Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

ME 2 bez dwóch zdań i w żadnym wypadku nie jest to rasowe RPG, w ogóle zresztą nie wiem, jak można dwójkę zaliczać do RPG. Bardziej mi to Gearsy przypomina. Gra jest genialna, ale bez jedynki bym nie podchodził, a jedynka już jest bardziej RPGowa ;) Burdel w inwentarzu, większe możliwości rozwoju itd. Ja bym brał w ciemno, ale jak nie lubisz RPG to ciężko radzić.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Xjumpaytech: Nie sugeruj się reckami Alan Wake. To jedna z najlepszych gier w tej generacji. Jak ktoś pisze, że średniak to jest zwyczajnie po(pipi)any. Ta gra to idealne połączenie fabuły, klimatu i akcji. Tylko jeśli tak jak 80% recenzentów nastawisz się na mix horroru+slashera+sandboxa+gry logicznej to oczywiste jest, że się zawiedziesz ;)

 

Minusy, które są wymieniane w reckach są żałosne i tak na prawdę to można je odnieść do wszystkich mega hitów jakie wyszły w ciągu ostatnich 5 lat. A jak ktoś sobie ubzdurał, że jak zagra w AW to Chrystus zstąpi z nieba i go natchnie to jego problem, a nie gry ;)

 

[inSaNe]: Rozwiń sobie skrót RPG to może Ci trochę światła rzuci czym jest RPG :) ME2 to rasowy RPG, jest dobra fabuła, dobrze nakreśleni bohaterowie i rozwój postaci/ekwipunku. To ostanie jest po prostu zrealizowane w inny sposób niż we wszystkich grach z tego gatunku, gra nie zasypuje nas dziesiątkami statystyk, ale w trakcie całej gry non stop rozwijamy postać i sprzęt.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Xjumpaytech: Nie sugeruj się reckami Alan Wake. To jedna z najlepszych gier w tej generacji. Jak ktoś pisze, że średniak to jest zwyczajnie po(pipi)any. Ta gra to idealne połączenie fabuły, klimatu i akcji.

 

Minusy, które są wymieniane w reckach są żałosne i tak na prawdę to można je odnieść do wszystkich mega hitów jakie wyszły w ciągu ostatnich 5 lat. A jak ktoś sobie ubzdurał, że jak zagra w AW to Chrystus zstąpi z nieba i go natchnie to jego problem, a nie gry ;)

Chłopie hamuj konie .. jeśli AW dla Ciebie jest najlepszą gra tej generacji to chyba mało grałeś i widziałeś .

AW był robiony prawie 6 lat i jak na taki czas produkcji to wyszedł naprawdę średniak .Grze nie można odmówić jednego za(pipi)istego wręcz mistrzowskiego klimatu a całą reszta jest powtarzalna w każdej misji/akcie .

Mi się gra znudziła już w 3 akcie . 1 akt opad szczenki ,2 fajna rozgrywka ,3 qwa toż to już było . cały czas ten sam scenariusz ....

 

na grę było wielkie cisnienie dodatkowo podkręcane przez serial także bardzo klimatyczny .

Niestety wiele recek przedstawia chłodne spojrzenie na grę ,a nie gracza z wypiekami jak ty .

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

canuks: Brednie piszesz i tyle. Jakby recenzenci byli tacy "rzetelni" przy wszystkich grach, a nie tylko przy AW to gry typu ME;Gears;MW;GoW;Uncharted itp. ocenialiby na 7 i niżej. Wielu wprost pisze, że gdyby nie te 6 lat developingu to wystawialiby dużo wyższe oceny więc o czym to świadczy ? Że nie oceniają gry.

 

Do momentu kiedy gry nie ograłem mogłem mieć wątpliwości, ale teraz wiem, że biadolenie nad AW jest wyciągnięte z tyłka.

 

A co do mojego doświadczenia, to sądzę że jakieś 20 gier rocznie daje mi jakiś pogląd na sprawę...

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Mam taki przyjemny dylemacik .

Jaką gierkę wybrać z poniższych :

UFC 2010

 

RDR

 

Alan Wake

 

UFC zbiera świetne oceny średnia 93% ,demko ograłem bardzo przyjemne widać dużą poprawę względem poprzedniej części .

 

RDR także świetne oceny bo na poziomie 96% co robi wrażenie ,gracze także chwalą .Na grę mam smaka ale też obawy czy to nie kopia GTA IV ?

 

Alan W - pograłem 3 misje u kumpla(moze warto było by przejść całą grę w domowym zaciszu ) ,klimat mnie urzekł ale przeraziła mnie duża powtarzalność w grze . Na plus pzremawia także cena za grę bo za 120zl mamy nówkę .

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

BC2 - kampania nudna i cholernie sztucznie i bez pomysłu przeciągnięta .Mogła by sie skończyć po 4 aktach ... , siła tej gry to multi które jest dość smętne i powolne. nie mniej na początku gra się przyjemnie ,ale z czasem nuda daje o sobie znać .

 

L4D jesli myślisz o części 1 to nie wiem czy ktoś w to gra jeszcze a to gra typowa na multi wtedy pokazuję swoją moc .

 

wychodzi na to ze RDR -dobre oceny ,gracze także dobrze mówią o grze , świetna długa kampania no i multi nie gorsze .

Odnośnik do komentarza

Nastąpiła mała pomyłka myślałem o L4D 2 ,najnormalniej na świecie zapomniałem o "2".

Dla mnie liczy się przede wszystkim długotrwałość gry ,a śmiem twierdzić ,że RDR jest w stanie mi to zapewnić.

Jedyny minus to cena ,która zniechęca.Porównując z BC2 i L4D 2 ,gdzie przy zakupie dwóch nowych egzemplarzy zapłacę 180 zł.

Odnośnik do komentarza

Jak masz mozliwosc grac online to bierz juz i tego MW2 (choc to slaba gierka imho) + naprawde dobre Left 4 Dead. Za jakis czas stanieje RDR i Ty za niskie pieniadze ograsz wszystkie 3. Poza tym nie jest powiedziane, ze gra Ci sie spodoba, wiec poczekaj. GTA4 tez kazdy wychwalal opieral sie recenzjami, pozniej wiele osob oprzytomnialo i nie widzi w GTA4 takiej rewolucji czy tam rewelacji :)

Odnośnik do komentarza

Szukam jakiejś wymagającej gry, która zapewni wiele godzin zabawy i sporą ilość ukrytych smaczków (nie interesują mnie jakieś bzdety, typu zabijanie 200 gołębi w GTA4). Zastanawiam się nad Mass Effect i nowym Splinter Cellem. Nigdy nie miałem styczności ze Splinterem, czy jako wielki fan Metal Gear Solid będę zadowolony? Może jakiś dość dynamiczny jRPG ze świetną fabułą? Do Red Dead Redemption podchodzę dość sceptycznie, po dość szybkim znudzeniu się fabułą GTA4. A może Assasin Creed 2 albo Resident Evil 5 (chociaż byłem trochę zawiedziony sterowaniem w demo)?

Odnośnik do komentarza

Reqamst..jesli lubisz klimaty SF to smialo wal w Mass Effect 2. Chyba zadna gra tak mna nie zawladnela od czasow Shenmue na DC. Rozleglosc (wrzech)swiata, design, precyzja celowania, fabula. No i dlugosc gry...mi zajelo to ok 50 godzin przy czym robilem wszystkie zadania poboczne. Jak dla mnie najlepsza gra tej generacji. Jesli szukasz gry na dlugie godziny to zdecydowanie odradzam RE5 i Splintera bo zaliczenie obu zajmie ci 2-3 wieczory.

Odnośnik do komentarza

Batman: AA. Single bardzo klimatyczny i przyzwoitej długości, łatwe i naprawdę ciekawe zbieractwo z niezłymi bonusami, a wymagającym elementem są challenge.

A z dłuższych Fallout 3, ciekawy RPG, nadrabiający tylko dobrą fabułę pomysłowymi questami pobocznymi, poza tym jak na już starszą grę i wielki otwarty teren ma naprawdę ładną grafikę.

Odnośnik do komentarza

Reqamst..jesli lubisz klimaty SF to smialo wal w Mass Effect 2. Chyba zadna gra tak mna nie zawladnela od czasow Shenmue na DC. Rozleglosc (wrzech)swiata, design, precyzja celowania, fabula. No i dlugosc gry...mi zajelo to ok 50 godzin przy czym robilem wszystkie zadania poboczne. Jak dla mnie najlepsza gra tej generacji. Jesli szukasz gry na dlugie godziny to zdecydowanie odradzam RE5 i Splintera bo zaliczenie obu zajmie ci 2-3 wieczory.

 

Warto przechodzić przed Mass Effect 2 najpierw pierwszą część? Nie stracę żadnych kluczowych informacji dla fabuły?

Odnośnik do komentarza

Chyba 1 jest lepsza fabularnie, niz dwojka.

 

Tez podpisuje sie pod tym. Mass Effect (obydwie czesci) to chyba najlepsze gry tej generacji. Dlugie, rozlegle, interesujace, ze swietnie skontruowanym uniwersum. Dodatkowo sa tez ksiazki, komiks i gra na iToucha/iPhone. Nie chce robic podjazdow, ale gra nie cierpi na syndrom "sag" z PlayStation, gdzie tak naprawde nie ma o tym ani ksiazek, ani niczego (warto wspomniec tylko o MGSie, ktory jako jedyny sie dorobil noweli wlasnej). Bierz Mass Effect, a przezyjesz niezapomniane chwile.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...