Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MasterShake
szukam czegos z japonia. w sensie jakis amerykanski film, miejsce akcji japonia 'dzisiaj', technologia, zycie. cos spokojnego raczej. moze ala 'lost in translation'. ogladal ktos?

nie ma nikt nic?

Odnośnik do komentarza

Doubt z Filipem Seymurem Hoffmanem klimaty kościelne ale nawet ciekawe przemyślenia szkoda tylko że nie wiem czy ten ksiądz mu to zrobił czy nie?

Jak ktos zna odpowiedź to poprosze o wytłumaczenie

 

jak dla mnie 6.5/10

Odnośnik do komentarza

Benjamin Buton- ciepły bajka, która może się podobać. Warto zobaczyć i samemu się przekonać czy lubimy bajki:). 8.

Zapaśnik- nie wiem czy Mickey grał czy po prostu był sobą, ale to jedna z najlepszych kreacji w dramacie jakie widziałem. Bardzo dobry film:). 9

Odnośnik do komentarza
taki koles z 40 letniego czy Nigdy nie bede twoja.

 

Chodzi o Paula Rudda, lubię gościa,bo ma zawsze kwaśną minę(gra cyników, malkontentów) i nie robi z siebie idioty w każdym filmie, tak jak Sean William Scott.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czemu dopiero niedawno wpadlem na pomysl by "Nosferatu" Murnau'a wlaczyc jednoczesnie z plyta Art Zoyd o tym samym tytule, skoro znam ja od kilku lat. No, ale efekt taki se w sumie. Czasami ma sie wrazenie, ze ulozyli to celowo z obrazem, ale to raczej za daleko idaca interpretacja. Tak czy siak film nadal jest zaje bisty.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim miesiącu byłem na trzech nowych, polskich filmach.

 

Idealny Facet dla Mojej Dziewczyny - 5/10. Znudził mi się już Saramanowicz.

 

Kochaj i Tańcz - o ja pier.dole, syf jakich malo. Dno totalne, żałuje 8 zł. 1/10

 

Złoty Środek - poszedłem bo na kaskadzie w Heliosie miałem bilet za 7 zł, komedia bardzo fajna, lubie styl Lubaszenki. Myślałem, że będzie gorzej. Fajne teksty, fabuła nawet ujdzie. 8-/10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Zostawić Las Vegas - wczoraj leciało w Uczcie Kinomana(:)), nie mogłem tego nie zobaczyć, bo ponoć to najlepsza rola Cage'a. Traumatyczna historia alkoholika zwolnionego z pracy, który postanawia zaszaleć do "końca" w idealnym do tego miejscu. O dziwo kasyna w tym filmie występują bardzo rzadko. Nie spodziewa się jednak tego co go tam czeka, prawdziwej miłości, która jednak mimo wysiłków nie przesłania mu wręcz Bóstwa jakim jest dla niego alkohol. Do końca stawia go na pierwszym miejscu co prowadzi do tragedii. Rzeczywiście Cage zagrał idealnie! Przez pewien czas myślałem, tak! on musiał przychodzić na plan na pruty by to odegrać. Do tego dochodzi wygląd, zachowanie, wszystko pasuje idealnie. Potrafi odrzucić i zniechęcić do alkoholu co mniej wytrwałych(podobnie jak Requem... do dragów). Do tego ta muzyka! Wręcz potrafi wzbudzić w człowieku zachwyt(zbyt często nie słucham Jazzu), i pomaga zatracić się wraz z bohaterem w pijackim transie. Tragizm miłości Sery polegał na tym, że Ben "kochał" ją tylko w czasie upojenia, gdy budził się z rana trzeźwy jego serce należało tylko do niedopitej w nocy butelki. 8+/10 Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Zostawić Las Vegas - wczoraj leciało w Uczcie Kinomana(:)), nie mogłem tego nie zobaczyć, bo ponoć to najlepsza rola Cage'a. Traumatyczna historia alkoholika zwolnionego z pracy, który postanawia zaszaleć do "końca" w idealnym do tego miejscu. O dziwo kasyna w tym filmie występują bardzo rzadko. Nie spodziewa się jednak tego co go tam czeka, prawdziwej miłości, która jednak mimo wysiłków nie przesłania mu wręcz Bóstwa jakim jest dla niego alkohol. Do końca stawia go na pierwszym miejscu co prowadzi do tragedii. Rzeczywiście Cage zagrał idealnie! Przez pewien czas myślałem, tak! on musiał przychodzić na plan na pruty by to odegrać. Do tego dochodzi wygląd, zachowanie, wszystko pasuje idealnie. Potrafi odrzucić i zniechęcić do alkoholu co mniej wytrwałych(podobnie jak Requem... do dragów). Do tego ta muzyka! Wręcz potrafi wzbudzić w człowieku zachwyt(zbyt często nie słucham Jazzu), i pomaga zatracić się wraz z bohaterem w pijackim transie. Tragizm miłości Sery polegał na tym, że Ben "kochał" ją tylko w czasie upojenia, gdy budził się z rana trzeźwy jego serce należało tylko do niedopitej w nocy butelki. 8+/10

 

 

Genialny to film, genialna rola Cage'a (kurde też się zastanawiam czy on czasem nie grał nawalony...w innym przypadku- genialna rola)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Watchmen : świetny film, dobra ekranizacja komiksu, ale "broni się" też bez jego znajomości. Bardzo dobry wizualnie, ciekawe prowadzenie fabuły, mocne postacie. To tak w skrócie.

 

Gran Torino : film, o którym, poza delikatnym zarysem fabuły ("Clint gra rasistę i zrzędę, na dodatek Polaka", w sumie tyle) i tym, że jest bardzo dobrze oceniany, nic nie wiedziałem. Dobrze tak czasami obejrzeć film (ostatnio podobną sytuację miałem z No Country For Old Man). Istotnie, dzieło to jest wysokiej klasy. Clint zagrał idealnie, rzuca kozackie teksty (głównie na początku). W sumie można by napisać, że

"ocieplenie" stosunków z Azjatami postępowało od pewnego momentu troszkę za szybko

, ale to byłoby czepialstwo. Reszta aktorów na dobrym poziomie. Historia niby nie nadzwyczajna, ale interesuje, no i zakończenie, choć można było to podejrzewać, troszkę nietypowe. Naprawdę dobry film, z tych "spokojniejszych", że tak to ujmę.

Odnośnik do komentarza

Nienarodzony - bez zbednych wywodow: go,wno. Glupi horrorek, z jak zwykle fajna dup,eczka. Szkoda czasu.

 

Marley i ja - kino familijne, wiec wiadomo o co chodzi; ). Niereformowalny pod wzgledem zachowania labrador zmienia zycie mlodego malzenstwa, okazujac im jednak przy tym prawdziwa pieska milosc. Na koncu bardzo smutno : (. Lekki i przyjemny, do obejrzenia na raz, tym co lubia psy nawet polecam ; ).

 

Miasto ślepców - świetny. Fajna realizacja, przedstawienie ludzkich zachowań i bezradności w obliczu tego co się dzieje. Kilka mocniejszych scen, dobre zakończnie, klimat i aktorstwo na przyzwoitym poziomie. Słowem: bardzo dobry film.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
In Bruges (Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj) - Fajny film, tarantinowski, fajne dialogi, parę głupich momentów, ale ogólnie 7+ się należy. Polecam.

 

Bardzo dobry film! Dawno nie widziałem tak inteligentnego kina. 5/6

Odnośnik do komentarza
In Bruges (Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj) - Fajny film, tarantinowski, fajne dialogi, parę głupich momentów, ale ogólnie 7+ się należy. Polecam.

 

Bardzo dobry film! Dawno nie widziałem tak inteligentnego kina. 5/6

 

Najbardziej mnie dnerwowała reakcja ludzi, jak np. gościu wśród tłumu strzelający do gościa a reszta nic, tylko sobie patrzy cicho. I te dziwne przypadki spotykania się w tym samym miejscu i czasie (ostatnie sceny).

Odnośnik do komentarza

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona- blisko 3 godzinne filmidło a mimo to ogląda się to z zapartym tchem (zrobiłem tylko jedną przerwę na fajkę :P ). Oryginalna fabuła (tego jeszcze nie było!!!), świetne aktorstwo (Pitt i Kate Blanchett) to niewątpliwe zalety.

 

Wbrew pozoru nie jest to "tylko bajka"- patrząc głębiej można dostrzec refleksję na temat przemijania, na temat cyklu życia.

 

Coś genialnego 9/10

 

Sorry, że nie w odpowiednim dziale, to z roztargnienia;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
ja również widziałem In Bruges 3razy (przemilczę tytuł w wersji PL) i moim zdaniem +8/10. Nie jest to kolejny odmóżdzający film akcji. Farrell o dziwo zagrał tam bardzo dobrze :). Polecam zobaczyć.

 

O dziwo zagrał dobrze? On bardzo rzadko źle wypada. Może z jedną czy dwie wpadki miał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...