Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

X-men Origins Wolverine - wszystkie opinie jakie słyszałem to crap, a tu się okazało, że wyszedł średnio dobry film na 7. Można obejrzeć. Jak się nie zobaczy to się za dużo nie straci, ale ogólnie tragedii nie ma. Jak ktoś lubi Wolverine'a to film mu się spodoba.

Gra o tym samym tylule jest zdecydowanie lepsza od filmu co zadko sie to zdarza :D w dodatku jest od 18 tak jak ten film powinien byc pierwotnie nakrecony a nie bajeczka dla dzieci. Jako taki moze byc do obejrzenia ale trylogia X-Men wypada lepiej jako film. Tutaj ten rating PG13 zabil film jak Hitmana, Max Payne'a, Terminator i kilka innych filmow. Max 6- mozna dac

 

Road Trip Beer Pong - doop brak, cyckow w sumie tez, humoru aka zabawnych scen 0. Strasznie slaby, nie polecam ogladac, nie obejrzalem nawet do konca (zostalo 10min) bo film mnie potwornie nudzil. American Pie mimo ze nowa ekipa, to ma fajne laski, itp i najwazniejsze - humor. Wiele obecnych "komedii mlodzierzowych" w sobie nic fajnego nie ma.

 

Miss Marca - zdecydowanie lepiej. Przyjemnie sie oglada, troche usmiechu na twarzy sie robio podczas ogladania. Da rade Horsedick.Mpeg

Odnośnik do komentarza

Prestiż > Iluzjonista

dwa filmy traktujące o iluzjonistach, w jednym beznadziejne komputerowe sztuczki w drugim wszystko pokazane i wytłumaczone. Prestiż zaskakuje na każdym kroku, odwołuje sie do postaci historycznych wplątując ich w środek rywalizacji pomiędzy iluzjonistami. Zaskakujące zwroty akcji i niebanalne rozwiązanie. 9/10

Iluzjonista bardziej idzie w strone obyczajową, nie podaje rozwiązań swych iluzji na tacy. Gra aktorska, strona wizualna bardzo dobre ale historia zawodzi. Nudne długie sceny, praktycznie brak akcji oraz zaskoczenia zabijają ten film. 5/10

Nie oglądać pierwsze Prestiżu potem Iluzjonisty bo wtedy ten 2 traci na tym znacznie.

Przecież w Iluzjoniście większość (albo wszystkie, już wszystkich nie pamiętam) sztuczek jest wziętych z przełomu wieków, chociażby ta z motylkami czy z drzewkiem pomarańczowym, inna sprawa, że mechanizm został w filmie tak ukazany iż to nie miało prawa funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

1492. Conquest of paradise

 

Bardzo dobry film kostiumowy. O tym jak Kolumb zabiegał o zgodę na wypłynięcie na zachód Atlantyku, o tym, jak marzenia są piękniejsze, niż ich urzeczywistnienie. Ideały starły się brutalną rzeczywistością.

Piękne ujęcia (dla mnie debeściaki palenie na stosie z początku filmu, podbicie Maurów w Hiszpanii i ich przymusowy exodus, no i większość scen na odkrytych wyspach)

 

Wszystko w doborowej obsadzie, Depardieu jako Kolumb, Armand Assante jako Sanchez i wiele wiele innych znajomych twarzy. Tylko Weaver jako Izabela jakoś mi nie pasowała, miało się wrażenie, że zaraz zza komnaty wyskoczy obśliniony Alien ;].

 

Osobny akapit dla muzyki. Po prostu GENIUSZ. Kawałek z rozpoczęcia to mi się z Soul Reaverem skojarzył ;], te chórki, aż ciary przechodzą. Motyw główny chyba każdy zna, choć nie każdy może zdaje sobie sprawę, że to z tego filmu.

 

Tak wracając do samej historii, to trochę smutne to wszystko, że (spojler dla tych co nie znają historii)

człowiek, który jako pierwszy odważył się przepłynąć Atlantyk na zachód został zupełnie zignorowany przez otoczenie i umierał w zapomnieniu, a dopiero po śmierci sobie o nim przypomniano

 

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza

Martyrs - z francuskich horrorów bardziej przypasił mi Inside, lecz mam przed sobą jeszcze Haute Tension. Zobaczymy. Historia na początku - super, jest brutalnie, wszystko rozwija się szybko, akcja pędzi do przodu. Wszystko OK do momentu

pojawienia się tej starej jędzy, tortur na Annie i tak do końca, moment ze 'zmartwychwstaniem' tej blond mamuśki też przekombinowany

7/10

 

Adventureland - nie jestem miłośnikiem komedii amerykańskich, ale tą oglądało mi się bardzo przyjemnie. Fajna odskocznia, jeżeli ktoś przez dłuższy czas oglądał tylko sensacje/dramaty. 6,5/10

 

Watchmen Director's Cut - kapitalny sf! nie nudziłem się przez chwilę! 10/10

Edytowane przez Marcin$
Odnośnik do komentarza

X-men Orgins Volverine: Bardzo dobry film nie wiem czemu sie go czepiaja co niektorzy ;] 8/10

Amercian History X- dobry film ale bez zadnych rewelacji 8/10

prowo jak nic.

 

Upadek z Douglasem. Krytyka amerykańskiej kultury na podstawie historii nauczyciela próbującego dojść do domu na urodziny córki. Brzmi absurdalnie prawda? Na szczęście reżyser to geniusz, prawdziwy! Chyba najlepsza rola Douglasa, film wciąga jak cholera, można się poczuć trochę jak w gta :] Kurczę muszę to obejrzeć jeszcze raz.9/10

Odnośnik do komentarza

Dance Flick - nic nie poradzę na to że, mam słabość do parodii. Począwszy od starych Nagich broni, Hot Shots przez Straszne Filmy i współczesne wynalazki. Dance Flick jest slaby ratuje go tylko tematyka filmów których nie znoszę "taneczne". 5/10

 

Więzy Krwi/Krew z Krwi (Blood In Blood Out/Bound by Honor) - że tak powiem klasyk VHS-owy/undergroundowy. Film regularnie oglądam co jakiś czas i krótko w ogóle się nie nudzi. Świetny dramat, świetna opowieść o przyjaźni, honorze, zdradzie. Również jeden z lepszych filmów o więzieniu nawet teraz z perspektywy czasu historia Miklo zdobywającego pozycję wydaje się mniej naciągana niż choćby Froda w Green Street Hooligans. + także za muzykę. 9/10

Odnośnik do komentarza

Antychrysta widziałem no i bardzo rzadko rezygnuje z oglądania filmów, ale nie dałem rady. Bardzo się zawiodłem, bo myslałem, że z taką obsadą i Von Tierem nie może się film nie udać. Pierwsze co się rzuca w oczy w tym filmie to kutas Willema Dafoe (to tak dosłownie), potem mamy kilka ujęć z ręki, obrzydliwą scene z kleszczami i jakieś gadanie. Nie oceniam.

Odnośnik do komentarza

Jaja w tropikach - ale szmira, dawno tak żenującego filmu nie widziałem. Do Hot Shots się nie umywa, chociaż te pierwsze sceny na to wskazywały, że idą w tym klimacie. Gra aktorska na poziomie "Ernest na wojnie", mało śmieszny, no może poza paroma scenami np.

 

walka z pandą, taniec Toma Cruise'a, czy dochodzenie do siebie znane z filmów wojennych, przy krzykach członka zespołu: "moja dupa, moja dupa".

.

Poza tym przypomina typową komedię, dla nastolatków. Owszem są brutalne sceny, ale ogółem chodzi o schemat. Kupiłem ten film za 20 zł i zmarnowałem kasę ;)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Ale nie mów, że Downey Jr. słaby był? Btw. dobra beka, że on teraz gra w filmie, którego koncept wyśmiewano m.in w "Trophic Thunder". Poza tym panowie mamy wydzielony temat do dyskusji o "Antychryście" <moderator>.

 

mo ale ostatnio widziałem, co ja za to mogę, poza tym boję się troche reakcji paru znawców i interpretatorów ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...