Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Z tą gwarancją to dziwna sprawa. Myślałem, że na całym świecie jest 2 lata + 1, a okazuje się że wyspy są oczywiście inne ;)

 

Odnośnie przeróbek to ja się w ogóle nie znam. Na razie chciałem się dowiedzieć czy da się przerobić bez utraty gwarancji (coś ala Swap), a w szczegóły zagłębię się później, już z Xem na kolanach.

 

Na PS3 zainstalowanie gry nadal wymaga, aby płyta z grą była w napędzie. W przypadku Xa można sobie zainstalować szpila i grać bez płyty?

W porowaniu do instalowania gier na PS3 to na 360 zgrywa sie cala gra (przewaznie rozmiar gry to 5-7gb ale zdarzaja sie mniejsze jak np. 3.x dla Afro Samuraia) i wiecej poza sprawdzenien czy plyta jest w napedzie konsola nie robi (PS3 odczytuje z plyty + z dysku). Chyba ze nowsze gry sie zgrywaja sie cale

Odnośnik do komentarza

Na PS3 zainstalowanie gry nadal wymaga, aby płyta z grą była w napędzie. W przypadku Xa można sobie zainstalować szpila i grać bez płyty?

na PS3 nie masz zadnej isntalacji gier, to co jest na PS3 to jest kolejny cache zeby gra w gole chodzila, bez tego zapewne nie nadazyloby sie wczytywanie i by byly cyrki z grami na PS3 bo naped BD jest strasznie wolny

 

na X0 masz prawdziwe instalacje, gra jest w calosci przenoszona z plyty na hdd i po odpaleniu gry plyta juz w gole nie jest czytana przez konsole i naped wylaczony

 

Ok. To jeszcze pytanie o regiony. Na PS3 gierki są region free, więc mogę je sobie sprowadzać ze Stanów czy Jap. płacąc często mniej niż w PL. Czy gry na Xa też są region free, a jeżeli nie to czy da radę to obejść (np. przeróbką)?

za kazdym razem piszesz jakies tajemnicze slowo przerobka, zamiast pisac o co Ci chodzi z konkretne przerobka, to tak jakby ktos napisal SIARA i wszystko jasne

juz Ci pisalem, rpzerobek jest roznych wiele i w roznym celu

 

zapewne chodzi Ci o przerobke na piraty w pierwszych postach to to napisz w prost (ale tu nie jest temat o piractwie, od tego jest inny temat)

a w drugim chodzi Ci o przerobke regionu

obie rzeczy nie maja ze soba nic wspólnego

 

Da się zdjąć regionalizację i wszystko będzie hulać. Jednak większość hitów na X360 jest region free. Na Play Asia można zobaczyć, która gra jest zregionalizowana, a która nie.

nie ma nic takiego jak zdejmowanie regionalizacji w X0 (jak na razie)

mozna tylko zmieniac region konsoli, a to tez niesie jak na razie utrudnienia bo tylko w xenonach mozna miec dostep do cpukey

z czytnikiem kart podpietym do nanda mozna sobie zmeiniac region wkladajac odpowiednia karte z odpowiednim regionem, inaczej programowanie nanda za kazdym razem nowym wsadem

dla laikow to najlepiej kupic kolejna gola konsole z innym regionem i tyle...

Odnośnik do komentarza

Na PS3 zainstalowanie gry nadal wymaga, aby płyta z grą była w napędzie. W przypadku Xa można sobie zainstalować szpila i grać bez płyty?

na PS3 nie masz zadnej isntalacji gier, to co jest na PS3 to jest kolejny cache zeby gra w gole chodzila, bez tego zapewne nie nadazyloby sie wczytywanie i by byly cyrki z grami na PS3 bo naped BD jest strasznie wolny

 

na X0 masz prawdziwe instalacje, gra jest w calosci przenoszona z plyty na hdd i po odpaleniu gry plyta juz w gole nie jest czytana przez konsole i naped wylaczony

 

Nie wiedziałem. Dla mnie dane, gdy zgrywamy dane na dysk to znaczy, że instalujemy gierkę. Anyway, dowiedziałem się co chciałem, detale mnie nie interesują ;) Chociaż rozwiązanie Xowe wydaje się być dużo lepsze.

 

 

Ok. To jeszcze pytanie o regiony. Na PS3 gierki są region free, więc mogę je sobie sprowadzać ze Stanów czy Jap. płacąc często mniej niż w PL. Czy gry na Xa też są region free, a jeżeli nie to czy da radę to obejść (np. przeróbką)?

za kazdym razem piszesz jakies tajemnicze slowo przerobka, zamiast pisac o co Ci chodzi z konkretne przerobka, to tak jakby ktos napisal SIARA i wszystko jasne

juz Ci pisalem, rpzerobek jest roznych wiele i w roznym celu

 

zapewne chodzi Ci o przerobke na piraty w pierwszych postach to to napisz w prost (ale tu nie jest temat o piractwie, od tego jest inny temat)

a w drugim chodzi Ci o przerobke regionu

obie rzeczy nie maja ze soba nic wspólnego

 

Piszę przeróbka, bo myślałem, że chodzi ci o to, że jest wiele różnych rodzajów przeróbek, ale wszystkie są na piraty (wiele różnych chipów/metod). Dlatego nie chciałem zagłębiać się w temat, bo to nie to miejsce. Sry za brak precyzji.

 

 

Da się zdjąć regionalizację i wszystko będzie hulać. Jednak większość hitów na X360 jest region free. Na Play Asia można zobaczyć, która gra jest zregionalizowana, a która nie.

nie ma nic takiego jak zdejmowanie regionalizacji w X0 (jak na razie)

mozna tylko zmieniac region konsoli, a to tez niesie jak na razie utrudnienia bo tylko w xenonach mozna miec dostep do cpukey

z czytnikiem kart podpietym do nanda mozna sobie zmeiniac region wkladajac odpowiednia karte z odpowiednim regionem, inaczej programowanie nanda za kazdym razem nowym wsadem

dla laikow to najlepiej kupic kolejna gola konsole z innym regionem i tyle...

Czyli kupa. Dzięki za klaryfikację.

Odnośnik do komentarza

nie wiem o co chodzi, w czym ma byc cichsza i z jakiego powodu?

 

wiatraki daja kilka rodzai i to juz zalezy od szczescia na co sie trafi, w gole nie ma znaczenia jaka wersja konsoli i kiedy produkowana bo wiatraki ciagle sa te same tylko w jednej trafi sie na cichsze w innej glosniejsze (cichsze czarna naklejka, glosniejsze szara)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z konsolą. Jest to arcade z dorobionym dyskiem 120, nxe, bez interneru. Kupiłem do niego zestaw logitecha 5.1 i za każdym razem jak np włacze najpierw konsole a potem zestaw to konsola sie restartuje, albo zawiesza. Ewentualnie wlacze konsole i zestaw a potem tv i konsola tez sie zawiesi. Trzeba wlanczyc najpierw tv, potem zestaw a na koncu konsole choc ito jak sie teraz przekonalem nie gwarantuje ze bedzie ok. Jakis problem z sygnalem? Sygnal do tv idzie po hdmi, a do zestawu przez optyka podpietego do kabla rbg, ktory teraz potrzebny mi jest tylko ze wzgledu na optyka a reszta sobie zwisa. Cos sie na to da poradzic? Czy jest to jakos niebezpieczne dla konsoli?

 

 

EDIT:

Jeszcze cholerny e68 się do mnie przyczepił. Znalazłem na necie, że się samo naprawia i w sumie poruszałem dyskiem i sie naprawiło jednak na jak długo? Gwarancja 3letnia tego nie obejmuje, nie? Konsole mam rok ponad, a dysk dorabiany. Co to za przycisk do czyszczenia cache. Czy coswtedy utrace - save, gry etc?

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...