Skocz do zawartości

Co męczycie na kompie


BieŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze od Team Fortress 2?

 

Chyba nie, ale całkiem inny klimat, w ogóle takie w pewnym sensie zupełnie coś innego :) Trochę customizacji, która daje dużo frajdy (a nie czapki tylko i jakieś medale :D) i trochę gadżetów urozmaicających rozgrywkę w taki sposób, że trudno to do czegoś porównać. Fajnie się gra, na allegro za 30 zł jest, nie wiedziałem, że promocja była wtedy ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widziałem grę w akcji. Typowy shooterek multiplayerowy o kiepskiej grafice, którego wyróżnia jedynie niecodzienna otoczka. Jak ktoś chce sobie postrzelać do klaunów, to nie lepiej odpalić TF2 lub Killing Floor?

 

albo Halo

<trollface>

 

 

 

Ja obecnie męczę Star Trek Online głównie i okazyjnie Skyrim. W oczekiwaniu na blaszakowego Street Fighter X Tekken.

Odnośnik do komentarza

Widziałem grę w akcji. Typowy shooterek multiplayerowy o kiepskiej grafice, którego wyróżnia jedynie niecodzienna otoczka. Jak ktoś chce sobie postrzelać do klaunów, to nie lepiej odpalić TF2 lub Killing Floor?

 

albo Halo

<trollface>

 

 

 

Ja obecnie męczę Star Trek Online głównie i okazyjnie Skyrim. W oczekiwaniu na blaszakowego Street Fighter X Tekken.

 

Cos sie dzieje w Star Trek Online? wlasnie wracam powoli do "pc gejming" i nadrabiam straty, ale teraz przynajmniej bede bardziej aktywny na steam

Odnośnik do komentarza

Dużo osób gra jeszcze w Bad Company 2 ? W Empiku widziałem chyba po 35 zł więc chyba się skuszę.

Z forumka to chyba tylko ja, ale ogólnie dużo (w podstawce serwerów jest sporo i na dobrych trzeba czekać w kolejce żeby się dostać, w Vietnamie jest niestety dużo gorzej - serwerów mało, pełnych znaleźć to można 2-3 i to wieczorami. Mówię o HC, na SC jest nieco lepiej).

Odnośnik do komentarza
Cos sie dzieje w Star Trek Online? wlasnie wracam powoli do "pc gejming" i nadrabiam straty, ale teraz przynajmniej bede bardziej aktywny na steam
Dzieje się sporo i zarazem nic - zależy od interpretacji.

 

Gra się zmieniła naprawdę drastycznie w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Najpierw kompletnie przemodelowany system, potem duty officers, następnie eventy świąteczne, Free-to-Play, Featured Series 4, a ostatnio sporo pomniejszych dodatków, bonusów, aktualizacji i drobniejszych eventów (typu bzdurna misja na piątek trzynastego z limitowaną nagrodą).

 

Wszystko jest kwestią interpretacji. Wiele rzeczy zmieniło się zdecydowanie na plus, ale jest i trochę minusów spowodowanych wymogami polityki F2P. Pełno ostatnio tych chance boxów, czy jak to tam się zwie - dostajesz co chwila skrzynki jakieś, ale by je otworzyć musisz kupić specjalny kluczyk z C-Store (lub exchange, jeśli ktoś go wystawi) o wartości średniej niecałego dolara. Niby nic wielkiego, ale naturalnie do skrzynek Cryptic wrzucił nagrody niedostępne żadnymi innymi metodami - w tym kompletnie nowe (nierzadko przepakowane) okręty, specjalne konsole itp. A że w 95% przypadków zamiast czegoś fajnego wypada syf, to już raczej norma. No ale polityka skuteczna, bo jednak ludki kupują i otwierają tego pełno. Na forum czytałem o oszołomach, co setki dolarów potrafią na to wydać.

 

Inny minus, to wciąż brak sensownych misji. Featured Series 4 był fajny na jedno posiedzenie, gdyż przez nadmiar cut-scenek i nierzadko irytujące rozwiązania (point'n'click) niezbyt się one nadają do powtórnej rozgrywki. Niby dodali ostatnio trochę otwartych map (defera invasion) i eventów, ale to nadal nie są rzeczy warte powtarzania na zasadzie grindowania - od tego nadal pozostają STFy. Reszta to co najwyżej chwilowe odskocznie. Idealnym tego przykładem jest niedawno dodany dilithium mining, który sprowadza się do prostej minigierki, a który daje tak nieznaczne nagrody, że osobiście uważam go za stratę czasu.

 

Na plus... więcej graczy, sporo wspomnianych eventów, coraz bardziej się rozwijający duty officer system (wbrew pozorom to już nawet nie jest minigierka), a także - o dziwo - sprawdzający się dilithium exchange, pozwalający na wymianę zdobytego dilithium (jednej z walut w grze) na Cryptic Points. Choć z początku nie wierzyłem, że to się sprawdzi, to w przeciągu ostatnich miesięcy nie wydając ani grosza zakupiłem tych punktów na wartość kilkuset złotych (w przeliczeniu, gdybym miał je kupować normalnie). Tym samym jeśli chcesz coś co dostępne jest wyłącznie w C-Store, to możesz troszkę pogrindować i prędzej czy później się tego dorobić nie wydając ani złotówki.

 

Generalnie, pomijając już nawet nadal wszechobecne bugi, błędy i niedopatrzenia (złośliwi mówią, że na każdy naprawiony bug przypadają dwa zupełnie nowe, co wcale nie jest dalekie od prawdy), gra się naprawdę fajnie i coraz przyjemniej w pewnych aspektach. Jedyne co może niepokoić, to wspomniana praktyka biznesowa. Niby tyczy się ona tylko rzeczy opcjonalnych, podczas gdy cała normalna zawartość jest dostępna dla wszystkich bez najmniejszych ograniczeń, to jednak jeśli chce się mieć nowe zabawki, to trzeba wydawać stopniowo więcej i więcej - czy to CP, czy też waluty w grze na aukcji (ale i tu ktoś inny wpierw to musi kupić). Jak to się dalej potoczy, nie wiem...

 

Aha, no i niestety jak na F2P przystało coraz bardziej uwidacznia się lekkie pay-to-win. Może nie dosłownie, ale już w grze pojawiło się kilka statków, które mają zdecydowaną przewagę nad innymi w pewnych aspektach, co twórcy dość nieudolnie starają się usprawiedliwić jakimiś żałosnymi wymówkami. Ot okręt Odyssey z większą ilością slotów na konsole i kadłubem mocniejszym niż reszta krążowników zasłaniają rzekomo kiepską zwrotnością. Tymczasem dodany kilka dni temu do chance boxa Ferengi Marauder jest ewidentnie OP i jeśli nie doczeka się jakiegoś nerfa, to będzie oznaczało, że twórcom już chyba nie zależy na jakimkolwiek balansie...

 

...mimo tego, grę polecam nadal - zarówno powracającym, jak i osobom, które nie miały z nią styczności. Olejcie przehype'owane TORy i dajcie szanse czemuś bardziej oryginalnemu, nawet jeśli troszkę zbugowanemu.

Odnośnik do komentarza

...mimo tego, grę polecam nadal - zarówno powracającym, jak i osobom, które nie miały z nią styczności. Olejcie przehype'owane TORy i dajcie szanse czemuś bardziej oryginalnemu, nawet jeśli troszkę zbugowanemu.

Błędy to jedno - są w każdej grze w mniejszym lub większym stopniu, ale ciężko uwierzyć w owe "polecenie" gdy 3 linijki wcześniej sam twierdzisz, że balans zaczyna się psuć, a na arenę wkracza "pay to win" :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...