Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w ogóle sens grać w Final Fantasy XV, jeśli wcześniej nie grałem praktycznie w żadne poprzednie części (tylko w VII troszkę na ps1, jak byłem mały :P ) ? Pytam, bo wstyd mi się przyznać, ale nigdy nie grałem w życiu w żadnego jrpg, a nie chcę być ograniczonym graczem. Co więcej swoją przygodę z grami rpg zacząłem od Skyrima i powoli dochodzę do momentu w którym takie gierki dają mi więcej funu niż kolejne shootery w multi więc czemu by nie spróbować jrpg :D

 

Nic nie tracisz. Próbowałem ni no kuni, final xii-2, persone 4 golden, najwięcej wytrzymałem w personie bo jakieś 4 godziny. Niegrywalny gatunek, w 90% przypadków przez jałowy gameplay, a w 100% gier przez klimat typowego animu, jak nie trawisz anime to i przy tych grach będziesz miał odruchy wymiotne.

 

W ogóle rpgi to taki gatunek dla facetów którzy się lalkami lubią bawić, z must-have w gatunku najlepiej obadać deus ex hr, south park stick of truth, bloodborne i to chyba tyle. Mass effecty wiedźminy dragon age, tesy fallouty to już bawienie się lalkami, i poważnego człowieka szybko to wynudzi.

Edytowane przez musoil
  • Minusik 24
Odnośnik do komentarza

Mesjasz patchy doszedl dokladnie 29 na premiere :banderas:

I co? No i dalej gram w Yakuze 0 XD

Zaczekam na zone to bedziemy razem tego finala ogarniac ona mi przynajmniej pozytywizmu doda do niego.

Wartym odnotowania jest ze dostalem ost? o nazwie prologue za darmo i kupon na bronie.

Sam steel prezentuje sie na zywo przeslicznie <3

a98e0f1ab817b57d3b0d86254cc9039f.jpg

Edytowane przez Zetta
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gdzie ta opcja?

 

No ja juz mam 55 level i jestem chyba w 6 chapterze, wiekszosc wbita na huntach xd

 

Jak ide ze story to wrogowie sie ode mnie odbijaja praktycznie, ale nie przeszkadza mi to, bo ta gra i tak byla banalna nawet jak na 15 levelu szedlem na 30 levelowe hunty, przynajmniej mam tyle HP ze moge sie krolewska bronia bawic do woli. :cool:

 

btw. krolewska bron blokuje bron palna, nie robimy unikow ani nie tracimy many, kozacko to wyglada, jak na pierwszym trailerze versusa.

Odnośnik do komentarza

Nie moja wina ze w tej grze mozna sie zbyt latwo przelevelowac? :rayos:

Robilem tylko poboczne aktywnosci ktore gra na obecnym etapie fabularnym mi udostepniala. Z reguly zawsze tak gram, najpierw poboczne rzeczy, potem fabula, jak nie odhacze wszystkiego z mapy swiata przed fabułą to dostaje wysypki. xD

 

Potem wrzuce filmik jak z 40 levelu wbilem na 51 chyba w przeciagu kilku sekund :P

Odnośnik do komentarza

NO (pipi)OWE NIE POLECAM XDDDDDDDD.  TO WCALE NIE JEST TROLL. WSSZYSTKIE MOJE POSTY TO POWAZNE OPINIE.

 

(pipi)a, jak to forum się skiepścił. Nienawidzę powiększania e-penisów..

 

Ale tak serio:

 

-W grę gram od zeszłego tygodnia, mam na liczniku -/+ 9 h i jestem na rozdziale 4tym

przed walką z tytanem przy której mam ciarki na plecach

 

 

-Jeśli chcesz rushować to feel free, czy (moje ulubione) GRAĆ DLA FABUŁY I ZABAWY to spoko, za(pipi)iśce. (pipi)j do Kol o Duti czy innego śmiecia

 

-FF XV to nie jest gra wybitna, ale porównywanie go do Fantomowego Bólu to skandal. FF XV jest zaledwie (huh, jak to boli) grą bardzo dobrą.

 

-System walki jest fajny, po jego głębszym poznaniu. No bo, (pipi)a, wrzucam w tłum ludzi firagę, doskakuje do nich z podstawowym mieczem, gdy oni jeszcze patrzą na mojego Fantoma, po czym jednym zamaszystym cięciem topora wybijam pluton. Kamera się gubi, warp-pointy ciężko znalezć, ale idzie się przyzwyczaić gdyż AXB jest po prostu takie jakie były jego założenia - ACTION

 

-Fabuła? Najsłabszy element, ale mocno przypomina to FF I :). "Idz i uratuj świat". to tak w skrócie i w czasach gier jak TLoU czy (nienawidzony tutaj) Uncharted, taka retro reżyseria jak w FF już jest mocno passe, pomimo nawiązania do korzeni serii. Jednakże..

 

-Na plus postać Noctisa i jego kompani. Tak, jest sztampa, bo to po prostu Polski film, gdzie każdą postać można określić max. 3 epitetami. Ekipa naszego księcia to po prostu elementy które same gry nie pociągną ale razem dają odpowiednią mieszankę.

 

-Noctis też mnie zaskoczył na plus! Zaznaczam że z FF XV miałem 10 lat BANA na wszelkie materiały poza oficjalnymi trailerami. Przysięgam. Miałem wrażenie że dostanę dupkowatego sarkastycznego gnojka, a jest postać która nie radzi sobie. Nastolatek dostaje od życia w pysk co rusz, a ma być zbawcą świata. Widać że to go przerasta, ale tutaj na plus wybijają się jego towarzysze którzy prowadzą Księcia. Ciężka jest głowa która koronę nosi.

 

-Reszta elementów ok, nic do skomentowania prócz questów. Mamy takie 3 kategorie. 1sza to zwykłe fetch questy przynieś/podaj. 2ga to kustomizacja czyli zbieranie rzeczy do eq czy dla auta w to mamy wplecioną eksplorację terenu. Neat. 3ci to chyba najlepszy pomysł z tej gry czyli hunty! Dla mnie robią robotę i potrafią być wyzywaniem. Robi się je z przyjemnością i chce więcej. Trza się zaczaić, przejechać na chocobo i walczyć.

 

To tyle ode mnie. Pytania? Skargi? Zażalenia?

 

Nie zagrali na nas jak na (pipi)onych skrzypcach. Nie do końca.

 

P.S.

Czy ktoś ma taki problem że

za każdym razem jak Noctis atakuje kogoś to też traci życie? Nic we mnie nie trafia, a z każdym cieńciem Noctis traci trochę HP.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

do mnie to ogolem najwieksze zaskoczenie na plus jak ta gierka chodzi majac na uwadze ze to open world i co czasem dzieje sie na ekranie, po demkach i w perspektywie pro bylem niemal pewien, ze wersji na zwykle konsole nie ogarna i do komfortowej zabawy bedzie potrzebna swinia, a tu prosze - duze zaskoczenie 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...