Skocz do zawartości

Pytania na temat X360


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Długookresowo to chyba dobre posunięcie bo jak Elite będzie w cenie Pro to podejrzewam, że te Elite w nowej cenie kupi o wiele więcej osób niż obecnie kupuje łącznie Pro i Elite, podbiorą zapewne tez trochę klientów konkurencji. Może docelowo będą chcieli się też wycofać z wersji Arcade, chociaż jak na razie jest to świetna alternatywa do konsol z dyskami, sam ciągle od roku oram Arcade. Wszystko zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie na Arcade i ile gier za dwa lata będzie potrzebowalo dysku twardego na wzór Forza 3.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
ale to i tak jest niedorzeczne posuniecie, premium sprzedaje sie najlepiej ze wszystkich wersji, wiec wycofanie tego co sie najlepiej sprzedaje? dziwne maja pomysly...

ale pomysly na nasza korzyść :)

To nie tak do końca.

Raczej wyposażają Premium w 120 GB, kabel HDMI i adapter audio, więc wersja elite nie ma racji bytu. Jest to ukryta obniżka ceny sprzętu, oczywiście pod warunkiem, że cena "nowego" Premium nie wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

ja bym tak to widział:

pozbycie się wersji aracade, sprzedawanie premium w cenie arcade 700zł, oraz sprzedawanie wersji elite w cenie premium 850-900zł :P

Skończył by się problem z memorkami i ograniczeniami płynącymi z ich korzystania, MS na pewno miałby więcej ludzi co dołączyłoby do xbl kupowałoby gry/dodatki/golda = większa kasa. Nie wydaje mi się żeby MS trzepał jakąś kosmiczną kasę na hdd dla arcade....na pewno lepiej by wyszli gdyby każdy x360 miałby dysk = więcej zakupów z XBL

 

Kiedyś czytałem że to wersja elite ma zniknąć tzn. ma być bardziej ,,elite'' byłaby sprzedawana w special packach jak czerwony x360 z re5 czy halo wars

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

bigdaddy: Memorka nie jest ograniczeniem, jak ktoś kupuje Arcade i wychodzi z założenia, że nie będzie korzystał ze ściągalnych dodatków to jego świadoma decyzja i w takim przypadku memorka do save'ów starczy na baaardzo długo, ja mam savey do jakiś 20 gier na mem 256Mb i jeszcze 90Mb wolnego miejsca, najlepsze jest, że mam jeszcze na niej NXE wgrany, ale usunąłem aktualizację i został sam wygląd nowego Dasha, ale bez pierdół w stylu awatarów i usług sieciowych i zwolniło 90Mb :-p Jak na razie gry poza częściowo Forza 3 nie wymagają w ogóle dysku twardego i się na to nie zanosi w ciągu najbliższych 2ch lat.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Nic by się nie skończyło bo ci którzy już kupili arcade nie moga być zmuszeni do kupienia HDD.

 

 

jak ktoś chce pograć online to już dzisiaj kilka tytułów wymaga HDD, chcesz korzystać z xbl też musisz mieć hdd, memorka to jest ograniczenie

Odnośnik do komentarza

Przeciez od poczatku wiadomo ze wersja Arcade to gra dla casuali - malo graja, maja miejsce na gry arcade, online nie graja,itp To ze kupiliscie wtedy konsole nie oznacza ze was MS wydymal. Albo wydajesz 1400 na Elite i masz wszystko co chcesz lub kupujesz konsole do GRANIA za ponad polowe ceny Elite. Wlasnie dobrze ze MS wprowadzil takie zestawy bo mozna kupic tanio konsolke nowej generacji w cenie 600zl ja kto bylo z rok/1,5 temu w cenie nowego PSP. Jestescie hardkorowymi graczamy, zapraszamy na prog wyzej - Premium/Elite. Gdy MS rok temu oglosil instalacje gier na dysku to trzeba bylo sie rozejrzec za dyskami i przemyslec sprawe czy wam sa one potrzebne skoro gracie wiecej niz godzinkie/2 dziennie w GOW a nie w Vive Pinate czy Kung FU Pande.

 

Bo jak ktos niechce dysku bo mu nie potrzebny, kabel do neta, itp itp to czemu ma za to placic. PS3 brakuje takiej najprostszej wersji (kiedys byl czytni kart i podwyzszal koszta, obecnie go raczej juz nie ma bo kto ma aparat/telefon na karte ma juz zapewnie czytnik)

Edytowane przez Scorp1on
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

http://www.psxextreme.info/index.php?s=&am...t&p=1911391

 

No to już mamy właściwie pewność, że już nie długo nie będzie Premium w sprzedaży.

 

Scorp1on : Heh, ja mam 18 gier i Arcade, ale wcale w kung-fu pandy nie gram :-p To kwestia tego czy ktoś chce ściągać materiały z sieci i instalować gry na dysku.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Hałas mi nie przeszkadza mimo tego, że konsolę mam doslownie obok kolan :-) Zresztą po to są głośniki by zagłuszyć konsolę :-) Można wejść do odpowiedniego tematu, żeby zobaczyć jak to u mnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Elite w cenie Premium, może jakaś mała obniżka na Arcade - tak żeby szerzej zasygnalizować, że X360 tanieje.

 

I jeszcze jedno, na stronie VGChartz podali wszystkie wycieki jakie ostatnio były o tej zmianie i był tam link do projektów zaktualizowanych pudełek do X360 i wersja Elite pozostała tam czarna, czyli nie będzie białego Elite.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Cóż konstruktywnego mogę zrobić ze starym Premiumem 20 GB, któremu wyskoczyły trzy diody i raz się nie uruchamia, raz się uruchamia i w Dashboardzie się zawiesza, a czasami to nawet grę uda się załadować, ale i tak się szybko zawiesza :/ Da radę go jakoś uratować, ewentualnie zrobić na nim jakiś grosz ? Na razie jedynym pomysłem jaki mi wpadł od głowy jest rytualne spalenie na EP6 ;]

Odnośnik do komentarza
Dla mnie te zdjęcie jest tak rozmyte, że za bardzo nie mogę rozczytać co tam jest napisane ^_^

tutaj lepiej widać :)

 

http://img197.imageshack.us/img197/1396/img0204nun.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/8098/img0205g.jpg

i jeszcze ciekawostka http://img256.imageshack.us/img256/3830/img0208v.jpg

 

Większość serwisów twierdzi, że cena Elite na początku września zostanie obniżona do 299 dolarów, czyli tyle ile Premium kosztował. W takiej sytuacji cena Arcade chyba jednak w dół.

Edytowane przez kiko
Odnośnik do komentarza
Do obniżki Arcade za bardzo motywacji nie mają bo i tak jest to najtańsza wersja konsoli obecnej generacji, prędzej już bym się spodziewał obniżki ceny dysków twardych do X360.

 

W to jednak wątpię, bo (prawie?) każdy kto ma arcae i nxe zapragnie instalacji gry na dysku. Na tym M$ nieźle zarabia. Sam dorobiłem sobie dysk i zamiast płacić 400-600zł zmieściłem sie w 200zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...