Skocz do zawartości

Wygląd waszego pulpitu


kurczakov

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

^ Bardzo przystępny z racji appstore i co ciekawe chodzi szybciej niż preinstalowane XP. żre zasoby przy monitorowaniu większej liczby kont shellowych ale jak na młodszego brata radzi sobie nieźle.

brakuje mi tylko jakichś dobrych klientów SAP i czegoś do BPN co by było szybsze niż BizAgi

 

 

070710.th.png

Odnośnik do komentarza

Klawo to wygląda, a funkcjonalność musi być świetna. Jak mniemam to jest jakiś application launcher? Jak się nazywa? Poszukam sobie alternatywy dla windy. Chowa to są Wam, czy jest stale na wierzchu?

 

Wakacje idą, za tydzień ostatni egzamin, dosiądę się do kompa wreszcie, żeby zrobić z nim porządek, wywalić nieskończonego custom thema z zeszłego roku i zrobić coś od nowa. Szkoda, że moje zdolności customizacji zaczynają i kończą się na przerabianiu cudzych materiałów. No, ale od ramek explorera doszedłem już do zabawy całymi shellami do Litestepa. Mam pomysł na coś fajnego i mam nadzieje że nie rozbije się o moją amatorską umiejętność "kodowania".

Odnośnik do komentarza

Funkcjonalność jest rzeczywiście pierwsza klasa - programy po pobraniu z appstore same ustawiają się tam gdzie należy (chociaż i to nie zawsze, bo edytor LaTeX'a powinien wylądować w Office albo w ostateczności Programming a on ląduje w Accessories) i co ważne - nie zaśmiecają paska tylko podobnie jak w W7 przy wyjściu w tło zmieniają się z belki w ikonę.

 

Nie wiem czy jest coś takiego na Windowsa. To powyższe to Ubuntu Netbook Edition z odpowiednio przemodelowanym pod małe matryce GUI. To co widać na screenach to ekran główny - zrezygnowano z rozsuwalnego menu na rzecz powyższego (ikona ubuntu działa jak "pokaż pulpit"). Ciekawym rozwiązaniem jest sam taskbar - wreszcie się za niego zabrano i obecnie nie są to tylko ikony ale pełnoprawny panel sterujący (dymek odpowiada za komunikator, koperta to działający w tle klient poczty etc.).

 

Nie jestem piewcą linuxa jako systemu domowego ale strona w którą idą jest jak najbardziej poprawna. Obecny ubuntu to nie to samo co kilka lat temu kiedy szczytem komfortu było sudo apt get. Teraz wszystko, mimo że nadal oparte o takiego samego rodzaju repozytoria, jest bardziej przystępne a i same programy za naszym pozwoleniem uzupełniają się o potrzebne biblioteki.

Odnośnik do komentarza

Umiesz Ty czytać?

 

Post nad Tobą masz.

 

To powyższe to Ubuntu Netbook Edition z odpowiednio przemodelowanym pod małe matryce GUI.

 

Choć IMO trochę szyk zdania nie pasuje. Sugeruje on, że to powyżej to jest Ubuntu NE dodatkowo modyfikowane. Chodzi zaś o to, że jest to Ubuntu zmodyfikowane pod małe ekrany i nosi to nazwę Netbook Edition.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...