Skocz do zawartości

Metal Gear Solid 4


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

MGS Database to za(pipi)ista sprawa, chociaz znalazlem pare beledow ;P np. to ze Ojciec Fortuny byl kochankiem Vampa :lol:

 

To nie błąd.

Niestety...

Kiedy grałem w MGS2 pierwszy raz te info dobiło mnie bardziej niż przymus grania Raidenem ;)

 

a ja myslalem ze Vamp byl kochankiem Fortuny ;/

 

 

Vamp jest bi. Obracał i ojca i córkę.

Odnośnik do komentarza

Witam,mam pytanko do osób które przeszły grę.Jak jest z jej długoscią w stosunku do na przykład MGS 3?Bo słyszałem zarzuty ze samej gry jest tam bardzo mało,a większość tworzą filmiki.Drugie pytanko, z tego co widziałem na filmikach nie wyczaiłem tam zadnego momentu gdy akacja rozgrywa sie w bazie,tak jak w poprzednich częsciach(nie licząć mgs3)Czy to znaczy ze seria straciła dawny klimat?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gra jest mniej więcej tak długa jak MGS3. Mi zajęło przejście na hardzie 22.35.04 za pierwszym podejściem. Na początku mi bardzo kiepsko szło, zanim sie przyzwyczaiłem jak grać.

 

Gra ma swój klimat, raczej sie nie zawiedziesz :D. 4 akt powinien Ci się spodobać hehe. Ogólnie jeśli chodzi o akcje w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu, to jest podobnie jak w MGS3, tylko, ze bardziej zróżnicowanie.

Odnośnik do komentarza

A ja mam taki problem bo po pierwszych napisach koncowych wylaczylem sobie monitor, przelaczylem na kompa i w sumie gierke olalem bo stwierdzilem, ze to juz koniec. Po jakims czasie przelaczylem spowrotem na konsole, patrze, a tu kurde filmiki jakies (oczywiscie mega wazne jak wnioskuje). Teraz pytanie jak moge je sobie jeszcze raz obejrzec? Szukalem po menu zeby je jakos odpalic, ale nie znalazlem. Moze ktos jakos pomoc?

Odnośnik do komentarza
A ja mam taki problem bo po pierwszych napisach koncowych wylaczylem sobie monitor, przelaczylem na kompa i w sumie gierke olalem bo stwierdzilem, ze to juz koniec. Po jakims czasie przelaczylem spowrotem na konsole, patrze, a tu kurde filmiki jakies (oczywiscie mega wazne jak wnioskuje). Teraz pytanie jak moge je sobie jeszcze raz obejrzec? Szukalem po menu zeby je jakos odpalic, ale nie znalazlem. Moze ktos jakos pomoc?

 

 

youtube.com

Odnośnik do komentarza

Dostalem w koncu przesylke z MGS4. I pierwsze wrazenie....

Seria MGS to moja ulubiona - wszystkie czesci z obu Playstation na oryginalach posiadam i jak dla mnie np. MGS2 byl super.

To slowem wstepu, zeby nie bylo.

Na razie przelazlem 1 akt i pewnie fabula jak zawsze (gdy przejde cala gre) mi bardzo przypasi - bo lubie ten klimat.

Ale co mnie wstrzasnelo i dobilo: to strona techniczna - ten (pipi)y bubel zwany PS3 ktory maltretuje i marnuje moja ulubiona serie :(.

Rozdzielczosc obnizona, nie ma nawet 1280x720p i juz gra nie wyglada tak ostro jak wygladala na filmikach pare miesiecy przed premiera. Ale pal licho...

 

Ale to INSTALOWANIE !!! WTF !!!???? Rany boskie Kojime pogielo w 10 miejscach na raz.

Jezeli sie instaluje gre to raz na poczatku i juz. RAZ !!!

Chocby to mialo trwac pol godziny (np. DMC4) i zajac np. 12GB. Przeciez to jakas paranoja: przechodze akt - czesc gry sie kasuje z HDD a inna czesc instaluje. To jest REKORD SWIATA (negatywny).

Pierwsza gra w historii, dzialajaca w ten sposob.

DNO. DNO. DNO.[

I po co to pieprzenie o koniecznym Blu-ray'u (i o filmowym doswiadczeniu) ?

Wystarczylo zrzucic cala gra na HDD i sprawa zalatwiona. A i levele wewnatrz aktu dogrywaja sie po 8 do 18 sekund (JUZ PO POCZATKOWYM INSTALLU). Jeszcze nigdy w poprzednich czesciach tyle to nie trwalo...

Teraz to mam nadzieje ze Konami wyda ta gre na X360 (1 DVD = 1 akt i nie ma problemu - zamiast czekac po 5 minut, przekladasz plytke i jest nawet szybciej), zeby dowalic Sony za to jaki debilny sprzet (PS3) wypuscili na rynek .

I przez to instalowanie przypuszczam ze przejde te gre raz (a nastepny moze za pare miesiecy) bo szkoda mi czasu na gapienie sie w screen "INSTALL".

A poza tym czeste kasowanie/ponowne instalowanie plikow w oczywisty sposob skraca zywotnosc HDD.

 

A i juz w 1 akcie wiecej bylo filmow niz gameplaya..... porownujac do MGS4 to MGS2 prawie wcale nie mial cut-scenes.... :(

Szkoda....

 

Odnośnik do komentarza

No fakt te 2-3 minutki miedzy aktami powodują że żyć się odechciewa, mozna zaplanować jak skończyć swój żywot. Bez przesady już, fakt faktem ze wolałbym opcje pełnej instalacji, ale jak widac nie ma. Ze strony technicznej powiem tylko tyle ze chyba nie grałeś w tą samą grę, albo tak ta instalacja wpłynęła na obraz postrzegania świata. Ot nic nie poradzisz ;) PiS

Odnośnik do komentarza

Kurka, no zdenerwowany jestem bardzo...

Za tydzien pewnie mi przejdzie.

 

Ale jak bylo tak mozna ? Dlaczego ?

Ja zawsze od czasow MGS na PSX marzylem tylko o jednym udoskonaleniu: rzadsze i krotsze loadingi. To jest epicka historia i nie powinna byc przerywana.

A tu wbito mi noz w plecy, w serce i rozjechano czolgiem i kosiarka.

DLACZEGO ??!!!

Jest 2008 rok a ja sie gapie na 'Loading Screen' przez 5 minut ja jakies ciele i czekam az mi HDD padnie.

Ja w 1988 roku gapilem sie na takie obrazki LOADING wgrywajac Road Race, River Raid czy Montezuma's Ravenge na moje Atari 65XE.

I jak widac cofnalem sie 20 lat wstecz....

Odnośnik do komentarza
Kurka, no zdenerwowany jestem bardzo...

Za tydzien pewnie mi przejdzie.

 

Ale jak bylo tak mozna ? Dlaczego ?

Ja zawsze od czasow MGS na PSX marzylem tylko o jednym udoskonaleniu: rzadsze i krotsze loadingi. To jest epicka historia i nie powinna byc przerywana.

A tu wbito mi noz w plecy, w serce i rozjechano czolgiem i kosiarka.

DLACZEGO ??!!!

Jest 2008 rok a ja sie gapie na 'Loading Screen' przez 5 minut ja jakies ciele i czekam az mi HDD padnie.

Ja w 1988 roku gapilem sie na takie obrazki LOADING wgrywajac Road Race, River Raid czy Montezuma's Ravenge na moje Atari 65XE.

I jak widac cofnalem sie 20 lat wstecz....

Niestety tak bedzie zawsze czyt. loadingi bez względu na moc sprzetu........

Odnośnik do komentarza

Kolejne instalacje nic nie kasuja chlopie wiec nie gadaj glupot jak dopiero zaczales grac.

Poza tym Twoj glos jest osamotniony bo zdecydowana wiekszosc recenzentow preferuje kilka krotkich instalacji niz pol godziny jednej. Ja podzielam ich zdanie. Tym bardziej ze dobrze Ci zrobi chwila przerwy od konsoli, moze nastepnym razem zanim cos napiszesz w takim tonie desperackim dwa razy pomyslisz :-P.

 

Jak dla mnie MGS4 to najlepsza gra z jaka dotad sie zetknalem. Takie gry jak Heavenly Sword i wlasnie MGS4 to przyszlosc, gdzie fabula gry i sposob realizacji daje poczucie brania udzialu w historii niezwyklej tak pieknie pokazanej i przejmujacej...

 

Podejrzewam ze wszyscy krytykanci cut scenek najnormalniej w swiecie nie kumaja po angielsku stad frustracja.

Tylko pytanie dlaczego frustraci tak uwielbiaja wyzewnetrzniac swoje ograniczenia?

 

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Kolejne instalacje nic nie kasuja chlopie wiec nie gadaj glupot jak dopiero zaczales grac.

Poza tym Twoj glos jest osamotniony bo zdecydowana wiekszosc recenzentow preferuje kilka krotkich instalacji niz pol godziny jednej. Ja podzielam ich zdanie. Tym bardziej ze dobrze Ci zrobi chwila przerwy od konsoli, moze nastepnym razem zanim cos napiszesz w takim tonie desperackim dwa razy pomyslisz :-P.

 

Jak dla mnie MGS4 to najlepsza gra z jaka dotad sie zetknalem. Takie gry jak Heavenly Sword i wlasnie MGS4 to przyszlosc, gdzie fabula gry i sposob realizacji daje poczucie brania udzialu w historii niezwyklej tak pieknie pokazanej i przejmujacej...

 

Podejrzewam ze wszyscy krytykanci cut scenek najnormalniej w swiecie nie kumaja po angielsku stad frustracja.

Tylko pytanie dlaczego frustraci tak uwielbiaja wyzewnetrzniac swoje ograniczenia?

 

Pozdrowka.

 

1.Instalki co akt kasują pewną ilość danych i doinstalują nowe-to jest fakt niezaprzeczalny

2.Loadingi mi nie przeszkadzają ale końcowe wydarzenia z aktu 2 i 3(

chodzi o pościg w Ameryce i Pradze

) chętnie chciałbym zobaczyć bez napisy loading bo strasznie mi to psuje efekt filmowości tych akcji

Odnośnik do komentarza

Zdziwiłem się czytając psx-a, że konami zabrania pisać o loadingach przed premierą i....dlugich cut-scenakach!!! Czemu jeśli się tyle o tym mówi nikt nie przyzna się komu niby nie podobają się cutscenki; chyba ze wstydu? I również wydaje mi się jak przedmówcy, że "Oni" są "inglisz noł spik" To jakies szaleństwo

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza
Podejrzewam ze wszyscy krytykanci cut scenek najnormalniej w swiecie nie kumaja po angielsku stad frustracja.

Tylko pytanie dlaczego frustraci tak uwielbiaja wyzewnetrzniac swoje ograniczenia?

 

To do mnie ? Mam 34 lata, jestem inzynierem-projektantem i od 4 lat pracuje w Irlandii w biurze projektowym. Po polsku tu nie rozmawiamy....

 

A uzewnetrzniam swoja frustracje bo moja ukochana seria zostala okaleczona strasznie tymi CIAGLYMI instalacjami.

Mozna by petycje wystosowac do Konami, zeby wydali patcha udostepniajacego full install - wtedy sie zamkne i nie bede plakal. Juz od dawna sie zbieram na zakup 320GB HDD.....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...