Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja LE kupiłem dla dodatkowej płyty z dokumentami, soundtracka i żeby nabić kasę twórcom, symbolicznie podziękować za to co nam dali. Figurki już mnie tak nie kręcą, na razie Snake stoi na monitorze. Nie powiem żeby ta edycja była żenadą, ale gdyby to ode mnie zależało dostalibyśmy pełny soundtrack, koszulkę, kubek, limitowany guide i dog tagi :) A wszystko w dużym tekturowym pudle wyściełanym atłasem czy jak to się nazywa.

 

Jestem po 4 godzinkach gry. Instalacja była zabawna, rozwaliło mnie to dziwaczne telewizyjne intro. Middle East bardziej mi się podoba w grze niż na filmikach. Grafika jest genialna jak na mój gust, kolorystyka taka jak lubię, a modele postaci mistrzowskie. Gram powoli, liżę ściany, bawię się grą. Fajna jest ta swoboda. Fabuła widzę rozkręca się bardzo powoli i to mi pasuje. Mechanika prawie idealna. Nie umiem tylko używać iPoda :) Postanowiłem dawkować sobie grę, co by się nią dłużej cieszyć. Wracam oglądać mecz.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

jakie metalowe pudełko?widziałem pudełko normalnej wersji od Jakima i on miał tylko tekturowa obudowę.

 

A sama gra jest niewiarygodna,drugi akt jest wielokroć lepszy niż pierwszy,a sama jego końcówka wgniata w ziemię.Na zegarze mam 11h 40min i 15min temu zapisałem grę po pprzejściu 2 aktu.Gram na hardzie i jest trudno choć nie aż tak by nie dało się grać.Do bossa drugiego aktu podchodziłem 3 razy z uwagi na to ,ze chciałem go przejść z racjonalną liczbą zużytych rationów i wkońcu wymyśliłem na niego dobrą strategię(poszedł tylko 1 ration).Walka była niesamowita.Ogólnie gameplay i oprawa niszczy-choć technicznie gorzej niż Uncharted to całościowo to najpiękniejsza gra na PS3.

 

3 akt ponoć jeszcze lepszy niż drugi :P

 

spadam na meczyk bo już trzy setki Austriacy zmarnowali

Odnośnik do komentarza

ja grałam tylko godzinkę by zobaczyć jak to cacko wyglada..

 

Rozwaliło mnie menu instalacyjne(fajkowa propaganda,malboro i spółka powinni zapłacic Konami za reklame) i reklamowe intro (widzieliście węża w kuchni??)

Ale sama gra jest taka że nie wiadomo za co sie zabrać na ekranie bo tyle sie dzieje!W czasie walk cały czas cos wybucha i ktoś ginie ale troche to groteskowe że wszyscy pluskają sie w strugach krwi po kilku strzałach a nasz sOLiD Snake prne do przodu mimo że czasem krzyż go boli (viola fajny patent) no i na starość jeszcze się stresu (pod staminą) nabawił.Motyw z kamuflażem świetny jest miło że nie pojawia się od razu tylko trzeba go wczytać jakies utrudnienie haha xD.Także zdziwiło mnie że w grze jest Ipod (te burżuje z konami nawet licencje na playboya kupili) można sobie umilić grę ale gupio że znika jak sie zakłada inne itemy uuu...

 

o grafie to juz nic nei pisze bo wypicowana jest na maxa

 

A właśnie,jako że jestem w UK,napisze wam o moim rozczarowaniu zwiazanym ze sprzedarzą MGS4 tutaj...Pojawił sie on dzisiaj na półkach,wczoraj jeszcze mogłam zobaczyć jakąś holyłódzką reklamę w TV a tak ogółem to...NIC!!!! Gamestation (najwiekszy sklep z grami w UK) walneło jakis mały plakacik w stylu "wymień u nas (którąś z nowszych gier) a MGS4 kupisz za 9,95" i półke z ekranikiem a że gra wychodzi nawet na rozpisce(która wisi w sklepie) nie pisało nic!!WTF?!,Game exchange też walneło te reklamy z intra MGS na telebim a GAME jedynie jakąś promocje dało zwiazaną z MGS4 że przy zakupie gry headset z logiem mgsa o 5 funa tańszy lol.

Pytałam sie 2 dni temu w jednym ze sklepów czy coś planują (koszulki,plakaty) ale powiedziano mi że nic...

 

Oczywiście że można dostać tu cokolwiek związanego z MGS4 w tym wypadku OctoCamo Old Snake'a figurke ale nei w sklepie z grami tylko w ...komiksiarni

 

no brawo kufa gra bardziej wyczekiwana przez niektórych od GTA 4 a tu taki zonk...bo o GTA4 to nawet w wiadomościach mówili ("nie deprawujcie swoich dzieci i nie kupujcie im tego" ale ostatnio w jednym ze sklepów widziałam 8 latka który porwał GTA4 z półki i z bananem na buźce poleciał do ojca "tato patrz to ta świetna gra którą chce mieć").

Edytowane przez TaiCat
Odnośnik do komentarza
ja grałam tylko godzinkę by zobaczyć jak to cacko wyglada..

 

Rozwaliło mnie menu instalacyjne(fajkowa propaganda,malboro i spółka powinni zapłacic Konami za reklame) i reklamowe intro (widzieliście węża w kuchni??)

Ale sama gra jest taka że nie wiadomo za co sie zabrać na ekranie bo tyle sie dzieje!W czasie walk cały czas cos wybucha i ktoś ginie ale troche to groteskowe że wszyscy pluskają sie w strugach krwi po kilku strzałach a nasz sOLiD Snake prne do przodu mimo że czasem krzyż go boli (viola fajny patent) no i na starość jeszcze się stresu (pod staminą) nabawił.Motyw z kamuflażem świetny jest miło że nie pojawia się od razu tylko trzeba go wczytać jakies utrudnienie haha xD.Także zdziwiło mnie że w grze jest Ipod (te burżuje z konami nawet licencje na playboya kupili) można sobie umilić grę ale gupio że znika jak sie zakłada inne itemy uuu...

 

o grafie to juz nic nei pisze bo wypicowana jest na maxa

 

A właśnie,jako że jestem w UK,napisze wam o moim rozczarowaniu zwiazanym ze sprzedarzą MGS4 tutaj...Pojawił sie on dzisiaj na półkach,wczoraj jeszcze mogłam zobaczyć jakąś holyłódzką reklamę w TV a tak ogółem to...NIC!!!! Gamestation (najwiekszy sklep z grami w UK) walneło jakis mały plakacik w stylu "wymień u nas (którąś z nowszych gier) a MGS4 kupisz za 9,95" i półke z ekranikiem a że gra wychodzi nawet na rozpisce(która wisi w sklepie) nie pisało nic!!WTF?!,Game exchange też walneło te reklamy z intra MGS na telebim a GAME jedynie jakąś promocje dało zwiazaną z MGS4 że przy zakupie gry headset z logiem mgsa o 5 funa tańszy lol.

Pytałam sie 2 dni temu w jednym ze sklepów czy coś planują (koszulki,plakaty) ale powiedziano mi że nic...

 

Oczywiście że można dostać tu cokolwiek związanego z MGS4 w tym wypadku OctoCamo Old Snake'a figurke ale nei w sklepie z grami tylko w ...komiksiarni

 

no brawo kufa gra bardziej wyczekiwana przez niektórych od GTA 4 a tu taki zonk...bo o GTA4 to nawet w wiadomościach mówili ("nie deprawujcie swoich dzieci i nie kupujcie im tego" ale ostatnio w jednym ze sklepów widziałam 8 latka który porwał GTA4 z półki i z bananem na buźce poleciał do ojca "tato patrz to ta świetna gra którą chce mieć").

 

No masz totalna racje niestety, ja mieszkam w londynie od 5 lat i jestem zszokowany, stolica swiata my ass. Happeningi i exhibitions zwiazane z grami to prawie nic ,albo porazka, sklepow z ciuchami nie ma wcale , pytalem w cex nieraz zajawkowcow za lada , NIC, totalna olewka . Ale to tyczy sie wielu rzeczy, ja np smigam na desce i siedze w temacie i tu w ogromnym londku sa 2 skateshopy w kltorych mozna cokolwiek dostac dobrego , jestem zdegustowany olewajstwem tego kraju, ale tego miasta nierozumiem. pamietam jak kupowalem x a przy premierze i stalem po nocy przed najwiekszym HMV na swiecie , oczywiscie nic z tego.

Odnośnik do komentarza
No masz totalna racje niestety, ja mieszkam w londynie od 5 lat i jestem zszokowany, stolica swiata my ass. Happeningi i exhibitions zwiazane z grami to prawie nic ,albo porazka, sklepow z ciuchami nie ma wcale , pytalem w cex nieraz zajawkowcow za lada , NIC, totalna olewka . Ale to tyczy sie wielu rzeczy, ja np smigam na desce i siedze w temacie i tu w ogromnym londku sa 2 skateshopy w kltorych mozna cokolwiek dostac dobrego , jestem zdegustowany olewajstwem tego kraju, ale tego miasta nierozumiem. pamietam jak kupowalem x a przy premierze i stalem po nocy przed najwiekszym HMV na swiecie , oczywiscie nic z tego.

 

 

Może czas założyć interes :D

 

np chińczyki na Ebayu zbijaja miliony na cosplayach które ludzie z UK zamawiają u nich mimo że przesyka 40 fula...albo inne gadgety ale to już rozmowa na inny temat.

 

A tą figurkę znalazłam w Manchesterze w sklepie komixowym ale wolałam sobie Big Bossa niż jakiegos dziadka kupić haha (figurki z serii MGS 20th anniversary)

 

Może jakimś cudem pojawi sie koszulka w GameStation jak z DMC4 wrzucili...o i np z Ninja Gaiden dzisiaj znalazłam...Ale kurcze właśnie,NG2 wyszło a znowu tylko plakat na witrynie,w ogóle zero szumu...Nie czaje tego gry które sa uwielbiane przez miliony a oni cichaczem je podsuwają na półkę.No ale przyznaj że Guitar Hero i Rock Band ma największy rozgłos wśrod gier...chyba dlatego tylko że są pewni że w te gry może grać każda grupa wiekowa...aaahh fok them

Odnośnik do komentarza

Po przejściu 2 aktów w czasie 11h 40min na poziomie hard śmiem twierdzić,że mamy doczynienia z najlepszą grą na PS3(a ponoć dalsze akty jeszcze lepsze).Dziwi mnie bardzo informacja w recenzjach ,że 1/3 czasu gry to filmiki(baa niektórzy mówili,że nawet połowa gry).Może to "wina" harda ale na te prawie 12h gry może 2-2,5h to były filmiki.tak,tak filmiki ,które były niesamowicie wyreżyserowane ,a nie rozmowy przez codek-jak na narazie te ograniczają się do minimum.Bardzo mnie też cieszy fakt jak ta gra wygląda i chodzi-jest pięknie(postacie na filmikach są najlepiej wykonanymi obiektami jakie widziałem w grach) i do tego płynnie.Briefingi przed misjami również fantastyczne-ciekawy patent.

 

Ehhh niesamowita gra

Odnośnik do komentarza

A ja mam mieszane uczucia. Po trójce która toczyła się w "otwartym" terenie, pograłem trochę w czwóreczkę i gdyby Snake chorował na klaustrofobię to umarłby już w pierwszej misji. Gram już z 3h i cały czas jeśli nie idę JEDNĄ ulicą to chodzę sobie po pięterkach kolejnych ruin. Protagonista w podeszłym wieku jest dla mnie także niejako nowośćią. Oczywiście rozumiem że czas robi swoje, i wszyscy się starzejemy ale wolę rzeźkiego, młodego i wysportowanego bohatera a'la Dante z Devil'a niż dziadka który podkreśla swoją starość(łupanie w krzyżu przy postoju). Grafika? Conajwyżej średnio-dobra. Mówię tu zarówno o otoczeniu jak i cut-scenkach które nie ryją beret(a wręcz przypominają MGS3). Nie widzę tu tej wielkiej mocy PS3.

Po dwóch "killerach" czyli GTA 4 I MGS4 myślałem że w końcu inwestowanie w PS3 mi się nie tyle zwróci co w końcu opłaci. Widać się myliłem i muszę poczekać na Soul Calibur'a i Finala.

Dodam trochę więcej w najbliższych dniach, ale jestem pewien że moje zdanie nie zmieni się z dnia na dzień o 180*. Żaden "must have" a kolejna Dobra gra...

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz słupek- ostrzegam że może ci to zepsuć późniejszą grę ale aż chce mi się to pisac:D

 

 

Cały 3ci akt dzieje się we wschodniej europie. Snake przybywa pociągiem na stację, ubrany w długi płaszcz koloru brązowego i... mający młodą twarz. Wygląda doprawdy za(pipi)iście. Odbiera go Meryl i przekazuje informacje że Big Mama właśnie tutaj jest w posiadaniu żywego ciała Big Bossa, tylko że aby się do niej dostac trzeba nieźle pokombinowac.

 

Snake musi więc znaleźć a następnie wysledzić członka ruchu oporu, oczywiście tak aby ten go nie widział i dostac się tym sposobem do Big Mamy. Cały level to jedna wielka skradanka ulicami Pragi. Fenomenalnie wykonana w stylistyce starych, detektywistycznych filmów Praga pokazuje możliwości PS3 i jej układu graficznego. Coś pieknego po prostu. Po dośc długim śledzeniu snake pokazując możliwośc swojego CQC jak niegdyś BB z trupą Ocelota zaczyna gadkę z BB.

 

Następuje niesamowicie ważna scenka wiele wyjaśniająca z fabuły. Big Mama (Eva) jest rodzoną matka Solida i Liquida!! Czujesz? Została oczywiście sztucznie zapłodniona ale dzieciaki urodziły się normalnie. Snake ma niezłe zdziwko bo aktualnie wygląda na starszego niż swoja matka. Eva opowiada o poczatkach Patriotów, jego założycielach (których dobrze znamy z SE- Zero, Para Medic, Sigint) i wrogach - Ocelot czy Big Boss. Okazuje się że Major Zero i Big Boss- niegdyś przyjaciele (za czasów SE) poróżnili się bardzo i każdy z nich na własny sposób chciał podążać ideałami The Boss. Zero wybrał opcję Patriotów i zaczał kontrolowac po czasie cały świat. Big Boss podazał swoimi ścieżkami, całkowicie róznymi od Zero tak więc wyszedł z tego konflikt, i jedynym wyjściem aby Zero mogł dalej wszystko kontrolowc było pokonanie BB i jego trupy. Do tego wysłano Snake'a. Tak więc- praktycznie cały czas Snake działa pod Patriotami. Nawet na Shadow Moses.

Ocelot okazuje się natomiast POZYTYWNYM bohaterem. Cały czas idealizował Big Bossa i pozostał mu wierny. Eva pokazuje Snakeowi ciało Big Bossa podpiętego do respiratora, które nagle zareagowało na Snakea.

 

Jednak PCM troop odkryło miejscówkę ruchu oporu i Snake z Reszta musz uciekac , chroniąc ciało Big Bossa będące w samochodzie. Następuje niesamowita scena grywalno - filmikowa prezentująca pościg żołnierzy PCM i przy okazji drugiego bossa z B&B za naszymi - snakiem i Evą na motocyklu. W koncu rakieta trafia w cięzarówkę przewracjąc przy okazji motor z naszymi bohaterami. va zostaje cięzko ranna a Snake zajmuje się Bossem.

 

Okazuje się że ta furgonetka to była zmułka dla przeciwnika i Ciało BB jest bezpieczne na statku przy rzece. Razem z Ranną Eva Snake dostaje się do punktu docelowego i następuje najfajniejsza chyba scenka w grze.

 

Liquid siedzi i pali cygaro przy palącym się i tonącym statku Evy. Był szybszy. Obok cumuje już statek Liquida z Vampem i Naomi na pokładzie. Liquid posiada już ciało Big Bossa. Następuje walka 1vs 1 między bracikami, która Snake przegrywa z nożem w ramieniu. Okazuje się że Liquid poskładał w cąłośc pozostałośc po GW jednym z 4 AI stworzonych przez patriotów , które kontrolują wszystko dookoła. Odpływa spokojnie zostawiac Snake'a i Evę rannych na podłodze. Chwilkę później jednak Następuje niesamowicie zmontowany desant jednostek pod dowództwem Meryl- z powietrza, ziemi czy wody. Otaczają Liquida pewni siebie. Ten unosi ręce, w tym momencie Meryl pozwala na atak. Nic sie nie dzieje. Liquid panuje nad SOP- żadna broń nie może sostc użyta przez żołnierzy. Jak wiemy każdy z nich posiada w sobie nanomaszyny które sa kontrolowane przez SOP. Każdy żołnierz jest poączony ze swoją bronią przez system. Wystarczy więc unieaktywnić możliwośc używania broni przez SOP i żołnierze stają się absolutnie bezużyteczni. Tak tez się stało. Liquid dzięki kontroi nad systemem eliminuje wszystko wokół niego. Żołnierze zabijają się nawzajem _Sop pozwla kontrolować umysły żołnierzy. Na statku Meryl znajduje się już Snake z Eva, ekipa szczórów (RAT's) która znamy z trailerów - z ważnym Akibą na czele. Snake używa na sobie urządzenia pozwaljącego mu na zachowanie kontroli nad sobie ,kiedy wszyscy inni zostją kontrolowani. Prócz Akiby . Liqiud strzela z działa w łódź Meryl. Ta staje w płomieniach. Członkowie Rat's wpadaja do rzeki- Akiba stara się ratować Meryl. Snake i Eva utzrymują się na łodzi, podpływa Liquid rzucając ciało Big Bossa w płomienie i odpływają. Eva stara się je uratować stając w płomieniach, za nią Snake- paląc sobie pół twarzy.

 

Chwilkę później Eva lezy w ramionach Snake'a. W międzyczasie niedaleko nich akiba stara się uratowac Meryl poprzez masaż serca. Ściąga maske i...... Okazuje się młodym KLONEM Big Bossa!!!!! Wygląda za(pipi)iście- jak młodsza wersja Snakea z MGS1. Zresztą cholera wie czy to jego klon czy co ale wygląda identiko jak Snake. Nieźle, po prostu nieźle. Biorąc pod uwagę fakt że Akiba przez cąły czas to niezły ślamus.

Eva umiera w ramionach Snakea. Koniec Aktu.

 

Niesamowicie to wszystko było nakręcone ehhh

 

 

Odnośnik do komentarza

IGN ocenił MGS4. Recenzent twierdzi, że gra zasługuje na... 11/10.

 

10 Presentation

A story worthy of a feature length film, with action that keeps you engaged from the second you hit the start button 'til the final credits roll.

10 Graphics

Incredibly detailed and visually breathtaking, with amazing camera angles, MGS4 is one of the most beautiful titles ever made.

10 Sound

Haunting melodies, the re-introduction of classic themes via iPod, and perfect line delivery by actors -- this is an aural delight from start to finish.

10 Gameplay

Not only does MGS4 include new gameplay mechanics, it shatters the mold of what's expected from the series. Stealth, action, or balanced play: the choice is yours in how you explore this MGS world.

10 Lasting Appeal

There are dozens of secrets and Easter Eggs, along with tons of ways to approach any combat situation. Plus, when you're done with the single player, MGO will keep you engaged for weeks on end.

10 OVERALL

Masterful

 

:)

 

 

Ja tylko dodam od siebie, że mam ponad 5 godzin i ukończyłem pierwszy akt. Nie spieszy mi się, szukam mp3 do iPoda itp.

Czytam różne fora i tylko ludzie piszą, 2 akt miazga, 3 akt ja pie#*^e itp. A co będzie na koniec gdy poleci Heres to you???

 

Wracam do gry!

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
IGN ocenił MGS4. Recenzent twierdzi, że gra zasługuje na... 11/10.

 

Ja tylko dodam od siebie, że mam ponad 5 godzin i ukończyłem pierwszy akt. Nie spieszy mi się, szukam mp3 do iPoda itp.

Czytam różne fora i tylko ludzie piszą, 2 akt miazga, 3 akt ja pie#*^e itp. A co będzie na koniec gdy poleci Heres to you???

 

Wracam do gry!

No, to jest odpowiednia ocena dla TAKIEJ gry :)

 

Ja też gram tak jak Ty. I też jestem ciekaw co będzie dalej, skoro każdy kolejny akt jest dużo lepszy od poprzedniego, a przecież sam Middle East jest kapitalny. Technicznie nie dość że gra wygląda obłędnie i chodzi płynnie, to w pewnym miejscu chodzi nawet... za szybko :) Kocham Japończyków i ich podejście do gier. Masterful MGS4 król!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

Ja swoją kopię dostałem wczoraj przed 10 ale wstrzymuję się z graniem aż do wieczora jak wrócę z pracy, póki co tylko przeglądałem menu i trening, który jest bardzo fajny, no i iPod rządzi ^^. A ta krótka scenka w tle menu na cmentarzu wraz z muzyką robią rewelacyjne wrażenie, prawdziwe mistrzostwo. A co to będzie jak zacznę grać, byle do 22:00 i szybko do domu zacząć ostateczną podróż z Solid Snake'iem .

Odnośnik do komentarza

usiadłem o 11 do konsoli by zagrać w 3 akt,przed chwilą skończyłem.......niewiarygodny jest,to co się w nim dzieje i jak to wszystko wygląda po prostu nie ma konkurencji .....do teraz szukam szczęki po podłodze.Ta gra zasługuje na maksymalne noty w każdej dziedzinie.MASAKRATOR!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Ja mam od wczoraj i troszke pograłem (pozniej był mecz ). Jestem podwrazeniem, podobają mi się wspomnienia pod X gdy rozmawiają o starych znajomych. Dodam jeszcze ze udźwiekowienie gry jest jednym z lepszych jakie słyszałem, chodzi mi o jakość... na początku wita logo/animacja DD i zasłużenie bo nawet BF z DTS ma beznadziejny dzwiek w porównaniu z MGS4

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...