Skocz do zawartości

Seria Kingdom Hearts


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywą pozostaje emulator na kompie, chociaż w przypadku takiego kombajnu jak 358/2 Days trzeba się trochę wysilić, żeby wszystko w miarę płynnie śmigało. Streszczenia w każdym razie nie radzę czytać, gdyż fabuła strasznie może na tym ucierpieć (zwłaszcza pod względem dramatyzmu w ostatnich dniach).

 

Jest jeszcze manga, ale szczerze, to estetycznie nie powala, a w dodatku nowe chaptery ukazują się bardzo sporadycznie.

http://www.citymanga.com/kingdom_hearts_-_3582_days/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Aside from Birth by sleep, ciekawie zapowiada sie także część Coded. Wcześniej była ona dostępna tylko na jakimś japońskim telefonie, teraz zmierza na DS'a. Z tego co widze, to będziemy mieli choerną różnorodność rozgrywki, będzie normalny slasher, walki turowe, platformowe, wyścigi itd., znajdujemy sie w jakimś wirtualnym świecie, nie wiem jak. W fabule będzie sie rozchodzić o wpis Namine do dziennika Jimmy'iego, a jako że Sora i ekipa stracili pamięć z wydarzeń z Castle oblivion, nie mają pojęcia kim owa osoba jest. Graficzka wydaje sie jeszcze lepsza niż 365/2 days, pewnie ten sam silnik, tylko podrasowany.

 

Co mnie najbardziej zaskoczyło, to że niby będzie coś o

Xion

, nie wiem jakim bytem, ale mam nadzieje że mnie pozytywnie zaskoczą.

 

 

EDIT : Co do samego BBS, to staram sie być media blackout, i staram sie nie napalać, co mi źleee wychodzi D:

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

O Xion? Niby co? Jej wątek skończył się w 358/2 i nikt nie pamięta o jej istnieniu.

W coded Jimminy znajduje w dzienniku tajemniczą wiadomość, której on sam nie napisał i razem z Mickim chcą sprawę zbadać. Sprowadzają więc dziennik do formy cyfrowej i tworzą wirtualnego Sorę aby dowiedzieć się czegoś na temat tego wpisu, między innymi kto jest jego autorem.

Odnośnik do komentarza
EDIT : Co do samego BBS, to staram sie być media blackout, i staram sie nie napalać, co mi źleee wychodzi D:

No to wiedz, że nie jesteś sam. Jeszcze tylko miesiąc i rozpocznie się masowy orgazm. I can't fakin wait! :blush:

 

 

Mnie też ciekawi ten KH:Coded, zwłaszcza pod względem fabularnym. Byłoby miło gdyby sięgnęli po wątek Xion, chociaż nawet gdyby nie, to scenarzyści i tak zapewne mają kilka asów w rękawie. W każdym razie dobrych, "pobocznych" Kingdomów nigdy za dużo, ale niech w końcu zabiorą się za trójkę.

Odnośnik do komentarza

Może i nie za dużo, ale ile konsol trzeba mieć żeby to ograć? PS2,PSP,GBA,NDS i komórke japońską! Na całe szczęście SE się troche opanowało i zrobiło remake wersji z GBA na PS2 i port(remake?) z komórek na NDS, ale i tak trzeba mieć aż 3 konsole :( I kiedyś pewnie jeszcze ps3 trzeba będzie sprawić na kingdoma 3.

 

KH skończone - seph rozwalony, na normalnym poziomie trudności było to banalne, dostał wpierdziel za drugim razem na 75 lvlu (bez żadnych poradników)

Zacząłem CoM na ps2 i nie wiem czy przetrwam, system walki mi sie nie podoba, tak samo jak konstrukcja świata, mało tego większość lokacji jest wyciągnięta w pierwszej części, przez co nudzą mnie od samego początku. No ale dla fabuły trzeba przejść.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bossowie są tylko wymagający. Bez poznania ich ruchów, i bez stworzenia jakiejs taktyki, nie przejdziemy ich. Dzisiaj dostawałem (pipi)ca bo nie mogłem przjesc eksperymentu 221, a teraz znowu (pipi)ca dostaje, bo nie moge pokonać mistrza szkoły. Od normalnych przeciwników też można paść, ale bardziej na zasadzie, oni duzo zadają, ty mało. Ale raczej robimy im ogromną rozpierduche, przez wiekszość czasu. Dużo miałem momentów, kiedy sie musiałem dolevelować. Aquą musiałem wbić chyba z 10 poziomów, zanim ubiłem Vanitasa w drugiej walce. Gram na proud mode.

 

Dzieki Mitabrin. Szkoda, myslalem ze beda jeszcze jakies dodatkowe postacie do zagrnaia.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze Pikol, w zasadzie jedynie "szefowie" mogą sprawić trudność. Jako-taką. Osobiście grając na criticalu (od razu, bez wcześniejszego marnowania czasu na normal i proud) dłużej zaciąłem się tylko na final bossach, ale to raczej przez niski level swoich postaci (23-27). Zwykli przeciwnicy natomiast padają jak muchy, o ile masz w miarę sensownie zbudowany Command Deck (czary sleep i gravira w połączeniu z dobrymi atakami fizycznymi miażdżą wszystko na swojej drodze).

 

Ogólnie gierka nazbyt łatwa (nie grać na normal!), no ale KH nigdy nas pod względem poziomu trudności nie rozpieszczało. Podobno bonusowi bossowie są w cholerę trudni, ale o tym dam znać dopiero kiedy już przejdę Final Episode.

Odnośnik do komentarza

Po 10 h przeznaczyłem na każdą z postaci, czyli w sumie cała gra (nie licząc Final Episode) zajęła mi gdzieś tak około 30 godzin - ale grałem na criticalu i prawie połowę z tego zmarnowałem na walki z niektórymi bossami; gdyby nie to (a więc gdybym grał na normal), to zmieściłbym się spokojnie w tych 20 godzinach. Nadmienię jeszcze, że zdążyłem obskoczyć wszystkie mini-gierki w Disney-Town, odkryć większość skrzynek w światach i pokombinować z łączeniem skilli. W Command Board rzeczywiście pobawiłem się tylko chwilę, za to Mirage Arena traktuję jako bonus (który notabene może przedłużyć rozgrywkę nawet dwa razy, ale jednak nie ma zbyt wiele wspólnego z czasem potrzebnym do ukończenia gry).

Edytowane przez Engarde
Odnośnik do komentarza

No coz, to tak jakby grac w persone bez robienia Social Linkow :P

 

Tak czy siak w takim przypadku moge sie zgodzic ze gra zajmuje tyle czasu. Ja pierwszy scenariusz skonczylem w 13h (grajac na proud) i nie zdazylem odwiedzic zadnego ze swiatow po raz drugi zeby zebrac pominiete skrzynki. Pogralem sporo w command board, aczkolwiek i tak nie zdobylem jednej mapki, zrobilem jedna runde na mirage arena... i w sumie tyle. Nie wiem czy powtarzanie walki z bossem jest doliczane do czasu gry, jezeli tak to na pewno czesc z tego poszla na to ;)

 

W tej grze rzeczy robione przy okazji sa calkowicie z boku, wobec czego faktycznie mozna ich nie robic i gra sie skraca, ale tak mozna zrobic w wiekszosci tytulow (jak np RoF ktory fabularnie starcza na ~10h). W efekcie wydaje mi sie nie ze uwzglednienie tych paru godzin na obadanie (bo wymaxowac sie w pare godzin nie da) dodatkowych bonusow nie jest fair ;)

 

W te czy wewte zawartosc gry jest wieksza niz sie wyjsciowo spodziewalem :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak, skończyłem, zapomniałem napisać. Venem i Aquą po ok. 12 godzin, Terrą 19. Niestety fabuła nie zbyt mi podeszła ogólnie, jedynie końcówka Terry i sekretny ending mnie zaintrygowały.

 

 

Either way, kiedy ten Coded wyjdzie ?!?! przyecież skrypt jest, muszą tylko technicznie pare rzeczy zrobić, troche voice actingu ( na bank nie tak duzo jak w BBS ) troche bonusów dodać, i Voilla! come on ; (

Odnośnik do komentarza

Secret ending jest o tyle dobry, że rzuca naprawdę sporo światła na wydarzenia jakie będą rozgrywać się w KH III. W sumie nie polecam oglądać go osobom nie mającym wcześniej styczności z jedynką i dwójką.

 

ps. Z innej beczki, czy tylko mi się wydaje, że recenzja BBS w najnowszym PE jest zrobiona "troszkę" na szybko?

Też odniosłem takie wrażenie. W ogóle zagadką dla mnie jest czemu tak duży tytuł dostał zaledwie jedną stronę, podczas gdy zwyczajny playtest nowego Need for Speeda otrzymał ich aż 3. Bezsens.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.