Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupić Dragon Age'a, i mam takie pytanie: są jeszcze inne gry tego typu? chodzi mi o to żeby walka była w takim stylu jak Drakensang, neverwinter night; wiecie oco chodzi aktywna pauza, drużyna, masa broni i zbroi i.t.d. niepotrzebny mi dorosły klimat, byleby się dało grać w takim stylu.

 

coś polecić? zdecydowanie BORDERLANDS--> masa wrogów, jeszcze więcej broni, i za(pipi)isty design(cellshading czy jakoś tak) gra nie może się nie podobać.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie grałeś to polecam Knight of Old Republic 1 i 2 na pierwszego Xboxa, można dość tanio dostać, a gry są świetne.

Fallout 3? VATS jest czymś na kształt aktywnej pauzy, miodzio (a widzę, że chyba nie grałeś), a jak tam Divinity II? Długie (dokładny czas gry proszę) i czy warto?

Odnośnik do komentarza

w fallout 3 grałem na piecu, a co do divinity to jak dla mnie gra fajna, taki hack&slash z aktywną pauzą w której można się jedynie uleczyć, dobrą grafiką ciekawym designem niektórych potworów, możliwość zamiany w smoka to fajna rzecz i,co ciekawe, gra wypada(jak dla mnie) lepiej niż na PC! ale czasami animacja rwie, trochę kiepsko zbalansowali poziomy no i kilka bugów(raz mi WSZYSTKIE potwory zrespiło które wcześniej zabiłem). na razie mam około 25 godzin i chyba jeszcze trochę pogram. a, ja mam tyle na liczniku bo robię sidequesty(bez nich będziesz poziom, czy dwa niżej niż moby) i one są mocną stroną tej gry, raz znajdujesz gościa w dziurze i trzeba mu linę przynieść żeby wyszedł,co potrafi zająć trochę czasu(szukanie liny), łowca nagród(zabij gościa). No i nie jest się ograniczony klasą postaci(jest kilka drzewek i można do nich wkładać "kulki" bez znaczenia jaką profesję wybrałeś jako początkową). a i jeszcze jedno:"hack&slash" to tutaj nabijanie jednego przycisku na przemian z magią, ale 2 wrogów na twoim poziomie i może być ciężko.

skoro o H&S mowa może znacie takiego w którym dla odmiany jest więcej wrogów naraz(tak że całymi chmarami lecą)?

Odnośnik do komentarza

To zależy ile kasy masz zamiar przeznaczyć.Śmiało mogę polecić Dead Space.Świetny horror i momentami naprawdę przerażający.Fable 2.Co prawda to rpg,ale przeznaczony dla początkujących graczy.Wszystko jest tam bardzo czytelnie i jasno przedstawione-nie sposób się zgubić.Żadnych turowych walk,wszystko w czasie rzeczywistym.Naprawdę tytuł dla casuali.Assassin`s Creed 1i 2.Skradanko-siekanka w stylu Prince of Persia.Bardzo dobra rzecz.Forza Motorsport.Nie grałem w trójkę,ale dwójka pożarła mi wiele godzin.Nieograniczone wręcz możliwości tuningu.Fantastyczne możliwości malowania pojazdów i symulacyjny model jazdy-dla mnie bomba.Jeśli lubisz strzelanki to mogę jeszcze dorzucić F.E.A.R 2-całkiem spoko choć krótka.No i Devil May Cry 4.Absolutne mistrzostwo.Połączenie broni białej z palną.Combosy,gotycki klimat,sieczka na całego-powinieneś spróbować a nie pożałujesz.

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza

a co mi możecie powiedzieć o Dragon Age: Początek? jest to takie Neverwinter Nights 2 tylko że z innym klimatem, ale walka taka sama?

 

Edit: grałem w DMC4 i to naprawdę jest mistrzostwo i kozak w jednym, za to Fable II trochę mnie rozczarowało, w jedynce było ciekawie, można było bronie kraść(kradłem na początku obsydianową katanę w bowerstone i nie ma mocnych:P) a tutaj to tylko sex, kondomy i dzieci...

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

jeśli tylko singiel to chyba CODMW2 ma najwięcej do zaoferowania.

poza kampanią są świetne SpecOps.

 

pozostałe gry to przede wszystkim co-op. w Borderlands samemu chyba nudno, a obie L4D jakkolwiek w singlu dobre, to dopiero w multi rozwijają skrzydła. sera Halo teżma opcję co-op, to dlaczego nie skorzystać. samemu w to nigdy nie grałem, to nie wiem. ale pewnie nie porywa... chyba, że jesteś fanboiem tej serii gier. w Metro nie grałem, ale prezentuje się nieźle... gdyby nie AI, byłoby pewnie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

jak jak najszybciej przejść to Alan Wake i Splinter Cell bo to krótkie gry a w Red Dead Redemption trzeba troszkę więcej czasu zainwestować. Osobiście grałem tylko w nowego splinter cella na pc ale fabularnie mogę go polecić prawie tak dobry jak chaos theory (wg mnie:P).

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz coś na szybkiego to moze Alan Wake tylko nie oczekuj od gry z byt wiele . Dzisiaj grałem dłużej u kumpla (3akty)

1 - opad szczęki ,2 bardzo fajnie ,3 -ale to już było ... tak mogę podsumować moją grę . gra ma świetny klima i tylko tyle bo reszta się powtarza az do znudzenia a mi się znudziło już w 3 akcie :/.Grę moża kupić już za 120-130 zl (używkę

 

RDR - zbiera znakomite oceny i ma muti co zapewnia grę jeszcze przez wiele godzin po skończonym singlu

 

 

SCC - fajna skradanka ,ale za wiele w nią nie grałem .dość miły tytuł ,

 

Z tych 3 to na szybko AW , a do głębszego pogrania z tylko RDR

Odnośnik do komentarza

No to ja z kolei zadam pytanie trochę inne :). RDR, czy ME2? Bardzo podoba mi się RDR, ale jak jest z monotonnością (jeśli już ktokolwiek grał :))? Ja właśnie z tego powodu nie dokończyłem GTA IV. Zadania były później monotonne i opierały się o schemacie. Przewieź kogoś autem>>poznaj go>>zdobądź zaufanie>>zrób drobnostkę, żeby zyskać je>>zrób coś większego i uciekaj przed policją>>zrób coś mega dużego i uciekaj przed całym miastem policji>>idź na nową wyspę lub poznaj kogoś nowego>>od nowa. Dlatego mam trochę obaw o RDR.

 

Przy ME 2 z kolei mam inne obawy. Wyjątkowo nie lubię rasowych RPGów. One wszystkie dla mnie opierają się na strasznie nudnym schemacie. Mianowicie. Chcesz wykonać misję i idziesz pół h w jakieś miejsce, spotykając problemy, które nigdy w życiu nie mają prawa się zdarzyć, po dotarciu dowiadujesz się, że:

-to nie tu,

-tutaj nie ma przejścia,

-o czymś zapomniałeś

-nie ma tego czego szukasz

-musisz kogoś pokonać

Ale podobno ME takich jazd nie ma. Tylko pojawia się jeszcze jeden problem - nie grałem w 1, w PSX'ie czytałem, że lepiej się gra, po tym jak już grało się w 1.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje :).

 

PS. Długo czekałem jeszcze na Alana Wake, ale dowiedziałem się, że jest tak słaby, że nie warto kupować.

PS2 No i właściwie to witam wszystkich, bo to mój pierwszy post.

Edytowane przez Xjumpaytech
Odnośnik do komentarza

no to rozczaruję kolegę bo ME2 to rasowy RPG ,jeśli nie lubisz tego gatunku to odradzam. sam nie znoszę RPG grałem w jedynkę i powiem ze to jedno wielkie nieporozumienie ! :) jak dla mnie .

 

Jak wybierasz tylko z tych 2 to zdecydowanie RDR ,po mimo tego ze mnie także GTA IV znudziło po 30 h . ale czytając opinie o RDR gra podobno jest ciekawsza niż GTAIV

Odnośnik do komentarza

PS. Długo czekałem jeszcze na Alana Wake, ale dowiedziałem się, że jest tak słaby, że nie warto kupować.

Nie wiem gdzie się tego dowiedziałeś, to jedna z lepszych dostępnych ostatnio gier. Co prawda nic poza singlem tam nie ma, ale ogólne wrażania są bardzo fajne i warto zagrać, taka zabawa światłem to rzadkość, a historia ciekawa. No i warto IMO doceniać gry, które nie są erpegami, a nie oferują multi jako wytłumaczenia dla krótkiego singla (a często się tak zdarza, przez co zakup CoD czy BF dla singla to średni pomysł).

 

Ja np. w ogóle na AW nie czekałem, a kupiłem zachęcony wysokimi ocenami i nie żałuję.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Czytałem parę recenzji m.in. Polygamia, Eurogamer, tam trochę skrytykowali grę, szczególnie na Polygamii, ale w sumie nie powinienem zwracać uwagi na ten serwis, bo jest denny, dlatego, że sami redaktorzy wywołują wojenki. Widziałem też sporo narzekań od strony graczy, że spodziewali się bomby, a wyszedł średniak, mam nadzieję, że w najnowszym PSX'ie będzie recenzja to wtedy osądzę jak jest na prawdę :).

 

A no to czyli odpada już ME2, to mam do wyboru RDR i Alan Wake ze znakiem zapytania. To chyba poczekam na pierwsze opinie na temat RDR, jak będą dobre i będą potwierdzały, że gra monotonna nie jest to kupię RDR, a poczekam na wypłatę i kupię Alana Wake :). Mam nadzieję, że będzie jeszcze wydanie z latarką :P.

Odnośnik do komentarza

No to ja z kolei zadam pytanie trochę inne :). RDR, czy ME2?

 

Mass Effect 2 !! ta gra zjadła mi 48h :D Jest to RPG ale na pewno nie tradycyjny. Tutaj nie myślisz tak naprawdę o statystykach broni też za bardzo nie zbierasz. ME2 to przede wszystkim fabuła i postacie. Jeżeli lubisz fajne i ciekawie opowiedziane historie to się nie zawiedziesz. RDR zbiera pochlebne recenzje i tak samo było z gta 4 ale nie każdemu się podobało (np mi:P).

 

Ja polecam ME2 na teraz a RDR jak już będzie więcej opinii zwykłych graczy i kiedy stanieje. (ME2 można już naprawdę po okazyjnej cenie dorwać na allegro z powodu promocji 2 za 1 )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...