Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Snake Eater= http://www.filespace.org/6puu/Big_Boss_copy.jpg

Guns of Patriots (czy jakos tak :P)= http://metalgearsaga.files.wordpress.com/2...gs-2006-024.jpg

 

Czy ja wiem czy sie to tak zgadza... nie mów hop puki nie przeskoczysz :P hehe

Bo to nie ten sam Snake... Ficuś pewnie myślał, że Ty mówisz o postaci widocznej na tym niedawno podrzuconym tutaj przez J.D zdjęciu.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Snake Eater= http://www.filespace.org/6puu/Big_Boss_copy.jpg

Guns of Patriots (czy jakos tak :P)= http://metalgearsaga.files.wordpress.com/2...gs-2006-024.jpg

 

Czy ja wiem czy sie to tak zgadza... nie mów hop puki nie przeskoczysz :P hehe

Bo to nie ten sam Snake... Ficuś pewnie myślał, że Ty mówisz o postaci widocznej na tym niedawno podrzuconym tutaj przez J.D zdjęciu.

 

Gwoli ścisłości, to w MGS 3 jest Big Boss (Naked Snake), który został potem sklonowany, Solid Snake to jeden z klonów Big Bossa :)

Odnośnik do komentarza

NIE BRAŁBYM TEGO ZBYT POWAŻNIE DO SIEBIE ale,

 

pojawiły sie głosy ze wyciekło duzo faktów o scenariuszu MGS4, na forum NeoGaf, kilku userów zostalo za to niby zbanowanych.

 

ale dla bezpieczeństwa ostrzeżenie przed możliwymi spoilerami !

 

 

Snake dies

- Hay 5 localizaciones en el juego: Oriente Medio, Sudamérica, Shadow Mosses, la estepa rusa, y el final del juego en Asia, en el lugar donde ocurrieron los hechos de MG2, Zanzíbar. -- There are 5 locations in the game: Middle East, South America, Shadow Mosses, the Russian steppe, and the end of the game in Asia, where the events occurred in MG2, Zanzibar.

- Mueren los siguientes personajes, además de Snake: Raiden, Meryl, Campbell y Otacon -- Kills the following characters, apart from Snake: RAID, Meryl, Campbell and Otacon

- Liquid Ocelot no muere. -- Liquid Ocelot does not die.

- Eva vuelve a ser enviada por China. -- Eva returns to be sent by China. De hecho, nunca ha dejado de trabajar para ellos. In fact, has never stopped working for them. Ella mata a Meryl al final del tramo de juego que se desarrolla en Sudamérica (el lugar recuerda a México, dicen los comentarios) She kills Meryl at the end of the stretch of game that takes place in South America (the place reminds Mexico, saying the comments)

- Para sorpresa de todos, Raiden es jugable en el periodo de la estepa rusa. -- To everyone's surprise, Raiden is playable in the period of the Russian steppe. Es una misión paralela al final. It is a parallel mission at the end. Mientras Snake está en Zanzibar persiguiendo a Liquid Ocelot (después de su lucha en Shadow Mosses), Raiden busca una parte del legado de los filósofos que se quedó en Rusia. While Snake in Zanzibar is chasing Liquid Ocelot (after their fight in Shadow Mosses), Raiden look for a part of the legacy of philosophers who stayed in Russia.

- Naomi es la asesina de Otacon. -- Naomi is the killer of Otacon. De hecho, es una de las prin(pipi)aes villanas del juego In fact, is one of the main villains of the game

- Raiden muere en el tramo de Rusia. -- Raid dies in the stretch of Russia.

- En la pelea final en Zanzíbar, aparece Big Boss. -- In the final fight in Zanzibar, Big Boss appears. O sus restos, que es lo que realmente busca Liquid. Or his remains, what they really looking for Liquid.

- El tramo de Shadow Mosses es lo mejor del juego. -- The stretch of Mosses Shadow is the best thing about the game. En él se descubre que Solid Snake es un patriot. It discovered that Solid Snake is a patriot. En realidad él era el personaje prin(pipi)al benefactor de Philantropy del cual se hablaba al final de MGS2. In fact he was the main character benefactor of Philantropy which spoke at the end of MGS2.

- Evidentemente, Liquid cuenta eso a Snake en el final del juego. -- Obviously, Liquid Snake in mind that the end of the game.

- Después de la lucha final, se queda todo destruido. -- After the final fight, it is all destroyed. Se ve el cadáver de Snake, pero de Liquid Ocelot, ni rastro. You see the body of Snake, but Liquid Ocelot, or track.

- Al final existe la conversación por codec. -- At the end there is a codec conversation. Pero es la más increíble que puedas imaginar. But it's the most incredible imaginable. Dos voces muy conocidas hablan sobre como ha acabado todo. Two well-known voices speak about how everything has finished. Manejan datos en información que sólo pueden tener los Patriots. Manage data into information that can only have the Patriots. Esos dos personajes son Meryl y Vamp These two characters are Meryl and Vamp

- El papel de la hija de Olga es estremecedor. -- The role of the daughter of Olga is shocking.

 

 

Z hiszpańszczyzny przetłumaczone na english.

 

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

Osobiście myśle ze to shit i fake, ktoś nie ma chyba nic do roboty ale poczytać można, wyobraznia działa :D

Odnośnik do komentarza

do poczytania

http://www.gram.pl/art_8QPkG,7_Metal_Gear_...e_wrazenia.html

 

Na temat Beauty and The Beast Unit powiedziano już wiele. Osobiście aż do chwili zakończenia walki z pierwszym bossem nie byłem przekonany do decyzji podjętej przez Kojimę w zakresie prezentacji "ostatecznych ofiar wojny". Teraz z całą stanowczością mogę stwierdzić jedno - czapki z głów, oto geniusz! Wątki każdej z czterech pięknych (tzn. dwie z nich są piękne, ale trzymajmy się oficjalnej polityki Konami), skrzywdzonych przez los kobiet zostały wkomponowane w opowieść w sposób momentalnie wrzucający ciarki na plecy. Po wysłuchaniu historii Laughing Octopus musiałem na chwilę wyjść, przewietrzyć się, na spokojnie przeanalizować to czego właśnie doświadczyłem. Nie chcę nawet myśleć, w jakich warunkach rodzą się tego typu idee.

 

I rzeczywiście - Metal Gear Solid 4 to opowieść o smutku, gniewie, bezradności oraz przemijaniu. Kojima nigdy nie uciekał od trudnych pytań (że na wiele z nich nie uzyskaliśmy odpowiedzi, to już zupełnie inna bajka), również tego fundamentalnego - o sens życia. Nie wszystko w Guns of the Patriots jest proste i zrozumiałe, niektórych scen nie sposób jednoznacznie zinterpretować. Nie chcę, aby zabrzmiało to groteskowo, ale tutaj pewne kwestie należałoby rozpatrywać w kategoriach wiary...

 

 

 

 

 

nowy numer N+ od 7.05 a w nim...

 

"Mielu ukończył MGS4, ale Konami zabroniło mu mówić o tym, co zobaczył. Zakaz dotyczył bossów, scenek przerywnikowych, fabuły, broni, spotykanych postaci, intra, długości gry... Kojima ze wszystkich sił broni fanów przed spoilerami. Mielony poradził sobie z ograniczeniami, czego efektem jest ogromna zapowiedź gry. Sześć stron!"

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
Snake Eater= http://www.filespace.org/6puu/Big_Boss_copy.jpg

Guns of Patriots (czy jakos tak :P)= http://metalgearsaga.files.wordpress.com/2...gs-2006-024.jpg

 

Czy ja wiem czy sie to tak zgadza... nie mów hop puki nie przeskoczysz :P hehe

Bo to nie ten sam Snake... Ficuś pewnie myślał, że Ty mówisz o postaci widocznej na tym niedawno podrzuconym tutaj przez J.D zdjęciu.

 

Dokładnie wydawało mi się ,że chodziło Ci o te zdjęcie J.D kontra bohater MGS3(bo to ta sama postać :P).W MGS 1,2 i 4 kierujemy jego synem/klonem.Poza tym w gwoli ścisłości Snake na tym obrazku http://metalgearsaga.files.wordpress.com/2...gs-2006-024.jpg ma oczy :P Poporstu na jednym ma Solid Eye(bajer odpowiedzialny za zoom itp) ale próćz tego ze wzrokiem u niego wporządku,natomiast jak zapewnie wiesz z przejścia MGS3 Big Boss stracił oko w dość nieprzyjemnych okolicznościach.

 

Ja proszę wszystkich o zaznaczanie każdego nawet najmniej racjonalnego spoilera jaki pojawi się na necie(tak jak np J.D).Bo nie chce omijać tematu,a też nie chce niechcący coś przeczytać :P Chcę mieć frajdę za trochę ponad miesiąc w przechodzeniu tej wielkiej gry

 

 

Edit

"Ta gra jest hołdem złożonym fanom

(entuzjaści śniegu i pierwszego MGS-a będą wybitnie usatysfakcjonowani, gwarantuję)

, ludziom od dawna śledzącym rozwój sagi. Tylko oni docenią kunszt, z jakim powiązane zostały wszystkie wątki i tylko oni zrozumieją jak Kojima zrehabilitował swoją blondwłosą, kontrowersyjną decyzję sprzed kilku lat." z gram.pl

 

Więc Raiden zarządzi,a to co jeszcze kilka dni temu było domysłem,choć wielu (w tym ja) przyjmowało to za pewnik,potwierdziło się

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
przeglądąłem sobie dziś nowe neo gdzie jest obszerny preview gry. W sumie fajnie o tym piszą- zrobili niezłego smaka.

Jednak nie o tym chce napisać- otóż przeglądają numer natrafiłem oto na takie zdjęcie:

 

obraz02066it5.th.jpg

 

spoiler to żaden ale zwróćcie uwagę na twarz snake'a.

Z 9 miesięcy temu widziałem to .

Ale te zdjęcie potwierdza jedno...oby. Snake na pewno będzie zapuszczał szczecine, Hideo mówił że tak miało być w MGS2 ,widać że nareszcie na to pozwoliła ''moc konsoli'' :lol:

Odnośnik do komentarza

To tylko obleśna reklama gry, kiedyś krazyły dawno temu w necie różne wersje zarośnietego Snejka

 

A co do tekstu to autor oczywiście utrzymal tajemnice, kilka ciekawostek które wylapałem:

- "Robie to z szacunku do was - ludzi takich jak ja, czekajacych ze zniecierpliwieniem by samemu zagrać, przeżyć te piekna choć bardzo smutna przygode..."

- " bedzie jakaś opcja posluchania muzyki z metalgearowej serii..."

- " z innych przedmiotów ulatwiajacych życie warto wspomnieć o pistolecie na strzalki usypiajace. Dzieki niemu da sie ukończyć gre bez zabijania kogokolwiek. Zapamietajcie - "kogokolwiek"..."

- "Metal Gear to specyficzna seria której nie brakuje elementów rodem z science fiction. Kojima nie chciał iść za daleko by nie pogubić sie w tych dziwactwach. Podjal jednak próbe wyjaśnienia skad sie one wzieły i przyznał ze gdyby mógł nie zdecydowałby sie na tak bardzo nierzeczywistych bossów. Skoro jednak stworzyl Snake'a genialnego zołnierza, trzeba bylo postawić naprzeciw niego godnych przeciwników. Mnie przekonał..."

-" Zwłaszcza naturalnie plynnie poruszajace sie postacie. RóWNIEZ TE O KTóRYCH JESZCZE NIE WIECIE. PRZYSIEGAM ZE ZASZOKUJE WAS ICH OBECNOSC W GRZE..."

- "Sunny nie bez powodów ma problemy z wymowa..."

- "Obawialem sie czy Kojima poradzi sobie z ta gra ale wyszło lepiej niż sobie wymarzylem..."

 

Cholera widać duzo rzeczy Kojima ukrył przed nami, nie pozostaje nam juz nic tylko czekać, ale przysiegam po ukazaniu sie gry bede bezlitosny :P :P :P

 

Odnośnik do komentarza
przeglądąłem sobie dziś nowe neo gdzie jest obszerny preview gry. W sumie fajnie o tym piszą- zrobili niezłego smaka.

Jednak nie o tym chce napisać- otóż przeglądają numer natrafiłem oto na takie zdjęcie:

 

obraz02066it5.th.jpg

 

spoiler to żaden ale zwróćcie uwagę na twarz snake'a.

 

Ta bródka została "doklejona". Zdjęcie zostało sphotoshopowane przez forumowicza z NeoGAF.

Odnośnik do komentarza

hm.. trochę wstyd się przyznać, ale nie grałem w żadnego MGSa i mam pytanie czy są aż tak wielkie powiązania między poprzednimi częściami? Aha i ktoś w tym temacie wspominał, że jeśli ktoś gra na zasadzie, że jak zobaczy filmik to od razu naciska X żeby przejść dalej to gra nie dla niego, ok zgodzę się ale pod warunkiem, że cut-scenka jest ciekawa a nie tak jak w Modzie na sukces jest jeden wątek przez 1000 odcinków ;), mam nadzieję, że tu będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza

No więc akurat w tej serii znajomośc poprzedników jest bardziej niż wskazana gdyż to tak jakbys zaczał oglądać powiedzmy 2 godzinny - za(pipi)isty film akcji, z nieźle pokręconą fabuła - tak powiedzmy w 90 minucie.

 

Mgs to jedna spójna opowieść i znajomość poprzedników jest raczej wskazana. Owszem możesz przeczytac dokłądnie wszystko o poprzednikach ale to trzeba jednak przeżyć.

 

Co do wstawek- tutaj akurat trzeba by było oglądać wszystkie wstawki bo zawsze może coś umknac ważnego z fabuły i jak widziałem jak mój jeden znajomy przechodził Mgsa jedynkę wyłączając wszystkie filmiki to krew mnie zlewała.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, MGS to jednak seria spójnych i samodzielnych opowieści. Każda nawiązywała garściami do poprzednich, ale były robione tak, żeby nowicjusze też mogli się wkręcić, niekoniecznie zaczynając od początku.

Ja bym powiedział, że to jak oglądać Władcę Pierścieni zaczynając od Powrotu Króla, bo to jednak jest podsumowanie serii i tym razem Kojima wyjątkowo naciska na zapoznanie z poprzednikami, zwłaszcza z MGS2 (do którego MGS4 jest podobny wg niektórych "zeznań").

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...