muzyka jest głośniejsza od głosów postaci

To takie moje podsumowanie. :)

Odnośnik do komentarza

Giera pękła. Jak dla mnie 9/10. Sterowanie postacią - porażka. I kamera fiksowała czasem. Reszta na + zwłaszcza klimat.

 

 

 

Moje zakończenie...

 

Nawet happy end. Madison z Ethanem i Shaunem przeżyli. Wprowadzają się do nowego domu. Jayden zginął w walce z Origami Killerem. Scott dostał kulkę od Lauren :P

 

 

 

 

Co do niedociągnięć fabularnych

 

Akcji z zegarkiem nie zauważyłem. Przy 2gim przejściu będę patrzył na rękę Scotta. To że inna budowa. No faktycznie to mi nie pasowało. Telefon Madison do Jaydena też coś nie halo. A tak to wszystko mi się tak wkleiło, że nie zauważyłem :)

 

Edytowane przez MeL
Odnośnik do komentarza

Parę dni temu ukończyłem HR i przyznam, że to kawał porządnej gry. Krótki, bo krótki - ale porządny. W pewnym sensie poza gatunkami - ni to przygodówka, ni to gra akcji. W tym aspekcie na pewno rewolucyjna, bo do końca zrobiona w filmowym stylu (ujęcia, sztuczki, zwroty akcji typowe dla kina z Hollywood). Nie wiem czemu niektórzy doczepiają się za ubogi gameplay. Ta gra nie mogłaby mieć innego, bo inaczej nie byłaby filmowa. Jakiś niesforny FPP czy TPP mógłby po prostu wyglądać nienaturalnie na tle filmowej reszty, a tu chodziło by całość była w jednym koncepcie. Brawa że Cage nie wpakował w grę na siłę jakiegoś dzikiego gameplay'u i pozostał przy QTE które mogły pokazywać całość z odpowiednich ujęć. Niemniej fabularnie poza dziurami na które można przymknąć oko, chyba spodziewałem się więcej. Mam wrażenie, że z samego origami, które jest sztuką również metafory (figurki raczej przypominają bardziej planowane obiekty, niż wyglądają jak one). Tutaj to chyba trochę zbyt uproszczone było, zapewne jakby scenarzystą był Japończyk, to by niestworzone historie z tego powstały. Cóz, Cage jest bardzo dobrym reżyserem, ale też dowodem na to, że reżyser i scenarzysta w jednym to nie jest najlepszy pomysł. Mimo to wszystko trzyma się naprawdę wysoko i każdy powinien sobie zagrać w to. Bo kiedyś, kiedy powstanie gra która połączy gameplay z filmowością, to ludzie będą wskazywać na Heavy Rain jako w pewnym sensie protoplastę tego ;)

 

+ grafika

+ muzyka

+ trudne wybory i granie na emocjach

+ filmowość

 

- dziury fabularne

- raz mi się zawiesiła

- drugi raz już tak nie bawi

- niekiedy bugi w grze (przenikanie postaci)

 

Ocena: 9

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...