Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

The Brothers- w sumie temat przewijący się w wielu filmach(np.Pearl Harbor),ale ciekawa realizacja sprawia że film warto obejrzeć do samego końca,i kto wie może więcej niż jeden raz:),świetnie dopasowani aktorzy do swych ról- Tobey Maguire,Jake Gyllenhaal,Natalie Portman,też mają pozytywny wpływ na całość-7+/10

Odnośnik do komentarza
Gość Orson
Dom Zły - dobry polski film. Każdy sam sobie wyciągnie wnioski z tego materiału. Prawda? Nie ma takiej. 9/10

obok Wesela najwiekszy demaskator polskiej obłudy . Dobra rzecz , jeden z najważnieszych poslkich filmów minionej dekady .

 

 

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego ten film uważacie za "wielki"?

 

 

 

Wczoraj, w sumie wbrew sobie obejrzałem "Wicky, Christina, Barcelona". Odrzucało mnie (przed seansem) bo za Allenem nie przepadam, założenia fabularne wydawały mi się pasować do taniego romansidła dla głupitkuch panienek (tudzież niespełnionych kur domowych) jednak....ku mojemu zdziwieniu zakochałem się w produkcji Allena. Może to za sprawą Penelope Cruz, która gra tu (wg mnie) rolę życia? Może przyczyny powiniennem szukać w grze aktorskiej Berdmana oraz Scarlet Johanson? A może to urokliwa Barcelona, okraszona kklimatyczną narracją?

 

 

Nie wiem. Wiem za to, że warto obraz Woodego Allena jednak zobaczyć. A nuż się zakochacie?

Odnośnik do komentarza

hmm , bo z poprzednich lat nie mamy zarysu polskiego społeczeństwa zakłamanego i zadufanego w sobie miąnujących siebie pokrzywdzonymi przez los . Coś jak żydzi ,tylko dużo mniej utalentowane . Tylko filmy Koterskiego są rzetelnymi obrazami polskiej rzeczywistości bo z resztą albo celują w modny pesymizm jak Plac Zbawiciela (dużo luk logicznych ) albo robią bajki (Sztuczki , Zmruż oczy),które nużą swoją pretensjonalną lekkością .No chyba ,że za wytyczną szarej rzeczywistości obierasz takie filmidła jak Lejdis czy Testosteron .

Odnośnik do komentarza

Universal Soldier: Regeneration-o dziwo nie wyszła z tego kaszana,spokojnie można obejrzeć,pod warunkiem że przemilczymy fakt że w co drugim ujęciu widzimy kaskaderów zamiast Van damna i Lundrgena podczas ich bojów(nieładnie panowie)i trochę dziwną fabułę,aha wspomniany Van Damne wymawia tyle słów co Arnie w ''Terminatorze'',za to Lundrgen bryluje aktorsko w jednej scenie(''are oyu happy!!?!),można się przestraszyć.Sceny akcji i walki wręcz dobre jak na tak skromny budżet,zwłaszcza walka pomiędzy tymi dwoma panami może się podobać(pół budynku rozwalone),nie zawiodłem się 7/10 dla fanów Belga,dla innych oczko niżej.

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

Visitor Q - Za polecanie takiego gówna powinien być ban na forum. Film tylko troche lepszy niż New Moon. -1/10

 

Session 9 - Podobnie. znalazłem wzmianke w temacie 'najbardziej zeshizowany film jaki widzielście' i film może jest zeshizowany dla kogoś kto jescze ogląda dobranocki. Ani to zabawne, ani straszne, ani ciekawe i do konca nie wiadomo czy to horror, thriller czy obyczajówka. Ale całkiem zręcznie nakręcona i w przeciwieństwie to filmu powyższego nikt nie tapla się we kupie. 3/10

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Session 9 to chyba jeden z najbardziej przecenianych filmów w historii.

 

Nieruchomy Poruszyciel - film na siłę starający się być kontrowersyjnym i szokującym nie niosąc ze sobą jednocześnie nic lub niewiele. Do tego podany w niezwykle chaotyczny sposób. W skrócie mamy tu historię dyrektora jednej ze śląskich hut, wyraźnie niespełna rozumu, wykorzystującego jedną ze swoich podwładnych, która tez ziółkiem nie jest. W istocie historia staje się pretekstem do pokazania serii agresywnych stosunków, gwałtów (w tym zbiorowych), penetracji klamką i coraz to dziwniejszych odpałów głównego bohatera. Jan Frycz ratuje w gruncie rzeczy ten film i sprawia, ze jakoś wytrwałem do końca. Odważna rzecz jak na polskie warunki, ale tutaj przekroczona została chyba granica między odważnym, ambitnym kinem a przeintelektualizowaną szmirą. Szkoda bo był potencjał na b. dobry thriller psychologiczny. Aha - efektu dopełnia zje.bany montaż i zdjęcia. 2+/6.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Black Dynamite - koniec. Ten film to masakra dla mojej przepony. Popłakałem się ze śmiechu. W tym filmie rządzi wszystko - sytuacje, dialogi, aktorstwo, muzyka, efekty dźwiękowe, scenariusz i ten kicz lat 70. A jak po godzinie filmu, po super logiczno-dedukcyjnej rozkminie grona czarnuchów, dowiedziałem się o co tak naprawdę się rozchodzi... po prostu umarłem :D

Miszcz przez duże SZ. 9+/10

Odnośnik do komentarza

Whatever Works - Stało się . Allen powraca do swojej kryjówki i ukochanego miejsca na świecie ,Nowego Jorku . Po (nieudanej ) przeprowadzce do Londynu i nie skonsumowanej do końca wycieczce w Barcelonie stary poczciwy hipochondryk snuje swe słodko-gorzkie refleksje o życiu . W sumie nic nowego , pytania natury egzystencjalnej przyoblekanej w zjadliwą satyrę z licznymi ustępami i hołdami dla znanych i znaczących nazwisk w świecie . Z tyn drobnym wyjątkiem ,że główną rolę gra nie poszkodowany przez los Woody tylko jego alter go , Larry David,który wypadł nadzwyczaj pozytwnie na tle bezbarwnych i jednostanych postaci . Zgorzkniały geniusz po rozwodzie spotyka pewną młodą dziewczyną ,która się w nim zako(pipi)e .Banalne ? Nie inaczej .Jednak pod tą przykrywką kryje się analiza psycholgiczna postaci,które jak to bywa w filmach Allena nie potrafią odpowiednio pokierowac swoim życiem . Każdego dręczą mniejsze badz wieksze rozterki , z którymi w nieodległej przyszłości bedzie sie musiał zmierzyc. Początkowy bunt i nonkorfizm stopniowo mięknie i przeobraża się w skrytą harmonię z bezlitosnymi prawidłami życia . Oprócz słabej gry aktorskiej osób trzecich (słabiutka Evan Rachel Wood) mamy dużo większy zgrzyt ,a mianowicie brak charakterystycznego lekkiego i inteligentnego humoru , który zaskakuje swą przewrotnością i przenikliwością. Tutaj tego nie mamy , satyra przypomina postawe Borisa ,kulawego zgarbionego dziadka ,którego nie bawi już życie .Tak też widzę twórczośc Allena , od błyskotliwego inteligenta klasy średniego do zgrzybiałego skostniałego frustrata ,który filmy robi praktycznie z przyzwyczajenia ,tylko po to by skutecznie zabic czas w oczekiwaniu na niechybna śmierc . W tym rozumieniu filozofia plynaca z tego filmu ''cokolwiek da rade '' skutecznie opisuje forme niegdysiejszego mistrza .

7/10

Odnośnik do komentarza

obejrzałem nastepujace filmy, o takie o :

 

The Collector - Twórców kilku czesci "Saw". Widac to od razu poprzez brak pomyslow, choc glowny watek brzmial niezle.

Ot glowny bohater, rabuś postanawia obrabować dom bodaj jakiegoś bogacza. Wlamuje sie do domo, a tam jakis po(pipi)y psychopata, ktory - uwaga - ustawił w domu rozne śmiercionośne pulapki!! lol... Film jest glupi do potegi, ale ogląda sie w sumie niezle no i muza jest w pytke.

4/10

 

Leviathan - Prze 55 minut to doskonały mix The Thing i Alien, niestety potem akcja za bardzo pedzi ku koncowi i robi sie tylko w porwywach fajnie. No ale z pewnością warto zobaczyć bo obsada rządzi (Robocop), tak jak i potwor Winstona oraz muza Goldsmitha. Ostatnia scena 10/10;]

7/10

 

Just Before Dawn - Mieszanka TCM oraz Rituals. Survival. Dla entuzjastów z pewnością klasyk i kult, dla mnie sredni i glownie oglądałem z sentymentu niz jakiejs większej przyjemności. 6/10

 

Black Dynamite - O w morde/10

Odnośnik do komentarza

zapomniałem o kilku filmach ostatnio:

 

district 9 - od czasu alienów i predatora nie było równie dobrego SF, dodać do tego zahaczające o absurd ataki różnych mózgów rozmiłowanych w tropieniu wyimaginowanych nielogiczności jako źródło beki i mamy wybijający się na tle dzisiejszych kup z efektami film za marne 30 baniek. 9/10

 

the orphan - małżeństwo nadszarpnięte rodzinną tragedią (niedoniesieniem ciąży)postanawia zaadoptować sobie dziewczynkę w miejsce zmarłego dziecka. No i adoptują sobie dziewczynkę i postanawiają tworzyć szczęśliwą rodzinę,a tu spora muka. Fajny thriller. 8-/10

 

black dynamite - niemal bezbłędne filmidło w robieniu zwały. Feeling lat 70., dialogi i efekty dźwiękowe robią. Przydałby się wiadomy dżingiel na koma. 9/10

Odnośnik do komentarza

 

Leviathan - Prze 55 minut to doskonały mix The Thing i Alien, niestety potem akcja za bardzo pedzi ku koncowi i robi sie tylko w porwywach fajnie. No ale z pewnością warto zobaczyć bo obsada rządzi (Robocop), tak jak i potwor Winstona oraz muza Goldsmitha. Ostatnia scena 10/10;]

7/10

Chodzi o ten film z Peterem Wellerem? Straszna kiszka - jedyne co w nim dobre to ścieżka dźwiękowa. Z podobnej tematyki dużo lepszy jest "DeepStar Six".

Ja ostatnio zlukałem "The Return Of The Living Dead 3", który okazał się marnymi popłuczynami po świetnych pierwszych 2 częściach.

Jeśli zaś chodzi o "Black Dynamite" to oglądając scenę z burzą mózgów miałem dziwne skojarzenie z "What else floats in water?" :D.

Edytowane przez Humulus
Odnośnik do komentarza

Księga Ocalenia - w sumie jeszcze nie widziałem żadnego filmu z Danzelem, który by mi się nie podobał, tak jest i w tym przypadku. Nie ma tu nic wybitnego, czasami nawet troche zalatuje banałem, ale jak ktoś lubi postapokaliptyczne klimaty i w/w. Czarnucha to polecam. Dodatkowo jest dobra dupeczka i jak zawsze niezły Oldman. 7+/10

 

Dystrykt 9 - porządny film. Po niektórych opiniach tutaj spodziewałem sie może nieco ciut innego, ale ogólnie bardzo pozytywnie. Krewetki były pocieszne, nieźle się urządziły ; ). 8+/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...