Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

nie badz frajer, jesli mailes miec jaspera to masz miec jaspera i wysylki pokrywa sprzedawca

a falcon czy jasper to wielka roznica

i nie licz ze ktos Ci odda za uzywanego falcona nowego jaspera pozniej, bo MS nie wymienia wcale z falconow na jaspera jak padnie falcon tylko znow daje falcona

tak samo jak falcon jest o wiele tanszy teraz od jaspera, przykladowo mam w ofercie w zakupie elity, falcon po 1050zl, a jasper po 1200zl, podobnie jest z innymi

sprzedawcy licza na nieznajomosc tych co kupuja i wciskaja im chłam by wiecej zarobic, a moze sie nie kapnie i przejdzie...

 

tak samo pomysl ze mamy juz sierpien, a jaspery produkuja juz od pazdziernika 2008, wiec jak stara Ty dostales ta konsole? jakis lezak magazynowy?

w tej chwili sprzedaje sie juz majowe z 2009 roku i takie sa w hurcie bieżącym...

 

sama awaryjnosc to falocna wiem ze jest tak samo mega awaryjny jak stare konsole z 2005, a jaspera na razie wiemy ze awaryjnosc jest znikoma, te wersje plyt to dwie rozne bajki...

a tak po za tym to w jakim sklepie to kupiles, zeby to nie byla jakas prywatna sprzedaz lub jakis sklep widmo co dzis jest a jutro nie ma lub pod inna nazwa...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
tak samo pomysl ze mamy juz sierpien, a jaspery produkuja juz od pazdziernika 2008, wiec jak stara Ty dostales ta konsole? jakis lezak magazynowy?

w tej chwili sprzedaje sie juz majowe z 2009 roku i takie sa w hurcie bieżącym...

 

sama awaryjnosc to falocna wiem ze jest tak samo mega awaryjny jak stare konsole z 2005, a jaspera na razie wiemy ze awaryjnosc jest znikoma, te wersje plyt to dwie rozne bajki...

Załamałeś mnie :(

Kilka tygodni temu kupiłem elitkę w sklepie PSXE - nie dość, że falcon z datą produkcji 08.2008, pudło jak psu z gardła wyjęte i do tego z zerwaną ceną, jakby z innego sklepu, pudełko od gry z limitki połamane (co się oczywiście zdarza w transporcie). Oczywiście mogę tylko sobie pluć w brodę, bo nikt mi jaspera i daty produkcji z maja tego roku nie obiecywał ale kuźwa niesmak i nauczkę mam na przyszłość.

 

A chciałem kupić u ciebie, tylko, że elite na stanie nie miałeś (i nie masz).

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza

milekp: elite czarny i przy okazji jasper to rzadkosc i jak sie kupuje w ciemno to male prawdopodobienstwo ze bedzie jasper, jedyna mozliwosc kupna w ciemno aby byl jasper to wersja elite ale czerwona z RE, zapewne tez i czarna wersja z gra RE (tylko by to byl oryginalny pack a nie tworzony) tez by byla jasper chociaz tego juz nie wiem na 100% bo nie mialem w reku, data produkcji by odpowiedziala jednak na to...

 

PS.

mam dostep do elite ale tak jak pisalem dobra cena jest tylko na falcony, jasper cena dla mnie nie do przyjecia, wiec tym samym wszystko to odpada bo falconow jzu nie chce na oczy widziec (w serwisie oczywiscie mile widziane :) ), a jaspery za drogie by przebic sie z cena, trzeba czekac na jakies okazyjne-promocyjne ceny ale to po wakacjach, teraz to sezon najgorszy na zakupy...i do tego jeszcze jakas plota byla na necie ze maja wycofac premiuma i cena elite ma wskoczyc na cene premiuma...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
zapewne tez i czarna wersja z gra RE (tylko by to byl oryginalny pack a nie tworzony) tez by byla jasper chociaz tego juz nie wiem na 100% bo nie mialem w reku, data produkcji by odpowiedziala jednak na to...

No właśnie, to jest edycja czarna z RE5 ale mam niejasne przeczucie, że utworzona na moje potrzeby. Albo ktoś w sklepie sobie wymienił i wsadził w to miejsce "zwykłą" elite - bo to, że jest nówka nieśmigana to fakt raczej niezaprzeczalny.

 

Miałem przez chwilę chęć oddać (w ciągu 10 dni bez podania powodu) ale machnąłem ręką - konsola chodzi cicho i poprawnie. Jestem zadowolony ale jak wspomniałem wyżej, lekki niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
sama awaryjnosc to falocna wiem ze jest tak samo mega awaryjny jak stare konsole z 2005, a jaspera na razie wiemy ze awaryjnosc jest znikoma, te wersje plyt to dwie rozne bajki...

a tak po za tym to w jakim sklepie to kupiles, zeby to nie byla jakas prywatna sprzedaz lub jakis sklep widmo co dzis jest a jutro nie ma lub pod inna nazwa...

 

ej, ja czegoś nie rozumiem. Jeszcze do niedawna twierdziliście, że falcony są o wiele mniej awaryjne od tych pierwszych modeli. Że jak się go ma to spada ryzyko roda czy innych nieprzyjemności. Teraz twierdzicie, że tylko jasper już jest tym „bezpiecznym”, a falcon to po staremu. Skąd taki zwrot w waszych rozważaniach? Być może za pól roku okaże się, że te jaspery też padają tak samo jak inne tylko trzeba im dać trochę czasu

 

Sam mam falcona (arcade) kupionego zaraz po jego premierze dwa lata temu jakoś i chodzi bezproblemowo do dziś. Raz miałem tylko frezze przy darknes, ale to na samym początku i tylko raz. Bratu kupiłem jeden z tych pierwszych najbardziej awaryjnych modeli (premium) rok temu w promocji i chodzi do dziś. Póki co jest dobrze, jednak jeżeli ma paść akurat po gwarancji to już się bym wnerwił. Ale m$ chyba by nie zrobił tam jakiegoś zegara, który ma mi wywalić roda dzień, dwa po upływie gwarancji ;) O ile się nie mylę to w przypadku wymiany modelu przez producenta na nowy okres gwarancyjny powinien płynąć od nowa, od dnia otrzymania konsoli. Ewentualnie jak nie na całą konsolę to akurat na ten wymieniany element, którym jest chyba płyta główna. Zresztą, chyba, nic się tam tak często poza nią nie psuje. Do tego M$ wprowadza powoli na miejsce tych starych płyt (bez hdmi) nowsze i mniej awaryjne wersje, to to samo powinno dziać się z falconami itp. Choć z drugiej strony rok temu pisaliście, że póki co M$ do starych xboxów wkłada dalej stare płyty. Pewnie nie mają co z nimi zrobić i tak się działo\dzieje do wyczerpania zapasów. Jak dla mnie to jedyną różnicą, póki konsola jest na gwarancji, jest kwestia czy ma czy nie ma hdmi.

Odnośnik do komentarza
ej, ja czegoś nie rozumiem. Jeszcze do niedawna twierdziliście, że falcony są o wiele mniej awaryjne od tych pierwszych modeli...

tak bylo na poczatku jak falcony weszly, wydawaly sie mniej awaryjne, i tak jest, ale w krotkim odcinku czasu po zakupie, im dluzszy okres tym ta awaryjnosc drastycznie rosnie

oliwy do ognia dodal jeszcze NXE, po wyjsciu NXE jakas plaga E74 sie rozpoczela przez to wlasnie MS na E74 tez przedluzyl gware do 3 lat...

 

w tej chwili tylko mozna liczyc na Jaspera ze bedzie mniej awaryjny niz reszta, ale jak bedzie w rzeczywistosci zobaczymy za rok....

 

ja mam Xboxa na plycie XENON bez HDMI i tez chodzi od poczatku 2006 roku tylko mu naped zmienilem na liteona, nikt nie pisze ze awaryjnosc konsoli jest 100% ze kazdemu MUSI pasc wiec wypisywanie ze komus cos chodzi jako jednostce nie ma nic wspolnego z awaryjnoscia calej populacji tych konsol...

 

MS dalej wymienia plyty na takie jakie byly, czyli wyslemy xenona to dostaniemy xenona (wyjatkiem nie raz przysla opusa, ale to do tej pory widzialem tylko 1 sztuke :) ), jak falcona to falcona, jak zephyra to falcona

 

to o gwarancji ze ma plynac od nowa po wymianie to niestety sie mylisz, to nie obowiazuje u producenta i zadnej gwary Ci nie przedluza nawet po 10 krotnej wymianie w ramach standardowej 2 letniej gwarancji...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Juchy: Mam takie pytanie, czy jakby te luty były nadal ołowiowe to nie byłoby takiej awaryjności konsol obecnej generacji ? I ciekawe czemu X360 jest bardzie awaryjny od PS3, czyżby układy X360 wydzielały więcej ciepła i bardziej się przegrzewały.

Odnośnik do komentarza

nie moga byc olowiowe bo zabraniaja dyrektywy UE

 

oczywistym jest ze na olowiowych byloby o wiele lepiej bo to luty "elastyczne" i sam proces lutowania przebiega w nizszych temp., a co za tym idzie latwiejszy, same luty ladniejsze i pewniejsze...

co nie oznacza w cale bezawaryjnosci....

 

a pytanie czemu PS3 mniej, a X0 wiecej to takie samo pytanie jak czemu PCty mniej, a PS3 wiecej?

PCty jak i kazda elektronika uzytkowa jest bezolowiowa (bez medycyny, wojska, lotnictwa i innych wyjatkow)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Mam głupią teorię: W PS3 jest większa temperatura przez co podczas grania występują mniejsze skoki temperatury i luty rzadziej pękają :P

 

Widać dzisiejsza duchota daje mi się bardziej we znaki niż mojej konsoli ;)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Mam głupią teorię: W PS3 jest większa temperatura przez co podczas grania występują mniejsze skoki temperatury i luty rzadziej pękają :P

A niby jakim cudem? Każdy układ chłodzi się szybko gdy nie jest używany, a na dodatek według Twojej teorii najlepiej użytkować PS3, np. w saunie, co jest imo bzdurą.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
Mam głupią teorię: W PS3 jest większa temperatura przez co podczas grania występują mniejsze skoki temperatury i luty rzadziej pękają :P

A niby jakim cudem? Każdy układ chłodzi się szybko gdy nie jest używany, a na dodatek według Twojej teorii najlepiej użytkować PS3, np. w saunie, co jest imo bzdurą.

no ale popatrz w takich krajach jak Sahara zachodnia czy Czad duzo mniej konsol trafia do serwisu, wiec moze cos w tym jest :lol::D

Odnośnik do komentarza
no ale popatrz w takich krajach jak Sahara zachodnia czy Czad duzo mniej konsol trafia do serwisu, wiec moze cos w tym jest :lol::D

Tak sobie tylko ubzdurałeś, czy masz jakieś dane?

uwierzyles w to co pisalem ? :D

to tylko kontynuacja teorii donsterydo ;)

Odnośnik do komentarza

Niektóre serwisy kilka tygodni temu poinformowały, że w sierpniu ze sprzedaży ma zniknąć Premium. Teraz MS ma produkować tylko Arcade i Elite. Info potwierdzone przez sprzedawców na Allegro, którzy mają problemy z dostawami modeli Premium. Ktoś coś słyszał więcej na ten temat? :)

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza

pisalem juz ta plotke w poscie 1988

 

wiecej to to ze ELITE ma spasc do ceny premium...

ale to tylko mowa jest o tym ze zaprzestaja produkcji, a kiedy zniknie premium w gole z polek to do wyczerpania zapasow jak juz, a zapasy jeszcze sa...

ale to tylko jak na razie plotka, bo jakby patrzec na to ze czegos nie ma to wiekszy problem jest z ELITE, a nie z PREMIUMEM wiec jakby na to patrzec to by wnioski byly ze to ELITE zniknie, a nie premium :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ale cena Elite jest mocno przeszacowana, dlatego M$ może sobie pozwolić żeby Elite sprzedawać w cenie Premium i moim zdaniem jest to o wiele lepsze posunięcie niż wycofanie Elite, pewnie liczą na podobny efekt jak przy poprzedniej znaczącej obniżce ceny czyli bardzo duży skok sprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Panowie - pogdybam sobie - gdyby wycofano premium i na to miejsce wrzucono elite, to:

1. mielibyśmy białe konsole arcade i czarne premium/elite (tak je nazwę roboczo),

czy:

2. mielibyśmy białe arcade i białe premium/elite tylko ze 120 GB dyskiem, kablem hdmi i adapterem audio,

czy:

3. mielibyśmy białe arcade i do wyboru białe lub czarne (a może jeszcze czerwone) premium/elite,

a może kuźwa:

4. do wyboru białe lub czarne arcade i premium/elite

 

:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...