Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

To jest takie oszustwo twórców, tak naprawdę nie ma znaczenia ile rzeczy weźmiesz i położysz na stół, jeśli chcesz zaliczyć treofeum to musisz przygotować pręt, wypić trochę alco, odkazić ranę i czekać aż zostanie minuta do końca, wtedy bierzesz sobie jakieś narzędzie i czekasz aż czas zejdzie do 30 sek, wtedy odkładasz przedmiot i odpala CI się QTE w którym możesz odciąć sobie palec.

 

Sądzę że twórcy chcieli nas tak oszukać i sprawić by ten element był bardziej dramatyczny, wiesz - chcesz go sobie odciąć a Ci się nie udaje. Mnie na to nabrali i chwała za to =) mocna scena i naprawdę ją się pamięta.

 

 

Jezus, forum > ja 5x edycja postu by ustawić spoiler ;q

 

 

ja nie wiem skąd ty to wytrzasnąłeś, jakie odczekiwanie, jakie oszustwo twórców.. jest dokladnie tak jak napisał Wielebny1, sam m.in. o tym pisalem w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

 

@humanno

 

Przepraszam, oczekujesz iż ktoś z tym problemem przeczyta 102 strony i znajdzie specjalnie Twój post, jeśli tak to jesteś śmieszny ?

 

 

Co do mojego przypadku możesz sprawdzić, zapewniam Cię że nić nie wymyślam, a wiem bo robiłem to trofeum, co nie zmienia faktu że o błędzie w tłumaczeniu nie wiedziałem.

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

"jestś śmiesz jesteś śmieszny" - ulubiona gadka dzieci z gimnazjum, otóż GENIUSZU, NIE, NIE licze ze ktos przeszuka 102 strony <idiota> [wow! jakie to niesamowite! ja na prawdę tego nie oczekiwałem - szok!] , chociaz zawsze mozna uzyc opcji wyszukaj, ale ja do nikogo nie mam pretensji ze zadal pytanie, wiec nie wiem o co sie plujesz. Nić nie wymyślasz? a mi sie wydaje ze gloszenie jakis teorii spiskowych, ze cie tworcy oszukali to jest wymyslanie, problem z motywem o ktorym mowa wynika tylko i wylacznie z niejasności w tłumaczeniu. Koniec wątku.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

@humanno Widzę że NAPRAWDĘ uderzyłem w Twoje ego. Otóż:

 

Grałem jeszcze przed poprawką z błędem o którym wspomniał wielebny. Przygotowałem wszystko, gdy na zegarku zostały 3 minuty. Zacząłem przygotowywać się: oddychanie, kładka w zęby etc, zajęło to z minutę. Wiec biorę nóż, wybieram "spróbuj " pojawia się scenka w której Ethan mimo próby w ostatniej chwili zabiera nóż czynność powtórzyłem kilka razy, starając sobie odciąć tego palca gdy zostało 20 sekund, postanowiłem na szybko zmienić przedmiot, więc strzałka w górę a tu odpala się QTE z eventem efekt - brak palca. No i teraz powiedz mi proszę co w tym złego że założyłem że twórcy w ten sposób oszukują trochę gracza, w końcu odcięcie sobie palca jest patrząc realnie jest dość hardcorowym wyczynem i niewiele osób się tak zadowala. Tutaj filmiki jak najbardziej pasowały, Ethan stara się, jednak widać że się boi, ma rozterki. W ostatniej chwili zbiera się i trach palca nie ma. Jest to jak najbardziej wskazane jeśli dodaje filmowość, "klimat' jakiejś scenie. Sądzę że masz problem z rozpoznawaniem co jest "złe a co dobre" bo w żaden sposób nie miałem żalu że poczułem się oszukany.

A sama opcja szukaj jest kiepskim pomysłem, po pierwsze wpisanie frazy "palec" owocuję 'kilkoma' wynikami przebijanie się przez to trochę czasu zajmuję, a tak smarnie posta i po 5 minutach ma odpowiedź. Zresztą to że twórcy nas 'oszukują' zdarza się bardzo często w grach i trzeba być ślepym żeby tego nie zauważyć, a Heavy Rain jest tego najlepszym przykładem i w większości przypadków takie oszukiwanie zdecydowanie lepiej wpływa na odbiór czy "wczucie się" w hiroła którym chodzimy.

Swoją drogą śmieszy mnie Twoje szufladkowanie ludzi, na szczęście świadczy to tylko i wyłącznie o Tobie, chociaż zapewniam Cię że jest masa gimnazjalistów którzy mają wiecej w głowie od Ciebie =]

 

BTW. Kiepska IRONIA.

 

 

Edytowane przez bobi
Odnośnik do komentarza

@humanno Widzę że NAPRAWDĘ uderzyłem w Twoje ego. Otóż:

 

Grałem jeszcze przed poprawką z błędem o którym wspomniał wielebny. Przygotowałem wszystko, gdy na zegarku zostały 3 minuty. Zacząłem przygotowywać się: oddychanie, kładka w zęby etc, zajęło to z minutę. Wiec biorę nóż, wybieram "spróbuj " pojawia się scenka w której Ethan mimo próby w ostatniej chwili zabiera nóż czynność powtórzyłem kilka razy, starając sobie odciąć tego palca gdy zostało 20 sekund, postanowiłem na szybko zmienić przedmiot, więc strzałka w górę a tu odpala się QTE z eventem efekt - brak palca. No i teraz powiedz mi proszę co w tym złego że założyłem że twórcy w ten sposób oszukują trochę gracza, w końcu odcięcie sobie palca jest patrząc realnie jest dość hardcorowym wyczynem i niewiele osób się tak zadowala. Tutaj filmiki jak najbardziej pasowały, Ethan stara się, jednak widać że się boi, ma rozterki. W ostatniej chwili zbiera się i trach palca nie ma. Jest to jak najbardziej wskazane jeśli dodaje filmowość, "klimat' jakiejś scenie. Sądzę że masz problem z rozpoznawaniem co jest "złe a co dobre" bo w żaden sposób nie miałem żalu że poczułem się oszukany.

A sama opcja szukaj jest kiepskim pomysłem, po pierwsze wpisanie frazy "palec" owocuję 'kilkoma' wynikami przebijanie się przez to trochę czasu zajmuję, a tak smarnie posta i po 5 minutach ma odpowiedź. Zresztą to że twórcy nas 'oszukują' zdarza się bardzo często w grach i trzeba być ślepym żeby tego nie zauważyć, a Heavy Rain jest tego najlepszym przykładem i w większości przypadków takie oszukiwanie zdecydowanie lepiej wpływa na odbiór czy "wczucie się" w hiroła którym chodzimy.

Swoją drogą śmieszy mnie Twoje szufladkowanie ludzi, na szczęście świadczy to tylko i wyłącznie o Tobie, chociaż zapewniam Cię że jest masa gimnazjalistów którzy mają wiecej w głowie od Ciebie =]

 

BTW. Kiepska IRONIA.

 

 

 

wzruszające. mozesz juz przsestac do mnie pisać. z góry dziękuje.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

Wiecie co? Gra jest świetna nie wątpię, jeśli chodzi o pomysł, grywalność itp. Jednakże do tej pory nie spotkałem tak zabugowanego oprogramowania na ps3 jak HR. Szlag mnie jasny trafia :diablo: Czy tylko ja mam takie zgrzyty? A więc po kolei: Próbowałem już wszystkiego, łącznie z indiańskimi rytuałami zaklinania deszczu (kasowanie save'ów, rozpoczynanie od nowa). Najpierw nie miałem możliwości "popracować" na początku nad rysunkiem, po prostu nie pokazywała mi się taka opcja. Następnie nie wpada mi (do tej pory) trofeum "Happy Birthday" - po kilkukrotnych próbach (wiem że trzeba szczawika nosić na plecach aż do momentu gdy konsola sama go zdejmie z ramion) olałem temat, na zasadzie że później se to ogarnę. No to gram dalej... i co? Podchodząc do schodów (jeszcze w czasie prologu) postać "zaklinowała sie" na amen pomiędzy teksturą stopnia schodów a teksturą podłogi. No cóż zdarza się... No to reset "z palca" i zaczynam od nowa. Przechodzę prolog (znów olewam że "Happy Birthday" nie dostałem). Dostaję trofeum "Interactive Drama" (myślę: no dobra może jednak, pomimo przetrzepania chyba wszystkich stron na temat, coś zrypałem w prologu, czyli później se jeszcze raz spróbuję). Dalej jestem wyjątkowo dobrym "faderem", wszystko na czas, a nawet trochę przed czasem - kupa, trofeum nie ma. Tu zapaliły mi się już wszystkie ostrzegawcze kontrolki, ale cóż, spróbuję jeszcze raz... Spróbowałem kilka razy i po kilku razach znów zapaliły mi się wszystkie kontrolki, a do tego zadziałał ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa... :woot::geek::/ po czym w obawie o własne zdrowie psychiczne i integralność materialną przedmiotów znajdujących się w zasięgu moich rąk i nóg, oraz przetłumaczeniu samemu sobie że nie wyrzucając ps3 przez okno będę miał możliwość grania w inne gry niż HR, pudełko z grą wylądowało na półce. Przejście HR odłożyłem na wieczne pojutrze. Powtarzam pytanie: Czy tylko ja miałem takie problemy? :(

Odnośnik do komentarza

No ja jestem w szoku jak ludzie piszą o bugach, problemach z trophy itd. Ja grałem od razu na premierę (przed patchami) i nie miałem żadnych problemów. Żadnych zwiech, cyrków z savemi, nic, kompletnie nic.

 

Teraz zamierzam wrócić do gry w celu zdobycia platyny. I aż się boję jak czytam co się wyprawia. Nie ma nic gorszego niż zbugowane trofea/achivy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, zapomniałem napisać, że mam wersję kolekcjonerską z zamówienia przedpremierowego. Moje próby grania w tę grę rozpocząłem od wersji 1.00, za niedługo pokazała się łatka. Po łatce było to samo. Próbowałem również wykasować łatkę i save'y i od nowa próbować, ale o tym to już pisałem. Ludzie, już dawno żadna gra mnie tak nie wku... zdenerwowała...

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy ja również miałem pewne kłopoty z Heavy Rain. Było mi dane grać w ten tytuł już po wypuszczeniu patchów i mimo tego w niektórych momentach gra "traciła" dźwięk na jakąś sekundę, czasami dłużej. Wyglądało to tak jakby gra "łapała czkawkę" w momencie odczytywania danych z dysku. Nie ukrywam,że było to bardzo irytujące i aż dziw bierze,że coś takiego ma miejsce przy takiej superprodukcji jak Heavy Rain. Ponadto bywało tak, że po dłuższej sesji gra zaliczała nieodwracalną zwiechę podczas loadingów. Pomimo, iż uważam HR za świetną produkcję to niniejsze bugi w wystarczającym stopniu negatywnie wpłynęły na ostateczny odbiór.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z dlc Taxidermist, mam nadzieję, że ktoś może wiedzieć o co chodzi. Sprawa wygląda tak:

Ściagam dodatek bez porblemu po czym instaluję. Włączam Heavy Rain, przechodzę do downloaded content, chcę wybrać "taxidermist", a tu gra mi mówi, że, aby to zrobić muszę wyjść do psn. Wchodzę. Tam do wyboru mam tylko "Themes", w które nawet jeśli się wejdzie, to nie ma nic do ściągniecia. Próbowałem już instalować grę i dodatek ponownie, ale efektów brak.

Z góry dzięki za pomoc, bo nie chcę aby koszt pięciu piw poszedł na marne.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza

Akurat mam włączone Heavy Rain więc sprawdziłem dla upewnienia ale nic się nie zmieniło.

 

Wchodzę w dodatki, pobrana zawartość (tak jak Ty) odpalam Taxidermist i automatycznie przełącza mnie na dodatek, żeby w niego zagrać. Więc wszystko działa.

 

Dodam tylko, że najpierw instalowałem grę potem dodatek. No ale z tego co piszesz to Ty tak samo.

Odnośnik do komentarza

Ograłem w końcu ten tytuł i moje obawy się sprawdziły. Jaka ta gra jest nuuuuuuuuuuuuudna :/ Takie kryminalne simsy. Nie mogę się przemóc, żeby ją skończyć. 10/10? Nie wiem co oni brali ani ile dostali pieniędzy za te oceny. 7+/10 za dobre chęci i wirtualne cycki.

 

Jestem w miejscu

jak Norman gra na fortepianie

Daleko jeszcze do końca?

Odnośnik do komentarza

Mam problem z dlc Taxidermist, mam nadzieję, że ktoś może wiedzieć o co chodzi. Sprawa wygląda tak:

Ściagam dodatek bez porblemu po czym instaluję. Włączam Heavy Rain, przechodzę do downloaded content, chcę wybrać "taxidermist", a tu gra mi mówi, że, aby to zrobić muszę wyjść do psn. Wchodzę. Tam do wyboru mam tylko "Themes", w które nawet jeśli się wejdzie, to nie ma nic do ściągniecia. Próbowałem już instalować grę i dodatek ponownie, ale efektów brak.

Z góry dzięki za pomoc, bo nie chcę aby koszt pięciu piw poszedł na marne.

 

pozdro!

to samo u mnie :/

wpierw planowalem zaliczyc fabularna przygode(i tak tez uczynilem), a teraz chcialem sie skupic/napawac widokiem sex'ownej pani Madison z DLC.

lecz jednak nic z tego. proboje akci wyzej, a jak nie to dzwonie do sony, chodz watpie by mi pomogli.

bede w poblizu, czesc.

Edytowane przez mevek
Odnośnik do komentarza

Ograłem w końcu ten tytuł i moje obawy się sprawdziły. Jaka ta gra jest nuuuuuuuuuuuuudna :/ Takie kryminalne simsy. Nie mogę się przemóc, żeby ją skończyć. 10/10? Nie wiem co oni brali ani ile dostali pieniędzy za te oceny. 7+/10 za dobre chęci i wirtualne cycki.

 

Jestem w miejscu

jak Norman gra na fortepianie

Daleko jeszcze do końca?

 

Nie jesteś nawet w połowie.

 

Ja Heavy Rain nie traktuje jako gry. Dla mnie to dobry kryminalny film. Jak pierwszy raz przechodziłem to nie nudziło mnie ani razu. Chcę wbić platynke co wiąże się z kilkoma przejściami gry i to może być trochę nudne tym bardziej że zakonczenie znam. Ale jak ktoś pisze że gra pierwszy raz i go nudzi ten tytuł to wg. mnie to jest żałosne. Nie wiem jak to możliwe.... :wacko:

Odnośnik do komentarza

Ograłem w końcu ten tytuł i moje obawy się sprawdziły. Jaka ta gra jest nuuuuuuuuuuuuudna :/ Takie kryminalne simsy. Nie mogę się przemóc, żeby ją skończyć. 10/10? Nie wiem co oni brali ani ile dostali pieniędzy za te oceny. 7+/10 za dobre chęci i wirtualne cycki.

 

Jestem w miejscu

jak Norman gra na fortepianie

Daleko jeszcze do końca?

 

Nie oceniaj gry poki jej nie ukonczysz. Jeszcze wiele ciekawych akcji przed Toba. Zanurz sie w historie, "wejdz" w klimat, graj po zmroku. Oczekiwales zrecznosciowki? :whistling:

 

Schab- zakonczenie znasz. Ale ktore? :)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego żałosne? Co jest emocjonującego w klepaniu kilku przycisków? Chyba mi nie powiecie, że np.

akcja kiedy przeciskamy się Ethanem przez transformatory, albo jazda po autostradzie przyprawiła was o ciarki? Ucięcie palca było niezłe przyznaje

 

 

Nie oczekiwałem zręcznościówki bo widziałem już grę w akcji wcześniej. Dla mnie jak na grę przygodową jest zdecydowanie zbyt mało zagadek. Tutaj praktycznie cały czas prze się do przodu bez żadnych problemów.

Dobra skończę to się odezwę, o ile uda mi się to przejść :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...